Sari la conținut

Sicanare inainte - bataie dupa (Bucuresti)


Japon
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit si la noi un filmulet cum vedem pe la altii.

 

Bravo motociclistului!

 

La cat mai multe..

"La cat mai multe..." ce? Iar acei "altii" cine or fi de crezi ca merita sa-i avem drept exemplu?

Crezi ca ai fi mai fericit daca s-ar transforma strazile in campuri de bataie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil cei care au "renuntat" la viata violenta cand au fost batuti de o fata in clasa a-2a accepta sa-ti traga unu masina in fata , sa te injure , sa te scuipe etc.Se observa clar ca era cu jumate din masina "intre benzi" deci sigur a avut vreo intentie belicoasa.

Sa fim seriosi exista marlani in ambele "tabere" , si soferi pur si simplu bulangii (de genul astuia care pur si simplu te obstructioneaza desi nu castiga absolut nimic) dar si mobristi "gretosi" (claxoane, mii de ture in situatii in care nu exista loc).Totusi , avand un astfel de comportament , e doar o chestiune de timp pana la conflict.

Personal , daca i-a fost pusa integritatea in pericol , consider ca a procedat corect.A aplicat principiul "decat sa planga mama mai bine sa planga ma-sa".Daca nu ... asta e ... ce-si face omu' cu mana lui se numeste ... lucru manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata nu stim ce s-a intamplat intradevar , asteptam o confirmare " oficiala "

 

 

 

 

dar , vreau sa va spun ca suntem un popor de fricosi , o faza asemanatoare am patit acum ceva ani , cand mergeam dupa o nunta spre ciorba de burta vreo 15 atelaje , si s-a intamplat cam asa , pe scurt

 

 

 

 

am incercat sa depasim o dacie , care cand dadeam sa trecem de ea ne scotea ba pe contrasens ba ne sicana , intr-un final a fost oprit , de catre 2 baieti , tras pe dreapta , binentele ca in momentul in care s-a facut coloana lumea a inceput sa claxoneze , cand ne-am oprit si ne-am dat jos sa ii umflam fata , nu a mai claxonat nimeni , nici macar baietii jmecheri cu jeep-uri cu nimic . in fine , povestea e prea lunga cert e ca individul era beat , rupt de beat , am aflat ca geamul de dacie nu se sparge cu pumunl , decat daca dai tare , nu se sparge nici nu piciorul , dar , tabla se indoaie :D

 

 

 

 

daca intradevar , acel frustrat cu skoda l-a sicanat , si i-a ingreunat deplasarea la o viteza decenta printre masin , atunci si-a meritat-o

 

 

 

 

parerea mea proprie si personala , si cred ca mai sunt cativa care sunt ce aceeasi parere

 

 

 

ps . chiar daca am dau jos la unul d-asta si mi-o fur , macar am mandria ca m-am dat jos , nu am plecat capul la toti jegosii si maimutele , si sigur data viitoare se va gandi ca un alt motociclist , sau chiar 2 daca vor fi , o va fura rau de tot

 

 

 

 

nu imi e frica de bataie , chiar daca o iau sau o dau :) iLike

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo lui!

 

Si eu impart picioare in usi si pumni in retrovizoare. care'i problema?

La cum se promoveaza motociclismul in RO, in 2-3 ani or sa inceapa astia sa dea dupa noi sa ne calce..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unu cu ceafa groasa te tranteste cand te prinde. Cum dracu care-i problema?

Problema e ca tu si altii dati picioare in usi la pustani si femei sau din astia mai firavi de care nu va e frica, aia cu masina ii caftesc pe motociclistii mai firavi. Cand o sa si-o fure mama, nevasta sau copilul tau de la unu pe strada o sa vezi ca e o problema lipsa asta de civilizatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unu cu ceafa groasa te tranteste cand te prinde. Cum dracu care-i problema?

Problema e ca tu si altii dati picioare in usi la pustani si femei sau din astia mai firavi de care nu va e frica, aia cu masina ii caftesc pe motociclistii mai firavi. Cand o sa si-o fure mama, nevasta sau copilul tau de la unu pe strada o sa vezi ca e o problema lipsa asta de civilizatie.

 

Hai c-o dai in absolut. pai asa , sa nu mai iesim din casa , sau ce ?

S-a saturat unu' de sicane in trafic , ca noi toti dealtfel si fiindca nu l-au tinut nervii , a refulat. Sau poate ca a avut coae mai mari ca multi si s-a bazat. Mareeee scofala , zici c-a omorit pe careva.

Da , stiu , Comunitatea Moto din Romania se dezice pe aceasta cale de......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unu cu ceafa groasa te tranteste cand te prinde. Cum dracu care-i problema?

Problema e ca tu si altii dati picioare in usi la pustani si femei sau din astia mai firavi de care nu va e frica, aia cu masina ii caftesc pe motociclistii mai firavi. Cand o sa si-o fure mama, nevasta sau copilul tau de la unu pe strada o sa vezi ca e o problema lipsa asta de civilizatie.

A batut un sofer, barbat...Nu o femeie. Transformi curajul in lasitate...

Si eu sunt firav, dar nu las capu' plecat. Daca bat, e o.k. daca mi-o fur...Pierderea mea, dar stiu ca dau si eu. Daca mi-o iau fara sa dau, las capu' jos si trec peste, asta daca nu-i loc de "interventie". Nu accept sa fiu injosit sau injurat. Cand sunt sicanat si soferul isi cere scuze, n-am ce sa mai comentez, a fost o eroare. Cand sunt sicanat intentionat si mai si comenteaza...Si-o merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat se mai discuta inainte ca suntem o tara de lasi, ca nu facem nimic, ca nu stiu ce...iar acum ca s-a intamplat opusul, ce se discuta???? pai stai sa vezi ca nu e bine, ca civilizatie ca bla bla!!! stiti cred , nu o fac subiectiv!!,chestia asta se numeste: suntem niste curve! ba asa, ba asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prostanac rau si nu cred ca stii ce vorbesti , nici pe moto , nici in conserva. Daca iti vin 2 , din 2 parti , ai oglinzi , daca nu le folosesti , o sa dai de unu' ca mine , care o sa-ti rupa capu' fiindca circuli ca cizma.

Si baga-ti regulamentele undeva , ca prea bati cimpii.

Da-mi report daca nu esti de acord cu mine cind zic ca bati cimpii.

 

Ca si lupul ala negru de mai sus, cind nu ai argumente, o dai pe jigniri personale. Practici dovediti singuri tot ce trebuie.

Voi nu vreti sa acceptati un lucru foarte simplu - nu aveti nici mai multe, nici mai putine drepturi decit altii de pe sosea, indiferent ca au 1 roata, 2, 3, 4 sau 18. Nu vi se cuvine absolut nimic in plus.

Sa va povestesc si eu o intimplare interesanta, cu un zmeu din asta, ca sa va bucurati ca "sint abuzat de motociclisti": mergeam pe sosea cu 2 benzi pe sens si banda dubla pe mijloc. Sensul opus era complet blocat (ambele benzi, coloana din aia "infinita"). Curba la stinga pentru mine. Din fata, pe contrasens, ma trezesc cu un motociclist din asta cu multe drepturi in cap, care taiase banda dubla si mergea mult peste o viteza cit de cit sanatoasa pentru zona si trafic, fix pe banda mea. Am oprit de tot, ca sa nu intru in sinucigas. Fiind pe mijlocul benzii mele, a fost nevoit sa ma ocoleasca, drept pentru care a realizat ca sint un nenorocit care nu il protejeaza si nu-l respecta, asa ca mi-a dat un picior in masina. Evident, nu a avut curaj sa stea pe loc pentru continuare, a intins-o repejor, desi sint sigur ca a postat imediat pe un forum "moa, sint un zeu, veniti sa ma atingeti, am indoit o masina azi pentru ca sint faorte destept". Normal, cind i-a venit dosarul penal a inceput cu din alea "te rog, retrage-ti plingerea, N-AM VRUT".

 

Sint convins ca o parte dintre voi vor aplauda si vor zice "bravo ! foarte bine a facut ! ca doar nu si-a luat motor ca sa stea la coada !".

 

Am vazut mai sus (si in multe alte topicuri) cum unii se lamenteaza vesnic ca "in alte tari" nu stiu ce se intimpla. Nu stiu de unde scoateti basmele cu banda speciala pentru motociclete sau alte aberatii similare, va recomand sa conduceti in acele tari inainte sa vorbiti^Waberati. Filme si stiri sint multe la televizor, nu mai credeti tot ce se zice acolo.

Si tot voua, zmeilor, va recomand sa trageti un picior in usa unei masini care vi se pare voua ca nu v-a facut loc "de-al dracu", sau sa va opriti in mijlocul strazii sa bateti pe unul si pe altul. Atunci veti intelege cum se circula de fapt in alte tari si ce inseamna sa iti asumi raspunderea pentru ceea ce faci.

 

Acum, liber sa ma injurati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ejti praf

stai jos! 2.

Evident, nu a avut curaj sa stea pe loc pentru continuare, a intins-o repejor, desi sint sigur ca a postat imediat pe un forum "moa, sint un zeu, veniti sa ma atingeti, am indoit o masina azi pentru ca sint faorte destept". Normal, cind i-a venit dosarul penal a inceput cu din alea "te rog, retrage-ti plingerea, N-AM VRUT".

cum sa ma torni tu(sau altii) la melitie daca nu ma poti identifica dupa nr de inmatriculare? :smoke:

te deranjeaza ca ma strecor in coloana?ca ajung din A in B fara sa stau prea mult blocat in trafic?ma blochezi in trafic in mod intentionat ca asa vrea pewlica ta?

esti un CONSERVAR FRUSTRAT si asa o sa ramai.

AMIN!

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata si bataia e o solutie, dar de obicei nu e cazul. Eu nu sunt de acord cu atitudinea asta "sa rupem oglinzi sa ne stie de frica". Nu merge asa.

N-a murit nimeni, probabil ca si ala cu masina si-a cautat-o, dar de aici si pana a-l lauda pe ala de parca a facut o mare smecherie e drum lung.

 

Curaj era daca se batea cu 2 sau cu unul mai mare decat el. Din ce vad eu i-a tot dat unuia care nici macar n-a avut tupeu sa-i futa un picior cand a deschis usa.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tot Iuliu Maniu ai cel putin 3 culoare pe care sa te bagi cu motorul cand e aglomeratie. Daca dai de un b o u care nu vrea sa te lase sa treci il poti ocoli lejer pe alt culoar, sunt mult mai multi soferi amabili decat idioti in trafic. Eu pana acum am gasit doar unul care nu vrea sa ma lase sa trec desi era ditamai coloana si murea de ciuda ca el sta acolo si eu am pe unde sa merg, l-am ocolit prin fata masinii din stanga si pe celalat culoar pe urma, tipul din stanga a fost chiar amabil, asa ca nu prea merita sa iti pierzi vremea cu toti tampitii, mai putin daca da peste tine sau face mai mult decat o mica sicana in trafic, la ce coloana era acolo tipul cu siguranta a mai pierdut ceva vreme la volan sa isi consume frustrarile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazul de fata e unul "fericit". Daca in masina era altul cu aceeasi atitudine se intamplau lucruri mult mai grave(urgenta sau morga). Merita sa-ti distrugi viitorul pentru o sicana in trafic? Nu. Merita sa te lasi calcat in picioare in trafic? Nu. Echilibrul il gaseste fiecare. In functie de fizic, educatie, inteligenta si stare psihica.

Motociclistul nu e de laudat dar nici de blamat. Intr-o tara unde se promoveaza cretinii si hotii, o tara in care permisul de conducere il cumperi, o tara in care justitia e fix p...ix alta solutie n-ai, decat justitia proprie. Asa au ajuns romanii(dar mai ales bucurestenii) sa se bata precum chiorii in trafic.

Pentru un sportiv luptator de K1 strazile din Bucuresti sunt sala potrivita de antrenament. Doar sa-si ia motor(si avocat bun). Restul vine de la sine!

Editat de Getodacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene , cine e alfabetarul ala nou venit pe forum , de da lectii la toata lumea ? Va zic io , e dreacu' sa-l ia , io am si A si B , mai stiu si io ceva circulatie. Nuuu , nu ca fac 50 km pina la munca si 50 intors. Vorbesc din carti , desigur.

In concluzie , ca tot sicea @dkvwczxqw ala , sau cum ii zice ca avem liber la injurat, EU IL INJUR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ejti praf

stai jos! 2.

Evident, nu a avut curaj sa stea pe loc pentru continuare, a intins-o repejor, desi sint sigur ca a postat imediat pe un forum "moa, sint un zeu, veniti sa ma atingeti, am indoit o masina azi pentru ca sint faorte destept". Normal, cind i-a venit dosarul penal a inceput cu din alea "te rog, retrage-ti plingerea, N-AM VRUT".

cum sa ma torni tu(sau altii) la melitie daca nu ma poti identifica dupa nr de inmatriculare? :smoke:

te deranjeaza ca ma strecor in coloana?ca ajung din A in B fara sa stau prea mult blocat in trafic?ma blochezi in trafic in mod intentionat ca asa vrea pewlica ta?

esti un CONSERVAR FRUSTRAT si asa o sa ramai.

AMIN!

 

 

Lupule, n-am nimic cu astia ca tine, atita vreme cit nu ma faci sa frinez sau sa-mi schimb traiectoria (tot in Cod scrie, stiu ca n-ai citit si oricum nu te intereseaza), poti sa faci fix ce vrei tu pe sosea, din partea mea. Dar cind ma afectezi, treaba devine mai complicata.

 

Iti mai zic una, tot cu zmei - pe DN1, coloana de la saftica la otopeni, banda 1 circula cu ~80 la ora, banda 2 cu ~100, eu pe banda 2. In oglinda din dreapta vad un baiat din asta viteaz cum vine el cu faza lunga (ca si asta e un alt DREPT al motociclistilor cu patru bilute) printre masini. Sarmanul, mai cazuse o data in aceeasi zi, avind motocicleta julita si un semnal atirnind de fire. Ajunge in dreptul meu, se balanganea ca vai de capu lui, dar tot vroia sa mearga inainte, ca deh, i se CUVENEA asta. M-am tras eu spre parapetul de pe centru cit am putut ca sa-i fac loc sa nu fiu eu ala care-l calca. Domnul accelereaza frumos, se dezechilibreaza si pune mina pe capota mea ca sa nu cada.

 

Explica-mi tu mie ce anume DREPTURI are ala si ce anume OBLIGATII aveam eu fata de el, dupa parerea ta ? Eu despre asta vorbesc, asta este ceea ce deranjeaza pe toata lumea, nu ca xulescu trece printre masini fara sa le faca nimic. Nu, deranjeaza cind pocneste oglinzi, tureaza tobe in nasul si urechile altora, trece pe trotuar cu 150 la ora ca deh, el se grabeste. Uite aici, zi-mi tu mie cit respect i se cuvine astuia:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule, n-am nimic cu astia ca tine, atita vreme cit nu ma faci sa frinez sau sa-mi schimb traiectoria (tot in Cod scrie, stiu ca n-ai citit si oricum nu te intereseaza), poti sa faci fix ce vrei tu pe sosea, din partea mea. Dar cind ma afectezi, treaba devine mai complicata.

 

Iti mai zic una, tot cu zmei - pe DN1, coloana de la saftica la otopeni, banda 1 circula cu ~80 la ora, banda 2 cu ~100, eu pe banda 2. In oglinda din dreapta vad un baiat din asta viteaz cum vine el cu faza lunga (ca si asta e un alt DREPT al motociclistilor cu patru bilute) printre masini. Sarmanul, mai cazuse o data in aceeasi zi, avind motocicleta julita si un semnal atirnind de fire. Ajunge in dreptul meu, se balanganea ca vai de capu lui, dar tot vroia sa mearga inainte, ca deh, i se CUVENEA asta. M-am tras eu spre parapetul de pe centru cit am putut ca sa-i fac loc sa nu fiu eu ala care-l calca. Domnul accelereaza frumos, se dezechilibreaza si pune mina pe capota mea ca sa nu cada.

 

Explica-mi tu mie ce anume DREPTURI are ala si ce anume OBLIGATII aveam eu fata de el, dupa parerea ta ? Eu despre asta vorbesc, asta este ceea ce deranjeaza pe toata lumea, nu ca xulescu trece printre masini fara sa le faca nimic. Nu, deranjeaza cind pocneste oglinzi, tureaza tobe in nasul si urechile altora, trece pe trotuar cu 150 la ora ca deh, el se grabeste. Uite aici, zi-mi tu mie cit respect i se cuvine astuia:

 

 

 

 

Si pentru ca TI-A PUS MANA PE CAPOTA ca sa se reechilibreze TI-A INCALCAT TIE VREUN DREPT? Ti-a zgariat-o? Ti-a jegarit-o? Ce ti-a facut? Ce ti se pare atat de outrageous la ce ai povestit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca TI-A PUS MANA PE CAPOTA ca sa se reechilibreze TI-A INCALCAT TIE VREUN DREPT? Ti-a zgariat-o? Ti-a jegarit-o? Ce ti-a facut? Ce ti se pare atat de outrageous la ce ai povestit?

 

Chiar nu intelegi si ti se pare ceva perfect normal ce a facut ala, nu ? :unsure:

De faptul ca se putea pravali la mine sub roti ce zici, caz in care sigur s-ar fi gasit niste oameni destepti sa-mi explice ca eu sint VINOVAT de asta ?

Trecem peste depasitul pe dreapta, depasitul coloanei si alte reguli incalcate, care oricum sint facultative la unii motocilcisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule, n-am nimic cu astia ca tine, atita vreme cit nu ma faci sa frinez sau sa-mi schimb traiectoria (tot in Cod scrie, stiu ca n-ai citit si oricum nu te intereseaza), poti sa faci fix ce vrei tu pe sosea, din partea mea. Dar cind ma afectezi, treaba devine mai complicata.

 

Iti mai zic una, tot cu zmei - pe DN1, coloana de la saftica la otopeni, banda 1 circula cu ~80 la ora, banda 2 cu ~100, eu pe banda 2. In oglinda din dreapta vad un baiat din asta viteaz cum vine el cu faza lunga (ca si asta e un alt DREPT al motociclistilor cu patru bilute) printre masini. Sarmanul, mai cazuse o data in aceeasi zi, avind motocicleta julita si un semnal atirnind de fire. Ajunge in dreptul meu, se balanganea ca vai de capu lui, dar tot vroia sa mearga inainte, ca deh, i se CUVENEA asta. M-am tras eu spre parapetul de pe centru cit am putut ca sa-i fac loc sa nu fiu eu ala care-l calca. Domnul accelereaza frumos, se dezechilibreaza si pune mina pe capota mea ca sa nu cada.

 

Explica-mi tu mie ce anume DREPTURI are ala si ce anume OBLIGATII aveam eu fata de el, dupa parerea ta ? Eu despre asta vorbesc, asta este ceea ce deranjeaza pe toata lumea, nu ca xulescu trece printre masini fara sa le faca nimic. Nu, deranjeaza cind pocneste oglinzi, tureaza tobe in nasul si urechile altora, trece pe trotuar cu 150 la ora ca deh, el se grabeste. Uite aici, zi-mi tu mie cit respect i se cuvine astuia:

 

La 100km/h ala s-a reechilibrat sprijinindu-se de masina ta? Las-o-n sangre ca nu te cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba , da te-a phutu , sau ce ai ? A pus mina pe masina ? Pai si tu vre-o masina ? Ce ai , Rolls ? Are faza mare in functiune ? Pai , mai saracule , cite conserve au Xenoane , de ramii orb noaptea . cind vine fraeru de pe contrasens ? Tu nici sofer nu esti capabil sa fii , daramite OM sau MOTOCICLIST , ca e forum de motoare.

In fine , sa fim oameni , sa fim europeni si civilizati. Ma voi exprima academic , in rindurile care urmeaza.

Domnul @ xyz este un cetatean evropean , responsabil si care citeste zilnic Monitorul Oficial , poate apar actualizari la Decret. Ok. , el nu taie benzile in curbe , din cauza vitezei excesive , nu detine Xenoane , acorda non-stop prioritate si este cel mai bun prieten al babutelor care trec pe zebra. Nici macar nu injura la volan , nu claxoneaza fara motiv si in general , cind serveste masa , poarta o babetica. In acest caz , DE CE II PLACE S-O SUGA PE ACEST FORUM ????

@Pupi , tu nu stii ca toti conservarii si pietonii au radare incorporate ?

Io zic ca fraeru' asta nici carnet nu are , daramite vehicole cu motor ?

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 100km/h ala s-a reechilibrat sprijinindu-se de masina ta? Las-o-n sangre ca nu te cred...

 

Na, nu te obliga nimeni sa crezi tot ce scrie unul si altul pe forum.

 

@lil debu - sa inteleg ca daca eu trec pe linga tine in trafic si te imping putin cu mina, e ceva perfect ok ? Ca sa stiu :)

Nu inteleg, ce importanta are ce masina am ? Doar militienii pun intrebarea asta. Pot sa am Trabant sau Rolls, ar trebui sa fie acelasi lucru pentru tine, care circuli pe linga mine.

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, nu te obliga nimeni sa crezi tot ce scrie unul si altul pe forum.

 

@lil debu - sa inteleg ca daca eu trec pe linga tine in trafic si te imping putin cu mina, e ceva perfect ok ? Ca sa stiu :)

Nu inteleg, ce importanta are ce masina am ? Doar militienii pun intrebarea asta. Pot sa am Trabant sau Rolls, ar trebui sa fie acelasi lucru pentru tine, care circuli pe linga mine.

 

nu conteaza ce masina ai, dar ala a pus mana sa se echilibreze nu sa-ti faca tie rau!! in schimb tu ai pus problema altfel : " sa inteleg ca daca eu trec pe linga tine in trafic si te imping putin cu mina, e ceva perfect ok ?" te-ai gandit ce comparatie ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza ce masina ai, dar ala a pus mana sa se echilibreze nu sa-ti faca tie rau!! in schimb tu ai pus problema altfel : " sa inteleg ca daca eu trec pe linga tine in trafic si te imping putin cu mina, e ceva perfect ok ?" te-ai gandit ce comparatie ai facut?

 

Pai asa mi-a zis colegu' mai sus, ca ce mare brinza daca ala a pus mina ? Deduc ca nu e nici o problema pentru el... sau iar avem unii mai multe drepturi decit altii ?

Chiar nu intelegeti ca daca ala cadea ca vita sub mine, tot se gasea cineva care sa considere ca era dreptul lui si vina mea ? Gee... e greu rau... plus ca, daca ai nevoie de suport ca sa nu cazi in drum, ori iti pui rotite din alea ajutatoare pe lateral, ori stai acasa, nu faci probleme altora...

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...