Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu, dar a venit o tanti la mine acum ceva timp, aiurea asa de pe strada eu ma pregateam sa plec, si m-a rugat sa o plimb putin ca era visu ei dintotdeauna. Eu, cum ma stii milos si imi plac pisicile, am luat-o in spate vreo 200 de metri si pe urma am plecat. Eu cred acum ca voia altceva de fapt, mai tarziu mi-am dat seama, sau poate avea vreun fetis. Oricum mi-am dat seama repede ca nu am fost eu fraier si ca de fapt nu era genul meu si parca ii atarna si un ochi ciudat.

 

La inceputurile pe 2 roti ma credeam si eu viteaz, ca toata lumea, si am inceput sa port pe motor un baston din ala telescopic din fier, luat din Obor cu vreo treij de lei. Si cum avea teaca il prinsesem de cadru si mergeam asa cu el, cadru negru-bastonul cu husa tot negre, nici nu se vedea. Nu l-am folosit niciodata, nici macar nu l-am scos din husa. Asta pana la un moment dat cand ma jucam cu el prin casa si mi-a scapat din mana pe laba piciorului descult fiind, mi-a lasat o vanataie pt vreo 3 zile si de atunci l-am dat jos. Daca saracia aia mi-a facut vanataie scapat de la un metru cu 9,8 m/s^2 m-am gandit ce poate face in mainile unui voinic hranit cu praz mare parte din viata si am luat o decizie executiva si am decis ca e prea periculos si nu l-am mai pus pe motoret.

 

Mai am o poveste cand eram mic si furam dude din cimitir dar ramane pe alta data.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i graba, povestesti tu alta data, vad ca s-au pastrat bine

Cu pocitania am inteles, mai ales ca nu i se vedeau gambele de ochi, dar sa umbli cu telescopica pe motor si sa te lauzi pe forum...pai vede Vizionarul topicul si isi ia si el un picamer mic. Asta vrei?

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i graba, povestesti tu alta data, vad ca s-au pastrat bine

Cu pocitania am inteles, mai ales ca nu i se vedeau gambele de ochi, dar sa umbli cu telescopica pe motor si sa te lauzi pe forum...pai vede Vizionarul topicul si isi ia si el un picamer mic. Asta vrei?

 

Bine zici, da nu stiu daca gaseste picamer asa mic. Telescopica creca o mai am pe undeva aruncata prin casa. Avea cred ca un kil in husa si vreun kil 8 sute cand o extindeam, ca na, era mai lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na! Ce mai pun si eu pe aici, doar asa, sa mai facem trafic prin alte topicuri :)

 

1. Domnul care nu acorda prioritate la schimbarea benzilor, dupa care franeaza spre zero kmh. Ma asteptam oarecum la asta, dar totusi...nu ma asteptam asa de brusc :))

 

2. Domnul care este indecis, mai intai da cu spatele, dupa care ma vede (probabil) si accelereaza, constietizand ca nu sunt doar un obstacol si ajung pararele cu el, moment in care renunta si franeaza.

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vezi ce era să pățesc ieri, în Chitila.

M-a depășit (pe linia de tramvai) o duba mare cu oglinzi mari ieșite în exterior.

Când a trecut pe langa mine, m-a pocnit cu oglinda lui dreaptă peste oglinda mea stânga de era să cad.

M-am băgat în fața lui, am oprit tot traficul și era sa-l bat.

Eram plin de nervi. Abia m-am abținut.

Efectiv mi-a dat oglinda peste cap.

Cretini

Editat de DArtagnan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca iti presa gamba de motor? Iti presa? Iti presa, clar! si nici macar nu cadeai. Dar te durea piciorul si dupa 6 luni. cam ca la mine. Aiai e, riscurile. ia-ti o camera. Una care sa filmeze macar un nr. de inmatriculare.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci inca una:

Astăzi, cum circulam eu așa frumos pe calea Dorobanți, dintr-o dată din Eminescu (din dreapta mea) un bou cu conserva lui îmi sare in fata și abia am reușit să opresc la un metru de el.

Un (cuvant urat)

Editat de DArtagnan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cine spune "ochii in paișpe", greșește.

Ochii in 20 direcții.

2 înainte, 2 la stânga, 2 la dreapta și restul 360 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...