Sari la conținut

Accident intre Timisoara si Sacalaz


Clever
 Share

Postări Recomandate

Asta cu blocatul acceleratiei e cea mai mare vrajeala; adica daca era sa fi luat permisul acum 2 saptamani poate era mai plauzibil, dar om cu atat experienta cat n-au altii intr-o viata si atat de super motociclist sa nu fi auzit de ambreiaj si de butonul ala rosu din dreapta.... hai sa recunoastem macar atunci cand nu mai puteam gasi nici o scuza reala ca avem si batmani printre noi, care se cred in filmele de la Hollywood pe motor. Odihneasca-se in pace si sa speram ca, din toata nenorocirea, cineva undeva a invatat ceva ce-l va ajuta sa nu pateasca la fel pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intr-o clipa s-a cct pe ea de viata,de vise, de familie, de iubita, de motocicleta,de tot ce avea el, obiecte personale etc pacat...

Acum ma gandesc daca omul era intreg la bostan sau nu, ca ce vad in poza este sinucidere curata, oricum el stia ce a vrut sa faca sau ce a patit saracul de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand conduceam si noi cu 1:0 in fata conservarilor la capitolul "accident pe calea ferata", am fost egalati. Azi dimineata: http://www.bzi.ro/un...to-video-224048

 

 

Mi-ai inseninat seara!

Sa traiesti!

 

:makeout:

 

Gardu' omului cine il repara? Merge pe RCA? :scratch:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta dintre scuter si motocicleta (oricat de scuter si oricat de motocicleta) intotdeauna nu a vrut sa fie inteleasa de catre scuteristi, pe oricati cm cubi ar sta ei.

Nu faci cu Burgmanu' ce faci cu un moto, dar nici invers, multe chestii.Asta, bineinteles, ca sa nu aducem in discutie ciclistica,perioade de franare,centre de greutate si restul.Cauciucurile si greutatea se aplica la ambele.Dar...inca "unii" nu vor sa inteleaga.Si , DA, spun asta prin prisma faptului ca am condus ambele tipuri aduse in discutie, intre 50-650 cmc scutere si intre 50-945cmc moto...Deci propun soimului maltez un mic test drive care sa implice franari de urgenta, schimbari bruste in cutia de viteze(+si-),etc.Si apoi astept oarece comparatii...pana atunci, am citit toate posturile lui aproape degeaba.

ON:

Indiferent de semafor acustic-vizual,bariere sus sau jos, panourile de semnalizare in zona sunt sau nu prezente?Asta pt ca incepand cu 150m, oricat de blocata ti-ar fi acceleratia (da,chiar se poate intampla), tot ai avea ce sa faci...Mai ales daca porti raspunderea ca ai pasager in spate.Mai ales ca ai o varsta, km rulati (nu era la prima moto) si restul...

Deci in opinia(nu verdictul) mea : Teribilism cu consecinte grave asupra altor persoane.Pilotului nu ii mai reprosam nimic, familia lui are tot timpul sa faca asta...

Experienta pe moto se face nu in numar de kilometrii neaparat, ci si in cate si ce fel de situatii ai intalnit,trait,condus...

Viteza / motor cu cmc destui / teribilism / nevoia de a impresiona pasagerul / lipsa de reactie.Daca faci suma , rezulta o viata mai putin, o alta distrusa, plus rude /prieteni marcati.

Un salut cu farul , dar trecem mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,nici nu stiu cum sa incep.. nu inteleg de ce va agatati de amanunte minore,um om a murit si voi incepeti sa il faceti in fel si chip.nu stim exact ce s-a intamplat dar ne dam cu parerea,poate a fost greseala lui,poate defect ceva la motor,nu avem de unde sa stim.

Un lucru stiu clar,ducatiul are ambreaj hidraulic,cea ce nu este asa important.un ambreaj,mai ales pe caldura asta daca este uzat sau "fortat" poate sa lunece sau chiar sa nici sa nu mai prinda...fenomen care este foarte frecvent pe caldurile astea,plus ca nu poti compara un ducati cu o alta sportiva,va pot spune clar ca daca motorul merge bine,la 2 mii de ture se ridica pe o roata,ii un v2,are cuplu.

Una peste alta in teorie toti suntem buni dar practic......nimeni nu merge cu 50 in oras,nimeni nu sta la rand cu masinile la semafor....deci nu aruncati pietre daca nu sunteti perfecti.

 

Vorbesti prostii, scuza-ma dar stiu cu ce se maninca modelul ala de ducati...la 2000 de ture se balbaie rau de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma si la mine in talon scrie "motociclu" si la tine-n talon scrie "motociclu".

deja se deviaza prea mult de la subiect.

 

Nu ma bag in discutia scutere/mobre, dar la mine in talon nu scrie sub nicio forma "motociclu" ci "MOTOCICLETA"...

 

Si se deviaza de la subiect pentru simplul fapt ca topicul asta n-a avut niciodata niciun subiect. Ce subiect de discutie sa ai cand unu' a vrut sa fie smecher si sa nu stea la bariera, dar a ajuns la cimitir?! Aaa, putem sa batem campii despre cauciucuri, acceleratii blocate, casti naspa, scutere vs. biciclete, ambreiaje nasoale, experienta de ani de zile, Matrix sau alte prostii pana la loc comanda. Asta nu inseamna ca topicul asta are vreun subiect, mai mult decat primul post, cel care ne povesteste intamplarea si din care cei care mai au de gand sa incerce fente d-astea la bariere ar trebui sa invete ca nu e bine si ca o pot coti pentru ultima oara. Restul e can-can.

 

A, si mai intreb o data: a vorbit cineva cu tanti de la bariera?

 

@billabong: lamaia aia arata ca omul respectiv avea macar doi neuroni activi. Cat despre faza cu semaforul...da-mi voie sa ma indoiesc.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun un mars pentru desfiintarea barierelor de la trecerile la nivel cu calea ferata, pentru a preveni astfel de accidente pe viitor in care-si pierd viata bravi camarazi de-ai nostri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun un mars pentru desfiintarea barierelor de la trecerile la nivel cu calea ferata, pentru a preveni astfel de accidente pe viitor in care-si pierd viata bravi camarazi de-ai nostri

 

 

cea mai buna glume pe 2011 !!

 

esti idolul meu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschidem campania ... sus bariera cand vine trenul! Motociclistii au prioritate! (si viteza mai mare decat cea a trenului)

 

Interogatie retorica!

 

daca vezi masini oprite la zebra/cale ferata, iar tu devansezi/depasesti vehicolele stationate ... ce urmeaza?

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschidem campania ... sus bariera cand vine trenul! Motociclistii au prioritate! (si viteza mai mare decat cea a trenului)

 

Interogatie retorica!

 

daca vezi masini oprite la zebra/cale ferata, iar tu devansezi/depasesti vehicolele stationate ... ce urmeaza?

 

 

Intreaba`l pe soimu maltez ... ala scuteristu. El are raspuns pentru absolut tot . :finger: SOIMULE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..sa nu inchida topicul..sa asteptam sa vedem ce zice fata...pasagera!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

AAA si pentru astia care zic ca maxiscuterele sunt gunoaie...testati unul si vedeti cum e...oricum in stilul in care merg 90% dintre bikerii din romania....le ajunge si un scuter de 50 :))

Avem un decedat in subiectul topicului.Va rog eu,nu mai faceti si alte victime.Nu luati manelele si scuterele de la rumîni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi`am dat parerea vis`a`vis de cele intamplate in primul post .In restul de comentarii m`am prostit aiurea.

SoimuTalibanez ... mii de scuze pt porcaielile mele. Aceleasi scuze si userilor deranjati de situatia si disconfortul creeat .

 

P.s : Ca in fiecare post si cand o fi sa am topicul meu cine o sa si`o bage cu varf si indesat ! Deci viata`i scurta ... continuati cum vreti . :wave:

Editat de Free_Wolf_KindeR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mutat balacarelile aici: /index.php?/topic/663469-maxiscoooooter-sau-nu-motocicleta/

Va rog continuati on topic si fara porcaiala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea asta cu acceleratia este foarte trasa de par; prima reactie (reflex chiar, pentru oricine cu un minim de experienta) ar fi sa tragi de ambreiaj, ceea ce ar anula din start problema. Nu prea tine explicatia

ce acceleratie viseaza astia ma, vorba ta cu cel mai mic reflez si cele mai mici cunostinte, primul instinct va fi tras ambreiaj si calcat frana. este un reflex care doar kamikaze daca esti nu il faci cand vezi ca e pericolul in fata.

 

 

cel care zicea ca avea motoru de 2saptamani; parerea mea ar fi ca doar femeia o poti cunoaste in timp, un motor il inveti si il cunosti in numarul de Km parcursi.

 

am acelasi motor(varianta mai puternica) si nu as crede ca nu ai putea sa opresti mai ales un ducati de asta. (cine a mers stie ce zic. problema ca primul instinc inainte de obstacol, indiferent de viteza si vehicol e sa debraiezi si sa calci frana chiar si la 300Km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..vezi?...ai mutat scandalul, s-a stins topicul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...