Sari la conținut

Accident mortal Teleorman


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

CUM DRACU AU SOFERITELE ASTEA NOROC SA NU VINA TIRUL DIN CONTRASENS

 

si la ce i-a folosit norocul asta?

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

."cu o motocicleta ce circula regulamentar" ....cred ca politistul avea suficiente date sa afirme aceste cuvinte! Daca busa avea viteza peste limita legala, cu siguranta era si acest fapt amintit!

3 vieti nevinovate la cer si alte 2 cu sechele pentru tot restul zilelor...si atunci cum dracu sa-i poti spune vacii asteia RIP?

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai faceti presupuneri.Motocicleta care intradevar este o busa de culoare neagra circula regulamentar.Vina apartine autoturismului in totalitate.Nu stiu cat de bine este sa dau nr motoretei daca e cineva interesat in privat

Editat de ing_dan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este greu sa inteleg cum un om poate face asemenea greseli... ma refer aici strict la proasta soferita aia, nu trebuie sa fii sofer profesionist cu zeci de mii de km. ca sa iti dai seama ca nu ai ce cauta in depasire in locuri fara vizibilitate ca acolo.

Si mai greu imi este sa inteleg ca au trebuit sa piara oameni nevinovati din cauza ei :(

 

Dumnezeu sa-i ierte pe cei de pe motor :rose: si pasagerul masinii. In ceea ce o priveste pe tampita soferita nu pot decat sa spun ca imi pare rau pt cei ce raman in urma ei care o sa stie ca s-au pierdut vieti din cauza ei.

 

 

:rose: :rose:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soseaua Bucuresti alexandria e plina de retardati care intra cu japca in depasire.Anul trecut am fost la un pas sa devin ingeras din cauza unuia care a intrat in depasire cu tupeu.Eu mergeam cu 150...imi amintesc ca am trecut la 30cm de masina si la juma de metru de marginea soselei

Am patit-o si eu, de zeci de ori pe acolo!! Intra in depasire, desi te vad! Te ignora, pur si simplu; ii doare la basca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai cati morti in ultimele zile!! O campanie de constientizare a utilitatii liniei continue ar fi ideala. Nu are nimeni pile-relatii-cunostinte in CNA ? In loc sa-mi zica zilnic la tv sa consum 2 litri de apa nu mai bine sa ne arate un clip scurt cu mortii si cu copii orfani ai lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ing_dan

Nu vad nici un motiv pentru care sa nu poti posta nr. motorului! Posesorul nu are calitatea de contravenient sau hot....doar pe cea de mort, din cauza nesabuintei unei vaci ce probabil era sub sindromul postmenstrual! :angryfire:

Familia, prietenii oricum au aflat de tragedie si cred ca avea si aici cont! Nu trebuie sa fie nimic secret...parerea mea!

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt caz de moarte cu dreptatea in mana. Si eu am patit acelasi lucru intr-un varf de panta prin aceeasi zona. Singurul lucru ce te salveaza (care de altfel a functionat si la mine) este mersul cat mai aproape de marginea din dreapta a drumului in zonele de varf de panta. Imi pare rau pt motociclist si pasager. Condoleante familiei.

 

PS: Stie cineva cine era motociclistul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat merg, si merg relativ mult, in ultimii 2 ani de 2 ori am vazut pusti idioti la volanul camioanelor care dau semnal dreapta in sens de "depaseste-ma" chiar daca din fata n-au vizibilitate. din pacate nu mai putem stii care-i adevarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ing_dan

Nu vad nici un motiv pentru care sa nu poti posta nr. motorului! Posesorul nu are calitatea de contravenient sau hot....doar pe cea de mort, din cauza nesabuintei unei vaci ce probabil era sub sindromul postmenstrual! :angryfire:

Familia, prietenii oricum au aflat de tragedie si cred ca avea si aici cont! Nu trebuie sa fie nimic secret...parerea mea!

Nu vad nici un motiv pentru care sa posteze nr. motorului! TR 75 HWF -- Cu ce te ajuta? Lasa-i pe toti sa se duca linistiti unde au fost chemati si nu mai rascoli prin toate porcariile.Si nu mai injurati asa mult soferita ca si-a platit cu varf si indesat fapta .Nu cred ca a facut ca norvegianu nebun, uite niste motociclisti, hai sa intru in ei ca e un rau necesar.

 

Odihneasca-se in pace...Toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost spre Alexandria puteam sa fiu in locul celor 2 .

nu, nu puteai, ca tu conduci defensiv, probabilitatea ca tie sa-ti dam cu rip e chiar minima:

 

Viteza conteaza, iti lasa timp mai mare de reactie.

 

 

De aceea e bine cand urci in rampa, sa urci incet si sa te dai mult in dreapta, caci vine un/o idioata din asta in depasire de sus. Dumnezeu sa-i ierte!

 

cam asta e de invatat aici, bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca ajuta cu ceva nr. motorului...dar nici secret nu are de ce sa fie...chiar asa...sa nu o mai injuram, propun o cheta speciala pentru inmormantarea ei, sa-i facem si o coroana, dar si un topic separat in care sa o pomenim...de fata buna ce a fost pentru ca a lasat cel putin 3 familii ditruse pe viata si a bagat in mormant 3 nevinovati! Ce sa-i spun? Mama ce meseriasa ai fost....cum i-ai ras tu de pe fata pamantului pe astia.....vorba unui coleg.....daca scapa, se alegea cu 2 ani de suspendare !

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui mers la instructorul care i-a dat carnetul si politistul, deasemenea.

Ar trebui sa-i facem si ei o coroana: "Nu te vom uita niciodata! Nici pe tine, nici pe cei care ti-au dat carnetul!!"

Ar trebui...

... facute multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.totalimpact.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=1072:carnagiului-de-pe-e70patru-mori-i-doi-rnii-grav&catid=46:stiri-locale&Itemid=95

R.I.P pt. cei nevinovati... Eu la unii olteni nu le-as da permis,chiar daca o sa-mi pun toti oltenii in cap acum(ca am zis asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate se intampla tot mai multe accidente.sunt aceleasi locuri in care numarul accidentlor este mare,mor oameni si pe nimeni nu intereseaza.in loc ca politia sa intervina si sa vina cu solutii sa oblige drumarii sa schimbe configuratia locului pentru a nu a mai fi posibil un astfel de accident in acel loc, politaii merg,fac poze,mai fac un dosar si ziua a trecut fara sa-i pese de ceva(pardon stau la panda tot in locuri de astea mai ciudare dar cu scop de a te prinde cu ceva-radar.etc) Nnici nu ma pot gandi la bietele familii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte.

 

De aceea e bine cand urci in rampa, sa urci incet si sa te dai mult in dreapta, caci vine un/o idioata din asta in depasire de sus.

Poate functioneaza doar in teorie ca in practica nu mai apuci nici sa ceri iertarea pacatelor.

Vorba unui prieten ....cand plec de acasa ma asigur ca mi-am lasat toate "lucrurile"(viata) in ordine ca nu se stie daca ma mai intorc.

Acum incep sa fie din ce in ce mai vizibile efectele permiselor pe spaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Pentru toti cei care se cearta va voi explica eu cum e geografia locului accidentului. Sens: dinspre Bucuresti spre Alexandria -> panta urmata imediat de rampa, exact la capatul rampei incepe o curba. Accidentul s-a produs exact in varful rampei. Motociclistul pur si simplu a fost luat prin surprindere, el a vazut masina numai cand s-a lovit de ea!

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar nu mai inteleg femeile la volan :unsure: , ele aveau titulatura de soferite prudente, chiar sperioase, dar acum ce se intampla? de ce sunt principalele vinovate de atatea accidente(nu ma refer doar in care sunt implicati motociclisti) unde este acea prudenta??? oare ce este cu ele se cred Schumacher???

 

R.I.P pentru toti cei morti si recuperare usoara celor raniti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic...cum arata imaginile din filmulet.

 

Astia sunt responsabili pt foarte multe accidente din Romania ! http://enciclopediar...transporturilor Cum dorm baietii astia noaptea ?-(Bine) Cum vin ei tot timpul la tv si ne spun noua cum e bine, cum e rau; cum se pricep ei chiar la toate si ce mai trebuie facut. Cum ne mai mint ei in campanii- (Cu tupeu). Base zicea odata : "Romania, nu are nevoie de autostrazi" - Eh, asta-i pretul pe care-l platim. A fost un vizionar, a facut o proiectie in timp, nestiind ca eroarea o sa distruga mii de vieti. Suntem printre ultimele locuri la siguranta rutiera din Europa, zeci de mii de morti in 20 de ani, pe sosele. Tariceanu, intaiul motociclist al tarii, se distreaza cu Ponta la raliu, dar cand sunt la costum pozeaza in aparatorii p*limii. Mi-a devenit antipatic E85-ul sa merg acasa, este extrem extrem de aglomerat. Nu punem la socoteala macabrul pe care ti-l ofera soseaua : sute de cruci. Imi aduc aminte de cum zambea Mitrea si arata intr-un panou electoral : "Pe aici va trece autostrada Moldova". Hai sictir.. Ieri, pasteau 2 vaci, pe marginea DN-ului..

 

Pana nu va fi eliminat contrasensul, prin amplasarea separatoarelor de sens; pana nu vor fi schimbate unele norme prinvind circulatia pe dr. publice, vor continua accidentele grave, ca pana acum.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbim de nenorociri pe drumul Teleormanului, sunt foarte curios cine erai racer-ii de azi care mergeau in grup (vreo 5 motoare) pe sos. Alexandriei, inspre Bragadiru. Unul dintre ei (ultimul care "inchidea" coloana ) dansa la propriu pe sosea (probabil i se parea cool sa faca s-uri pe la 90- 100 la ora), iar al doilea (care avea pasager o pipita in blue jeans scurrti, fara nici un fel de protectie in afara de o casca dubioasa) ii facea concurenta serioasa ultimului. Mentionez ca audi negru care era in spatele lor a franat serios pentru a mari distanta dintre el si "rossi" autohtoni, fiind la cativa cm de a ma infige in fundul lui.

Oare omul ala, cand va vedea accidentul asta la stiri, ce va zice? "Saracul mobrist!" sau "Motociclist dement, ca si aia de astazi care imi dansau in fata. Saraca soferita!".

Mentionez ca nu am putut sa vad numarul posesorilor de A, pentru ca e "uncool" sa stai cu numarul la vedere. Tre` sa il pui inclinat, cat mai inclinat, astfel incat - daca vreun echpaj pune ochii pe tine- sa`i dai blana!

Oamenii aia isi incalzeau gumele, si in afara de faptul ca in ochii unor neavizati pareau niste nebuni, nu cred ca aveau cum sa deranjeze pe cineva. Ai miar si nu stii despre ce vorbesc? La ce folosesti tu motocicleta aia?

 

Dumnezeu sa-i ierte pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...