Sari la conținut

Accident mortal Pasaj Marasesti


simpluu
 Share

Postări Recomandate

M`a sunat sormea acuma 10 min sa`mi spuna ca era cu ala micu in parculet langa pasaj acolo si a auzit un ambalat de motor si dupa o lovitura..nu prea le are cu motoarele..nu a stiut sa`mi zica marca sau numarul , a spus doar ca motociclistul era pe jos de 10 min si nu mai misca..m`a sunat dupa 5 min sa`mi spuna ca venise smurdu sau bgs`u si ca a murit..este pe sensu de mers spre budapesta..deci la intrare in pasaj , nu stiu daca este vreo masina implicata sau a intrat el in ceva , cica avea doar casca..tricou..si niste pantaloni de camuflaj..n`am mai multe detalii..nu a stat acolo ca era cu ala micu..dupa ce mi`a zis toate astea cica.."sa`ti vinzi motoru...."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.meme.ro/modul/stiri/Un-motociclist,-ranit-grav-in-pasajul-Marasesti/citeste,53984.meme

 

este o stire vaga, fara detalii. dar nu zice ca a murit

are cineva mai multe detalii?

 

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/motociclist-ranit-pasaj-basarab-346268.html

aici zic ca este ranit grav si ca vor veni cu amanunte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrare in pasaj acolo, spre budapesta, exact in curba, pe prima banda este incontinuu o baltoaca cu mazga pe jos si linga un canal.... Se formeaza de la picuratul din tavan. Ieri mi s-a parut ca mi-a fugit un pic de fata acolo.... Atentie deci.

 

RIP!

Editat de bambiloid1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo (eu lucrez la 5 minute distanta pe jos). Politia blocase accesul - n-au vrut sa-mi spuna numarul moto. Baiatul era intins pe banda a doua, cu un cearsaf pe el; moto rupta si imprastiata pe vreo 30 de metri si o Skoda oprita in aceeasi zona. Aia ziceau ca Skoda a schimbat banda (acolo e linie continua).

 

Offf... Dumnezeu sa-l ierte. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acum de la fata locului. Motor unul mic , cbr 125 sau aprilia rs, skoda octavia 1 oprita, rider intins pe asfalt cu cearceaf pe el. Nentu garcea la intrebarea ce s-a intamplat......a plecat de la semafor...viteza...nu a vazut coloana...a blocat fata si s-a infipt in skoda....Politie prezenta, medicina legala prezenta...si bineinteles...baietii cu carul de filmare. Pacat de el...Dumnezeu sa il ierte!!

Editat de ady_zzr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de acolo. Eram in drum spre casa. Nu este un motor mic, este o Yamaha R6 culoarea alba cu model rosu.

A fost viteza. Piesele motorului erau imprastiate pe 50 de metri. Motorul era distrus, rezervorul era la 10 metri de cadru, toba si carena spate la 5 metri de cadru.Farurile erau la o distanta de 10 metri unul de celalalt. Skoda nu era foarte grav lovita, eu banuiesc ca a fost vorba de un acrosaj. Unii martori mi-au spus ca inca mai respira dupa accident, dar din pacate, s-a stins pana a sosit ambulanta. Familia si prietenii au fost anuntate. Ce sa va spun... Pantaloni scurti, tricou fara maneca, doar casca. Era plin de "road-rash".

 

Altceva... Politia a facut masuratorile, s-au facut poze.

Condoleante familiei lui.

 

P.S. Numar de inmatriculare pe nicaieri. :(

Editat de dinamita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte. :rose:

 

PS. Continui sa refuz sa ii inteleg pe cei care circula fara numar sau ascuns. Nu ii inteleg si nu le pot accepta asa zisele argumente... whatever, scuze pentru derapaj... Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte....

 

Din pacate de cateva saptamani vad echipament de genu : casca, tricou, pantaloni scurti si atat, cred ca pana acum 10 la numar am vazut purtand doar casca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor mic nu era .. insa politia a zis ca ar fi fost ceva de 750 .. ma gandeam la gixer nicidecum la r6 .. cica debea luase motoru .. condoleante familiei ..sotiei si fratelui lui .. rip cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate de cateva saptamani vad echipament de genu : casca, tricou, pantaloni scurti si atat, cred ca pana acum 10 la numar am vazut purtand doar casca...

Din pacate asa e. Si la fel am mers si eu de 2 zile, desi sustin sus si tare purtarea echipamentului. Nu poti cu echipament, orice ai in plus fata de tricou, te jeneaza, pur si simplu 'frige' aerul. Dar gestul asta trebuie insotit de o atentie sporita si mers regulamentar. (poate sunt eu mai fricos)

 

Pacat de baiat, sunt multi tineri care practica sportul asta, care au ditamai viata in fata si se termina deodata brusc.

Sa ii fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...