Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

Ce am aflat azi este:

 

- Daniel a fost mutat intr-o rezerva, deci a iesit de la terapie intensiva, ceea ce este un lucru bun.

- Starea lui fizica este buna si se mentine tendinta de vindecare

- Este agitat, probabil din cauza ca edemul cerebral se retrage si incepe sa simta si sa inteleaga mai multe, dar nu destule. I se dau somnifere din cand in cand pentru a putea dormi.

 

In alta ordine de idei am fost azi cu @Dragos_ si @Ticolino la Urziceni sa dam declaratii la Politie pe post de martori. Inspectorul Albu de la Politia Urziceni este un tip tanar si inteligent, nu are multa experienta, dar pare un tip corect si de treaba, cred ca lucrurile o sa mearga pe calea cea buna si nu o sa avem parte de taraganari inutile aiurea-n tramvai.

 

Numai bine, predau legatura in studio! :cheers:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce am aflat azi este:

 

- Daniel a fost mutat intr-o rezerva, deci a iesit de la terapie intensiva, ceea ce este un lucru bun.

- Starea lui fizica este buna si se mentine tendinta de vindecare

- Este agitat, probabil din cauza ca edemul cerebral se retrage si incepe sa simta si sa inteleaga mai multe, dar nu destule. I se dau somnifere din cand in cand pentru a putea dormi.

 

In alta ordine de idei am fost azi cu @Dragos_ si @Ticolino la Urziceni sa dam declaratii la Politie pe post de martori. Inspectorul Albu de la Politia Urziceni este un tip tanar si inteligent, nu are multa experienta, dar pare un tip corect si de treaba, cred ca lucrurile o sa mearga pe calea cea buna si nu o sa avem parte de taraganari inutile aiurea-n tramvai.

 

Numai bine, predau legatura in studio! :cheers:

 

Ry.

Sa traiesti, Hellryder-e!!! Multa sanatate lui Daniel si multa bafta.

Sanatate si tie, ca am citit pe-aci, ca ai avea nevoie. Si daca mai e cazul, sponsorizez si niste fervex (evident, pt tine). :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am aflat azi este:

 

- Daniel a fost mutat intr-o rezerva, deci a iesit de la terapie intensiva, ceea ce este un lucru bun.

- Starea lui fizica este buna si se mentine tendinta de vindecare

- Este agitat, probabil din cauza ca edemul cerebral se retrage si incepe sa simta si sa inteleaga mai multe, dar nu destule. I se dau somnifere din cand in cand pentru a putea dormi.

Ce mult ma bucur ca e mai bine! :) Sa auzim in continuare numai vesti bune, si sa se insanatoseasca rapid si fara urmari! :D Acum are voie sa primeasca vizite?

In alta ordine de idei am fost azi cu @Dragos_ si @Ticolino la Urziceni sa dam declaratii la Politie pe post de martori. Inspectorul Albu de la Politia Urziceni este un tip tanar si inteligent, nu are multa experienta, dar pare un tip corect si de treaba, cred ca lucrurile o sa mearga pe calea cea buna si nu o sa avem parte de taraganari inutile aiurea-n tramvai.

 

Numai bine, predau legatura in studio! :)

 

Ry.

Multa bafta si cu politia! E bine ca nu va loviti si ignoranta si nepasarea angajatilor ei. Despre soferul Daciei ce mai stii? Ar fi dragut din partea lui sa se intereseze de starea lui Daniel. Desi ma indoiesc ca a facut-o sau o va face... :cheers:

 

Insanatosire grabnica si tie, Radu. Ai grija de tine. Bea tuica fiarta si papa usturoi ca face bine la sanatate, chiar daca e cam puturos de felul lui. :) Numai bine! :)

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, pentru ca tot era frumos afara, am iesit s-o plimb pe Suza.Am fost tentata sa merg si la Daniel, la spital, gandindu-ma ca daca m-ar vedea cu casca in mana, poate ar face ceva conexiuni si si-ar aminti ceva despre pasiunea lui,despre ceva legat de asta.Apoi am ezitat.M-am gandit ca poate nu e bine sa merg.M-am gandit sa nu-i fac rau,poate.

Nici nu stiu ce sa zic.Eu mai ies si maine.O fi bine sa merg la spital?O avea nevoie sa-i duc ceva?

Radu, te rog, poti sa-mi dai un sfat?Sau cine poate.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici suntem pe un taram necunoscut, nu se stie ce e bine si ce nu...

 

Totusi nu cred ca e ceva rau sa mearga lume sa-l viziteze, este ceva uman, si cine stie ce miracol o sa se produca.

 

Numai bine! Cu Dumnezeu inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti:

Daniel e spre bine.

- se misca prin salon, i s-a scos ghipsul de la o mana, a ramas cel de la mana stanga, unde are si tija.

- are momente in care nu este coerent si in care nu isi aminteste diverse lucruri, dar merge spre bine, daca stam sa ne gandim ca la inceput cand a iesit din coma erau doar momente scurte de coerenta.

- Vizitele sunt apreciate, e bine sa vorbeasca cu lumea, sa fie pus in situatia de a-si aduce aminte de fetze si de oameni cu care a stat de vorba. totusi nu e cazul sa se exagereze, e inca destul de fragil echilibrul, nu e bine sa va adunati acolo la spital cate un grup galagios.

- a fost mutat intr-un salon, tot in aceeasi zona, la terapie intensiva, dar nu mai este la neurologie ci la politraumatisme.

- deci: Spital Floreasca, etaj 1, terapie intensiva la politraumatisme.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit o veste foarte buna! Daca a trecut peste ce era mai greu acuma e doar o chestiune de timp pana cand o sa fie refacut.

Sanatate multa si-i tin pumnii.

Daca mai are nevoie de ceva spuneti pe forum sau dati un pm.

 

 

- Vizitele sunt apreciate, e bine sa vorbeasca cu lumea, sa fie pus in situatia de a-si aduce aminte de fetze si de oameni cu care a stat de vorba.

 

Cu asta nu prea am cum sa ajut, nu am fost cu voi si nici nu-l cunosc personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti:

Daniel e spre bine.

- se misca prin salon, i s-a scos ghipsul de la o mana, a ramas cel de la mana stanga, unde are si tija.

- are momente in care nu este coerent si in care nu isi aminteste diverse lucruri, dar merge spre bine, daca stam sa ne gandim ca la inceput cand a iesit din coma erau doar momente scurte de coerenta.

- Vizitele sunt apreciate, e bine sa vorbeasca cu lumea, sa fie pus in situatia de a-si aduce aminte de fetze si de oameni cu care a stat de vorba. totusi nu e cazul sa se exagereze, e inca destul de fragil echilibrul, nu e bine sa va adunati acolo la spital cate un grup galagios.

- a fost mutat intr-un salon, tot in aceeasi zona, la terapie intensiva, dar nu mai este la neurologie ci la politraumatisme.

- deci: Spital Floreasca, etaj 1, terapie intensiva la politraumatisme.

 

Ry.

 

Se misca prin salon??? Pai asta e o veste minunata! Inseamna ca evolueaza bine.

Isi aminteste ceva din ce s-a intamplat, recunoaste persoanele din preajma lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vorbit eu saptamana asta la telefon cu sotia lui si din cate am inteles edemul s-a retras inca nu isi aduce nimic dar se spera ca in 3-6 luni va incepe sa isi aduca aminte...

In legatura cu mana din cate am inteles au intervenit ceva probleme si va trebui sa fie operat din nou...

Oricum sa speram ca se va recupera mai rapid decat au prevazut medicii dar asta depinde in mare parte numai de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune in legatura cu situaitia lui Daniel...Din cate am vb cu sotia lui, a fost externat din spital, este acasa acum, stie cine e, isi recunoaste sotia si copii,poate sa scrie si sa citeasca, atunci cand a fost adus acasa din cate am inteles a recunoscut locul...

A mai slabit nu mai este la fel de robust ca inainte dar partea buna e ca in ciuda faptului ca mai are momente in care este confuz si vorbeste pe langa subiect, incepe sa isi revina cel mai important din punctul de vedere al memoriei!

 

Doamne Ajuta, si multa sanatate la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...