Sari la conținut

Soseaua Stefanesti GSXR IF-03-MUW


foxdesert
 Share

Postări Recomandate

Eu am auzit fara sa vreau o discutie despre acest accident in care cineva spunea:

"Daca rezista pana maine o sa-i taie si al doilea picior"

Sanatate.

 

 

S-a zburlit parul pe mine...

 

Poate nu va fi cazul si se va face bine. Sanatate multa!

 

 

Stima si respect colegului @balauronul pentru puterea de care da dovada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PAI ce ne facem daca ne gandim ca intr-o rea zi vine moartea vrand ne vrand..! daca strabunicul a murit in pat bunicul in pat, eu ce sa fac sa nu ma mai urc in pat? Asta este viata.. spre ex. am cateva cunostinte care au murit din cauze "normale" nu accidente, si care parca-i aud "" vinde Dane motocicleta si mergi linistit cu masina" vecina mea tot asa " stai ma baiatule cuminte cu motocicleta aia " si dupa un timp a fost lovita pe trotuar de o remorca desprinsa de la o masina ,=mancat cu paiul 2 luni coloana varza etc. Asta este viata, DAR NICI SA O CAUTAM CU LUMANAREA cred eu. Sa nu uitam ca suntem muritori, si ca sanatatea este foarte subreda de fel.

 

Imi vine sa vand motocicleta si sa stau numai in casa in fata calculatorului cand citesc rubrica de accidente.

Sanatate motociclistului !

Si atipesti o clipa si mori in somn.. :crack: omul poate sa moara in milione de feluri, au murit oameni ca s-au inecat cand beau apa din cana

 

o dam in alte alea :bounce:

eu cred ca succesul in toate activitatile unui om chiar mers cu moto, tine de cat de mult da voie exteriorului(universului pana la urma) sa penetreze globuletul lui de cristal inviolabil sa zic asa Eul lui, si trebuie avut mare grija sa nu picam in extreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa ne iasa din cap iluzia asta, cum ca la fel de usor ne poate cadea un ghiveci in cap si o putem mierli. In momentul in care te sui pe motor te expui la riscuri enorme. O analogie buna se poate face cu fumatorul de 20 si ceva de ani, care se pacaleste singur gandindu-se la bunicasu care are 90 de ani si inca fumeaza si "n-are nici pe dracu", insa el o mierleste 1 an mai tarziu din cauza cancerului in gat.

 

Sfatul meu e adresat in special celor care iubesc viteza si abuzeaza zilnic de adrenalin-rush-ul pe care il ofera. Incercati sa nu va mai mintiti, o clipa de inconstienta chiar aduce moartea.

 

ps. sfatul acesta imi este adresat si mie, chiar daca nu "port" vitezana...

Editat de 1ntruder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa ne iasa din cap iluzia asta, cum ca la fel de usor ne poate cadea un ghiveci in cap si o putem mierli. In momentul in care te sui pe motor te expui la riscuri enorme. O analogie buna se poate face cu fumatorul de 20 si ceva de ani, care se pacaleste singur gandindu-se la bunicasu care are 90 de ani si inca fumeaza si "n-are nici pe dracu", insa el o mierleste 1 an mai tarziu din cauza cancerului in gat.

 

Sfatul meu e adresat in special celor care iubesc viteza si abuzeaza zilnic de adrenalin-rush-ul pe care il ofera. Incercati sa nu va mai mintiti, o clipa de inconstienta chiar aduce moartea.

 

ps. sfatul acesta imi este adresat si mie, chiar daca nu "port" vitezana...

De obicei nu fac asa dar acum trebuie.

Pai exact tu acum esti picat in extrema si indepartat de normal... "ESTE" doua lucruri diferite man... ca daca-mi pica ghiveciul in cap habar nu am, cand mor de "inima rea ", cad pe scari etc, adica nu te poti ferii niciodata.. in schimb cand ma urc in sa sunt constient (sau asa trebuie sa fiu) ca pot murii intr-o clipa din milioane de cauze si ca daca nu eram acolo in clipa aia , adica pe motor.. eram la gratar mancam mici si ragaiam bere eram ok, MERSUL CU MOTOCICLETA ESTE UN RISC CONTROLAT SI NE ASUMAM RISCURILE CONSTIENTI.

 

.. PAI SFATUL TAU ESTE VAI DE EL.. :crack: CUM POTI SPUNE CUIVA CARE IUBESTE VITEZA SAU CEVA (ORICE.. MUNTELE SPRE EX) CA SE MINTE!! MAI AVEAI PUTIN SA NE SPUI CA NU ESTE BINE SA TE PLIMBI CU MOTOCICLETA CA MORI.. STI TU SIGUR..SI SA LE VINDEM SA NE CUMPARAM ZMEU, PE PRINCIPIUL "NU DATI BANII PE PROSTII LUATI BOMBOANE LA COPII".

Si la faza cu bunicul ... pai asa este poate sa moara sau sa traiasca binemerci 91 de ani DAR stirb de la 35 de ani, cariar, cu un miros de vomita si el uneori , mai sarac,NEVOIT SA NU VORBEASCA PREA APROAPE D CINEVA CONSTIENT CA-I PUTE GURA ... si toate aste pentru simplul fapt ca tigara da bine in gura(in loc de o dantura perfecta cum am eu spre ex. :bounce: )

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu o luna am avut un accident destul de nasol pe centura a esit unu cu o duba din parcare si rezultate motoreta facuta bucati iar io am scapat lejereanu pot spune cu gamba si genuchiu polizate .prima zi am zis o vand nu imi mai trebui avand permis si motoreta de 3 ani au mai trecut doua zile si nustiam cum sa fac mai repede sa ies la o plimbarica :moto: asa ca na . resepect pt Laurentiu si sanatate motociclistului numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu o luna am avut un accident destul de nasol pe centura a esit unu cu o duba din parcare si rezultate motoreta facuta bucati iar io am scapat lejereanu pot spune cu gamba si genuchiu polizate .prima zi am zis o vand nu imi mai trebui avand permis si motoreta de 3 ani au mai trecut doua zile si nustiam cum sa fac mai repede sa ies la o plimbarica :moto: asa ca na . resepect pt Laurentiu si sanatate motociclistului numai bine

 

Cred ca inca nu constientizezi ca puteai sa mori deadevaratelea si nu mai scriai aici cum e dincolo. Ai avut noroc.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sanatate bikerului.

In a doi-lea...am mai facut pe undeva pe aici pe forum oferta. Am si nu mai folosesc, o proteza de gamba de a Ossur Orthopedics, Tallus se cheama, pe care vreau s-o donez. Si eu am ramas fara un picior, dar in alte cirmustante. Acum sa vedem ce tip de amputatie are, dar daca e de gamba, ii garantez ca va putea sa conduca motocicleta din nou. Va trebui sa i se confectioneze o cupa in care sa intre bontul de amputatie, va fi dureros, dar daca este tare, va trece peste.

 

Un mic exemplu

 

Daca nu este pentru el, oricine are nevoie, ma gasiti.

 

Sanatate!

Stima si respect ! Jos palaria in fata unui asa om !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stima si respect ! Jos palaria in fata unui asa om !

Merci frumos pentru apreciere! Filmuletul asta l-am facut ca urmare a unui filmulet facut cu o echipa de la Discovery. Pe urma si Armata a facut unul. http://www.mapn.ro/armatatv/categoria_21_pe_2010.php (emisiunea ProPatria din 25.06.2011)

 

Sper doar sa pot motiva alti oameni.

 

Vreo veste despre bikerul accidentat?

 

Numai bine!

Editat de balauronul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sanatate bikerului.

In a doi-lea...am mai facut pe undeva pe aici pe forum oferta. Am si nu mai folosesc, o proteza de gamba de a Ossur Orthopedics, Tallus se cheama, pe care vreau s-o donez. Si eu am ramas fara un picior, dar in alte cirmustante. Acum sa vedem ce tip de amputatie are, dar daca e de gamba, ii garantez ca va putea sa conduca motocicleta din nou. Va trebui sa i se confectioneze o cupa in care sa intre bontul de amputatie, va fi dureros, dar daca este tare, va trece peste.

 

Un mic exemplu

 

Daca nu este pentru el, oricine are nevoie, ma gasiti.

 

Sanatate!

Salut ! Povestea ta m-a impresionat foarte, foarte tare. Sunt oameni care avand ambele picioare nu fac ceea ce faci tu. . Esti un OM deosebit si meriti toata admiratia noastra. Felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul care a facut accident pe soseaua stefanesti a fost in coma indusa de doctori pana aseara cand a decedat... motivul hemoragie interna si rupere de splina , nu era amator , omu avea motoare de la 20 de ani permis si toate cele ... acul KM s-a blocat la 150/KM/H ... Regrete !

 

Si ca sa raspund intrebarii "A avut piciorul amputat in accident?" Da. din pacate cand a alunecat / cazut a pus piciorul in fata in speranta ca nu se va infige cu plexul in DUBA de cotetar.. Regrete pentru George proprietarul Motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate era var cu Tatal meu ... Va fii adus la Biserica Monument din Pipera... sau cel putin asa cred nu e nimic sigur... Si multumesc pentru condoleante :(

 

Multa sanatate celor care inca au motoare... Si aveti grija de voi in continuare :( Stima si respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne place "sa-i dam in goarna" pentru ca asta e in esenta placerea motociclitului si am facut toti greseala de a spera ca in cele 200 de metri nu apare niciun idiot. Din pacate apare cand nu te astepti,e o secunda lunga cand nu-ti vine sa crezi ca ti se intampla tocmai tie,in secunda aia vezi toate implicatiile,ambulanta,doctorii in sala de operatie,familia distrusa apoi "se stinge lumina". Unii revenim,unii nu.

Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...