Sari la conținut

AIROH - Discutii Generale


CuCun
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am avut un AIROH LEOX SUN. Ce sa zic, a fost ok, dar dupa vreo doi ani s-a largit ca dracu, viziera se aburea mai tot timpul, ventilatia nu era chiar asa stralucita. Parerea mea la ca in jur de 100 E poti lua ceva mai calumea, gen HJC, AGV sau Shark.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca nu va fi folosita excesiv..este pentru prietena (ca pasager pe hornet..ocazional in oras, rar touring pe max 100 km)...

 

Daca aveti vreo sugestie pentru utilizarea mentionata, in max 100 E, v-as fi recunoscator. Singura conditie la care tin cu adevarat este sa aiba interior detasabil si lavabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu am Airoh Pit One Ian si se aseamana cu cea cautata de tine. In afara de o mica problema cu garnitura aia peste care vine viziera, sunt multumit de casca. Se aeriseste bine,e confortabila si ochelarii integrati fac toti banii. Numai bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ciprian. Ce inseamna totusi "O mica problema cu garnitura"? de ex, la casca mea, daca nu se inchide bine viziera peste acea garnitura, ma jeneaza foarte tare curentul ce intra in casca.

 

In alta ordine de idei, m-am uitat pe site-ul de referinta fc-moto, si nu prea gasesc ceva mai bun. am gasit un shark s800 la 130E..nu ar fi enorma diferenta de bani, insa poate cineva sa spuna care este diferenta de calitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de garnitura de sus,care s-a dezlipit intr-o laterala.Am rezolvat dand jos viziera si lipind garnitura cu "Picatura".

 

:ok:

 

Credeam k probleme legate de etansare...d'aia am intrebat, k ar fi fost nashpa..

 

Soo...eventuale sugestii de casti mai are cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Credeam k probleme legate de etansare...d'aia am intrebat, k ar fi fost nashpa..

 

Soo...eventuale sugestii de casti mai are cineva?

scorpions exo 750, shark. second gasesti si shoei la 120 e. tr doar sa dai o geana si sa intrebi pe bursa locala la tine cine are de dat o casca buna.pt pasager merge si un marushin. bunicele si ieftine. sau un uvex, te hotarasti tu. numa bine si te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M.am tot uitat pe fc-moto...se gasesc casti echivalente la aproximativ 130E...shark, hjc si uvex. Asadar, intrebarile care raman sunt:

1. Merita sa dau o diferenta de 30E pentru alta marca?

 

2. Se gasesc shark, hjc sau uvex mai ieftine pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M.am tot uitat pe fc-moto...se gasesc casti echivalente la aproximativ 130E...shark, hjc si uvex. Asadar, intrebarile care raman sunt:

1. Merita sa dau o diferenta de 30E pentru alta marca?

 

2. Se gasesc shark, hjc sau uvex mai ieftine pe undeva?

louis.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru timpul pe care mi l-ati acordat. Pe louis.de sunt niste casti la preturi acceptabile pentru ce vreau eu, insa review-urile nu sunt tocmai de lauda.

 

Cred ca o sa mai astept cu achizitonarea castii pentru prietena...si-asa se termina sezonul (am inghetat pe mobra dimineata, cand am plecat la munca).

 

Bafta tuturor, asfalt uscat si...vreme calda..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cam tarziu iti raspund , dar daca mai vrea cineva sa afle...

Casca comoda, sta foarte bine pe cap, dar cam bate vantul prin ea.....zgomotul este destul de puternic...adica la 130km/h zgomotul este cam puternic, nu iti mai auzi gandurile. Din cercetarile mele intra aer pe la garnitura ce ar trebui sa sustina viziera, acea garnitura s/a cam uscat si a crapat.

In rest este foarte buna, ochelari de soare eficienti, nu se abureste aproape deloc...acum la 2 grade afara si cu viziera inchisa parca era usor ceata...dar fara probleme mari. Aerisire excelenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Caut o casca pentru prietena si am gasit airoh leox la aproximativ 100E, in doua locuri diferite. Problema e ca nu gasesc nici un review despre ea...O are cineva? Poate sa ne spuna cum se comporta?

 

:cheers:

casca sh AIROH leox masura M 3 mil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salut ! am si eu un airoh mathisse rs si astazi am scapat-o pe scari . rostogolindu-se i-au sarit dopurile de pe viziera pentru pinlock. Stie cineva daca le pot gasi ? ca nu vreau sa dau pe viziera 30 de euro . Pe casca am dat 100 si nu se merita . Mai bine imi iau una noua .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Salutare! intentionez sa imi achizitionez acest model de casca si as vrea sa aflu mai multe detalii sau daca aveti un sfat pt un alt model.

am ales acest model in primul rand ca este flip-up, voi merge mai mult prin oras (constanta) si cred ca imi va fi de mare folos vara, in al 2-lea rand pentru ca am auzit foarte multe lucuri bune despre Airoh (de la prieteni care aveau si ei Airoh si tind sa cred ca erau subiectivi) si in al 3-lea rand... pentru forma (si nu ma refer ca este rotunda). momentan am un nitro FF311, masura S, dar ma gandesc sa o pastrez pentru pasager.
si.... daca aveti la vanzare astept un pm cu o oferta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un pas inainte fata de casca Nitro, insa doar la design. Nu mi-a venit a crede cat de flexibila este Mathisse-ul, mi-a fost frica sa o strang mai tare ca o plateam de noua.

Merge probabil prin oras pe un scuter, mai mult ca sa nu iei amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...