Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 420
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"ÂŞmecherul cu Bentley" de la congresul PDL este vinovatul moral al accidentului din Constanța în urma căruia un polițist a ajuns în stare gravă la un spital. Beniamin ĂântaÂş, fiul unui om de afaceri din Satu Mare se afla la volanul unui Mercedes, împreună cu iubita sa, fotomodelul Natalia Mateuț Âşi gonea cu viteză spre BucureÂşti.

 

ÂŞoferul a atras atenția polițistului care a plecat în urmărirea sa după ce a efectuat câteva depăÂşiri neregulamentare. Din primele informații, se pare că fiul omului de afaceri nu a oprit maÂşina la semnalele polițistului. În timpul unei depăÂşiri, polițistul a intrat în plin într-o maÂşină care circula regulamentar.

 

PolițiÂştii au reuÂşit să-l oprească abia la Cernavodă. Tânărul Âşi prietena sa, Natalia Mateuț, au declarat că nu au observat să fi fost urmăriți de vreo maÂşină sau motocicletă.

 

Anchetatorii aÂşteaptă ca polițistul să-Âşi revina din comă pentru a le oferi mai multe informații.

 

Realitatea TV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori nu am blamat politistii pt. lipsa de reactie sau neprofesionalismul lor? Eu insumi am facut acest lucru acum 1 an pe baza unei situatii concrete... Acum, privind acest caz, alaturi de alte cateva din ultima vreme - imi vin in minte cel putin alte doua cazuri (cel lovit cu sticla in cap la Targoviste acum vreo 10 luni si cel care acum 2 ani, la Galati, a cedat sicanelor si amenintarilor unui proxenet pe care l-a impuscat mortal... ce e drept, ambii erau in afara orelor de program cand s-au produs aceste incidente) - nu mi se pare corect sa fie judecat pt atitudinea sa. Era in timpul programului si a reactionat in timp real la constatarea comiterii unor infractiuni repetate, considerand ca este de datoria lui sa-l linisteasca pe bivol inainte sa comita vreun accident. Cati dintre voi nu ati injurat sau apostrofat in trafic nesimtiti ca taranelul din Mercedes? Nu vreau sa-l fac erou pe acest politist, intrucat reactia lui era fireasca avand in vedere calitatea functiei sale, dar e derizoriu sa-l acuzam de teribilism. Initiativa sa este laudabila; din pacate consecintele sunt regretabile iar in ultima instanta se rasfrang cu putere numai asupra lui.

Sanatate!

 

eu nu politistul il blamez, ci politia si lipsa de pregatire a cadrelor, ambiguitatea legilor, copruptia "pe cine trebuie sa opresti si cui trebuie sa-i dai drumul sa fuga".

nici eu nu stiu daca ma abtineam daca eram in locul lui.

dar,... s-a produs un accident al carui autor e chiar politistul. asta e, pisica neagra.

in plus o sa fie tras de urechi cand s-o intoarce la munca (doamne-ajuta).

 

asta-mi aduce aminte de o gluma in care o ambulanta care alearga la o urgenta loveste grav un pieton. ii acorda primul ajutor si-i zice: "ce noroc ai avut ca am trecut cu salvarea p-aici!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urât accident. L-am văzut pe miliţian de câteva ori cu motoreta aia prin oraş şi chiar mă întrebam când o să o comită. Mergea cam aiurea, destul de repede şi de câteva ori l-am văzut ratând a doua. Asta e, experienţa îşi spune cuvântul.

 

Sper să-şi revină şi să fie cât mai ok.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In CLICK zice altceva... Ba e Bentley, ba e un S-Klasse, ba e o pitzipoanca, ba un PDL-ist...

 

Pai oricine care citeste articolul intelege ca faza cu Bentley e mai veche... :disappointed:

 

Basca, aberatii, incepand cu titlul: "Natalia Mateuț Âşi iubitul au băgat un polițist în spital"

In primul rand, e numele ei care nici macar nu conducea... Apoi, nu l-au bagat ei deloc... chiar daca ala cu Mercedesul o fi o scursura, nu el l-a bagat pe politist in depasire riscanta. Mi se pare imposibil ca in ceva timp, ca politist cu motocicleta si semnalele specifice, sa nu prinzi o masina in trafic, deci nu era chiar asa de urgent. In plus, putea sa-l dea prin statie... Nu trebuia neaparat sa-si riste viata lui si a altora nevinovati. Au lasat scursurile 20ani linistiti sa faca ce vor, ori luandu-le spaga ori facand umili plecaciuni in fata lor, si brusc acum era asa urgent??

 

Apoi, singurul amanunt despre accidentul in sine este: "...între localitățile Castelu Âşi Medgidia polițistul aflat pe motocicletă a fost izbit în plin de un BMW." Din care un om normal ar intelege ca BMW-ul a fost de vina!!!

Halal presa...

 

Sa speram ca saracul politist isi va reveni si ca scursurii macar i se va ridica permisul pt. neoprire sau ce altceva a facut initial. Insa vinovat de accident este doar polististul dupa parerea mea.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Urât accident. L-am văzut pe milițian de câteva ori cu motoreta aia prin oraÂş Âşi chiar mă întrebam când o să o comită. Mergea cam aiurea, destul de repede Âşi de câteva ori l-am văzut ratând a doua. Asta e, experiența îÂşi spune cuvântul.

 

Sper să-Âşi revină Âşi să fie cât mai ok.

PFFFF.. sunt tare curios sa stiu cum ti-ai dat seama ca a ratat a 2-a :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut si eu pe motociclist in trafic. A raspuns la salut si mi-a lasat impresia ca ii placea sa mearga cu motocicleta. Nu-l cunosc deci nu pot sa-mi dau cu parerela la experienta lui. Ii doresc insatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

pai e rau dk tu nu stii ! sau e bine ca nu ti s-a intamplat niciodata !

mecanicii vietii :)) .. asta imi place la romani.. toti sunt mecanici si atotstiutori :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem baieti mari... si fiecare e responsabil pt ce face. Smecherul cu bmw-ul stia ca risca doar suspendarea pe trei luni pt nerespectarea semnalelor politistului. Politistul stia la randul lui ca are o meserie riscanta si ca trebuie sa aiba grija ca o urmarire de genul asta sa se termine asa cum trebuie, adica oprind infractorul si nu punandu-si viata in pericol sau pe a altora. Imi pare rau pentru el. A gresit, sper sa-si revina, sa nu fie ultima lui urmarire si sa nu mai trateze fiecare urmarire ca si cum ar fi ultima. Nu putem invinui un om care nu a oprit la semnal pentru tot ce s-a intamplat. Nu e nimeni intre voi care a incercat sa scape de politie, intr-un fel sau altul, niciodata? Daca un politist pleaca in urmarirea unuia cu numarul indoit si omoara un copil, cine e vinovat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem baieti mari... si fiecare e responsabil pt ce face. Smecherul cu bmw-ul stia ca risca doar suspendarea pe trei luni pt nerespectarea semnalelor politistului. Politistul stia la randul lui ca are o meserie riscanta si ca trebuie sa aiba grija ca o urmarire de genul asta sa se termine asa cum trebuie, adica oprind infractorul si nu punandu-si viata in pericol sau pe a altora. Imi pare rau pentru el. A gresit, sper sa-si revina, sa nu fie ultima lui urmarire si sa nu mai trateze fiecare urmarire ca si cum ar fi ultima. Nu putem invinui un om care nu a oprit la semnal pentru tot ce s-a intamplat. Nu e nimeni intre voi care a incercat sa scape de politie, intr-un fel sau altul, niciodata? Daca un politist pleaca in urmarirea unuia cu numarul indoit si omoara un copil, cine e vinovat?

 

 

eu am vazut reportajul cu accidentul la tv si am vazut si declaratia "smecherului cu bmw" cum zici tu: un baiat cu bun simt zic eu, se vedea ca ii parea rau pt ceea ce s-a intamplat si din punctul meu de vedere nu a fost vina lui... chiar nu avea ce sa faca. motopolitistul i-a sarit direct in fata, nici nu a mai avut timp sa puna frana, avea si parapet in dreapta, deci nu avea unde sa se duca. chiar a zis ca a incercat sa evite dar nu a avut nici cum, nici timp. ok acum este marturia lui, doar Dumnezeu stie cum s-a intapltat cu adevarat, dar oricum baiatul cu bmw-ul parea destul de sincer.

mai degraba este vina celui cu Mercedes care nu a oprit la semnalul politistului, si chiar vina motopolitistului pt ca nu s-a asigurat ca se face vizibil fata de ceilalti participanti la trafic.

bft!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stie cineva ce si cum cu Cristian asta? E nevoie de mers la donat sange sau l-au rezovat colegii lui de la Politie?

Din ce am inteles eu din presa a apucat sa vorbeasca cu colegii - deci si-a revenit din coma - si a fost operat la Floreasca. Dar in rest mai stie cineva ceva cat de cat despre el?

Nu vreau sa insinuez ca discutiile despre stilul lui de mers pe motocicleta si faptul ca si-a inchipuit ca goarna+girofar fac minuni ar fi off-topic, dar ma intereseaza si pe mine daca trebuie mers la donat de sange de exemplu...

 

eu am vazut reportajul cu accidentul la tv si am vazut si declaratia "smecherului cu bmw" cum zici tu: un baiat cu bun simt zic eu, se vedea ca ii parea rau pt ceea ce s-a intamplat si din punctul meu de vedere nu a fost vina lui... chiar nu avea ce sa faca. motopolitistul i-a sarit direct in fata, nici nu a mai avut timp sa puna frana, avea si parapet in dreapta, deci nu avea unde sa se duca. chiar a zis ca a incercat sa evite dar nu a avut nici cum, nici timp. ok acum este marturia lui, doar Dumnezeu stie cum s-a intapltat cu adevarat, dar oricum baiatul cu bmw-ul parea destul de sincer.

mai degraba este vina celui cu Mercedes care nu a oprit la semnalul politistului, si chiar vina motopolitistului pt ca nu s-a asigurat ca se face vizibil fata de ceilalti participanti la trafic.

bft!

Eu n-am vazut declaratia aluia cu BMW, dar clar el nu e vinovat si n-a insinuat nimeni asa ceva. Pur si simplu omul s-a trezit cu Politia cu girofar si goarna in fata intr-o curba fara vizibilitate si asta este. Dupa parerea mea nenea politistul s-a inscris in depasire riscant mergand pe ideea ca i se aude goarna aia desi azi fabricantii de masini se straduiesc sa le antifoneze cat mai bine asa ca nu auzi goarna de politie sau tobe de motociclist de neam prost din fata si peste un pod decat daca poate nu ai muzica in masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu dreptul la replica ce-l dobandim toti vin si eu si scriu cateva randuri

 

Am plecat de la mare duminica seara si se pare ca am trecut pe la locul accidentului, inainte ca acesta sa se fi intamplat.

Am salutat din respect ptr aceasta pasiune, douo roti, toti motociclistii indiferent ca erau in uniforma sau in civil, am intalnit si vreo 8 motopolitisti, care mi-au raspuns TOTI la salut.

De ce trebuie sa facem discutii despre cine este de vina, cine a fugit sau cine-i soferul si ce a mancat la mamaia la REX (hotelul, nu catelu' )?

In interiorul acelei uniforme este un om, un suflet ce are familie, copii si la randul lui si el are bucurii sau greutati.

 

Mereu ma ingrozeste ideea ca duminica a fost ziua lui, maine poate fi a mea sau a ta, sau a celui de colo cu sandale verzi sau cel cu manusile albe.

Nu trebuie sa ne concentram atentia asupra faptului, efectului sau cauzei acestui accident ci trebuie sa ne indreptam atentia asupra Omului ce acum sta in coma in spital.

 

este groaznic sa stai pe scarile spitalului si sa astepti vesti de la doctori sau asistente ca si-a revenit, ca respira fara aparate sau ca a deschis ochii.

Cand mergeam la spital la RADUCU si ma rugam ptr binele lui, am realizat anumite aspecte, pe care multi dintre noi nu le vad sau fiind nascuti mai tarziu le iau in ras.

 

nu este important ce casca avea, ce mobra conducea, sau X motive de discutii sau dialoguri ieftine care fac si un gandac rosu de bucatarie sa roseasca.

 

Eu ma intreb daca a fost cineva la spital, i-a deschis usa macar sa intre sa intrebe care mai este starea lui?

Sunt convins ca NU.

A intrebat familia care probabil sta in fata spitalului in masina si dorm pe banchete daca vor macar sa faca un dus sau au mancat ceva azi?

 

Din punctul meu de vedere asta inseamna solidaritate pentru un om ce are aceeasi pasiune ca si a mea, indiferent ce uniforma sau maieu poarta.

 

asa ca va rog, motociclistii de taste sa se abtina la comentarii si discutii aiurea.

ma intreb cand va vine si voua mintea la cap.( fac referire la calculatoristii ce se cred bikeri)

Le cer scuze celor ce se cred ofensati de cele scrise mai sus, insa as vrea sa ma intalnesc pe scarile spitalului cu ei sa vad ce parere au atunci.Atunci cand nu-si pot stapani lacrimile, ca ei sunt barbati si nu plang, dar nu pot.Cand le va veni sa isi smulga fiecare fir de par din cap, ca si-au pierdut un prieten sau o ruda...ori un oarecare MOTOCICLIST.

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: :ok: asta spuneam si eu jack: multumesc de sustinere! 1, atat, 1 sa se fii dus la spital sau la o ruda (cine le cunoaste) sa intrebe "ba va putem ajuta cu ceva noi motociclistii?" si sa vina in fata computerului si sa ne spuna si noua ca are sau nu are nevoie de sprijin din partea noastra! Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Cand mergeam la spital la RADUCU si ma rugam ptr binele lui, am realizat anumite aspecte, pe care multi dintre noi nu le vad sau fiind nascuti mai tarziu le iau in ras.

 

nu este important ce casca avea, ce mobra conducea, sau X motive de discutii sau dialoguri ieftine care fac si un gandac rosu de bucatarie sa roseasca.

 

Eu ma intreb daca a fost cineva la spital, i-a deschis usa macar sa intre sa intrebe care mai este starea lui?

Sunt convins ca NU.

A intrebat familia care probabil sta in fata spitalului in masina si dorm pe banchete daca vor macar sa faca un dus sau au mancat ceva azi?

 

Din punctul meu de vedere asta inseamna solidaritate pentru un om ce are aceeasi pasiune ca si a mea, indiferent ce uniforma sau maieu poarta.

 

asa ca va rog, motociclistii de taste sa se abtina la comentarii si discutii aiurea.

ma intreb cand va vine si voua mintea la cap.( fac referire la calculatoristii ce se cred bikeri)

Le cer scuze celor ce se cred ofensati de cele scrise mai sus, insa as vrea sa ma intalnesc pe scarile spitalului cu ei sa vad ce parere au atunci.Atunci cand nu-si pot stapani lacrimile, ca ei sunt barbati si nu plang, dar nu pot.Cand le va veni sa isi smulga fiecare fir de par din cap, ca si-au pierdut un prieten sau o ruda...ori un oarecare MOTOCICLIST.

+1

Nu stiu ce sa mai adaug ... ai cam zis tot ce aveam si eu de zis.

Ar fi frumos ca o delegatie de motociclisti sa mearga si sa il viziteze la spital ca sa ii arate putina solidaritate. La urma urmei, e si el un motociclist, fie si de la politia rutiera ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1

Nu stiu ce sa mai adaug ... ai cam zis tot ce aveam si eu de zis.

Ar fi frumos ca o delegatie de motociclisti sa mearga si sa il viziteze la spital ca sa ii arate putina solidaritate. La urma urmei, e si el un motociclist, fie si de la politia rutiera ...

Offtopic: "fie si de la politia rutiera " - mie mi se pare din replica asta a ta rezulta ca astia ar fi ultima speta de motociclisti in afara poate de aia care merg cu slapi pe vitezana si/sau cu scuter neinregistrat. Nu sunt de acord cu asta, eu am considerat intotdeauna cei pe BMW cu girofar un fel de frate mai mare si cu mai multe butoane pe bord...

Ontopic: Stie cineva ceva concret despre starea de sanatate a acestui motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urât accident. L-am văzut pe milițian de câteva ori cu motoreta aia prin oraÂş Âşi chiar mă întrebam când o să o comită. Mergea cam aiurea, destul de repede Âşi de câteva ori l-am văzut ratând a doua. Asta e, experiența îÂşi spune cuvântul.

 

Sper să-Âşi revină Âşi să fie cât mai ok.

militianul ala are mai multa experienta decat vei avea tu intreaga ta viata cu tot neamul tau la un loc,mergea aiurea????e as, fata de tine si nu ai trai suficient incat sa inveti tot ce stie 'militianul' asta despre motoare,cum ii spui tu...invata ce e respectul pentru cei mai mari si mai buni ca tine,pt cei superiori tie,cei care isi castiga painea prin munca,nu primind totul de la parinti ca in cazul tau,cu o varsta ce abia iti permite sa te urci pe un motor pentru care a fost suficient sa te smiorcai la parinti,in sensul propriu si sa l primesti...munceste,pretuieste,respecta si invata sa traiesti pe picioarele tale,nu rezemat de fusta mamei...nu mai posta produsul mintii tale,ca faci tagma motociclistilor de ras...nu te mai da ce nu esti si ce nu vei reusi niciodata sa fii...pakt

post-60746-0-97183900-1311137223_thumb.jpg

post-60746-0-09930000-1311136971_thumb.jpg

Editat de SSSS
post multiplu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: "fie si de la politia rutiera " - mie mi se pare din replica asta a ta rezulta ca astia ar fi ultima speta de motociclisti in afara poate de aia care merg cu slapi pe vitezana si/sau cu scuter neinregistrat. Nu sunt de acord cu asta, eu am considerat intotdeauna cei pe BMW cu girofar un fel de frate mai mare si cu mai multe butoane pe bord...

Ontopic: Stie cineva ceva concret despre starea de sanatate a acestui motociclist?

 

dublu jack?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce înseamnă să fii o curvă nenorocită:

 

"ÂŞtii cum a fost? Să zicem că eu comand o pizza Âşi băiatul care o livrează face accident Âşi se răneÂşte grav. E vina mea că el s-a accidentat? Nu Âştiu nici cât de instruit pe motocicletă era polițistul acesta, am înțeles că era o motocicletă prea mare pentru asemenea depăÂşiri", a mai spus Natalia Mateuț.

 

http://www.gandul.info/news/ce-s-a-vazut-din-masina-lui-beny-tantas-smecherul-care-a-bagat-un-politist-in-spital-natalia-mateut-in-rol-de-copilot-daca-eu-comand-o-pizza-si-baiatul-face-accident-e-vina-mea-8506928

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...