Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

bagami-as bocancii murdari de caca moale de caine in fundu tau de idiot! daca iti rupe gatu' vreun derbedeu ca sa-ti ia banii din buzunar unde te duci? daca o violeaza vreunu pe mama-ta/sora-ta/nevasta-ta/fiica-ta anal, dupa ce le bate bine, unde suni? daca dispare tac-tu de acasa si nu mai apare? daca te imprastie dracului vreun tren pe calea ferata, cine crezi ca te culege? daca te saturi de viata si te gandesti sa te spanzuri de-un copac cine crezi ca-ti baga mainile in buzunar ca sa-ti caute buletinu sau iti stabileste identitatea dupa amprente ca sa-i zica mama-tii sa nu-si mai faca griji pentru tine?? iti spun eu.....un 'militian'. cati 'militieni' cunosti de-ti permiti sa-ti dai cu parerea? chiar crezi ca-s toti cum ii vezi la otv sau in videoclipurile de pe maneleTV? stie mama-ta ce postezi? ti-ar mai plati factura de net daca ar sti? cate motociclete de 'militie' ai condus? tu defapt iesi din casa des? si ajungi inapoi fara sa-ti iei bataie? traiesti pe lumea asta? ai prieteni?

Asa se pune pinctul pe I,greseala sau nu,omul alerga un jmecher,care tocmai savarsise o contravetie pe care de regula o aplica si infractorii,nu cred ca a facuto sperand ca guvernul boc ii va da salariul inapoi,plur si simplu asa i-a spus constiinta,sper sa revina cat mai repede pe strazi si sa urasca jmecherii de 10 ori mai mult pt.ce a patit

Editat de sageata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 410
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

spre deosebire de marele 'litzian da! adica poti sa prinzi un gunoi de masina fara girofarurile vietii si nici sa nu te infingi in vreo masina ca b.oul. culmea, fara chin. mai greu cu varza aia de trotineta dar nu imposibil. dar nah.. s-a crezut militzianul vietii, multe filme proaste vazute si tot tacamul... hai sa fim seriosi, desi se antreneaza in fiecare an multi dintre motopolitisti chiar n-au ce cauta pe motoare!

 

 

 

n-a fost dat de pamant, s-a dat singur de pamant ;)

 

 

asa e fesule ai dreptate.

adevarul ca atunci cand fost prin galati si cainii erau desptepti. mergeau cu bacu lsa ia lunch-ul pe partea aialalta.

acolo va nasteti si incepeti sa rezolvati ecuatii diferentiale. ma mir cum dracu de n-a auzit lumea de voi.singura ta problema e ca de atata inteligenta si informatie nu (mai) poti sa intelegi ce se petrece. nici in lume si nici cu tine. hai sa-ti fac eu ceva lumina:

problema e alta.

un om a gresit si a comis-o. ghinionul face ca s-a julit rau. ei omul asta lucra pentru alti oameni, sa-i apere, sa-i protejeze si chiar a luat masuri (a incercat sa faca ceva, bine, rau, eficient sau nu legal sau nu).

 

acum trage linie:

poti sa ajuti sau nu. cam la asta se reduce problema pe care o ai tu acum de a demonstra ca esti judecatorul motociclistilor.

daca da, fa-o, unii si-ar da viata pentru tine fara sa te cunoasca. daca nu, bea o bere, fa un pipi si gata.

caci, daca-ti recitesti postul, zi si tu, merita sa consumi atata energie doar sa demonstrezi ca tu esti tare?

io zic ca nu. eu cel putin, nu sunt impresionat de loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 10.07.2010, dupa amiaza, ma intorceam dintr-un weekend petrecut in 2 Mai. Inainte de Cernavoda, bineinteles coloana de masini. Eu,de obicei,respect regulile de circulatie dar caldura mi-a invins modul de conducere prudent care m-a ferit de accidente grave timp de 25 de ani de moto si am intrat in depasire pe contrasens in sectoarele in care aveam vizibilitate. La un moment dat m-am trezit in stanga mea cu un motopolitist (oare o fi fost chiar omul aflat in suferinta acum?), care mi-a spus:"va rog intrati inapoi in coloana". Sincer, nu prea mi-a convenit, dar am apreciat tonul si, deh, omul isi facea meseria !

Scuze daca am scris prea mult.

Ma duc la banca sa donez si eu, sper sa-i fie de folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pastoresc un site de programatori. Am postat si acolo si cred ca o sa vina niste banuti si din directia aceea. Am prezentat problema la modul personal.

 

http://www.profox.ro/Forum/tabid/55/mid/374/threadid/36508/scope/posts/Default.aspx

 

Donat. Hai ca se poate! Ce vesti mai aveti?

 

Eu plec spre servici si o sa trec pe la spital. Dau de veste cand ajung la job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pastoresc un site de programatori. Am postat si acolo si cred ca o sa vina niste banuti si din directia aceea. Am prezentat problema la modul personal.

 

http://www.profox.ro/Forum/tabid/55/mid/374/threadid/36508/scope/posts/Default.aspx

Esti un OM!

Azi pun si eu cat pot in contul postat mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si ma ingrozesc cati oameni plini de muschi isi arata forta in fata tastaturii. Insa nici unul dintre ei nu se misca sa faca nimic ptr acel suflet de om,

INDIFERENT ca este politist sau nu, indiferent ca a gresit sau nu, indeferent ce ar fi TREBUIE AJUTAT.

 

este motociclist si pasiunea lui pentru motocicleta am descris-o mai sus in postul anterior.

 

ma intreb cand va va veni mintea la cap si veti actiona intr-o directie constructiva. (aceste randuri sunt ptr cei care bat campii pe aici cu tot felul de vorbe fara sens sau dau cu pietre in balta aiurea)

 

azi am sa ma duc si eu la banca.

 

Grig, tine-ne la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am trimis si eu mail catre autoarea articolelor din Click si am informat-o despre starea motopolitistului. Gabone, mi-am permis sa-i las si numarul tau de telefon, pentru ca tu ai fost la fata locului, ai vorbit cu oamenii de acolo. Sa vedem daca mai apare vreun articol azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 10.07.2010, dupa amiaza, ma intorceam dintr-un weekend petrecut in 2 Mai. Inainte de Cernavoda, bineinteles coloana de masini. Eu,de obicei,respect regulile de circulatie dar caldura mi-a invins modul de conducere prudent care m-a ferit de accidente grave timp de 25 de ani de moto si am intrat in depasire pe contrasens in sectoarele in care aveam vizibilitate. La un moment dat m-am trezit in stanga mea cu un motopolitist (oare o fi fost chiar omul aflat in suferinta acum?), care mi-a spus:"va rog intrati inapoi in coloana". Sincer, nu prea mi-a convenit, dar am apreciat tonul si, deh, omul isi facea meseria !

Scuze daca am scris prea mult.

Ma duc la banca sa donez si eu, sper sa-i fie de folos.

 

Daca a fost sau n-a fost nu prea conteaza. Conteaza modul in care moto-politistul si-a facut datoria - PREVENTIV! te-a rugat...

si cum spuneam si intr-un post anterior, acest lucru marunt, poate salva viata unuia dintre noi.

acesti oameni trebuie apreciati si respectati! si tinuti in viata!

 

nicio veste de la spital?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita stresati astia cu ziarele, mai ales cele de scandal, ca si lor le place valva. Sa il mai "frece" la melodie si pe retardu' ala smecher. L-as pune sa linga cocini pana i s-ar despica limba. Astazi donez si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la spital. Georgian e mai bine - este constient, i-au ridicat patul - nu mai sta la orizontala, ci la vreo 30 de grade (stiti paturile in terapie intensiva - se poate ridica o jumatate), mananca si zice ca-l dor mainile. Nu l-am vazut - n-am putut sa intru. Am vorbit cu familia, care era in fata spitalului, toti gramada.

 

Se asteapta un accept de la una din clinici (doua in Austria - Viena si Innsbruck) si una din Turcia. Care isi da prima acceptul - Georgian pleaca in directia aceea. Au fost trimise RMN-urile si rezultatele investigatiilor, se asteapta raspuns.

 

Banii nu s-au strans inca, mai avem timp. Ar fi frumos sa profitam de timpul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pe motopolitist il durea in basca, si nu pleca dupa "jmjmekerul" ala nu se intampla nimic, asa s-a dus dupa el si din nefericire a gresit intr-o manevra, pana la urma este om. Dar daca ala de la volan omora mai incolo 2-3 oameni din cauza vitezei excesive, urla toata lumea "UNDE E POLITIA!!!?? DE CE NU ISI FAC TREABA??!"

 

 

Concluzie, oricum o dai lumea e tot nemultumita. Multa sanatate baiatului.

Bine zis! Trebuie sa incepem sa pretuim pe cei ce ne pretuiesc. Daca cel cu masina ,agresivul', producea un accident mai incolo pe sosea? In aceal accident pteam muri oricare dintre noi. Mereu am spus, ca agresivii sunt cei mai nenorociti soferi. Cine poate sa il ajute, sa o faca, omul chiar cred ca merita indiferent de conjnctura in care s-a produs accidentul, intentia a fost buna. E groaznic sa ramai paralizat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu ma bucur. Prin "mai bine" inteleg doar "mai bine decat ieri". Operatia trebuie facuta oricum - este singura lui sansa sa scape de paralizie (si, intre noi fie vorba, nici cu operatie sansele nu sunt foarte bune, dar oricum trebuie incercat).

 

Cat despre bani, nu suntem singur in acest efort. De la noi un pic, de la colegii lui din Braila un pic, de la altii (vezi profox.ro) un pic, de la familie un pic, incet incet se strang. Hai ca-i facem. Si o sa putem dormi mai bine stiind ca am facut o fapta buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi dau seama de aceste lucruri, insa prin bunavointa noastra sper sa il ajute Dumnezeu si sa se termine totul cu bine.

 

 

nu vreau sa par ipocrit sau misogin ca fac eu o fapta buna si tra la la... dar va spun ca pe langa faptul ca am donat, am dat multe anunturi pe facebook si messenger si am fost cam dezamagit ca putini au fost accea care s-au interesat de caz si au vrut sa ajute. ma asteptam la mai mult: oare chiar nu poti oferi niste bani stiind ca in joc este sanatatea sau chiar viata unui om??? noi nu putem cumpara sanatatea cu hartii(bani), dar in cazul lui Georgian o putem face intr-o oarecare masura.

in aceste momente trebuie sa demonstram ca suntem o "comunitate" nu atunci cand ne certam la fiecare subiect de pe forum!

 

Sanatate si forta lui Georgian, familiei si tuturor celor care l-au ajutat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am batut toba cat se poate de tare, inclusiv pe forumul colegilor lui Georgian. au inceput si ei sa se miste un pic mai natural... cu tristete am senzatia ca din MOTOPOLITIST, familia MOTO e mai aproape de el decat cealalta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...