Sari la conținut

Impresii/poze SMAEB 2012


marcone
 Share

Postări Recomandate

1. Mie imi place, ca ma intalnesc cu prietenii.

 

2. 3 motociclete mi-au placut: Kawasaki W800, Diavel si Ural (nu vb de standul HD).

 

3. M-am simtit al dreacului de bine, in scurta perioada pe care am petrecut-o la Salon, auzind cateva conversatii in care lumea se intreba unde e standul de motociclete vechi. Naspa, nu e.

 

4. Buni mici. La Branesti, nu la mistocareala de la mesele de la Salon.

 

5. Expobike, locul unde trebuia sa fi tampit sa dai 8000-15000 lei pe o bicicleta.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Marele minus al aceste expozitii a fost lipsa importatorului/dealerilor SUZUKI!!!! In afara de cele cateva sh-uri de la standul Euronautica, nimic interesant la capitoulul asta. I

 

bine punctat ! am vazut doar gsx-r 600 modelul nou. as fi vrut sa vad gsx-r 1000, busa - ultimele modele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de tentativa de salon care a fost SIAMB-ul, SMAEB-ul a fost chiar reusit. Reusit in sensul ca ai putut sa vezi ceva motoare,pitiponceala mai putina ca in alti ani iar pretul si diversitatea echipamentelor expuse la nivelul pietei.Adica nu de putine ori am auzit azi "Hai sa probez "x" geaca ca pe urma imi dau comanda pe net".Atunci ce pretentii sa mai ai. Pana una alta din punctul meu de vedere si-a merit cei 10 lei.Bun ,rau in viziunea diversilor e bine ca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume multa, standuri putine, marfa putin diversificata.., ca suprafata a fost la jumate fata de anul trecut. Am plimbat 600 lei trei ore prin SMAEB si mi-am luat doar o amarata de pereche de ochelari! Nu am gasit nimic din ce ma interesa. In schimb mi-a placut foarte mult in parcarea motocicletelor, aveai ce sa vezi acolo. Una peste alta a meritat, revazut prieteni, degustat doua beri, pt ca de mancat probabil mi-ar fi crescut barba la masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine punctat ! am vazut doar gsx-r 600 modelul nou. as fi vrut sa vad gsx-r 1000, busa - ultimele modele

Da! Pentru ca in Bucuresti avem Elf, avem MotorTeam, Scorpio se lauda ca ar fi si ei dealeri oficiali de Suzuki si... Euronautica. Ei sunt de mult timp dealer de Suzuki, dar, desi sunt mici si nu asta e principala lor activitate, macar au adus ceva. Aveau Busa, GSX-R si Intruder (daca nu ma insel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca daca te astepti la niscaiva reduceri la un salon moto se considera ca vrei tiganeala si bisnita. In fine, fiecare cu ce-l doare. M-am urcat si eu pe motoarele pe care mi-ar placea sa le am, am pus ochii pe un set de gume.. aia e. Dar o zona de vanzari si promovare produse se putea face in opinia mea, pana si la GSMA la Barcelona cand am fost (si e cam varful de lance in ce inseamna telecom) gaseai oferte faine. Pentru ca oamenii asa inteleg sa se promoveze. Nu in fiecare zi a anului, o data pe an, cand vii cu tot ce ai scos nou si vrei sa atragi mai mult decat o privire jinduitoare.

Mi-ar fi placut sa fie mai aerisit. La 11 fara 10 te miscai ok pe acolo. La 1 nu prea mai era loc sa te misti printre standuri. N-am de reprosat nimic celor care mi-au prezentat produsele, au fost ok oamenii si cu bun simt, nu mi-au bagat nimic pe gat si au vorbit la obiect. Am avut si eu o zi mai proasta si am fost influentat si de asta, da de aici si pana la cautat de "mocaciuni" ... Na, fiecare are dreptul la opinia lui.

Tocmai ce am vb cu un prieten in seara asta care vrea permis, asa ca se pare ca totusi o sa ma intorc maine cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. La SIAMB mi-am luat kit bi-xenon la 140 de RON, how about that?

 

eu zic doar ca ai dat 15 ron degeaba la siamb ...si 2 ...stiu pe unul care vinde relee de incarcare. o sa ai nevoie cu siguranta dupa ce montezi acel minunat kit bixenon :))

smaeb 2012 nu exceleaza cu nimic fata de editiile trecute :)

m-au enervat aia cu berea si cu micii. dura o ora ca sa iti aduca niste mici. mai prosti ca aia nu am mai vazut de mult. la cat popor era acolo si ar fi bagat un mic trebuiau sa sfaraie gratarele dar astia erau prea lenesi si prea putini ca sa faca fata cererii. pana la urma am mers la mici la Cocosatu' (alti muisti ca sa zic asa dar macar am mancat)

in rest le-am vazut si eu pe țâțoasele din hala ... motorete cam putine si scumpe

am mai vazut si o gramada de prospecți , foarte mandri de altfel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca era pont daca mergeati la mici si shaorma la standul de la biciclete. Acolo erau mai relaxati oamenii - imbulzeala mare era la moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic doar ca ai dat 15 ron degeaba la siamb ...si 2 ...stiu pe unul care vinde relee de incarcare. o sa ai nevoie cu siguranta dupa ce montezi acel minunat kit bixenon :))

smaeb 2012 nu exceleaza cu nimic fata de editiile trecute :)

m-au enervat aia cu berea si cu micii. dura o ora ca sa iti aduca niste mici. mai prosti ca aia nu am mai vazut de mult. la cat popor era acolo si ar fi bagat un mic trebuiau sa sfaraie gratarele dar astia erau prea lenesi si prea putini ca sa faca fata cererii. pana la urma am mers la mici la Cocosatu' (alti muisti ca sa zic asa dar macar am mancat)

in rest le-am vazut si eu pe țâțoasele din hala ... motorete cam putine si scumpe

am mai vazut si o gramada de prospecți , foarte mandri de altfel :)

 

Eu sper sa n-am nevoie. Au venit cu tot cu releu si 2 balasturi slim. Iar banii eu zic ca i-am dat cu folos, venise tatal meu in oras si a fost o ocazie buna sa spend some quality time, nu m-am dus special pentru masini.

Editat de Grip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va plangeti voi degeaba.. Mai mult nu se poate. Oricum gagicilii au fost misto ca de obicei :rolleyes:

 

 

Mai ales tipa de pe aerox:)

 

 

 

post-66727-0-17714800-1335043948_thumb.jpg

Editat de RuR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Reduceri: putine reduceri cu ocazia salonului, am observat ca majoritatea reducerilor venea din lichidarile de stocuri; conteaza si cum vorbesti, eu am obtinut discount suplimentar (pana la 15%) si am luat cateva lucruri (ghete, casca, cauciucuri).

2.Organizare: foarte anevoios accesul in si din parcare; desi era un echipaj al Politiei, flacaii observau si doar atat. cu masina, am stat ~10 min la iesire.

 

 

Salonul a devenit preponderent un bazar, insa cred ca raportat la structura parcului moto de pe la noi (achizitii noi vs SH) si lipsa optiunilor, in afara Bucurestiului, de achizitie imbracaminte si accesorii moto, este foarte mare nevoie de astfel de manifestari. Multumiri organizatorlor ca au reusit s-o puna de inca o editie si, trecand peste minusuri, cred ca a fost o ocazie buna sa vedem revedem prieteni vechi si sa pregatim un sezon bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a fost si vrea sa povesteasca?

 

Este primul eveniment de genul acesta la care merg ( cel mai probabil si ultimul ).Eu ma numar printre cei care au fost acolo sa vada, nu neaparat sa cumpere dar...

 

Partea de prezentare - ok, ma asteptam la mai multe standuri dar intre cei prezenti aveai unde sa-ti mai faci cate o parere.Honda, intr-adevar Felicitari. Printre putinii care ofereau detalii mai multe decat ce poti "masura" din ochi.

NOTA: eu venisem in deosebi sa vad si motoare custom. cu 2 exceptii, nu a fost nimic iar cele 2 erau pt chopper-isti. Am vazut pe net o gramada de oameni priceputi pe care mi-ar fi placut sa-i vad live, cu giubre modificate, bucati de motoare...

Organizare - cred ca se putea un pic mai bine: standurile foarte ok,accesibile si primitoare.In fata salonului insa am facut foamea printre fumuri de gratar. aglomeratie, dar asta e bine pt organizatori, cosurile de gunoi lipseau cu desavarsire.

General - Acest eveniment mi se pare mai mult pt promovare, marketing show etc. Felicitari baiatului cu enduro show si celor cu stunt-urile. In rest, la un moment dat am avut impresia ca s-a descarcat un autobuz de la vreun club de fite: high heels, umeri goi, rujuri si farduri, mers de scena, fbi etc. Femei frumoase ce-i drept, dar salonu-i moto. Sper sa avem in curand un custom show ( masini si motoare ) ata de la companii cat si de la "liber profesionisti".

 

Cu respect.

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...