Sari la conținut

Caine Nenorocit


Antistress
 Share

Postări Recomandate

Trebuia s-o fur shi eu. :lol:

Coboram podul Grand spre turda, pe banda aII-a cand de pe linia de tramvai mi-a sarit in fatza (la jumatate de metru) un ditamai dulaul :peace: :) :D . Tot ce am putut sa fac... dupa ce l-am lovit... a fost sa culk motorul pe partea stanga shi sa ma duc tarash ;) . Lipsa de experitzda deh... Mai nou... nu mai am semnale shi stop plus ca am zgariat carena destul de nasol. Protectziile full shi-au facut treaba ireproshabil. Partea nasoala este ca pasagerul shi-a rupt un deget.... motiv pentru care akum sunt in ancheta, shi ma ashteapta politzia diseara la Udrishte sa faca dosarul shi sa-mi dea o dovada pana se incheie ancheta...

 

INTREBARE:

ARE CINEVA DE VANZARE O PERECHE DE SEMNALE SHI UN STOP DE PEGASO 2?

 

 

Morala: Pakat ca nu shi-a terminat Basescu treaba cu cainii... KKMASH in nasul Brigittei Bardot. :P

DECI>>> GRIJA MARE LA CAINI FRATZILOR

Editat de Antistress
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:) cum mai?! sa-mi trag una!! :D

Si pasagerul are tendinta sa ti-o traga? Sa scrie la pol o declaratie ca nu are ptretentii materiale si fara plangere penala!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de motor si de suferinta pasagerului , cat despre catel nu-mi pasa ce-a patit ( daca avea stapan ...strans de gat, daca nu da linkul celor ce vor catei vagabonzi pe strazi)

Bafta si sa recuperezi permisul rapid. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn, m-am mai vazut pana acum fata impotriva patrupedelor, oare chiar se schimba lumea, in bine?

 

Pana una alta, eu am culcat motorul cand mi-a aparut o baba in fata, deci degeaba omori toti cainii ca tot vor exista mosi, copii etc sa-ti sara in fata si atunci o sa mai ai si constiinta incarcata.

Nu spun atentie, ca eu eram atent cand s-a intamplat si nu m-a ajutat la nimic, tot ce pot sa zic e: BULAN EXAGERAT tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci degeaba omori toti cainii ca tot vor exista mosi, copii etc sa-ti sara in fata

pai ii omoram si pe ei :peace:

lasand gluma deoparte, nu am vazut mosi sa imi fuga pe langa roata si sa incerce sa ma muste de picior, nu stiu in ce zona umbli tu cu motoru.

e foarte aiurea cu animalele lasate aiurea, de 2 ori era sa ma darame un schnauzer urias. una ii cand calci un mos o data la 15 ani, dar alta e cand in fiecare zi te fugaresc maidanezii..

 

sper sa iti rezovli motoru si sa nu fie probleme cu politia! bafta!

eu as incerca sa pun anunt si la piese de schimb pt semnale si stop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia s-o fur shi eu. :lol:

Coboram podul Grand spre turda, pe banda aII-a cand de pe linia de tramvai mi-a sarit in fatza (la jumatate de metru) un ditamai dulaul :peace: :) :D . Tot ce am putut sa fac... dupa ce l-am lovit... a fost sa culk motorul pe partea stanga shi sa ma duc tarash :P . Lipsa de experitzda deh... Mai nou... nu mai am semnale shi stop plus ca am zgariat carena destul de nasol. Protectziile full shi-au facut treaba ireproshabil. Partea nasoala este ca pasagerul shi-a rupt un deget.... motiv pentru care akum sunt in ancheta, shi ma ashteapta politzia diseara la Udrishte sa faca dosarul shi sa-mi dea o dovada pana se incheie ancheta...

 

INTREBARE:

ARE CINEVA DE VANZARE O PERECHE DE SEMNALE SHI UN STOP DE PEGASO 2?

Morala: Pakat ca nu shi-a terminat Basescu treaba cu cainii... KKMASH in nasul Brigittei Bardot. :lol:

DECI>>> GRIJA MARE LA CAINI FRATZILOR

 

 

Bey nebunule ce ai facut mah? cum te las singur si nesupravegheat te arunci pe jos?

 

Bine k n-ai nimic, da mi-a stat inima cand am vazut cine a deschis postul :lol:

 

Apropo si eu eram sa cad in parada de la pitesti cand am facut un supper stoppie din cauza unui caine...bine k n-ai nimic, ne vedem maine la arc sa bem o bere. ;) btw cu cine erai calare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cainele ??? cum e ? nasoala busitura si chiar imi pare rau ...da nu ma pot abtine sa intreb si de potaie :)

Inteleg ca unele animale ni-s foarte dragi, dar cand se ajunge sa-ti puna viata in pericol un caine nenorocit atunci iti lasi sentimentele acasa. Si eu era sa cad aseara din cauza unei pisici care a sarit de sub un bus exact in fata mea, eu fiind in plina curba. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce chestie, in Bucuresti exista caini fara stapan care stau la panda ca vanatorii de tancuri, in mijlocul drumului ? Exista batrani care traverseaza in fuga prin locuri nepermise si fara sa se asigure ? Exista copii kamikaze pe role sau pe biciclete care, incredibil, traverseaza si astia strada ? Exista strazi ude fleasca si sine de tramvai pe care se pica in dementa ? INCREDIBIL !!!! Dar vai !!!...Incredibil. Si toate aceste lucruri ne ameninta pe noi care suntem obligati sa ne grabim ??? Incredibil...

 

Acum am chef sa fiu serios. Cum mama dracu nu incetinesti cand vezi un caine in mijlocu drumului ? Daca nu-l vezi, ar fi bine sa faci in asa fel sa-l vezi. Nu circulam in desert e un oras. Populat. Si nu cainii sunt vinovati pt asta. Nu cred ca bulanu exagerat ne ajuta sa avem zile ci putina minte in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce chestie, in Bucuresti exista caini fara stapan care stau la panda ca vanatorii de tancuri, in mijlocul drumului ? Exista batrani care traverseaza in fuga prin locuri nepermise si fara sa se asigure ? Exista copii kamikaze pe role sau pe biciclete care, incredibil, traverseaza si astia strada ? Exista strazi ude fleasca si sine de tramvai pe care se pica in dementa ? INCREDIBIL !!!! Dar vai !!!...Incredibil. Si toate aceste lucruri ne ameninta pe noi care suntem obligati sa ne grabim ??? Incredibil...

 

Acum am chef sa fiu serios. Cum mama dracu nu incetinesti cand vezi un caine in mijlocu drumului ? Daca nu-l vezi, ar fi bine sa faci in asa fel sa-l vezi. Nu circulam in desert e un oras. Populat. Si nu cainii sunt vinovati pt asta. Nu cred ca bulanu exagerat ne ajuta sa avem zile ci putina minte in cap.

 

 

Perfect spus ... nu am ce sa mai completez....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum mama dracu nu incetinesti cand vezi un caine in mijlocu drumului ? Daca nu-l vezi, ar fi bine sa faci in asa fel sa-l vezi. Nu circulam in desert e un oras. Populat. Si nu cainii sunt vinovati pt asta.

Ti-a sarit vreodata vreun caine in fata? In scurt? Dupa postul tau banuiesc ca nu... Sau nu mergi cu motorul/masina ci le impingi...

Eu am luat pana acum trei caini cu masina. La 2 nici nu am apucat sa ating frana. Pana nu o patesti, habar nu ai ce inseamna "in scurt". Am mai patit-o si cu un pieton, dar asta e alta poveste.

Ai dreptate, nu cainii sunt vinovati ci autoritatile care nu-i salta...

 

V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a sarit vreodata vreun caine in fata? In scurt? Dupa postul tau banuiesc ca nu... Sau nu mergi cu motorul/masina ci le impingi...

Eu am luat pana acum trei caini cu masina. La 2 nici nu am apucat sa ating frana. Pana nu o patesti, habar nu ai ce inseamna "in scurt". Am mai patit-o si cu un pieton, dar asta e alta poveste.

Ai dreptate, nu cainii sunt vinovati ci autoritatile care nu-i salta...

 

V

 

Aici m-ai cam prins. Am A-ul de 2 sezoane si B-ul doar de 14 ani (cu o pauza de 2 ani pt ca am fost prins baut la volan si s-a anulat permisul) . Cea mai mare vietate pe care am plesnit-o a fost o libelula care a trecut pe rosu. In rest, mi s-au aruncat pe rand in fata toate nenorocirile din lumea asta, am reusit sa nu omor niciuna. Poate ca odata si odata o sa mi se intample si mie, cine stie. Din ce am citit, e ceva normal. Nu-s un sfant, fac prostii, dar imi aduc aminte periodic ca vreau sa ajung acasa tot calare pe motocicleta. Si atunci o las un pic mai moale.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atenti trebuie sa fim cu totii insa anumite intamplari nu ai cum sa le anticipezi.

Pur si simplu.

Am luat si caine si pisica in plin ,la viteze mici .

 

Iti sar pur si simplu in fata iar daca o fac si de pe sub masini , mai anticipeaza tu !

 

Tot bulan zic si eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde sunt mai infocatii aparatori ai cainilor vagabonzi care faceau scandal pe un topic trecut de mult!?!?! :peace:

/index.php?...=60669&st=0

 

io-te că am venit ....

 

cum zicea careva mai sus, suntem în oraÂş, Âşi dacă nu te gândeÂşti că poți avea surprize, le vei avea, ia bagă un ochi aici poate pricepi:

http://video.google.ca/videoplay?docid=-64...rcycle+accident

 

nu pot să mă abțin să nu zâmbesc când văd ce de zmei înjură câinii, pisicile Âşi fazele lunii. atât am de zis, băi zmeule, când îți intră din dreapta sau stânga, brusc un Rexton în față Âşi mai Âşi pune frână, mai ai tupeu să te urci pe el? nu, îți zic io că Âşi tu pariezi pe Rexton

Âşi atunci ce faci? după ce încerci să-l eviți cum poți, te gândeÂşti cum dreq de ai ajuns în situația să trebuiască să-l eviți

aÂşa Âşi cu potaia, nu s-a teleportat în fața ta, nu?

 

eu nu zic că nu se poate întâmpla oricui, fiecare mai prinde o zi mai proastă, oboseală, grabă etc. dar totuÂşi nu este _doar_ vina patrupedului care logic că nu are ce căuta pe Âşosea, Âşi la fel de logic, habar nu are că locul lui nu e acolo :)

 

iar dacă soluția ta e "să omorâm toți câinii", ce să zică ăia care ne văd croÂşetând printre ei? "să omorâm toți motocicliÂştii" :D mai bine zi, "ia s-o las mai uÂşor că cine Âştie ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Bai Zmeule" :peace:

 

Cainii astia maidanezi sunt echipati de mult timp cu teleportoare, poti sa juri ca nu era acolo cu 500 ms inainte de impact. ;) De multe ori apuci sa il vezi, franezi, eviti etc, dar se intampla sa nici nu apuci sa-l visezi pana nu esti calare pe dihanie. Indiferent de cata experienta ai sau cat de incet mergi... :)

 

Solutia e simpla si unica viabila, exterminarea. Nu ai sa vezi naicaieri in lumea civilizata 20 de maidanezi pe metru patrat ca in Bucuresti si in RO in general. :D Aia de ce crezi ca nu au ? Pentrtu ca deja i-au exterminat iar pe cei care mai apar ulterior, ii omoara cu multa compasiune si dragoste, dar tot manusi ajung :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...