Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Nici nu le poti numi santuri, ca nu e niciunul mai mare sa te feresti de el sau ceva. Sunt multiple santulete mici care te fac sa dai din fund ca pe Macarena si e imposibil de anticipat care si in ce direcție te va trage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Banuiesc ca stiti cu totii cum arata grederul. Utilajul ala care are o freza cu care "roade" primii 2-5 cm de la suprafata asfaltului inainte de a se turna asfalt nou.

Am descoperit zilele astea cum poate aluneca asfaltul "ros" cu grederul. Mai precis, e ca pe gheata. Aviz celor care dau de astfel de zone prin oras, mai ales ca au inceput reasfaltarile

P.S. o zona unde au inceput sa lucreze este la Piata Muncii, de ex. Iesi din pasaj si dai fix in rahatul asta alunecos

 

Peste santurile alea daca nu accelerezi cand treci peste ele nu ai probleme. Si cu viteza maricica esti ok daca nu sunt in vreo curba mai stransa.

» Post actualizat in 02 Apr 2017 11:42

@paulynos când? Uite ce frumos e azi afara

 

Maestre, am vandut motoreta recent asa ca nu te pot insoti, daca vrei sa ma vizitezi te astept la o cafea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut cu mana o fata de la tara. :x Si am facut si eu. Cu mana.

 

SUNP0007._AVI_0_06_05_000145.jpg

De mici, ca mai tarziu se strica ☺

» Post actualizat in 02 Apr 2017 11:53

 

Maestre, am vandut motoreta recent asa ca nu te pot insoti, daca vrei sa ma vizitezi te astept la o cafea :)

Cum ai facut cu garantia aia zmeule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ca mine, ca de aia am facut si topicul buclucas, si nu s-a strambat nimeni :)

idee e ca baietii aia incrancenati pe mine au impresia ca te iau din serva, cum dai coltul si te alerg sa-mi dai garantia. Nu fratioare, te iau cu frumosul, cu vorba mieroasa, si raspund la orice intrebare ca vreau sa vand.

In momentul in care tu ma intrebi: imi place, as vrea sa dau o tura. Abia atunci iti zic ce si cum si cat de frumos pot. De data asta mi-a reusit si omul s-a intors cu banii si dus a fost la o tura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-)

Dacă promiți că nu vrei să te iau că pasager, eu cu băieți u circul :))

Editat de DArtagnan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai avem nevoie si de iarba. :)

» Post actualizat in 02 Apr 2017 12:48

 

 

 

Alergam cu stil dupa cate una mica. :))

Tu vii cu mana :))

Editat de DArtagnan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va place filmele cu prosti? nici mie.

Ieri pun bateria pe redresor, azi pun pentru prima data pe anul asta.. motoru in miscare.
Dau ture prin Bucuresti sa vad ca totul functioneaza corespunzator, ma duc la ora 18 sa ridic asigurarea care intra in vigoare maine (adica asta actuala expira azi) la ora 19 vorbisem cu mecanicul sa ii las motorul pentru revizie.

Dar pe strada Mitropolit Dosoftei pe sens inver era oprit reatb-ul si am zis ca na, o las mai usor ca sa nu imi sara lumea prin spatele busului (estimez max 30Km/h).
E uite ca nu sare pietonu, da un coleg de la livrari pizza pe scuter.. In momentul in care l-am vazut aveam undeva max! 2-3m pana la impact inevitabil.

Sincer nu stiu ce am facut ca na, au functionat instinctele alea care se ocupa cat pot ele de bine pentru binele tau; eu incercam in franare sa tin motoru in picioare in timp ce scuterul se mula pe crashbar-ul meu; cand aproape sa ma opresc tipu de pe scuter facea piruete pe jos insotit de prietenul lui Kymco.
Opresc in picioare, ma doare pulpa stanga.. cred ca ghidonul scuterului (cand am ajuns sa scot si telefonul care era tot acolo s-a dovedit a fi mai solid decat ma asteptam).

Cam asta, bucati de scuter, tipu julit bine, maine la asigurari ca oricum nu aveam ceva mai bun de facut :(

 

 

Morala: putea sa fie in loc de Varadero cu crashbar cu 30Km/h un Nissan Navara cu bullbar cu 50km/h

post-41997-0-78028400-1491150182_thumb.jpg

post-41997-0-97690000-1491150188_thumb.jpg

post-41997-0-38112200-1491150195_thumb.jpg

post-41997-0-12913200-1491150203_thumb.jpg

post-41997-0-90970900-1491150208_thumb.jpg

post-41997-0-08714000-1491150218_thumb.jpg

post-41997-0-03423100-1491150975_thumb.jpg

Editat de hora09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca stiti cu totii cum arata grederul. Utilajul ala care are o freza cu care "roade" primii 2-5 cm de la suprafata asfaltului inainte de a se turna asfalt nou.

Am descoperit zilele astea cum poate aluneca asfaltul "ros" cu grederul. Mai precis, e ca pe gheata. Aviz celor care dau de astfel de zone prin oras, mai ales ca au inceput reasfaltarile

P.S. o zona unde au inceput sa lucreze este la Piata Muncii, de ex. Iesi din pasaj si dai fix in rahatul asta alunecos

...si prin Militari au "racait" astia asfaltul... pe Bd. Timisoara intre Valea Oltului si Valea Cascadelor era frezat de sambata dimineata pe ambele benzi. Azi au mai frezat o banda pe sensul celalalt. Mi-a "dansat" Vulcanul sub qur de numa'... :(

Pe Iuliu Maniu e racait de la Apusului pana aproape de P-ta Gorjului.

 

Atentie cu viteza ca fura santuletele alea intr-un fel.... si mai e si multa criblura lasata de utilajul minunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...