Sari la conținut

Sicanare inainte - bataie dupa (Bucuresti)


Japon
 Share

Postări Recomandate

pai aia sint frustrati la maxim tu nu auzi ce debiteaza "lumea buna"

nu stiam ca sunt motociclisti din lumea buna.............

da este cool sa ai motor si ce s a gandit lumea buna "hai sa ne luam si noi" motor, flegme, sicane in trafic si cateodata batai ca nu sunt golani sunt "lumea buna"

fratilor rugbyul este un sport de golani jucat de gentelemani,fotbalul este un sport de gentelemani jucat de golani, motociclismul un joc de golani jucat de golani :))))))))))

daca lumea buna nu agreaza asta ...sa vanda motorul si sa isi cumpere crose de golf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prin asta nu dovedesti decit ca apartii categoriei care cere respect fara sa se gindeasca macar sa-l ofere intii. Sau care nu intelege ca libertatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea celui de linga.

Din pacate, cei din categoria asta fac cea mai mare galagie si atunci, logic, toata lumea observa doar asta si eticheteaza. Si va mai mirati ca e plina presa de articole despre descreierati pe 2 roti.

Motociclistii cu tiglele pe casa isi vad de treaba lor si nu-i aude/vede nimeni.

 

Practic e exact aceeasi situatie cu tiganii in Europa - toata lumea stie ca tigan = roman, pentru ca doar ei ies in evidenta.

lake respectul tau ma lasa rece!descreierat pe 2 roti :scratch:

practic nu cred ca ma deranjeaja in vreun fel etichetele puse de massmedia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca lucrurile s-au intamplat asa, eu aplaud mobristul. Daca nu, ma abtin pana aflu cum s-a intamplat totul.

 

 

Au reusit cei de la realitatea sa dea de omul care a trimis filmarea si tipul a povestit toata faza. S-a intamplat asa cum am scris, ma rog, poate se sicanasera si inainte sa apuce cel ce a filmat sa vada, dar inainte de bataie, cel din masina a dat geamul jos, a blocat motociclistul cu masina sa si i-a aplicat "corectiile de rigoare" verbale, probabil "gen BAAA tu de ce nu stai si astepti ca noi (automobilistii) in traficul asta imputit de capitala, ce tu daca ai motor nu intarzii la servici? eee ia stai tu in coloana + injuriile aferente".

 

Sper sa aiba cont motociclistul si sa clarifice lucrurile.

 

PS : cel care a filmat a mutat masina ceva mai in fata poate imediat dupa, nu stiu exact cum a reusit el sa auda ce a auzit, dar cu siguranta cel din auto nu a fost prea cuminte din moment ce NIMENI nu i-a sarit in ajutor !

Editat de Japon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,

cati dintre voi n-ati crosetat o coloana luuunga de masini? Cati n-ati fost surprinsi placut de soferii acre va fac loc? Cati n-ati fost surprinsi neplacut de unu' care s-a pus de-al dracu' de-a curmezisu' doar ca sa va opreasca din crosetat?

Nu mai mancati rahat ca motociclistul a fost idiot..UITATI-VA LA POZITIA SKODEI si o sa vedeti ca s-a bagat clar in fata mobristului.

 

 

 

Sunt oameni inteligenti pe care nu-i deranjeaza ca motociclistul poate FIZIC sa mearga pe aceeasi banda cu ei, ca poate sa ajunga mai repede la semafor si ca nu costa nimic sa-i faci putin loc..tine doar de bun simt.

 

 

Concluzia trista este: HUO ROMANIA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectul se castiga, nu se impune. Cand ala cu masina nu-mi face loc de-al dracu, nu-mi arata respect si-si cam face loc in "libertatea" mea... Foarte bine a facut motociclistil, in cazul in care a fost sicanat. RESPECT!

 

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

 

Fa-ne o favoare si leaga-ti degetele. Debitezi rahan, no offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

Mai du-te ma-n origini cu coloanele tale!

Daca nu-s marcaje pe jos cum pusca mea masori ma coloanele alea? Ha ? ia zi? In functie de cate masini au loc una langa alta? Da? De care masini ? Loganuri, Rabe sau smart-uri ?

Daca eu am loc p'acolo apoi aia e coloana mea ma! Ca si tu cu masina... daca ai loc te bagi acolo, si vezi tu, Codul ala are cateva scapari, ca este scris de oameni, si oamenii gresesc.

 

Mars cu coloanele tale in vagauna de unde ai aparut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

semnat: un conservar frustrat si ft posibil abuzat in mod repetat de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am intalnit pana acum nici unul care sa nu-mi faca loc "de-al dracu". Aia care nu se misca e pentru ca nu vad nimic in jurul lor. Pur si simplu nu se uita in oglinzi. Daca te bagi pana in dreptul oglinzii, ca daca nu poti sa treci de oglinzi n-ai loc, te vad si se dau la o parte.

 

Pe mine lumea nu ma injura/scuipa/claxoneaza in trafic nici pe motor nici cu masina. Cred ca tine de atitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a intamplat sa mi se puna unul in fata. Am avut doua reactii:

 

1. Am asteptat si l-am depasit oricum mai incolo. N-am turat, n-am claxonat, n-am facut cu farul. Mi se par gesturi ce tin de nesimtire... (imi pare rau daca supar pe careva)

 

2. L-am ocolit prin stanga lui (daca am avut loc sa bag motorul intre el si ala din spate). His face: priceless.

 

Nu mi s-a intamplat sa ma injure unul in trafic, dar am gasit ceva scuipati pe rezervor ( :moron: ). Nu m-am prins cand s-a intamplat degajarea de sputa, din fericire... Ceva apa, un buretel si sapun de vase si s-a rezolvat :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin asta nu dovedesti decit ca apartii categoriei care cere respect fara sa se gindeasca macar sa-l ofere intii. Sau care nu intelege ca libertatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea celui de linga.

Din pacate, cei din categoria asta fac cea mai mare galagie si atunci, logic, toata lumea observa doar asta si eticheteaza. Si va mai mirati ca e plina presa de articole despre descreierati pe 2 roti.

Motociclistii cu tiglele pe casa isi vad de treaba lor si nu-i aude/vede nimeni.

 

Practic e exact aceeasi situatie cu tiganii in Europa - toata lumea stie ca tigan = roman, pentru ca doar ei ies in evidenta.

hai sa ti zic eu o intamplare cu dovada de respect

tineretului, ziua barbatului aglomeratie...........

coloana in spate opresc sa ii las pe cativa care ieseau din parc sa faca stanga, imi iau 5000 de injuraturi din spate ca am oprit (de parca oprisem sa las sa treaca motociclistii) si unu dintre aia pe care i am lasat sa treaca vb la tel in durea la dic......ridic viziera si ii zic "dupa ce ca te las sa treci esti nesimtit si vb la tel in loc sa treci mai repede sa nu mi mai umple aia din spate frigiderul de carne sculata"

sa vezi ce respect : trece, ma injura, opreste si deschide portiera, se da jos .in mom ala am luat foc am pus cricul s a oprit motorul ca eram intr-antaia, din pacate cand a vazut ca sunt hotarat sa l ard a fugit. culmea toti cei din spate care pana atunci faceau spume claxonau si injurau .....nu mai scoteau un cuv , se facuse liniste ca la cortegiul funerar.

trage tu concluzia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari motociclistului, felicitari tuturor motociclistilor care nu iau bataie cu echipamentul pe ei PUNCT...

Daca se pune un fatalau d-asta in fata mea ii bag niste vorbe dulci si atat...daca jigneste...ii cade oglinda sau se stramba tabla...daca fraierul insista...se aplica o corectie fizica...eu cred ca asta e codul dupa care ar trebui sa circulam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

Din cate stiu, (posibil sa ma insel) in codul rutier nu scrie ca n-am voie sa trec printre masini la semafor. In plus, daca am loc, de ce sa nu-l folosesc? Ca nu-s benzi speciale ca in afara? Data viitoare cand gasesti loc de parcare si vezi motoare urcate pe trotuar, sa zici bogdaproste unu-i motociclist. Probaibil, ca sa fim respectati si intelesi, ar trebuii sa iesim intr-o zi toti motociclistii cu masinile, pe care sa scriem mare "daca eram cu motorul, nu ocupam locul asta" in trafic sau in parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am intalnit pana acum nici unul care sa nu-mi faca loc "de-al dracu". Aia care nu se misca e pentru ca nu vad nimic in jurul lor. Pur si simplu nu se uita in oglinzi. Daca te bagi pana in dreptul oglinzii, ca daca nu poti sa treci de oglinzi n-ai loc, te vad si se dau la o parte.

 

Pe mine lumea nu ma injura/scuipa/claxoneaza in trafic nici pe motor nici cu masina. Cred ca tine de atitudine.

 

Idem. Nici mie nu mi s-a intamplat niciodata si cred, ca si tine, ca tine de atitudine. Respecta daca vrei sa fii respectat. Daca e inghesuiala la Razoare, ca trec in fiecare zi pe-acolo, nu-mi cad galoanele daca stau si eu in coloana pana trec de intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu masina nu ajunge nici mai repede, nici mai incet la munca, daca face loc sau nu unui motociclist, este exact vorba de capra vecinului...

 

Cei care imi "inchid" prin stanga, ii ocolesc prin dreapta, si ultima vreme incerc sa devin mai calm, si sa nu bag in seama descreieratii (desi recunosc ca este greu).

 

Multi vorbesc la telefon (mai ales la 18:00 cand pleaca de la munca, dimineata parca nu e asa grav), unii pur si simplu nu realizeaza ca POT sa iti faca loc si ca asta te ajuta (nu o fac din rautate, ci pur si simplu nu vad).

 

Sunt foarte putini soferi cocalari procentual vorbind, la fel cu si printre mobristi sunt relativ putini cocalari 100%.

 

Pe de alta parte am vazut cazuri cand micii valentino rosii, se duceau in drept cu geamul de la masina si desi masina NU AVEA loc sa se dea, astia ambalau motorul cu tobe "not for street use", si normal ca nu faceau decat sa enerveze lumea.

 

Macar ce ma bucura ca anul asta am vazut mult mai putin cocalari atat pe 2 cat si pe 4 roti, sau poate am invatat s aii mai ocolesc si sa nu ii bag in seama :scratch: :scratch: :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu va complicati viata inutil cu toti retarzii si toti frustratii. Nu merita dosar penal pentru un ratat care s-a pus in fata ta. Daca-i arzi una in portiera se duce la politie si-ti deschide actiune pentru distrugere. Daca-i mai dai si un pumn, e vatamare. Daca-l injuri e amenintare. Toate fapte de natura penala pedepsibile cu amenda penala sau inchisoare. In plus pe urma poa sa te dea in judecata pe civil pentru recuperarea daunelor si iar platesti pentru un pumn cat nu face.

 

Stiu ca e greu, stiu ca te mananca pe moment dar nu incercati sa fiti justitiari. Daca puteti, provocati-l pe el sa va impinga, loveasca, orice se poate transforma in vatamare/distrugere/amenintare si plimbati-l pe la politie vreo cateva zile pentru declaratii, daca vreti sa-l faceti sa tina minte sa nu se puna cu motociclistii. Fiti destepti, nu intrati in clinciuri cu prostii in trafic, unde sunt martori, ca prostul are minte putina si e razbunator. Si intotdeauna poate zice ca avea pe inca cineva in masina care sa declare ca i-ati distrus oglinda si l-ati amenintat ca-l omorati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, in cazul in care chiar asa s-a intamplat adica cu scuipat si restul cuvintelor urate, nu promovez,poate chiar n-as face nici eu , dar sunt de acord cu ce-a facut el! :10:

si da, nici eu n-am intalnit nici unul care sa se puna intentionat in fata ta doar ca sa nu treci, pot sa zic ca 98% se dau singuri la o parte, inclusiv cei cu autobuzele!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, (posibil sa ma insel) in codul rutier nu scrie ca n-am voie sa trec printre masini la semafor. In plus, daca am loc, de ce sa nu-l folosesc? Ca nu-s benzi speciale ca in afara? Data viitoare cand gasesti loc de parcare si vezi motoare urcate pe trotuar, sa zici bogdaproste unu-i motociclist. Probaibil, ca sa fim respectati si intelesi, ar trebuii sa iesim intr-o zi toti motociclistii cu masinile, pe care sa scriem mare "daca eram cu motorul, nu ocupam locul asta" in trafic sau in parcare.

 

la modul cel mai serios: daca ar intelege soferii chestia asta, nu s-ar mai supara ca depasim coloana la semafor :bigstar:

 

castig si eu ca ajung primul la semafor si implicit plec primul, dar castiga si amaratii din coada coloanei, ca sunt mai in fata cu o pozitie. :cheers:

 

omul nu trebuie judecat dupa un singur gest, urat de data asta. o fi ajuns la limita si a cedat, nu-nseamna ca tipul respectiv bate si taie toata ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: A se observa, desi lumea claxona, nimeni nu s-a dat jos - dovada ca ala cu masina si-a meritat-o.

 

pe cuvantul tau? eu spun ca e inca o dovada a faptului ca toata lumea e tare`n gura si cam atat .. fatalai si fricosi..

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica sa te sicaneze un carnat si apoi sa-ti traga si o mucioasa intre doua injuraturi cand vrei sa treci, iar unii din voi o tin in continuare ca trebuia omul sa isi vada de drum! Poate ca trebuia sa mai solicite o flegma si pe viziera ca sa o poata curata dupa!!!

 

nu zic ca trebuie cautat scandal dar nici sa ti-o traga orice frustrat si tu sa mai ceri o portie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta , bine i-a facut , masina e clar aproape pe banda 2 si cred ca stiu si pe unde are loc actiunea , acolo era sa-l ard si eu pe un sofer dar s-a tirat pina sa scot centura (eram cu masina). Tiganii se bat , femeile se bat , politicienii si-o trag prin "Parlamenturi" , ete acum , un motociclist l-a ars pe-un conservar , ce sa zic , stire bai nene. Inca odata , bravo lui , s-o fi saturat omu' si a avut oo sa arate ca-i satul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazici. Respectul se cistiga => circuli dupa Cod; daca te bagi printre coloane, iti asumi faptul ca esti in ilegalitate si nu mai pretinzi sa fii respectat. Nu poti pretinde dupa ce o comiti, sa fii RESPECTAT.

Ala cu masina nu-ti face loc nu "de-al dracu", ci pentru ca el circula regulamentar. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te muti stinga dreapta pe banda pe care mergi pentru ca din toate partile apar tot felul de viteji care considera ca li se cuvine ceva. Ba mai mult, vitejii respectivi sint de multe ori atit de prosti, inciti se baga, in acelasi timp, unul pe dreapta si unul pe stinga aceleieasi masini. Logic, cel putin unul din ei va pretinde ca nu a fost "respectat", pentru ca soferul nu i-a facut loc, "de-al dracu". Iar in final vin alti 200 pe un forum care stiu dinainte ce s-a intimplat si cine avea dreptate.

 

esti prostanac rau si nu cred ca stii ce vorbesti , nici pe moto , nici in conserva. Daca iti vin 2 , din 2 parti , ai oglinzi , daca nu le folosesti , o sa dai de unu' ca mine , care o sa-ti rupa capu' fiindca circuli ca cizma.

Si baga-ti regulamentele undeva , ca prea bati cimpii.

Da-mi report daca nu esti de acord cu mine cind zic ca bati cimpii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...