Sari la conținut

Accident Tineretului 16.03.2011


stefanLCS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu sunt atent , eu unul asa ma consider. vara trecuta am facut 10 000 km avand in vedere ca am carnet din 30.06.2010 am facu 1000 km in 36 ore . NU MA CONSIDER EXPERT MOTO toti mai avem de invatat. Iar in octombrie sau in noiembrie la sfarsitul sezonului am avut un alt accident in care am fost luat pe capot parbriz si jos : nu mi a acordat prioritate. respectivul a ramas fara permis 3 luni. Acum totul sa intamplat foarte rapid in doi metri mi a sarit masina in fata fara a mai avea timp sa fac ceva . bine ca am sarit si eu si fratele meu peste capot si nu am ramas intepeniti pe motor. Sa rupt furca a ingenunchiat motorul si noi am fost propulsati peste masina..... asta a fost norocul nostru . La locul accidentului sunt doi stalpi si copaci imprejmuiti cu gardulet .... nici nu vreau sa mi imaginez daca traiectoria noastra era alta. Sunt unele momente cand nu mai ai ce sa faci sau cum sa eviti , daca ami trecea prin gand sa ocolesc masina prin dreapta ma prindea intre masina si stalp. Multumesc motociclistilor si scuteristilor care au oprit la locul accidentului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu benzile de mine a fost inceputa,nu vroiam sa creez o polemica,tot ce vroiam sa spun este ca nu e bine sa se mearga (mai ales in oras) pe banda 1,pt ca acolo sunt multe pericole,in general reprezentate de cei care ies de pe strazi laterale si nu se asigura cu a zis si cristidb.Asa mi-au zis si mie aia mai "batrani" si mi se pare o chestie buna.

Cei cu Codul Rutier,"sa respectam Codul Rutier" (nu fac vreo aluzie la cineva,in general vorbesc) eu zic,vorba lu Basescu,sa "reevalueze".

Codul Rutier eu personal o sa-l respect cand or fi drumurile ca intr-o tara civilizata (vezi Ungaria,Austria,Germania,Franta) nu jungla suprapopulata de aici.Pai daca mergi de la Buc la Deva cu 50 in loc si 90 in afara cre ca ajungi in 2 zile.Daca era o autostrada Buc-Arad,mergeai cu 120-130 si faceai 4 ore ca omul normal si respectai si Codul Rutier.Cand mi-or face si ei drumuri le respect si eu Codul Rutier.Se aplica astfel inca odata legea nescrisa pe care orice roman e obligat sa o respecte : Descurca-te cum poti ! Totusi sa nu se inteleaga acuma ca eu zic hai sa merem toti cu 200 ca nu ne fac astia drumuri sau asa ceva.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt atent , eu unul asa ma consider. vara trecuta am facut 10 000 km avand in vedere ca am carnet din 30.06.2010 am facu 1000 km in 36 ore . NU MA CONSIDER EXPERT MOTO toti mai avem de invatat. Iar in octombrie sau in noiembrie la sfarsitul sezonului am avut un alt accident in care am fost luat pe capot parbriz si jos : nu mi a acordat prioritate. respectivul a ramas fara permis 3 luni. Acum totul sa intamplat foarte rapid in doi metri mi a sarit masina in fata fara a mai avea timp sa fac ceva . bine ca am sarit si eu si fratele meu peste capot si nu am ramas intepeniti pe motor. Sa rupt furca a ingenunchiat motorul si noi am fost propulsati peste masina..... asta a fost norocul nostru . La locul accidentului sunt doi stalpi si copaci imprejmuiti cu gardulet .... nici nu vreau sa mi imaginez daca traiectoria noastra era alta. Sunt unele momente cand nu mai ai ce sa faci sau cum sa eviti , daca ami trecea prin gand sa ocolesc masina prin dreapta ma prindea intre masina si stalp. Multumesc motociclistilor si scuteristilor care au oprit la locul accidentului .

 

 

cum a ramas cu "Vaca Autista " ?

macar a cerut scuze ...?

s-a interesat de starea voastra ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmatul/pozatul accidentelor si punerea lor pe net e de prost gust. Mai ales cand se filmeaza persoanele implicate in accident.

 

In general este de prost gust (si ilegal in aceeasi masura) sa publici imagini ale unor persoane fara acordul lor.

 

Si eu m-am oprit la accidente. Am facut si poze (fara persoane), am dat numarul riderului implicat (sau unei persoane din familie) sa ma contacteze daca are nevoie de ele. Nu le-am pus pe forum, nici pe you tube.

 

Cred ca nici tie nu ti-ar placea sa stea unu cu camera in kuru tau si sa iti puna filmuletze pe net de la ultima bauta cand ti-ai pus chilotzi in cap, fara acordul tau.

 

Sau poate esti mai exhibitionist si in plac chestiile astea, dar e alegerea ta.

 

Esti sigur ca filmatul pe domeniu public este interzis si publicarea de imagini cu persoane? Eu zic sa te mai documentezi privind legislatia filmatului si fotografiatului persoanelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca filmatul pe domeniu public este interzis si publicarea de imagini cu persoane? Eu zic sa te mai documentezi privind legislatia filmatului si fotografiatului persoanelor.

 

Stii care este problema cu filmatul ??? Intotdeauna cand vrei sa-i dai un brand unuia se gaseste cate unul care face pe reporterul si uite asa dai de belele.S-au dus vremurile camd problemele se rezolvau barbateste fara sa dai fuga la IML ca ti-ai luat-o.de ce trebuie sa filmezi detaliile unui accident ???? Faci pe avocatul,bunul samritean sau care este treaba ca eu nu am prins-o.

 

Bai baiatule..tu esti fraier la faza asta ...cand l-ai vazut pe ala ca te filmeaza trebuia sa-i dau un cap in gura si sa-i bagi in poponeata telefonul setat pe vibratii..Este plina strada de reporteri in devenire de nu mai poti si tu sa spargi o masina ,o banca ..sa violesi o baba ca hop ..apari la stirile de la ora 17 ca te-a filmat unul.Acum treaba este fumata ,tu sa fii sanatos ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia asta cu filmam / nu filmam la accidente ar merita un topic unde sa votam; pe bune daca stiu cum e mai bine: pe de-o parte e intimitatea persoanei, pe de alta interesul celorlalti de a invata ceva dintr-un accident (imaginile au un impact mult mai mare) si dreptul opiniei publice de a fi informata cu privire la un eveniment; au fost polemici mult mai mari pe tema asta legate de fotografii sau filmari de persoane in situatii tragice si din cate stiu a primat dreptul la informare; pana la urma cred o imagine face cat o mie de cuvinte, in epoca in care traim; ne convine sau nu, sfera vietii private se restrange; dar inteleg pe deplin reactia protagonistului, si eu as fi suparat pe cel care a filmat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a ramas cu "Vaca Autista " ?

macar a cerut scuze ...?

s-a interesat de starea voastra ?

numai intelectuali pe forumu asta. Intai semidocti care folosesc diagnostice clinice sa jigneasca persoane, apoi cititori care se apuca sa ma injure fara sa fi aprofundat suficient limba romana.

Prin remarca de a considera motociclistii inconstienti pentru ca mie mi se pare riscant sa merg pe sosea cu bicicleta de fapt am dorit sa apreciez curajul si riscurile de a te strecura printre masini si multitudinea de soferi ne-experimentati si intoleranti.

 

Azi pe Iuliu maniu 3 motociclisti s-au luat de un pusti intr-un Golf 5 sa-l bata, i-au spart doua geamuri la masina. Am scos pisolul si am tras un foc in aer, atunci s-au oprit pentru o clipa, si unul mai solid a scos un pistol catre mine, sa traga. Mi-era teama ca voi fi nevoit sa-l folosesc, si avand in vedere ca e letal e o complicatie prea mare. Ulterior au luat-o la fuga. Am crezut ca le-a surprins numarul de inmatriculare camera din bord dar nu au intrat in cadru. N-am putut sa-i urmaresc decat cu vederea o mica distanta.

 

A mai remarcat cineva incidentul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai intelectuali pe forumu asta. Intai semidocti care folosesc diagnostice clinice sa jigneasca persoane, apoi cititori care se apuca sa ma injure fara sa fi aprofundat suficient limba romana.

Prin remarca de a considera motociclistii inconstienti pentru ca mie mi se pare riscant sa merg pe sosea cu bicicleta de fapt am dorit sa apreciez curajul si riscurile de a te strecura printre masini si multitudinea de soferi ne-experimentati si intoleranti.

 

Azi pe Iuliu maniu 3 motociclisti s-au luat de un pusti intr-un Golf 5 sa-l bata, i-au spart doua geamuri la masina. Am scos pisolul si am tras un foc in aer, atunci s-au oprit pentru o clipa, si unul mai solid a scos un pistol catre mine, sa traga. Mi-era teama ca voi fi nevoit sa-l folosesc, si avand in vedere ca e letal e o complicatie prea mare. Ulterior au luat-o la fuga. Am crezut ca le-a surprins numarul de inmatriculare camera din bord dar nu au intrat in cadru. N-am putut sa-i urmaresc decat cu vederea o mica distanta.

 

A mai remarcat cineva incidentul?

 

tu esti duru ala care vrea sa faca un scuter de 100 si ceva in unu de 50 ;)

te vaiti ca nu ai bani de dat spaga pe vremurile astea si ai pistol... letal

vezi ca vremurile alea cu prastia s au dus mosule

asa ca ai grija cand faci pe "JON VINE" sa nu te duci mai greu acasa ....

ca nu esti singurul cu plumbi la el

Mesaj completat

era da uit

 

sunt curios cum vei reactiona cand o vaca soferita

nu o sa te vada si o sa te imprietenesti cu asfaltu

asta daca ajungi sa te dai cu un motor nu cu scutere "decazute" in cilindree :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe Iuliu maniu 3 motociclisti s-au luat de un pusti intr-un Golf 5 sa-l bata, i-au spart doua geamuri la masina. Am scos pisolul si am tras un foc in aer, atunci s-au oprit pentru o clipa, si unul mai solid a scos un pistol catre mine, sa traga. Mi-era teama ca voi fi nevoit sa-l folosesc, si avand in vedere ca e letal e o complicatie prea mare. Ulterior au luat-o la fuga. Am crezut ca le-a surprins numarul de inmatriculare camera din bord dar nu au intrat in cadru. N-am putut sa-i urmaresc decat cu vederea o mica distanta.

 

Hai las-o in...Ma,am mai fost si eu pe Iuliu Maniu,era destul de linistita in general.Tu vorbesti de Iuliu Maniu din Militari sau de Iuliu Maniu ala din Compton,South Central LA ? Vezi,ai grija ca pe acolo sunt multi bagabonti,mai ales aia de pe motociclete,te opresc si iti iau "cursiera".Bine,asta poate e un lucru bun,ca nu mai ai de pe ce sa cazi :laugh:

Serios acuma,te apuci tu sa ne explici cum ai scos tu "arma de foc letala" si cum alalalt a scos alta da nu era asa smechera ca a ta care e letala si cum stateai tu in cumpana daca sa tragi sau nu...Mai Highlandere,mai "DuncanMacLoud from ze clan MacLoud" ,tu stii cata hartogaraie iti trebuie si cati bani tre sa platesti anual pe o pusca de vanatoare sau pe un pistol+permis de port arma?

Pai daca se intampla asa ceva,mai ales cu motociclisti agresori,era pe Pro-tv si la 5 si la Esca la 7.Nush,poate aberez eu,dar mie mi se pare ca iti faci niste scenarii in cap si ni le scrii noua pe aici.Nu vreau sa te jignesc ca nu are sens,am impresia ca ai pe la 16 ani,urca pe "cursiera" si lasa-ne maestre ca noi discutam serios aici de un accident moto care era sa iasa destul de urat

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferita a fost ok, dupa impact ma intrebat cum ma simt si era panicata rau si in stare de soc. A venit dupa noi la spital si am stat de vorba si ne-a intrebat daca este nevoie de ceva .... bani chestiii. Sper sa ajung cu ea la o intelegere si sa nu ajungem in instanta. Toti gresim nu suntem perfecti .... bine ca sa terminat totul ok . Sper sa fii invatat ceva din accidentul asta si sa fie mai atenta in trafic . Eu unul am invatat sa nu mai circul pe banda 1 si sa nu mai iau pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferita a fost ok, dupa impact ma intrebat cum ma simt si era panicata rau si in stare de soc. A venit dupa noi la spital si am stat de vorba si ne-a intrebat daca este nevoie de ceva .... bani chestiii. Sper sa ajung cu ea la o intelegere si sa nu ajungem in instanta. Toti gresim nu suntem perfecti .... bine ca sa terminat totul ok . Sper sa fii invatat ceva din accidentul asta si sa fie mai atenta in trafic . Eu unul am invatat sa nu mai circul pe banda 1 si sa nu mai iau pasager
Solutia este sa mergi mai incet pe anumite sectiuni de drum si poate un pic mai atent. Nu rezolvi nimic daca nu mai mergi pe banda 1. Mie mi-a iesit un Tico coborand de pe trotuar, dintre masinile oprite la semafor pe banda 1. A fost mascat de masina prin fata careia s-a bagat din cauza gabaritului mic si nu mai retin ce masina era aceea prin fata careia s-a bagat ( posibil duba sau ceva cu geamuri fumurii, de nu am putut sa il vad, deci concurs de imprejurari...) Nu eram pe banda 1 eram pe 2... Acum ce sa fac, sa merg numai pe contrasens ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaHailandere...deci tu esti ala care a scos pistolu' la mine....eu credeam ca e cu capse dupa cum s-a auzit...de aia l-am scos si eu pe-al meu...ther chen bi onli uan...eram eu cu inca 2 pretenashi ready to race...si asta cu golfu pe care l-am atacat se credea in Kitt...asa ca i-am aratat ca n-are geamuri blindate...data viitoare cand mai scoti GUN'u sa fi pregatit sa tragi...ca altfel poate iei o boaba-ngaoz

 

 

 

 

 

Ah...si sa ma scuze baietii ontopic :laugh: billabong...o sa ai o valoare mica la asigurari, tinand cont ca e dauna totala...vezi cum faci cu tanti sa-ti scoti banii calumea pe mobra, si n-o ierta pe motiv de vorbe dulci.

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia asta cu filmam / nu filmam la accidente ar merita un topic unde sa votam; pe bune daca stiu cum e mai bine: pe de-o parte e intimitatea persoanei, pe de alta interesul celorlalti de a invata ceva dintr-un accident (imaginile au un impact mult mai mare) si dreptul opiniei publice de a fi informata cu privire la un eveniment; au fost polemici mult mai mari pe tema asta legate de fotografii sau filmari de persoane in situatii tragice si din cate stiu a primat dreptul la informare; pana la urma cred o imagine face cat o mie de cuvinte, in epoca in care traim; ne convine sau nu, sfera vietii private se restrange; dar inteleg pe deplin reactia protagonistului, si eu as fi suparat pe cel care a filmat

 

Acum ,sa nu ma inteleaga gresit cel care a filmat ...el a crezut ca face ,,un bine"..dar nu a fost sa fie.Sper sa nu i-a violenta mea verbala ,,pe bune".Sunt multe cazuri cand ,,crezi"ca faci un bine si ti-o furi ..asta este viatza.

 

Filmatul sau fotografiatul are si parti bune atuncicand duce la identificarea celor care fug dupa accident si uneori chiar a baietilor ,,destepti" care ,,aranjeaza"scena accidentului.Normal este sa filomezi si sa-i transmiti victimei sau apropiatilor lui imaginile ..NU politiei.

 

Imi aduc aminte de fotografiile baiatului care a murit pe pod la Otopeni..chiar nu se facea sa puna pozele alea pe forum ,dar in fine ,ce este facut este bun facut.

Baiatu cu ,,pliciul " letal..incearca sa mergi numai pe 4 roti.Crede-ma este mult mai sanatos pentru tine.Nashpa ca nu ai filmat scena ,chiar imi pare rau..

I"Dreaku motociclisti rai si violenti.

 

Sa inteleg ca pana la urma vinovatul in acest accident este cooperant si se poate ajunge la o intelegere ..Asta este un lucru bun.Bafta multa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah...si sa ma scuze baietii ontopic :laugh: billabong...o sa ai o valoare mica la asigurari, tinand cont ca e dauna totala...vezi cum faci cu tanti sa-ti scoti banii calumea pe mobra, si n-o ierta pe motiv de vorbe dulci.

 

 

mai bine sa incerce sa scoata bani pe vatamare corporala si pe daune morale pe rca-ul domnitei. ca de... de scos bani doar pe bunul avariat e usor. sa ia legea un pic de guler sa citeasca, apoi si ordinul csa referitor la rca ... dupa care sa depuna o cerere de despagubire marisoara!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe Iuliu maniu 3 motociclisti s-au luat de un pusti intr-un Golf 5 sa-l bata, i-au spart doua geamuri la masina. Am scos pisolul si am tras un foc in aer, atunci s-au oprit pentru o clipa, si unul mai solid a scos un pistol catre mine, sa traga. Mi-era teama ca voi fi nevoit sa-l folosesc, si avand in vedere ca e letal e o complicatie prea mare. Ulterior au luat-o la fuga. Am crezut ca le-a surprins numarul de inmatriculare camera din bord dar nu au intrat in cadru. N-am putut sa-i urmaresc decat cu vederea o mica distanta.

 

A mai remarcat cineva incidentul?

 

Asta trebuia postat aici la cafturi

/index.php?...p;#entry2782839

dar nici acu nu e tarziu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Eu unul am invatat sa nu mai circul pe banda 1 si sa nu mai iau pasager

 

Billabong ....

Ai invatzat gresit.

Banda 1 exista si ai dreptul la ea!

Shaua motocicletei are 2 locuri ... e legal sa ai pasager pe ea!

Ceea ce trebuie tu sa inveti ... este ca altii sunt nesimtiti. Si ca sa ai grija de pielea ta, trebuie sa fi foarte atent. Sa incerci sa faci scenarii "vizuale" cu ce se va putea intampla.

Exemplu ... daca o masina parcata are rotile bracate spre directia drumului, ar fi bine sa incetinesti ... s-ar putea sa iasa si sa nu te vada.

Daca altii paraleli cu tine incetinesc, incetineste si tu ... etc ...

Sunt chestii pe care le inveti exersand ... totul inveti din experienta ... si daca accidentul asta te face sa-ti fie frica si sa nu mai mergi ca motociclist, n-ai sa mai obtii experienta niciodata.

Bafta! si e mai bine sa te intelegi cu ea daca tu si frac-tu sunteti ok ... Ia-ti banii pe dauna totala + echipament + intelege-te cu ea sa-ti dea restul pana la valoarea reala a motoretei.

Daca te judeci, s-ar putea sa nu-ti iei tot ... iti trebuie 29 zile de spitalizare ...ceea ce nu ai ... etc ...

Bafta!

Mesaj completat

numai intelectuali pe forumu asta. Intai semidocti care folosesc diagnostice clinice sa jigneasca persoane, apoi cititori care se apuca sa ma injure fara sa fi aprofundat suficient limba romana.

Prin remarca de a considera motociclistii inconstienti pentru ca mie mi se pare riscant sa merg pe sosea cu bicicleta de fapt am dorit sa apreciez curajul si riscurile de a te strecura printre masini si multitudinea de soferi ne-experimentati si intoleranti.

Sunt doctor neuropsihiatru ... crezi ca e gresit diagnosticul meu ?

 

Azi pe Iuliu maniu 3 motociclisti s-au luat de un pusti intr-un Golf 5 sa-l bata, i-au spart doua geamuri la masina. Am scos pisolul si am tras un foc in aer, atunci s-au oprit pentru o clipa, si unul mai solid a scos un pistol catre mine, sa traga. Mi-era teama ca voi fi nevoit sa-l folosesc, si avand in vedere ca e letal e o complicatie prea mare. Ulterior au luat-o la fuga. Am crezut ca le-a surprins numarul de inmatriculare camera din bord dar nu au intrat in cadru. N-am putut sa-i urmaresc decat cu vederea o mica distanta.

 

A mai remarcat cineva incidentul?

Pentru asta vii la mine la cabinet sa-ti pun diagnosticul ... n-as vrea sa-l fac public.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa n-o ia nimeni ca pe "atac la persoana", nu "tintesc" pe nimeni, dar lasand deoparte partea cu filmatul accidentatului/omul aflat intr-o situatie nu tocmai placuta,

DE UNDE SI PANA UNDE ATI SCOS ABERATIA ASTA SINISTRA cu "Filmatul e interzis pe domenisul public. " ?!?!

:) ;) si :laugh: (si considerati ca am pus emoticoanele astea de 9803803840343 ori - ca nu ma lasa softu sa le pun de mai multe ori).

Filmatul este extrem de foarte permis pe domeniul public. V-ati luat si voi dupa tiganii aia care se ... pe ei la televizor si sparg camere ca "haleo, 'ca-tz-ashi nu filma ca te tai ca vin cu ba'etzii mei si te ezecut"?!

Repet- e EXTREM de permis filmatul pe domeniul public, a oricarui infractor, ne-infracor-, cetatean onest, batran, tanar, gol pusca, imbracat in roz, calare pe un autobuz in miscare, sau oricare alta ipostaza - terminati cu tampeniile.

 

PS: Scuze de off-topic citiorilor ci celor implicat in accident, da' nu m-am putut abtine sa nu intervin la faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa n-o ia nimeni ca pe "atac la persoana", nu "tintesc" pe nimeni, dar lasand deoparte partea cu filmatul accidentatului/omul aflat intr-o situatie nu tocmai placuta,

DE UNDE SI PANA UNDE ATI SCOS ABERATIA ASTA SINISTRA cu "Filmatul e interzis pe domenisul public. " ?!?!

:) ;) si :laugh: (si considerati ca am pus emoticoanele astea de 9803803840343 ori - ca nu ma lasa softu sa le pun de mai multe ori).

Filmatul este extrem de foarte permis pe domeniul public. V-ati luat si voi dupa tiganii aia care se ... pe ei la televizor si sparg camere ca "haleo, 'ca-tz-ashi nu filma ca te tai ca vin cu ba'etzii mei si te ezecut"?!

Repet- e EXTREM de permis filmatul pe domeniul public, a oricarui infractor, ne-infracor-, cetatean onest, batran, tanar, gol pusca, imbracat in roz, calare pe un autobuz in miscare, sau oricare alta ipostaza - terminati cu tampeniile.

 

PS: Scuze de off-topic citiorilor ci celor implicat in accident, da' nu m-am putut abtine sa nu intervin la faza asta.

 

Halloo ...

Nu interzice nimeni filmatul nenea ... ci difuzarea imaginilor.

Daca tu vrei sa filmezi pe plaja in Vama una cu creasta la soare, n-ai decat sa faci si zoom ... si o vezi acasa.

Daca o pui pe youporn ... si daca persoana filmata o gaseste si da de urma ta ... e cam nasol.

Evident, am facut exagerarea asta ca sa se inteleaga ce inseamna filmare si ce inseamna difuzare.

 

In contextul acetui topic, billabong a cerut autorului filmarii sa scoata filmarea de pe youtube (difuzare), nicidecum sa-i sparga apratul (cum fac tiganii) sau sa-i sparga mufa cameramanului ... drept urmare, autorul trebuie sa faca asta.

Filmatul pe domeniu public pentru difuzare needitat, inseamna oameni si vehicule in trecere, nu insistarea unor secunde sau minute bune pe un om.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am vazut tot incidentul, dar eram ocupat sa imi parchez tancul vizavi ... l-am rugat pe colegul de la turela sa deschida focul asupra baicãilor satanisti da' nu a auzit si in plus cred ca era ocupat cu monitorizarea situatiei de la Fukushima, ca in timpul liber, Stoned Riders cand nu patruleaza cu vehicule blindate prin lume in cautarea motociclistilor satanisti, rezolva problemele globale. Pai cine crezi ca a luat atitudine in Libia ?

:laugh: ;) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios acuma,te apuci tu sa ne explici cum ai scos tu "arma de foc letala" si cum alalalt a scos alta da nu era asa smechera ca a ta care e letala si cum stateai tu in cumpana daca sa tragi sau nu...Mai Highlandere,mai "DuncanMacLoud from ze clan MacLoud" ,tu stii cata hartogaraie iti trebuie si cati bani tre sa platesti anual pe o pusca de vanatoare sau pe un pistol+permis de port arma?

O arma letala, alta decat cea de vanatoare nu poate fi obtinuta decat de magistrati, militari, corpul diplomatic, si senatorii, deputatii, ministrii. Desigur, securitatea lor e asigurata de alte servicii.

Acum revenind, eu ma incadrez in cateoria militar, si dupa scaderea de 25% a urmat cresterea dublata de o scadere pentru retragerea de CAS. Deci nu am nici timp nici bani pentru carnet si "spaga" ca sa-l iau fara pierdere de timp. De asemenea consider ca nu merita.

 

Am sunat la Politia Capitalei, ala cu Golful l-a trantit pe unu din motociclisti, si s-au pus aialalti pe el. Unu din ei, a primit 29 de zile de arest. Restul sunt cercetati in libertate.

 

PS// Pt cei saraci cu duhul: Daca am 91 la nick, nu inseamna ca sunt nascut in 91. Intamplator sunt in 81, 91 reprezinta anul in care a murit "idolul meu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca intrebarea asta sta pe buzele tuturor celorlalti participanti la discutie : Cine a murit in '91 ? :laugh:

 

Acu' fara gluma, chiar m-ai facut curios.

 

ON-Topic : Billabong, ai tot dreptul sa-i ceri initiatorului topiclui sa scoata filmarea de pe youtube sau sa o cenzureze dar omule FII MAI DIPLOMAT. Nu trebuie sa recurgi la amenintari, sunt convins ca StefanLCS a avut cele mai bune intentii. Insanatorisre grabnica tie si fratelui tau.

 

Succesuri ;)

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...