Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

ai dreptate. poti cauta pe canale de stiri de afara. state, anglia, franta

9/11=facatura. "More than a third of the American public suspects that federal officials assisted in the 9/11 terrorist attacks or took no action to stop them so the United States could go to war in the Middle East." eu cred in teoria asta. nu am filmulete youtube sau altceva si nu am fost influentata de vreun musulman. ni s-au spus chestiile astea si in facultate.

alt exemplu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dumnezeu ne va da tuturor dupa cat meritam, dar nu in viata asta. numai ca unii par sa nu fie constienti de asta. si poate, o urare de genul ala o sa-i faca sa se gandeasca. daca nu, asta e, eu le-am zis!

 

:D !Ne pregatesti pt.islam sau pt. evanghelizare ;) ?.Nu vreau sa te jignesc,,n-am io treaba cu credinta nimanui ,da'explica-mi si mie,ce urmaresti tu cu topicul asta?

Editat de alex-r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, in conformitate cu religiile (toate) inventate de oameni, eu cred ca noi meritam forumul asta!

si el ne merita pe noi ;)

 

 

...pentru ca azi nu am injurat pe nimeni si am fost si "victima" unei fapte bune (cineva mi-a gasit buletinu' pierdut), eu cred ca merit sa ma duc la culcare.

noapte buna, copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D !Ne pregatesti pt.islam sau pt. evanghelizare ;) ?.Nu vreau sa te jignesc,,n-am io treaba cu credinta nimanui ,da'explica-mi si mie,ce urmaresti tu cu topicul asta?

 

pacea fie asupra ta!

 

cred ca am zis din primul post ce "urmaresc". urmaresc aberatiile legate de islam care se discuta pe topicul alaturat, calea spre ateism. nu cred ca am inivtat pe cineva pe topic, nu cred ca ai primit vreo invitatie, vreun spam, vreun cutit la gat ca sa te simti obligat sa intri pe topic si sa citesti mai mult de primul post (eventual). asa ca, fara sa te jignesc, ce cauti tu pe topicul asta?

 

ori n-ai nici cea mai vaga despre islam (nu e vina ta) ori aberezi. cum adica daca va pregatesc pentru evanghelizare sau pentru islam? in ce crezi ca musulmanii cred? in viata de acum si atat? sau? nu, pe bune, zi-mi tu ce crezi... ce treaba are noul testament cu coranul... sau de fapt ce nu au in comun de crezi ca musulmanii nu ar trebui sa se pregateasca pentru viata de apoi (rai/iad).

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fannyflint

 

 

poti sa ne povestesti ce inseamna Jihadul (razboiul sfant nu stiu exact cum se scrie )

 

din ce stiu eu aia lupta inpotriva celor care vin si contesta religia islamica

 

cum sa procedam in cazul tau ?? cand tu apari aici si contesti religia noastra ?

 

va fi islamul o religia a "pacii" dar se interpreteaza cu totul diferit ( BuM Voia lui Allah )

 

daca poti sa imi explici si mie cum sta treaba as ramane recunoscator

 

 

nu am nimic cu nimeni dar cred ca este un topic Troll

 

ps. in religia "voastra" femeia nici nu are voie sa deschida gura in fata unui barbat si tu vii aici si faci tumbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacea fie asupra ta!

 

cred ca am zis din primul post ce "urmaresc". urmaresc aberatiile legate de islam care se discuta pe topicul alaturat, calea spre ateism. nu cred ca am inivtat pe cineva pe topic, nu cred ca ai primit vreo invitatie, vreun spam, vreun cutit la gat ca sa te simti obligat sa intri pe topic si sa citesti mai mult de primul post (eventual). asa ca, fara sa te jignesc, ce cauti tu pe topicul asta?

ori n-ai nici cea mai vaga despre islam (nu e vina ta) ori aberezi. cum adica daca va pregatesc pentru evanghelizare sau pentru islam? in ce crezi ca musulmanii cred? in viata de acum si atat? sau? nu, pe bune, zi-mi tu ce crezi... ce treaba are noul testament cu coranul... sau de fapt ce nu au in comun de crezi ca musulmanii nu ar trebui sa se pregateasca pentru viata de apoi (rai/iad).

 

Pai cauta exact ce cautai si tu pe celalalt topic !!!!!!!!! Inregistreaza-l fata la OSIM si fa in asa fel incat cine vrea sa citeasca topicul tau sa iti ceara permisiunea...

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacea fie asupra ta!

 

cred ca am zis din primul post ce "urmaresc". urmaresc aberatiile legate de islam care se discuta pe topicul alaturat, calea spre ateism. nu cred ca am inivtat pe cineva pe topic, nu cred ca ai primit vreo invitatie, vreun spam, vreun cutit la gat ca sa te simti obligat sa intri pe topic si sa citesti mai mult de primul post (eventual). asa ca, fara sa te jignesc, ce cauti tu pe topicul asta?

ori n-ai nici cea mai vaga despre islam (nu e vina ta) ori aberezi. cum adica daca va pregatesc pentru evanghelizare sau pentru islam? in ce crezi ca musulmanii cred? in viata de acum si atat? sau? nu, pe bune, zi-mi tu ce crezi... ce treaba are noul testament cu coranul... sau de fapt ce nu au in comun de crezi ca musulmanii nu ar trebui sa se pregateasca pentru viata de apoi (rai/iad).

 

 

Scuze maica,toata saptamana trecuta am primit invitatii la evanghelizare,au avut si ei o sesiune saptamanala dedicata atragerii de noi adepti.Subiectul topicului si mai ales metoda de abordare imi amintesc de bunicutele in batic,care cu puritatea sfanta imi bat la usa duminica cu Turnul de veghere in mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh oameni buni, ia, de-acu' numa musulmanii au voie sa scrie pe acest topic, e marca inregistrata islam.

 

La fiecare postare va rog sa atasati faxsmile cu certificatul de musulman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti bun, stii sa gugalesti ;)

sa va dea dumnezeu la toti dupa cat meritati!

Cosmina ... :D) esti praf. dumnezeu/alah nu exista! Ceea ce crezi tu ca ne da dumnezeu ... este defapt rezultatul propriilor alegeri in viata ... actiune/reactiune. Pe asta se bazeaza universul de la BigBang in coace ... de la quark la gauri negre ...

Dar ... ai demonstrat inca o data ca TU NU te poti ridica de unde esti ... Problema e ca noi te intelegem, dar tu nu vrei ... Batman - Batman ...

Ramai in ignoranta ta ... dar incearca sa gasesti butonul de MUTE.

Mesaj completat

Breh oameni buni, ia, de-acu' numa musulmanii au voie sa scrie pe acest topic, e marca inregistrata islam.

 

La fiecare postare va rog sa atasati faxsmile cu certificatul de musulman.

 

Esti nebunnnn ???? they'll blow up the internet !!!

 

Mesaj completat

 

God's will =))))))

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fannyflint

 

 

poti sa ne povestesti ce inseamna Jihadul (razboiul sfant nu stiu exact cum se scrie )

 

din ce stiu eu aia lupta inpotriva celor care vin si contesta religia islamica

 

cum sa procedam in cazul tau ?? cand tu apari aici si contesti religia noastra ?

 

va fi islamul o religia a "pacii" dar se interpreteaza cu totul diferit ( BuM Voia lui Allah )

 

daca poti sa imi explici si mie cum sta treaba as ramane recunoscator

 

 

nu am nimic cu nimeni dar cred ca este un topic Troll

 

ps. in religia "voastra" femeia nici nu are voie sa deschida gura in fata unui barbat si tu vii aici si faci tumbe

 

 

 

Uite iti explic eu cum sta cu jihadul, fiind un bun cunoscator al asa numitelor religii Abrahamice ( Iudaism, Crestinism, Islamism). Am decis mai demult sa le studiez in profunzime, personal considerandu-le cel mai mare pericol al umanitatii. Nu vorbesc aici de concept, ci de folosirea religiei pentru manipulare si cultivarea urii.Musulmanii care sustin ca crestinismul e violent/nedrept sau crestinii care sustin acelasi lucru despre Islam sunt doar niste idioti indoctrinati. Amandoua religiile sunt nocive si nu isi au locul in lumea moderna. Totusi, ca sa raspund cre(s)tinilor de aici: ca si concept, islamul este mult mai sanatos, moral si modern decat crestinismul.

 

 

Sa revin la Jihad: NU inseaman razboi sfant. Cruciatii au facut aceasta analogie si dupa cum stiti un neadevar repetat la infinit devine adevarat. Ei voiau sa isi gaseasca o scuza pentru atrocitatile comise, asa cum fac si fundamentalistii islamici.

 

Ce inseamna Jihadul? stradania individului de a indeplini voia lui dumnezeu. Exista jihadul intern ( fiecare individ trebuie sa se lupte pentru a inlatura raul din sinea lui) si jihadul extern ( inlaturarea raului din societate). Jihad este atunci cand iti propui sa nu minti asa de mult, nu iti mai fuuti secretara in cuur etc., dar si cand ii dai de mancare unui sarac sau inveti un analfabet sa scrie si sa citeasca.

 

In legatura cu femeile. Spre deosebire de crestinism, in islam femeia trebuie respectata. Barbatul e obligat sa ii asigure femeii un trai decent. Barbatul e obligat sa isi trateze femeia cu respect. In coran e specificat clar ca inaintea actului sexual barbatul trebuie sa isi "mangaie" femeia (ceea ce noi numim preludiu). O alta obligatie a barbatului este de a isi satisface navasta din punct de vedere sexual. In caz contrar, femeia are dreptul sa divorteze si sa ceara daune (parte din averea barbatului). Femeia este obligata sa se pastreze curata si frumoasa, specificandu-se inclusiv indepartarea parului pubian si de pe picioare. Sexul oral este de asemenea permis. Poligamia este permisa cu 3 conditii: nevasta actuala sa fie de acord, sotul sa trateze egal toate nevestele si barbatul sa le asigure tuturor un trai decent. In schimb adulterul este pedepsit aspru, atat pentru femeie, cat si pentru barbat.

 

In legatura cu hijabul, iata ce ne invata noul testament.

 

 

 

"5. Iar orice femeie care se roagă sau prooroceÂşte, cu capul neacoperit, îÂşi necinsteÂşte capul; căci tot una este ca Âşi cum ar fi rasă.

6. Căci dacă o femeie nu-Âşi pune văl pe cap, atunci să se Âşi tundă. Iar dacă este lucru de ruÂşine pentru femeie ca să se tundă ori să se radă, să-Âşi pună văl. "

 

Corintieni 11:5-6

 

 

Concluzie: crestinii sunt la fel de plini de rahat ca si musulmanii. Doar ca primii au impresia ca al lor e ciocolata

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, degeaba va vaicariti ca e mult mai misto la musulmanii astia ca la noi. Pai hai sa ne uitam numai la rai. Vrea vcineva in raiul crestin? Ce dracu sa faci acolo? sa plutesti pe un nor? Pe cind la musulmani... ehehe... 72 de virgine! MESERIE! Nici astia nu-s perfecti ca bautura nu e, porc nu-i, iarba nu-i, da macara ai femei. La crestini nici o laba n-ai voie, ptiu... Daca esti barbat ar trebui sa faci coda la musulmani.

Acu ce nu inteleg eu ce ii iese unei femei heterosexuale in afacerea asta. Ea ce obtine? 72 de virgini ;)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca e s-o luam cu raiu...

1) raiul musulmanilor ma oftica. de-aia n-am dat eu de virgine pe pamant, ca le-au luat pe toate si le-au dus acolo pentru baietii cu bombe? fir-ar ai dreaq...

2) raiul pastafarienilor e cel mai tare. fata de virgine + fructe (musulmani) sau ingerasi, lapte si miere (crestini) in raiul pastafarienilor ai UN VULCAN DE BERE si O FABRICA DE STRIPPERITZE (stripperi pentru femei). Iti dai seama ca din fabrica ies si virgini da' si antrenati & cu cunostinte in domeniu. Si ies pe banda rulanta...sa ajunga o eternitate. Cu 72 de virgine te descurci un an , 2, 3 , 100...da' la o eternitate's cam putine. Pe cand fabrica aia produce la infinit nene ;).

 

deci...pastafarienii FTW > musulmanii > crestinopatii

 

a..si'n caz de iad tot la pastafarieni e cel mai cul. Ca e ca raiu' numa' ca verea e trezita si striperitzele au boli. da' in rest e cam la fel ca'n rai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai facut curios si am gasit o povestioara despre islam......

 

http://www.raspunsislamului.ro/2010/01/ogininea-lui-allah/

 

 

iar dumnezeul crestino/iudaic este zeul soare... doua aberatii de mii de ani care au capatat atita credibilitate prin repetitie si propagare prin canale de transfer a autoritatii (tata-fii invatatori-discipoli autoritati-popor) incit acum, miliarde de oameni sufera fara scapare de "halucinatia" asta colectiva... ca e cineva sus care ii vede si are grija de ei... nu si de ceilalti ;) si le ofera o viata de apoi... o continuare a vietii de aici care sa aline spaima incetarii existentei, doar daca respecta un set de "reguli"... o combinatie de truisme la mintea cocosului (sa nu ucizi.. doh) si bazaconii de tip hombo-jombo (sa tii simbata... adica... pozitia pamintului in jurul soarelui este "cartografiata" stelar de miezu miejilor si nu o conventie arbitrara a oamenilor...) . Viata de apoi pentru niste fiinte 100% dependente de natura lor corporala... viata de apoi pentru fiinte care alearga dupa papa, fac caca, trag vinturi, dau din buci (si se gindesc mai tot timpul la asta), se catara precum sobolanii unii peste altii sa isi ia masina mai bengoasa sau casa mai colorata sau toale sau etc etc... ei bine aceste fiinte... umane... cu viata lor triviala... VOR PRINTRE STELE alaturi de zeii lor... vor viata eterna... sa de la buci (virgine evenntual), sa haleasca pina vomita, etc etc... etern. Mai mult... vor ca ceea ce cred ei despre aberatia asta sa fie crezut de toti... altfeeeel... zeul lor le permite sa ii ucida pe infideli sau sa ii persecute.

 

CONDITIA UMANA si dumnezeu... pastravi si canapele. O cale catre asa ceva este din start sortita ridicolului.

 

In tot acest timp... oamenii se chinuie intre ei si mor pe capete de boala batrinete sau razboaie. Evidentiind ca viata lor face fix cit negru sub unghie pentru zei si univers... dar ei nu... batman batman...

 

ma duc sa vomit ca mi s-a facut iar scirba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca e s-o luam cu raiu...

1) raiul musulmanilor ma oftica. de-aia n-am dat eu de virgine pe pamant, ca le-au luat pe toate si le-au dus acolo pentru baietii cu bombe? fir-ar ai dreaq...

2) raiul pastafarienilor e cel mai tare. fata de virgine + fructe (musulmani) sau ingerasi, lapte si miere (crestini) in raiul pastafarienilor ai UN VULCAN DE BERE si O FABRICA DE STRIPPERITZE (stripperi pentru femei). Iti dai seama ca din fabrica ies si virgini da' si antrenati & cu cunostinte in domeniu. Si ies pe banda rulanta...sa ajunga o eternitate. Cu 72 de virgine te descurci un an , 2, 3 , 100...da' la o eternitate's cam putine. Pe cand fabrica aia produce la infinit nene :D.

 

deci...pastafarienii FTW > musulmanii > crestinopatii

 

a..si'n caz de iad tot la pastafarieni e cel mai cul. Ca e ca raiu' numa' ca verea e trezita si striperitzele au boli. da' in rest e cam la fel ca'n rai :huh:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca pe topicul "calea catre... ateism" nu se poate discuta, de fiecare data dand peste "mai, fata, noi nu credem in dumnezeu, nu te mai chinui"... desi credeam ca oamenii aia cauta necredinta, nu o au deja in suflet... ma rog, ei bine, fac eu un nou topic in care o sa comentez chestiile legate de islam de pe respectivul topic.

 

pentru cine nu stie, islam inseamna supunere. musulmanii sunt cei care se supun legilor lui dumnezeu

ia zi! tu esti musulmana de aia "veche" din Dobrogea sau esti convertita odata cu "valul" (moda chiar ;) ) ala de femei europene ? ... ca romanca aia de era translatora teroristilor confectoneri de artificii

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice, nici măcar aia 72 de virgini nu se mai sacrifică pentru fani.

 

Fani, te-ai convertit? Te-au convins musulmanii că-s mai tari ca românaÂşii noÂştri Âşi meriți să te îndopi de TNT pentru sacrificiu? Bănuiesc că aÂşa-i botezul la ei.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...