Sari la conținut

BUJII - Totul despre.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar as fi curios sa fac un test sa vad daca busa are 155 cp ''acasa'',sau o mai fi murit din ei :ok:

Nu-ti face probleme Reap... :crack: daca ii biciuiesti bine...isi aduc aminte ca exista...

 

Deci... cine vrea bujii Brisk...? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i aia bujii Brisk?!? Vreo alta chinezarie? Ia-ti bre NGK sau Denso Iridium, dai ce dai pe ele dar ai asigurati inca 10 mii km in plus, basca turatie constanta la ralenti, si aprindere mult mai rapida, consum mai mic.

 

Am avut NGK pe motor... da' au palit la 7000km... una s-a prajit...

 

Brisk-urile mi le trimite Fratele meu din Canada... :ok:)) nu sunt facute...in China...

 

oricum zic ca's :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut NGK pe motor... da' au palit la 7000km... una s-a prajit...

 

Brisk-urile mi le trimite Fratele meu din Canada... :ok:)) nu sunt facute...in China...

 

oricum zic ca's :(

 

pai atunci Busa e de vina nu NGK. Probabil nu erau NGK-urile potrivite. Si 7000 km e ok, mai ales pe o Busa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci Busa e de vina nu NGK. Probabil nu erau NGK-urile potrivite. Si 7000 km e ok, mai ales pe o Busa.

 

Pai... asa a venit ea dotata de noua cu NGK-uri... minuni se mai intampla... :( ce sa faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

cine are o cheie de bujii mai shmechera? in sensul ca trebuie sa fie pt bujie mare, dar sa fie subtire marginea ca sa incapa intre gaura unde e bujia si bujie. nu stiu daca m-am exprimat corect :D

asta am nevoie pt un GSXR 750 K din 1989.

cine ma poate ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica bujie mare? pe 21? ca daca e sa fie pe 16 am eu o cheie subtire (cunosc problema)

bujie ca la masina, cred ca pe 21 e, dar aia normala e groasa si nu intra intre bujie si locasul unde e bujia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are o cheie de bujii mai shmechera? in sensul ca trebuie sa fie pt bujie mare, dar sa fie subtire marginea ca sa incapa intre gaura unde e bujia si bujie. nu stiu daca m-am exprimat corect :D

asta am nevoie pt un GSXR 750 K din 1989.

cine ma poate ajuta?

cred ca am ce iti trebuie . da`mi pm si ti`o imprumut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la motorul in discutie cheia de bujie trebuie sa fie de 18 (nu 21)

am incercat si cu o cheie mica de bujii si una mare, sigur bujia este mare, gen de masina, dar trebuie sa fie subtire, daca cinava a stat sa ia la polizor o cheie dinasta, ca sa fac treaba respectiva, poate ma ajut asi pe mine cu cheia aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aceeasi problema, am rezolvat-o cu un set de chei tziganesti, se gasesc in piata, sau la targuri, pe la astia cu scule noi: aprox 13 lei am dat eu in toamna pe un astfel de set cu chei de la 8 la 21.

Daca te plimbi prin Bucuresti, recomand Vitan duminica sau joia si sambata targul de la capatul Vaii Cascadelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are o asa cheie pana la urma si ma poate ajuta?

@asds, daca mai ai cheia aia, ma poti ajuta cu un imprumut sa vad daca merge si in problema mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor motociclistilor .

Vreau sa va intreb cu ce cheie pot desface bujia la un honda xr 600r din 92 .

Va multumesc . Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din putinele mele cunostinte cred ca ti s-ar potrivi o cheie de bujie, eu stiu ca exista special pentru ele, dar sa vedem ce zic si ceilalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor motociclistilor .

Vreau sa va intreb cu ce cheie pot desface bujia la un honda xr 600r din 92 .

Va multumesc . Asfalt uscat

cheie de bujii de 18 mm.-ptr moto,trebuie sa fie subtire in carne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un copy-paste dintr-un alt topic (link-urile mele nu prea merg)

 

 

 

 

QUOTE(Lupu @ Feb 19 2008, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>

 

Chei de bujii de 18 bune: in Bucuresti, Str. Pastorului Nr. 21-23, zona Lacul Tei, langa Billa.

Eu am dat anul trecut 50 RON pe o cheie DRAPER ce se compune din: tubulara de bujii speciala pe 18, prelungitor, cardan, maner (demontabila in toate bucatile mentionate). Crom, finisata bine, otel bun, ce sa mai... calitate englezeasca de la DRAPER. Nu ca alte porcarii de tabla pe care le-am mai si indoit in decursul vremii. Recomand cu incredere.

 

 

 

magazinul s-a mutat in com Pantelimon, sos Cernica nr 9B (in apropiere de Loulis)

 

am cumparat azi cheie de bujii de 18 mm - 3 piese - cheie, prelungitor, T - in total 30 lei noi

 

cheia in sine costa 13 ron, cu "patratul" de 12 mm si hexagonul de 18 mm

 

au pe stoc, nu trebuie comanda

 

cheie Draper

 

 

p.s. am uitat sa spun ca am cautat o zi intreaga si am batut vreo 7,8 magazine de piese si scule fara rezultat

in concluzie, daca aveti nevoie de asa ceva, cel mai bine mergeti direct acolo

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un copy-paste dintr-un alt topic (link-urile mele nu prea merg)

 

 

 

 

QUOTE(Lupu @ Feb 19 2008, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>

 

Chei de bujii de 18 bune: in Bucuresti, Str. Pastorului Nr. 21-23, zona Lacul Tei, langa Billa.

Eu am dat anul trecut 50 RON pe o cheie DRAPER ce se compune din: tubulara de bujii speciala pe 18, prelungitor, cardan, maner (demontabila in toate bucatile mentionate). Crom, finisata bine, otel bun, ce sa mai... calitate englezeasca de la DRAPER. Nu ca alte porcarii de tabla pe care le-am mai si indoit in decursul vremii. Recomand cu incredere.

 

 

 

magazinul s-a mutat in com Pantelimon, sos Cernica nr 9B (in apropiere de Loulis)

 

am cumparat azi cheie de bujii de 18 mm - 3 piese - cheie, prelungitor, T - in total 30 lei noi

 

cheia in sine costa 13 ron, cu "patratul" de 12 mm si hexagonul de 18 mm

 

au pe stoc, nu trebuie comanda

 

cheie Draper

 

 

p.s. am uitat sa spun ca am cautat o zi intreaga si am batut vreo 7,8 magazine de piese si scule fara rezultat

in concluzie, daca aveti nevoie de asa ceva, cel mai bine mergeti direct acolo

 

 

 

 

Multumesc baieti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un copy-paste dintr-un alt topic (link-urile mele nu prea merg)

 

Pune te rog o poza cu ea si eventual un cad Draper.

 

 

QUOTE(Lupu @ Feb 19 2008, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>

 

Chei de bujii de 18 bune: in Bucuresti, Str. Pastorului Nr. 21-23, zona Lacul Tei, langa Billa.

Eu am dat anul trecut 50 RON pe o cheie DRAPER ce se compune din: tubulara de bujii speciala pe 18, prelungitor, cardan, maner (demontabila in toate bucatile mentionate). Crom, finisata bine, otel bun, ce sa mai... calitate englezeasca de la DRAPER. Nu ca alte porcarii de tabla pe care le-am mai si indoit in decursul vremii. Recomand cu incredere.

 

 

 

magazinul s-a mutat in com Pantelimon, sos Cernica nr 9B (in apropiere de Loulis)

 

am cumparat azi cheie de bujii de 18 mm - 3 piese - cheie, prelungitor, T - in total 30 lei noi

 

cheia in sine costa 13 ron, cu "patratul" de 12 mm si hexagonul de 18 mm

 

au pe stoc, nu trebuie comanda

 

cheie Draper

 

 

p.s. am uitat sa spun ca am cautat o zi intreaga si am batut vreo 7,8 magazine de piese si scule fara rezultat

in concluzie, daca aveti nevoie de asa ceva, cel mai bine mergeti direct acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Cristi, intreba si tu pe cei din apropierea ta, ca poate gasim noi astfel de ,,scule specializate"....... ce dreacu' !

 

Hai vino pe la mine sa-ti dau cheie ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Cristi, intreba si tu pe cei din apropierea ta, ca poate gasim noi astfel de ,,scule specializate"....... ce dreacu' !

 

Hai vino pe la mine sa-ti dau cheie ! :)

 

 

:laugh: sarumana . te sun dupa 6 ok?

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
cine are o asa cheie pana la urma si ma poate ajuta?

@asds, daca mai ai cheia aia, ma poti ajuta cu un imprumut sa vad daca merge si in problema mea?

 

Daca esti din Bucuresti iti dau o mana de ajutor, am eu de 18 facuta de mine, smechera! Da-mi tel pe 0767023777-Alex daca te hotarasti! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...