Sari la conținut

Sicanare inainte - bataie dupa (Bucuresti)


Japon
 Share

Postări Recomandate

Chiar nu intelegi si ti se pare ceva perfect normal ce a facut ala, nu ? :unsure:

De faptul ca se putea pravali la mine sub roti ce zici, caz in care sigur s-ar fi gasit niste oameni destepti sa-mi explice ca eu sint VINOVAT de asta ?

Trecem peste depasitul pe dreapta, depasitul coloanei si alte reguli incalcate, care oricum sint facultative la unii motocilcisti.

 

Mi se pare urat sa ti se para tie ceva deplasat ca ala sa se ajute de capota ta dupa ce si-a pierdut echilibrul, in conditiile in care spui ca era vizibil sifonat dupa un accident.

Nu cred ca te-ar fi invinovatit cineva pe tine daca omul cadea pe langa masina ta..

 

Nu vrei sa intelegi ca de multe ori, banzile nu sunt delimitate prin marcaj, deci nu incalca nimeni nici o lege; Uneori, benzile-s suficient de incapatoare pentru o masina si o mobra-ce regula se incalca cand mobristul are loc sa crosesteze? regula bunului-simt? NU! asta o incalca "conservarii" care ar putea face loc, ca ei nu-s nici avantajati, dar nici dezavantajati ca motociclistul poate avansa mai usor. E doar vorba aia "bai, ce te bagi in fata? Stai ca noi in rand"..

 

 

Ma rog, e de neinteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Na, nu te obliga nimeni sa crezi tot ce scrie unul si altul pe forum.

 

 

Chiar n-am cum sa cred...Ca motociclist, nu vad cum e posibil la 100km/h + sa incerci s ate redresezi sprijinindu-te de un alt vehicul in miscare. Daca-i vre-un motociclist care crede chestia asta, rog sa ma contrazica. Nu sunt ala care sa se bage in coloana ca zevzecul, sa fortez cand nu e loc, dar si cand e loc si-s blocat de vre-un meltean, ce-ar trebuii sa fac? Sa aplaud?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar n-am cum sa cred...Ca motociclist, nu vad cum e posibil la 100km/h + sa incerci s ate redresezi sprijinindu-te de un alt vehicul in miscare. Daca-i vre-un motociclist care crede chestia asta, rog sa ma contrazica. Nu sunt ala care sa se bage in coloana ca zevzecul, sa fortez cand nu e loc, dar si cand e loc si-s blocat de vre-un meltean, ce-ar trebuii sa fac? Sa aplaud?

lasa l sa abereze in continuare ca am terminat treaba dar nu si programul :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa te apuce rasul...daca nu iti acorda prioritate soferul si ai cazut toti incep:"de ce nu i-ai rupt capul,trebuia scaldat in sange etc.",daca te-a sicanat in trafic la fel "rup oglinzi ,da cu pumnul ca ai manusi cu protectii,indoaie-i tabla ca pe viitor sa caste ochii".

Bai nene,ala l-a sicanat in trafic si tipul l-a ars.Care e problema?. Majoritatea de pe forumul asta sustin ca soferii trebuiesc disciplinati prin corectii fizice sau "metalice" unii dau exemple alte tari chiar si Bulgaria unde ,citez :" aparitia unui motociclist starneste teama."

Nu sunt de acord in totalitate cu bataia in orice context dar cand citesc pe aici cum unii o dau in pacifism extrem,ca nu e civilizat etc.imi vina sa vars,pai ori suntem ..... sau nu suntem....

A zis bine cineva mai sus neam de curve,nu suntem in stare nici macar opinia sa pastram verticala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia: Daca esti dispus sa o dai, da si fugi :) Sau da mai departe si asuma-ti responsabilitatea pana la capat: te ia Jandarmeria pe sus, incepe show-ul cu dosare, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit happens in trafic!

Depinde de situatie si de starea in care te afli! Nu poti "judeca" decat daca esti implicat intr-un astfel de episod!

 

Ptr. baiatu' care plange ca "a fost julit" de motociclisti in trafic : faptul ca-mi spui cate un exemplu cum "te-a julit" unu' sau altu', eu mi's mic in ale motociclismului, am doar 4 ani in domeniu, insa multi baieti de p'aici au "zeci de ani pe teren"! Ce-ar fi daca s-ar apuca toti sa posteze exemplele lor??

 

Ai noroc ca majoritatea sunt prea plictisiti si tu esti chiar prea lipsit de importanta. Esti doar un sofer printre multi altii. Poate conduci bine, poate esti prastie la volan... who gives a fuck? Crezi ca pe un astfel de forum, unde aprox. zilnic mai intra cate-un motociclist in spital din cauza unuia care nu semnalizeaza sau isi aduce aminte ca n-a facut dreapta unde trebuia, sau i se pare ca merge cu masina pe drumul proprietate personala... crezi ca pe un astfel de forum inseamna ceva cand zici : "eu fac asta pentru ca asa spune legea"?? Cat de naiv sa fii pentru a sustine ca tu mergi legal in trafic?? Chiar crezi ca toti ne-am nascut ieri?

Arunca un ochi pe la sectiunea de accidente si vezi ce spune/face legea acolo!!

 

Conteaza doar ce conteaza: de la an la an se observa imbunatatiri in randul soferilor de masini in ceea ce priveste atitudinea fata de motociclisti in trafic. Pe forumuri si in comentariile la articolele din "presa" normal ca's toti chuck norris: sunt sub anonimat!!

Conteaza ca soferii au inceput sa constientizeze ca nu mai sunt singuri pe sosele.

 

Fustrarile majoritatii soferilor vin, una la mana din cauza faptului ca ori situatia/jobul ori neputinta/frica ii impinge in a folosi masina in oras. Multi sunt invidiosi ca nu au acelasi curaj. Alternativa de a renunta la un vehicol considerat de ei sigur si, si neputinta de a renunta la comfortul in care s-au obisnuit, creeaza fustrari intense atunci cand sunt nevoiti sa tot astepte la semafor! Insa si mai multi sunt stresati/furiosi pe faptul ca orice greseala comisa de ei la volan, oricat de minora ar fi ea, se poate termina cu un motociclist tavalit, sau mort.

 

Dap, UN OM MORT din cauza ca si-a schimbat cd-ul in timp ce conducea, UN OM MORT pentru ca se uita la piXda de pe trotuar si n-a vazut ca s-a pus rosu, UN OM MORT deoarece nu s-a uitat cand si-a intors masina pe linia continua...

 

Aici e sursa problemelor: majoritatea soferilor sunt ofticati din cale afara pe realitatea ca prezenta motociclistilor in trafic (in numar din ce in ce mai mare), impune atentie la volan, impune constientizarea ca orice rahat poate insemna ca poti sta 3 luni pe bara... si asta-i enerveaza la culme varsandu-si fustrarile prin comment-uri la articole, si prin forumuri...

Pentru ca majoritatea nici nu fac diferenta intre un scooter si-un motor, singura educatie e cea primita de la TV, unde presa preseaza rahat la greu in fuga dupa rating!!

 

Am avut placerea, recent, sa iau pasager un astfel de sofer care era ferm convins ca "motociclistii e nebuni, si daca-r circula legal, nu i-ar mai lovi nimeni". Stiti ce s-a intamplat?

Omu' ii injura pe soferi in gura mare, am ramas perplex si nu mi-a venit sa cred!! Omu', care pana acu' 15 minute era ferm convins ca toate probleme in trafic sunt cauzate de motociclisti, injura soferii cu-n limbaj cum rar mi-a fost dat sa aud!!

 

De la Ap Patriei, pana in C-tin Brancoveanu' s-a lamurit de calitatea soferilor de masini, si cat de atent si paranoic trebuie sa mergi cu motocicleta in trafic, la viteze de bun simt!

 

Daca doresti, te pot lamuri si pe tine: "revelatia" este garantata!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai că nu pricep. să înțeleg că unu' (nu se înțelege dacă e motorist sau nu) are apăsări cu motocicliÂşti-n trafic care nu suferă cât el din cauza coloanelor de maÂşini (nu de motoare) ... wtf? el reprezintă maÂşina aia în plus care stă pe bandă câÂş sau decalată cumva ca sănu mai fie spațiu pe unde să te strecori, nu?

 

care e faza? de ce discută aici?

 

wtf un nene probabil extrem de tupeist până a fost întrebat de sănătate a primit o corecție educativă pe care trebuia să o fi primit prin copilărie. aia cu respectul. cât timp nu o să se înțeleagă că unii plătesc pentru aerul condiționat, căldura Âşi fotoliul cu cotieră STATUL ÎN COLOANĂ! eu unu risc amputări Âşi Âşi mai rău făcând slalom printre posesori de permis categoria B de la BOU zilnic. nu toți sunt dar unii depăÂşesc măsura.

 

deci apăsările cu "unii e nesimțiți că am văzut io că a depăÂşit coloana cu 102.76 de km/h" nu-Âşi au locul. până una alta respectul nu se traduce în a depăÂşi sau nu o coloană. în schimb aruncatul de doze pe geam, vărsatul scrumierei, statul câÂş în coloană, maneaua ce urlă din conservă... mai înÂşir? alea da sunt nesimțire...

 

ca recapitulare. 1 ce motor ai? 2 ce te doare că eu ajung mai repede acasă? 3 dacă tu ai merge pe mobră ai sta-n coloană? 4 ce te doare ce fac alții atâta vreme cât nu te incomodează? 5 ai pierdut timp din cauza unui motor vreodată? etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce stil de condus e in bucuresti , nu are cine sa-mi spuna mie ca el e conducatorul auto cinstit si corect ! sa ma lasati cu d-astea !!

bunul simt ar trebui sa guverneze , dar atata timp cat avem un grad de cultura, ca si natiune, foarte scazut , ce pretentii sa avem? daca aveam un grad de cultura ridicat , auto facea loc la moto , auto nu scuipa moto, moto nu riposta violent , si aia era. putea sa se termine in foarte multe ocazii. doar incapatanarea sa ii spunem , a amandurora , a dus faptul pana la acel punct de violenta. probabil ca riderul a vazutnegru in fata ochilor si nu a mai gandit. la fel si conducatorul autoturismului , dupa cum spuneati si voi mai sus , datorita frustrarii , nu s-a putut abtine. traim intr-o lume de nebuni , si din pacate sau fericire , nush exact , ne adaptam la ea. fie ca vrem fie ca nu vrem , cam asa se intampla.

nu zic ca nu as fi facut la fel , dar nici nu spun ca este corect si bine ce s-a intamplat , din partea amandurora.

sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste cineva codul ala rutier, cel "nou" de vreo 3-4 ani?

Articolele alea cu definitia depasirii?

 

Motociclistii trebuie sa stie ca a trece printre sirurile de masini e PERFECT LEGAL (adica nu e nici o smecherie, da?) daca nu intra pe contrasens in tumpul operatiunii, iar soferii trebuie sa afle ca IMPIEDICAREA TRECERII MOTOCICLISTILOR printre rindurile de masini ii expune sanctiunilor alea nasoale, tot de pe la capitolul de depasiri.

 

Aceste "revelatii" ar cam trebui aduse la cunostinta ambelor categorii de participanti la trafic, altfel episoade precum cel comentat aici vor fi din ce in ce mai dese, proportional cu numarul in crestere al motociclistilor.

Chiar ar trebui incercat o actiune de constientizare in masa, daca nu pe TV macar cu ceva fluturasi impartiti la semafor care sa explice pe intelesul tuturor (grafic) ce si cum e cu depasirea, coloanele, benzile si SIRURILE din trafic.

 

cacao, numai in ultimele 2 luni s-a comentat pe acest forum in vreo 3 topicuri ce si cum e cu depasirea si mersul intre coloaane, dar nime' a bagat la cap, ca smardoiala e mai misto, in special pe net.

 

Daca omul de pe moto isi tinea nervii in friu dupa ce a avut contact cu masina boului, l-ar fi putut lasa pe ala pieton 3 luni, asa s-ar putea sa isi fure un dosar penal; in fine, in fierberea momentului probabil ca nu mai judeci corect situatii, dar e bine sa-l lasi pe prost sa intre singur in gura lupului, e mult mai distractiv si mai odihnitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste cineva codul ala rutier, cel "nou" de vreo 3-4 ani?

Articolele alea cu definitia depasirii?

 

Motociclistii trebuie sa stie ca a trece printre sirurile de masini e PERFECT LEGAL (adica nu e nici o smecherie, da?) daca nu intra pe contrasens in tumpul operatiunii, iar soferii trebuie sa afle ca IMPIEDICAREA TRECERII MOTOCICLISTILOR printre rindurile de masini ii expune sanctiunilor alea nasoale, tot de pe la capitolul de depasiri.

 

 

Nu se pomeneste de "contrasens" in definitia depasirii, daca e sa ne luam dupa legislatia in vigoare:

 

Art.45. - (1) DepăÂşirea este manevra prin care un vehicul trece înaintea altui vehicul ori pe lângă un obstacol, aflat pe acelaÂşi sens de circulație, prin schimbarea direcției de mers Âşi ieÂşirea de pe banda de circulație sau din Âşirul de vehicule în care s-a aflat inițial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ar e bine sa-l lasi pe prost sa intre singur in gura lupului, e mult mai distractiv si mai odihnitor.

 

dupa care constati ca, defapt, respectivul e "pila lu' nu stiu cui", si, "in urma cercetarilor efectuate de politia prin mijloace specifice", esti tot tu vinovat!!

Nu mai fiti naivi: dauneaza grav realitatii!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste cineva codul ala rutier, cel "nou" de vreo 3-4 ani?

Articolele alea cu definitia depasirii?

 

Motociclistii trebuie sa stie ca a trece printre sirurile de masini e PERFECT LEGAL (adica nu e nici o smecherie, da?) daca nu intra pe contrasens in tumpul operatiunii, iar soferii trebuie sa afle ca IMPIEDICAREA TRECERII MOTOCICLISTILOR printre rindurile de masini ii expune sanctiunilor alea nasoale, tot de pe la capitolul de depasiri.

 

Aceste "revelatii" ar cam trebui aduse la cunostinta ambelor categorii de participanti la trafic, altfel episoade precum cel comentat aici vor fi din ce in ce mai dese, proportional cu numarul in crestere al motociclistilor.

Chiar ar trebui incercat o actiune de constientizare in masa, daca nu pe TV macar cu ceva fluturasi impartiti la semafor care sa explice pe intelesul tuturor (grafic) ce si cum e cu depasirea, coloanele, benzile si SIRURILE din trafic.

 

cacao, numai in ultimele 2 luni s-a comentat pe acest forum in vreo 3 topicuri ce si cum e cu depasirea si mersul intre coloaane, dar nime' a bagat la cap, ca smardoiala e mai misto, in special pe net.

 

Daca omul de pe moto isi tinea nervii in friu dupa ce a avut contact cu masina boului, l-ar fi putut lasa pe ala pieton 3 luni, asa s-ar putea sa isi fure un dosar penal; in fine, in fierberea momentului probabil ca nu mai judeci corect situatii, dar e bine sa-l lasi pe prost sa intre singur in gura lupului, e mult mai distractiv si mai odihnitor.

Ai si tu dreptate dar nu e chiar asa. Daca sunt doua benzi pe sens la semafor, pentru la dreapta este coloana iar grabitul nu sta si merge pe banda doi si depaseste coloana,dar dpdv al Codului Rutier nu a facut depasire pentru ca mersul pe alta banda in acelasi sens nu se considera depasire. In ultimul moment speculeaza neatentia ,lipsa de indemanare a unui sofer, sau chiar forteaza intrarea , ii ia fata si executa virajul la dreapta, deci a depasit COLOANA LA SEMAFOR. Aici legiuitorul iar a lasat o lacuna si parerea mea este ca indiferent daca incalci sau nu axul drumului, in situatia de fata, nu trebuie depasita coloana la semafor, asta este scopul articolului respectiv din lege, sa impiedice depasirea coloanei si sfidarea celor care stau cuminti si-si asteapta randul sa mearga in directia dorita, si nu daca executi sau nu corect o depasire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"mori, ma !

 

asdglasfk 7 hours ago" - Frumos comentariu ai lasat si tu ;) ai grija ca din batrani se zice ca nu ii dori raul altcuiva ca s-ar putea sa ti se intample tie si aici nu vreau sa se inteleaga ca imi place de asta cu ier 1(mai ales ca anul asta a fost anul r1/r6 sa faca victime)dar totusi...

Imi place cand vad asa ceva doar daca e asa cum s-a zic(ca soferul a scuipat si etc), desi asa se vede din filmulet. Nu sunt adeptul batailor sincer sa fiu chiar daca am 1.93 si 110kg deoarece am patit-o demult sa ii dau cuiva un pumn sa cada si sa se loveasca la cap de am crezut ca acolo a ramas. De atunci am zis ca nu e bine sa iti pierzi libertatea pt un prost dar sunt si cazuri cand daca ma calca cineva pe coada prea tare sau deja sunt cu capsa pusa si mai vine un distins domn ca acesta si imi da o flegma, ma balacareste si nici nu ma lasa sa trec ca asa vrea maciuca lui..pai atunci discutam altfel. Asa ca nu pot sa cred ca in bucuresti circula cineva corect :)) am si eu masina care o fol mai des decat mobra si vad ce se poate intampla si cu masina ,daramite cu motocicleta. Zi buna tuturor

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca erai smecher, piscai un pic frana si de acolo puteai sa te distrezi si tu un pic.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Oo0BfoserUg

 

ceva de genu ??

 

subiectul a degenerat mult de la adevar , suntem iar pe langa si iar ne certam aiurea .

am un prieten care s-a sicanat in trafic cu un pamflet cu o masina suparata , si omul cand a ajuns in dreptul lui s-a dat cu masina la el , prietenul meu se astepta sa faca ala o prostie si era pregatit , se astepta sa ii intre in fata si sa franeze , deci era pe faza . bun , s-a intamplat asta au ajuns la semafor , omul a oprit langa el si a intrat cu umarul in portiera lui i-a indoit-o , si si-a zgariat si el oglinda , jmecherul s-a alarmat dar pana sa se trezeasca el ce s-a intamplat motociclistul a plecat , si a disparut , si s-a oprit direct la politia rutiera , reclamand un accident cu un suv , al carui numar de inmatriculare este ...... si care l-a lovit in semafor si a fugit :)

 

beat that :) , e mai tare ca o bataie in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ speriatii de dosare penale pentru distrugere...

explicatia este ca ti-ai pierdut echilibrul si pur si simplu ai vrut sa-l recastigi :)) e greu pe 2 roti...atunci pica tot dosarul...iti ceri scuze si gata.

 

si sa fim seriosi...de aia nu se merge cu numarul la vedere...ca sa nu poata nimeni sa trimita jandarmeria dupa tine ... cum spunea cineva mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia: Daca esti dispus sa o dai, da si fugi :) Sau da mai departe si asuma-ti responsabilitatea pana la capat: te ia Jandarmeria pe sus, incepe show-ul cu dosare, etc.

Aaaa, de aia s-au facut sistemele alea de ascuns numaru' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, de aia s-au facut sistemele alea de ascuns numaru' ?

O fi, nu am de unde sa stiu, la toate mobrele am avut si am numarul la vedere, iluminat corespunzator. Eu unul imi asum faptele mele, dar asta nu inseamna ca nu am capsat cativa in toti anii astia, nu inseamna ca nu i-am tras pe dreapta pe unii si si-au cerut scuze dupa ce erau sa mi-o faca. Si nu vorbesc vorbe, am camera pe casca mai mereu, in ultimii ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis-o si o repet...foarte bune camerele...daca nu la altceva...macar aveam niste HD footage cu bataia...bineinteles...uploadate prin cateva proxy-uri destepte de vre-un amic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul din film merge foarte tare pentru oras.Parca pune semnalul, dar venind atat de rapid din spate nu stiu daca cel din fata are timp sa il vada. Observ ca mereu depaseste prin dreapta. De ce cand benzi pe stanga erau libere.? Tipul are probleme pe termen scurt. De ce pe termen scurt ? Ca asa vrea el sa fie scurt. Daca la viteza aia pierde controlul, matura tot, sper ca nu pe trotuar ...Un asemenea specimen intr-o tara normala e candidatul ideal pentru puscarie la urgenta. Fanii si starul nu au viata lunga...In alta ordine de idei,in cazul de fatza nu putem sti ce s-a intamplat acolo, doar banui. Intr-adevar daca omul are martori ca l-a lovit, o pune de un penal, daca mai sunt si camere a pus-o sigur. Tineti minte, cel ce loveste primul o cam pune, cel ce loveste al doilea sau reactioneza al doilea e in legitima aparare.Atentie insa nici cel ce se apara, nu poate sa il omoare pe cel ce l-a lovit, doar pentru o palma primita. Cel din masina putea folosi legal chiar si un pistol, era in legitima aparare. Cred ca putea sa il raneasca, dar sa nu il omoare.Putea sa traga in picior dar nu in cap. Cel cu motocicleta putea sa invoce orice: flegma, injuratura, sicanare, nu ar fi avut dreptul sa loveasca. Cel din masina cu ceva martori reali din trafic sau prezenti pe trotuar, ii poate face probleme. Lovirea art CP 180

 

Bietul Mihai Bendeac a baut dupa mine... Auzi vorba...finantele, justitia, politia, sunt ale cocalarilor. Rusinica dl-e Bendeac. Ce sa zic, omul e ,frustrat si nazist' !Cum se v-a plange cineva de cocalari, de tigani nesimtiti, hoti, jegosi, obraznici, ii voi pune aceeasi eticheta. Alo dl. Bendeac ati uitat senatul, guvernul, parlamentul. Astia ce sunt? De ce ni se intampla toate astea ? Stiu sunt off topic .Ma retrag.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, (posibil sa ma insel) in codul rutier nu scrie ca n-am voie sa trec printre masini la semafor. In plus, daca am loc, de ce sa nu-l folosesc? Ca nu-s benzi speciale ca in afara? Data viitoare cand gasesti loc de parcare si vezi motoare urcate pe trotuar, sa zici bogdaproste unu-i motociclist. Probaibil, ca sa fim respectati si intelesi, ar trebuii sa iesim intr-o zi toti motociclistii cu masinile, pe care sa scriem mare "daca eram cu motorul, nu ocupam locul asta" in trafic sau in parcare.

respect :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ asdglasfk - ai gresit forumul. Cand o sa ai permis, o sa te deplasezi pe doua roti si-o sa conduci tu dupa litera codului, atunci e posibil sa mori, cand un bou d'asta nu-i atent, ori chiar daca te vede prefera sa-ti taie calea. Atunci o sa-ti schimbi optica.

 

@ bogdan192 -Ai strecurat o greseala in textul tau, in rest e bun punctul de vedere : ( A injura pe cineva (in public), constituie contraventie(L.61/1991, act.2008), in niciun caz nu este infractiune. Amenintarea, prev. de leg. penala are un alt continut juridic)

 

______

 

@fast - Inca nu stim daca, soferul a depus sau nu plangere penala. Parerea mea e ca, are sanse foarte mici sa obtina vreun succes de pe urma procesului ( pen&civ)

 

 

 

 

Oare cum ar suna declaratia soferului : " In timp ce ma aflam intr-o coloana de autovehicole stationara, pe directia S-E, am observat ca din spate se apropia un motociclist, printre autoturismele aflate in aceeasi directie de mers. Conform Codului Rutier, motociclistul nu avea dreptul de a circula pe acel culoar, fiind obligat sa se supuna dispozitiilor legale in vigoare. Din cauza ca, in zona nu se afla niciun echipaj de la Pol. Rutiera pentru a reclama starea de fapt, am decis ca, pe cont propriu sa-l intimidez si sa-l blochez cu autoturismul succesiv, pe masura ce traficul mi-a permis. "Donatorul de organe" nu s-a conformat si nu a cazut ca urmare a sicanelor, provocate intentionat de mine, am decis sa cobor geamul portierei pentru a-i adresa cuvinte si expresii jignitoare, flegmandu-l si atentionandu-l totodata sa respecte dispozitiile OUG195/2002, pentru ca savarseste o contraventie minora. Motociclistul, vizibil iritat de actiunile inadecvate pe care i le provocasem, coboara de pe motocicleta, deschide portiera si ma loveste."

 

__

 

Bravo colegului c-a avut curaj si ca l-a corectat pe frustratul ala burtos :cheers:

 

 

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...