Sari la conținut

Postări Recomandate

te-ai bagat ca musca in ...abtine-te te rog , stim cu totii ca esti doar un bot nu trebuie sa ne demonstrezi asta de fiecare data ;)

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:27

da dimensiunea aceasta este in carte , multumesc si celorlalti pentru raspunsurile la subiect , Stima!

 

Taticule, nu te mai tot scuza ca esti incepator, de cel putin un an intrebi niste tampenii pe aici de ne doare mintea, mai ales ca sunt, toate, in repetare. Ti e lene sa cauti, asta e adevarul, ca s a mai discutat de zeci de ori aspectul cauciucului lat sau ingust. Dar de ce sa ti pierzi tu din pretiosul timp sa citesti putin, doar sunt destui fraieri care sa sara sa ti raspunda?

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:35

/index.php?/topic/672081-aderenta-cauciuc-lat/

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:36

/index.php?/topic/51933-latime-cauciuc-vs-viteza/?hl=%2Blatime+%2Bcauciuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum e cu utilizarea cauciucurilor cu crampoane in sezonul rece ? Nu se incalzesc ?

 

Ma gandesc serios sa pun acum pe V Strom DL650 o pereche de MCE Karoo 2 , sa le scot in Aprilie si pana atunci sa merg normal , poate 70/30 on si soft off .

 

Chiar se vor transforma in patine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu utilizarea cauciucurilor cu crampoane in sezonul rece ? Nu se incalzesc ?

 

Ma gandesc serios sa pun acum pe V Strom DL650 o pereche de MCE Karoo 2 , sa le scot in Aprilie si pana atunci sa merg normal , poate 70/30 on si soft off .

 

Chiar se vor transforma in patine ?

Karoo2 are cauciuc M+S ,daca il montezi vei fi satisfacut sigur de KarooT... am avut si TKC60 si E09 . Pretul KarooT 140 este cat TKC80 130 si chiar merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma mir....dar 2 cauciucuri noi, sa coste 1500 RON? (banuiesc ca sunt si mai scumpe) Stiu, sportul costa, nu ma leg de asta. Zic doar....cum justifica pretul? Alta tehnologie decat cauciucul de masina? Ok, asta inteleg.

Altceva?

La masina cam tot pe atat costa, dar sunt 4. Aici 2...ceva nu se leaga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma mir....dar 2 cauciucuri noi, sa coste 1500 RON? (banuiesc ca sunt si mai scumpe) Stiu, sportul costa, nu ma leg de asta. Zic doar....cum justifica pretul? Alta tehnologie decat cauciucul de masina? Ok, asta inteleg.

Altceva?

La masina cam tot pe atat costa, dar sunt 4. Aici 2...ceva nu se leaga :)

poate cu adaos 50% si montaj inclus

 

pt rf 600 gasesti gume noi incepand cu 160E

 

la masina e irelevant , nici un cauciuc de masina nu are tehnologia si costurile unui cauciuc moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cu adaos 50% si montaj inclus

 

pt rf 600 gasesti gume noi incepand cu 160E

 

la masina e irelevant , nici un cauciuc de masina nu are tehnologia si costurile unui cauciuc moto

pai 160*4,5 = 720

fix cat am gasit pe net. deci 1500 ron 2 cauciucuri. Ce calcul ai facut tu? :):)

» Post actualizat in 08 Nov 2014 16:55

In cele din urma am gasit ce vroiam. Pret final 1025 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul se referea la 160 euro/set.

Sau poate vrei sa iti pui slickuri de curse cine stie?

 

La masina te rog sa gasesti 4 cauciucuri pe 17 cu 1500 ron

Eu nu stiu sa merg bine drept si tu-mi zici de slickuri? :) :)

Daca pretul e pe set, iar nu inteleg de ce e atat de ieftin atunci. Da, stiu, nu sunt multumit nici ca e scump, nici ca e ieftin. Iar legat de masina, intr-adevar daca comparam dimensiunea clar nu mai avem acelasi echilibru. Ma refeream la alea normale, de 14. Sanatate oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Model nou performant -> normal sa fie mai scump

Si inversa e valabila.

e valabil de la tigai pana la iphone 6.

la masina normal pentru tine poate nu e pentru altii.

Un Pirelli P Zero Corsa Assimetrico, unul din cele mai performante cauciucuri auto de strada pe dimensiunea de 295/30 ZR19 costa undeva la 20 de milioane

o bucata

una

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

Sunt nou pe aici si vreau sa va intreb ce cauciuc imi recomandati ptru hinda cbr600 f3.

Am cumparat moto acum o saptamana si imi trebuie un cauciuc fata.

Tin sa precizez ca sunt cam incepator, asa ca nu merg pe pista.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cit esti mai lipsit de practica, cu atit iti trebuie un cauciuc (fata) mai moale(aderent) si la temperaturi joase. Supercorsa SC1, BT R10, Racetec K0, K1. Pune-ti caucicuri mai dure(longevive) dupa ce devii mai bun.Treaba cu "nu ma dau pe pista" e o mare duma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfat

In principiu am inteles,imi trebuie un cauciuc moale.

Acum am pe fata pirelli diablo. Sa imi cumpar la fel?

» Post actualizat in 24 Nov 2014 16:24

Nu cunosc daca acest model de cauciuc este ok pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa este cel de acum 120/70 R17 pirelli diablo ,dar nu am fost atent sa vad si ce model, ca sincer am vazut pe net diablo dar diferite modele.

» Post actualizat in 24 Nov 2014 19:42

http://www.cauciucuridirect.ro/product/Pirelli/70/17/R-218408

Jagi ce parere ai?? Il cumpar sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Ce cauciucuri imi recomandati si mie pentru un z750?

In primavara am de gand sa fac cursurile de pilotaj de pe amckart si daca o sa imi placa o sa mai revin si poate am sa incerc si la tg secuiesc.

Aveti idee michelin pp 2ct ce compozitie au si aprox ce durata de viata au? m-am gandit ca ar fi bune sau ma pot orienta si catre seria pr ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie clar, vrei siguranta, renunti la anduranta. Nu exista cauciucuri care sa tina mult si sa fie lipicioase . O cazatura pe Amckart e mult mai scumpa decit diferenta intre un PP si un cauciuc mai sus enumerat de mine. Economisesti 100euro la cauciucuri si cheltuiesti 3-400 sa repari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au placut PP2CT pentru uz normal... se incalzesc repede, sunt destul aderente la rece si pe vreme rece si au o durata de viata lunga.

Durata de viata: estimez 8-10 mii daca nu le menajezi.

 

Cand se incing incep sa piarda din aderenta, am comparat cu Pilot Power SuperSport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...