Sari la conținut

Care sunt cele mai bune manuale de reparatie si intretinere  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Sper ca saptamana viitoare sa ma fac motociclist si sa-mi iau un GPZ500.Am nevoie de un manual pt modelul din '96.Am cautat sa downloadez si n-am gasit(oi fi prost :moto: :).Dati-mi si mie un link ceva, sau orice!!!

 

 

Numai bine!!!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DE PE NET GASIT - in germana

 

Poate a lui Giny e in .en, aici zicea ca are.

 

Si daca nu, are Ablenick in engleza, dar cred ca trebuie sa-l xeroxezi: klick aici

 

pana iti cumperi motorul, poate ai chef sa te mai "documentezi" cu niste poestiri nemuritoare cu si despre GPZ-uri :ok:

 

http://www.umgweb.com/member1/kGPZ500.htm

(credits4 da link go to Onkel Fester :moto: )

 

URA

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In engleza nu se gaseste in format electronic, c-am cautat si eu la vremea lui de am capiat ... dar am Clymerul pe hartie si carton, s-ar putea ca la sfarsitul lunii sa-l pot transfera in sfarsit in format digital :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi trebuie manualul de reparatii pentru KAWASAKI GPX 750 R din anul 1989. Dati un semn cei care ma puteti ajuta.

 

 

Eu am manualul haynes pt gpz si gpx 87-95. Din pacate e pe hirtie si imi e relativ dificil sa il scanez.

Daca ai nevoie de ceva specific as putea sa iti scanez 10-20 pagini, sau daca ai drum prin bucuresti pot sa ti-l imprumut o zi doua ca sa il scanezi/copiezi.

 

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr 1000 f sc 24?

? Ai nevoie de tot manualul, sau itzi scanez doar partea de ciclistica-fata? :ok:

Nu conteaza daca nu pricepi germana, la nevoie iti mai traduc eu cate ceva. Oricum, iti dai seama din descrierile grafice cum se face :moto:

Reparaturanleitung.jpg

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu de fatza, am si schimbat simeringurile! :moto: vroiam manualu' ca ma bate gandu' la o honditza de asta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare rugaminte! Ma poate ajuta cinva cu o schema electrica de Mobra (cu aprinderea tip Bosh),sau macar iesirile de la magnetou si schema lui (nu avea platina legata iar eu nu stiu unde s-o leg)

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut (fara spor pan'acu :moto: ) cartea de la Aprilia Pegaso 600 (1990) sau cartea tehnica de la motorul Rotax 560 GS-A

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cateva luni tot caut peste tot un manual de intretinere si reparatie pt Aprilia RX si nu gasesc deloc. Ori is yo orb si prost ori nu exista. As fi foarte recunoscator dak ar gasi cineva. porculetz15@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi poate oferi un manual de reparatie al motorului de IJ FESTIVAL cu diametrul pistonului de 72 mm???????dak se poate cu imagini,cote de reparatie ,dimensiuni rulmenti,dimensiuni simeringuri etc....:DVA MULTUMESC!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...