Sari la conținut

Un motociclist s-a izbit de maÂşina unui procuror constănțean


mettal86
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Eu eram impreuna cu accidentatul in momentul accidentului. Ceea ce scrie in presa si ce dau pe la stiri nu are nici o legatura cu realitatea. Noi ne deplasam pe b-dul cu prioritate, pe banda a doua, accidentatul in fata, eu la 10 m in spatele lui. Cand ne-am apropiat la aprox 20 m de intersectie don' procuror a iesit cu masina pana pe banda a doua a bulevardului, mai exact bara fata a masinii a ajuns pe banda a doua, ignorand total semnul stop. In momentul ala, catalin a franat, a tras stanga ca sa evite coliziunea, a vazut ca nu mai are timp sa evite si s-a aruncat in partea stanga. Motor si-a continuat drumul, a lovit masina procurorului si s-a dus taras pe strada fara a mai lovi nimic. Ca idee baiatul are carnet de profesionist de mai bine de 20 de ani, a facut motocros cand era mai tanar, deci nu era deloc strain de motor.

Dupa accident procurorul nu a coborat din masina decat dupa ce ambulanta a plecat. Eu am ramas acolo pentru masuratori si prezenti erau si doi martori, mai exact soferii din masinile din spatele nostru care au spus imediat ca soferul autoturismului este vinovat. Dupa vreo juma de ora a aparut si procurorul care se ocupa in acest moment de caz( cam neobisnuit din ce stiu eu, astia parca se implicau abia cand era gata dosarul si ajungea la procuratura), eu am plecat pentru vreo 20 de minute ca sa incer sa dau de familia victimei si cand m-am intors nu mai era nici unul din cei doi martori acolo, in schimb aparusera doi cetateni rromi care afirmau ca faceam curse!??? Ca idee viteza noastra era de 60-70 km, lucru confirmat de cei doi martori din spatele nostru. Oricum, asa cum a scris cineva intr-un post anterior nu conteaza prea tare viteza, stop inseamna stop.

In momentul de fata vad ca apar prin ziare tot felul de "martori" care au fost sau nu acolo, dar eu, care apar in toate actele de la politie ca mator nu am fost abordat de nimeni. Ca de obicei in romania don' procuror ajutat de prietenii lui din politie si procuratura musamalizeaza tot si asa cum apare si in presa il scoate pe motociclist vinovat.

Asa ca daca stie stie cineva un avocat bun, eventual motociclist din bucuresti (am fost instruiti sa nu angajam pe nimeni din cta pentru ca ne dam foc singuri) il rog sa imi dea un mesaj pe pm.

Starea motociclistului: fractura de femur, fractura de bazin, 4 coaste rupte pe fata, 5 coaste rupte pe spate, plamanul drept perforat si hematoame pe tot corpul. In momentul de fata este stabil, am reusit sa il vad si sa vb cu el. Dupa cum va puteti imagina e in dureri groaznice, necesita interventie chirurgicala pe care nu o poate suporta in momentul de fata....si cam asta ar fi.

Sper ca asta lamureste cam ce si cum s-a intamplat si ii rog inca o data pe cei care cred ca imi pot da o mana de ajutor (eu ma ocup de toate rahaturile astea datorita starii in care este victima) sa imi dea un pm.

Salutare si ... Asfalt uscat, grija la procurori, politisti, manelisti si asa mai departe.

 

Sanatate mobristului si recuperare grabnica....se mai stie ceva de el?E ok?

Nu este semar, e un mare semn stop. Si motociclistul a cazut dupa ce a iesit don' procuror, incercand sa il evite.

 

Eu eram impreuna cu accidentatul in momentul accidentului. Ceea ce scrie in presa si ce dau pe la stiri nu are nici o legatura cu realitatea. Noi ne deplasam pe b-dul cu prioritate, pe banda a doua, accidentatul in fata, eu la 10 m in spatele lui. Cand ne-am apropiat la aprox 20 m de intersectie don' procuror a iesit cu masina pana pe banda a doua a bulevardului, mai exact bara fata a masinii a ajuns pe banda a doua, ignorand total semnul stop. In momentul ala, catalin a franat, a tras stanga ca sa evite coliziunea, a vazut ca nu mai are timp sa evite si s-a aruncat in partea stanga. Motor si-a continuat drumul, a lovit masina procurorului si s-a dus taras pe strada fara a mai lovi nimic. Ca idee baiatul are carnet de profesionist de mai bine de 20 de ani, a facut motocros cand era mai tanar, deci nu era deloc strain de motor.

Dupa accident procurorul nu a coborat din masina decat dupa ce ambulanta a plecat. Eu am ramas acolo pentru masuratori si prezenti erau si doi martori, mai exact soferii din masinile din spatele nostru care au spus imediat ca soferul autoturismului este vinovat. Dupa vreo juma de ora a aparut si procurorul care se ocupa in acest moment de caz( cam neobisnuit din ce stiu eu, astia parca se implicau abia cand era gata dosarul si ajungea la procuratura), eu am plecat pentru vreo 20 de minute ca sa incer sa dau de familia victimei si cand m-am intors nu mai era nici unul din cei doi martori acolo, in schimb aparusera doi cetateni rromi care afirmau ca faceam curse!??? Ca idee viteza noastra era de 60-70 km, lucru confirmat de cei doi martori din spatele nostru. Oricum, asa cum a scris cineva intr-un post anterior nu conteaza prea tare viteza, stop inseamna stop.

In momentul de fata vad ca apar prin ziare tot felul de "martori" care au fost sau nu acolo, dar eu, care apar in toate actele de la politie ca mator nu am fost abordat de nimeni. Ca de obicei in romania don' procuror ajutat de prietenii lui din politie si procuratura musamalizeaza tot si asa cum apare si in presa il scoate pe motociclist vinovat.

Asa ca daca stie stie cineva un avocat bun, eventual motociclist din bucuresti (am fost instruiti sa nu angajam pe nimeni din cta pentru ca ne dam foc singuri) il rog sa imi dea un mesaj pe pm.

Starea motociclistului: fractura de femur, fractura de bazin, 4 coaste rupte pe fata, 5 coaste rupte pe spate, plamanul drept perforat si hematoame pe tot corpul. In momentul de fata este stabil, am reusit sa il vad si sa vb cu el. Dupa cum va puteti imagina e in dureri groaznice, necesita interventie chirurgicala pe care nu o poate suporta in momentul de fata....si cam asta ar fi.

Sper ca asta lamureste cam ce si cum s-a intamplat si ii rog inca o data pe cei care cred ca imi pot da o mana de ajutor (eu ma ocup de toate rahaturile astea datorita starii in care este victima) sa imi dea un pm.

Salutare si ... Asfalt uscat, grija la procurori, politisti, manelisti si asa mai departe.

 

Sanatate mobristului si recuperare grabnica....se mai stie ceva de el?E ok?

Nu este semaforr, e un mare semn stop. Si motociclistul a cazut dupa ce a iesit don' procuror, incercand sa il evite.

L.E : casca este schubert, echipament din cap pana in picioare, carbon, insertii metalice si asa mai departe.

Umflata care da declaratii pe la tv e o farmacista care nu a fost de fata in momentul accidentului, ba mai mult, cand a ajuns tipa la mine sa il intorc pe spate "ca e mai bine".cred eu ca orice om care vedea accidentul si mai era si farmacist (vagi cunostinte de medicina) stia ca nu trebuie sa miste victima, mai ales ca pe fundal se auzea ambulant, baietii instruiti pentru asa ceva.

Inca o data baietii de la SMURD au fost impecabili...l-au luat cu tensiune 5 si cand am ajuns eu la spital am stat la palavre cu el! Respect pentru oamenii aia si ceea ce fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci e cam clar cine e de vina.Stop inseamna stop,puteati sa faceti si curse si putea cum am mai scris sa vina motociclistul taras in intersectie,cel din masina trebuia sa stea la stop si sa se uite cum trece prin fata lui,pur si simplu chiar nu conteaza,e neacordare de prioritate.

Nu,procurorul de caz nu are ce cauta la locul accidentului,el afla de caz cand i se inainteaza dosarul facut de politisti cu constatarile,masuratorile si pv-ul aferent,a fost clar sunat de astalalt,probabil sunt tovarasi,e manevra pe fata.Ma mir cum de nu a mutat masina mai in spate sa zica ca statea la stop si a intrat motoru in el.Daca zici ca ai 2 martori tot e bine,dar vezi ca in CT e mafie mare si te lucreaza pe fata,ii da lu asta cu nup si tu il dai in judecata pe civil,dar il dai degeaba daca ala il scoate basma curata pe penal.

Multa sanatate celui accidentat,plamanul perforat e treaba serioasa.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quod erat demonstrandum...

 

Sanatate motociclistului si sper sa se gaseasca forumisti care sa te ajute, eu din pacate in cazul de fata, in afara de o vorba buna nu pot sa va ajut cu nimic. Mi-a sarit de la inceput titlul stirii pentru ca suna stupid, modul cum era formulata propozitia, de continut si interviu "haoleu, macatz'ah foc fulger scantei, au coborat zeii manelelor pe pamant si au dat motocicleta jos", nici nu vreau sa comentez.

In naivitatea mea cred ca mai sunt oameni cinstiti si prin oragnele de forta care isi fac treaba bine, si sper sa dai de ei.

Pe masura posibilitatilor, va rog sa ne tineti la curent cu evolutia cazului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un avocat bun (din afara judetului Cta, ca sa nu fie usor de corupt sau strans cu usa), plus vreo 2 martori.. Are sanse omul sa-l infunde pe chiorul ala de procuror. Sanatate maxima si grija mare cu mersul printre bizoni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In naivitatea mea cred ca mai sunt oameni cinstiti si prin oragnele de forta care isi fac treaba bine, si sper sa dai de ei.

Degeaba exista oameni cinstiti printre organe, deoarece si acestia sunt fortati intr-un fel sau altu' sa execute ce spune superioru' ;) Sa speram ca nu se va musamaliza acest caz, desi ma indoiesc amarnic. Multa sanatate motociclistului, caci va avea nevoie si asta conteaza cel mai mult pan' la urma !

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci e cam clar cine e de vina.Stop inseamna stop,puteati sa faceti si curse si putea cum am mai scris sa vina motociclistul taras in intersectie,cel din masina trebuia sa stea la stop si sa se uite cum trece prin fata lui,pur si simplu chiar nu conteaza,e neacordare de prioritate.

Nu,procurorul de caz nu are ce cauta la locul accidentului,el afla de caz cand i se inainteaza dosarul facut de politisti cu constatarile,masuratorile si pv-ul aferent,a fost clar sunat de astalalt,probabil sunt tovarasi,e manevra pe fata.Ma mir cum de nu a mutat masina mai in spate sa zica ca statea la stop si a intrat motoru in el.Daca zici ca ai 2 martori tot e bine,dar vezi ca in CT e mafie mare si te lucreaza pe fata,ii da lu asta cu nup si tu il dai in judecata pe civil,dar il dai degeaba daca ala il scoate basma curata pe penal.

Multa sanatate celui accidentat,plamanul perforat e treaba serioasa.

Da, ar fi fost okbdaca mai erau in continuare cei doi martori. Problema e ca ... nu mai sunt. Au plecat in momentul in care a aparut procurorul. Nu stiu daca au fost "convinsi" sa plece sau au realizat ca fiind vorba de un procuror nu prea renteaza sa ramana ca sa nu isi dea batai de cap.

O sa vedem ce si cum mai departe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci motociclistul era pe motocicleta cand s-a agatat un pic un pic un pic un pic un pic un pic un pic un pic2...foarte foarte un pic de masina ...si dupa aia a sarit cutremurator si fulgerator. sa moara pandele de te mai poti tine de mobra dupa ce ti-o da unul un pic de-i sare lui bara.

bucatile din motocicleta nu prea le-am vazut in schimb bara porcurorului e pe toata strada

...in ce lume traim ...

uitasem sa pun si poza ca poate in curand dispare de pe site-ul realitatea

 

E foarte bine ca ai pus poza.

Si descrierea e foarte realista. Cam asa se interpreteaza la noi accidentele. A fost lovit un pic si a stat internat un pic in stare grava. Dar accidentul nu a fost grav din moment ce a fost doar un pic musamalizat.

 

Da, ar fi fost okbdaca mai erau in continuare cei doi martori. Problema e ca ... nu mai sunt. Au plecat in momentul in care a aparut procurorul. Nu stiu daca au fost "convinsi" sa plece sau au realizat ca fiind vorba de un procuror nu prea renteaza sa ramana ca sa nu isi dea batai de cap.

O sa vedem ce si cum mai departe....

 

Nu conteaza cei doi martori. Tu esti de ajuns ca martor. Doar ca in Romanai nu prea sunt importanti martorii dupa cum mi-a spus un politist la un alt accident.

Oricum luati avocat din Bucuresti.

Un alt sfat este sa contactati un ONG care sa se intereseze de caz. ONG-urile sunt greu de corupt fiindca sunt infiintate cu scopuri clare. In general toate institutiile au frica de ONG-uri fiindca nu pot fi controlate si au o groaza de relatii.

Cum nu avem o asociate a motociclistilor credibila, capabila si activa puteti sa apelati la un club cu personalitate juridica. Acel club nu trebuie sa faca mare lucru. Doar sa se intereseze periodic de desfasurarea anchetei si sa constate anumite nereguli. Orice ONG care are in statut ceva legat de motociclete are dreptul sa se intereseze de cursul anchetei iar institutiile implicate au OBLIGATIA sa colaboreze.

 

Pe vremea cand eram intr-o asemenea asociate m-am interesat de cursul unei anchete in care un motociclist fusese accidentat de un avocat. Evident ca avocatul a tras niste sfori.

Ancheta se lungea de 8 luni. A fost finalizata in doar cateva zile de cand am inceput sa ma interesez. Iar la politie si la procuratura s-au purtat foarte frumos si amabil. De aceea vin cu acest sfat.

 

In caz ca se observa semne de musamalizare putem aplica strategia Braila pe care o putem fimaliza cu o strangere de fonduri intitulata spaga pentru procurori. Cu banii aia ajutam la angajarea unui avocat.

 

Nu va lasati calcati in picioare ca asa a ajuns Constanta raiul banditilor.

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa urlu de furie,in curand vor declara ca de fapt motociclistul era in coma de cateva zile dar mai iesea sa se dea cu celofanul pe langa motor la vale pe bulevarde.Am ajunsi neputinciosi in incercarea unora de a ne indobitoci,o lume care abia asteapta sa vada un nou episod din circul irinel,pepe sau vreun tigan borat.Ne vom intreba copii ce vor sa devina si ne vor raspunde:tigan manelist,smecher sau pitipoanca.

TREZESTE-TE ROMANE.

Multa sanatate motociclistului si putere familiei si prietenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cum ziceam eu--nu are rost sa evtiti, ca ,,te intoarce'' politia de ajungi ,,atacator'' din victima... :angryfire: ..trebuie intrat in plin..ca rezultatul tot ala e--coaste rupte si alte alea...

--cum fac eu: si la cea mai mica zgarietura(am masina plina de astea..) in trafic, de obicei la intersectii, opresc si fac poze cu telefonul PE LOC...se vad urme de franare, cioburi, praf...apoi pozez semnele de circulatie...la ,,tamponari'' arat si iese clar cine e vinovat...

Apoi pozez masinile oprite in spate, cu numarul vizibil...in caz de ,,ceva'' amenintz ca am numarul lor de tel. si ii chem martori in instanta...apoi cu decizia merg in audienta la minister...(de interne...sau la procuror, la ,,abuzuri'')..de obicei tine faza.

--MUSAI trebuie luate datele unor martori....!!!!!!!nu pe hartie, se inregistreaza cu tel. ce zice martorul...

--in cazul din topicul de fatza, trebuie intrebat un avocat si mers apoi unde se anutza la dna abuzurile politiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bine ca ai pus poza.

Si descrierea e foarte realista. Cam asa se interpreteaza la noi accidentele. A fost lovit un pic si a stat internat un pic in stare grava. Dar accidentul nu a fost grav din moment ce a fost doar un pic musamalizat.

 

 

 

Nu conteaza cei doi martori. Tu esti de ajuns ca martor. Doar ca in Romanai nu prea sunt importanti martorii dupa cum mi-a spus un politist la un alt accident.

Oricum luati avocat din Bucuresti.

Un alt sfat este sa contactati un ONG care sa se intereseze de caz. ONG-urile sunt greu de corupt fiindca sunt infiintate cu scopuri clare. In general toate institutiile au frica de ONG-uri fiindca nu pot fi controlate si au o groaza de relatii.

Cum nu avem o asociate a motociclistilor credibila, capabila si activa puteti sa apelati la un club cu personalitate juridica. Acel club nu trebuie sa faca mare lucru. Doar sa se intereseze periodic de desfasurarea anchetei si sa constate anumite nereguli. Orice ONG care are in statut ceva legat de motociclete are dreptul sa se intereseze de cursul anchetei iar institutiile implicate au OBLIGATIA sa colaboreze.

 

Pe vremea cand eram intr-o asemenea asociate m-am interesat de cursul unei anchete in care un motociclist fusese accidentat de un avocat. Evident ca avocatul a tras niste sfori.

Ancheta se lungea de 8 luni. A fost finalizata in doar cateva zile de cand am inceput sa ma interesez. Iar la politie si la procuratura s-au purtat foarte frumos si amabil. De aceea vin cu acest sfat.

 

In caz ca se observa semne de musamalizare putem aplica strategia Braila pe care o putem fimaliza cu o strangere de fonduri intitulata spaga pentru procurori. Cu banii aia ajutam la angajarea unui avocat.

 

Nu va lasati calcati in picioare ca asa a ajuns Constanta raiul banditilor.

Salut!

Ma poti ajuta cu datele unui asemenea ONG, indruma catre cineva care sa ma ajute? In cazut in care da, da-mi te rog un PM.

Merci

 

...cum ziceam eu--nu are rost sa evtiti, ca ,,te intoarce'' politia de ajungi ,,atacator'' din victima... :angryfire: ..trebuie intrat in plin..ca rezultatul tot ala e--coaste rupte si alte alea...

--cum fac eu: si la cea mai mica zgarietura(am masina plina de astea..) in trafic, de obicei la intersectii, opresc si fac poze cu telefonul PE LOC...se vad urme de franare, cioburi, praf...apoi pozez semnele de circulatie...la ,,tamponari'' arat si iese clar cine e vinovat...

Apoi pozez masinile oprite in spate, cu numarul vizibil...in caz de ,,ceva'' amenintz ca am numarul lor de tel. si ii chem martori in instanta...apoi cu decizia merg in audienta la minister...(de interne...sau la procuror, la ,,abuzuri'')..de obicei tine faza.

--MUSAI trebuie luate datele unor martori....!!!!!!!nu pe hartie, se inregistreaza cu tel. ce zice martorul...

--in cazul din topicul de fatza, trebuie intrebat un avocat si mers apoi unde se anutza la dna abuzurile politiei.

Inteleg ce zici tu acolo, dar la momentul respectiv eu am crezut ca prietenul meu este mort, ultimul lucru care ma interesa find facutul de poze, luat numere de telefon si restu, mai ales ca dupa parerea mea pozele spun tot ce s-a intamplat. Evident ca in momentul ala nu stiam ca vinovatul este procuror, poate as fi procedat altfel.

Ca idee, la nevoie se va ajunge la DNA si oricine altcineva ne poate ajuta.

Pentru cei care se intreaba, procurorul vinovat nici pana la momentul de fata nu a trecut pe la spital sa se intereseze de starea celui pe care aproape l-a omorat.

Catalin este stabil,dar starea lui nu s-a prea ameliorat.

Am sa incerc sa va tin la curent cu evolutia lui si a anchetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va avea de tras mult pe motiv ca a pierdut controlul... Asa se cheama faptul ca el nu mai era pe motocicleta in momentul impactului

Mai eu sunt de acord cu varianta de a "o duce pana la capat" si face accident. Dar in cazul de fata impactul ar fi fost in lateral stanga (al masinii). Ca multi altii si el s-a gandit tot la un impact cu stalpii de rezistenta ai masinii. Luati in calcul ca greutatea lui este de aprox 120 kg, adica mai greu sa sari peste masina si stim cu totii cam ce inseamna cionirea intre om si tabla chiar si la 60 kmh. Poate daca ar fi stiut cine conducea masina....oricum, irelevant in momentul de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ma poti ajuta cu datele unui asemenea ONG, indruma catre cineva care sa ma ajute? In cazut in care da, da-mi te rog un PM.

Merci

 

Pentru cei care se intreaba, procurorul vinovat nici pana la momentul de fata nu a trecut pe la spital sa se intereseze de starea celui pe care aproape l-a omorat.

Catalin este stabil,dar starea lui nu s-a prea ameliorat.

Am sa incerc sa va tin la curent cu evolutia lui si a anchetei.

 

Iti scriu pe PM despre ONG-uri. Dar daca nu gasesti un club care sa te ajute poti sa incerci la AVAC. Asociatia victimelor accidentelor de circulatie. Pot sa vorbesc si eu cu ei ca ii cunosc. Dar vorbim pe PM mai detaliat.

 

Procurorul nu a venit la spital fiindca ar insemna ca isi recunoaste vina si poate fi folosit la proces. O jigodie iti dai seama.

Multumim pentru informatii.

Am un prieten la CT care il cunostea bine pe baiat. El mi-a spus despre accident. In general nu prea intru la sectiunea asta ca ma deprima

 

Va avea de tras mult pe motiv ca a pierdut controlul... Asa se cheama faptul ca el nu mai era pe motocicleta in momentul impactului

 

Cu toti martorii din lume nu pot sa demonstreze ca el a sarit de pe motor daca el nu recunoaste acest lucru. Ii recomand sa nu recunoasca. Declaratia sa fie cat mai simpla. De genul masina a intrat pe sosea. El a incercat sa il evite nu a reusit a intrat in idiot si a ricosat. apoi a cazut si gata. Fara inflorituri interpretabile.

Oricum eu am inteles ca a cazut dupa ce a acrosat un pic bara idiotului. Parca asa a vazut si martorul? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procurorul e ala chelios ? Daca da,avea asa... o fata de nevinovat...Stau si ma intreb, procurorii in Romania sunt toti bruneti? Cel putin la televizor numai din astia vad. Din ce vad eu, masina era intrata in intersectie pana pe banda 2. Daca mergi pe prima banda si iti iese unul din asta in cale brusc, ce faci? Cred ca ar trebui cautate si ceva camere de supraveghere in zona. Nu in ultimul rand, sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate trebuie sa face un mic meeting in Constanta ?

pai hai sa ne adunam vreo 2000 de motocicliÂşti Âşi sa protestam în Constanta pentru treaba asta. facem si un afis mare cu poza accidentului si o postam pe un bloc in centrul orasului si gata.

poza aia spune tot!

iar daca peste 3 ani cand se termina procesul si iese porcurorul invingator reusim sa strangem noi si ceva fonduri pentru niste prieteni din ucraina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate trebuie sa face un mic meeting in Constanta ?

pai hai sa ne adunam vreo 2000 de motocicliÂşti Âşi sa protestam în Constanta pentru treaba asta. facem si un afis mare cu poza accidentului si o postam pe un bloc in centrul orasului si gata.

poza aia spune tot!

iar daca peste 3 ani cand se termina procesul si iese porcurorul invingator reusim sa strangem noi si ceva fonduri pentru niste prieteni din ucraina

Mai eu vreau sa mediatizez treaba asta in cadrul paradei moto ce va avea loc in ct pe 28 mai. Ma gandesc sa fac niste tricouri si sa le impart prin printre participanti. Daca are cineva idee de un slogan de impact, gen "procucorii au intotdeauna prioritate" postati aici. Daca mai are altcineva vreo idee de genul sa o scrie aici sau pm.

Revenind la catalin, am fost azi pe la el, se simte mai bine, se vede pe el ca mai prins putina viata si chiar i-a revenit putin simtul umorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: am uitat sa zic atunci cand am vazut: deci colegu' care era cu cel care a culcat motorul, ar trebui//ar fi bine, sa vina ca martor dar sa nu zica nimic de faptul ca il cunoaste pe biker sau chestii...doar ca a vazut faza, de pe margine...sau dintr-o masina... :unsure:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa minta. Daca nu esti ruda cu victima poti sa ai calitatea de martor. Testat de mine, proces castigat. Martor pentru un bun prieten o data si in alt caz un alt prieten mi-a fost mie martor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantastic! L-a atins un pic, un pic si nu mai are bara fata. Cine a fost martor la masuratori?

 

 

Martora spune ca s-a apucat putin masina rosie, dupa care, cutremurator, s-a aruncat de pe motocicleta

Conservaru: era cazut el, (cand l-am lovit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate trebuie sa face un mic meeting in Constanta ?

pai hai sa ne adunam vreo 2000 de motocicliÂşti Âşi sa protestam în Constanta pentru treaba asta. facem si un afis mare cu poza accidentului si o postam pe un bloc in centrul orasului si gata.

poza aia spune tot!

iar daca peste 3 ani cand se termina procesul si iese porcurorul invingator reusim sa strangem noi si ceva fonduri pentru niste prieteni din ucraina

Hai ma de unde dracu 2000 de motociclisti? daca vin 200 din toata tara o sa fie bine. Eu unul vin daca se anunta asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, le zicem ca se dau mici si bere pe gratis si poate se aduna :). glumesc. eu zic ca ar trebuie sa se adune.

daca nu facem galagie ramanem vesnic prostii satului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca va fi un mars moto sambata . daca reusesc sa repar atelaju pana atunci voi participa si eu , poate lumea stie mai multe detali despre starea riderului , etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...