Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa va povestesc si eu una....

Am tras o fuga pana la Petrom-ul de langa serviciu sa spal mobra dupa "baia" pe care a incasat-o duminica pe A1. Lantul era sub orice critica, deci am decis sa merg la spalatoria de acolo sa pun putin tunul pe el.

post-96564-0-45554400-1497957148_thumb.jpg

B 222 AAZ - un mos basinos se gandeste el ca e mai libera banda 1 si trage de volan exact in fata mea. Franez, evit, ajung langa el si dau un claxon. El cu matzu' mare dincolo de geam... Ii arat "semnul universal de respect" si merg mai departe.

Intru in benzinarie, bag motorul la spalatorie si ma duc sa iau 2 fise. Intre timp, intrase si respectivul, fiu-sau se daduse jos si era in benzinarie.

Ma intreaba: Tu esti cu motorul?

Zic: Da. de ce?

El: si il muiesti pe ala asa fara sa merite...

Eu: zic, meritati amandoi. de ce mama dreaq are oglinzile alea la masina?

El: Pai poate te muim noi pe tine. Nu vezi ca e batran?

Eu: Pai hai vino si indrazneste!... daca e batran du-l dreaq la sanatoriu nu-l mai lasa sa mearga cu masina pe strazi ca omoara lumea.

El: Si eu merg cu motorul poate dublu decat mergi tu dar nu ma comport asa

Eu: cand? in somn? Prietene, daca tu mergi cu motorul si ii iei apararea cand sti exact ce a facut inseamna ca sunteti 2 idioti.

El: Pai da-ia ne urasc astia. din cauza ta!

Eu: Sa mori tu! Si noi d-aia va uram ca va doare la "coana pwla". Ce mam dreaq? Stati in conserva ca sardelele si credeti ca v-ati luat sosea si faceti ce vrea muschiul vostru, 'r-ati ai dracu de cretini! Auzi bah! am filmul pe camera. Sa stii ca nu e mult pana la politie aici la sectorul 6 la iesirea spre autostrada.

Discutia asta avea loc inauntru in benzinarie. Cand a auzit de film, a iesit repede si s-a dus la mos sa plece fuguta.

Apoi am iesit si m-am dus sa spal mobra.

 

PS: in poza eram deja pe franare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va povestesc si eu una....

Am tras o fuga pana la Petrom-ul de langa serviciu sa spal mobra dupa "baia" pe care a incasat-o duminica pe A1. Lantul era sub orice critica, deci am decis sa merg la spalatoria de acolo sa pun putin tunul pe el.

attachicon.gifUntitled.jpg

B 222 AAZ - un mos basinos se gandeste el ca e mai libera banda 1 si trage de volan exact in fata mea. Franez, evit, ajung langa el si dau un claxon. El cu matzu' mare dincolo de geam... Ii arat "semnul universal de respect" si merg mai departe.

Intru in benzinarie, bag motorul la spalatorie si ma duc sa iau 2 fise. Intre timp, intrase si respectivul, fiu-sau se daduse jos si era in benzinarie.

Ma intreaba: Tu esti cu motorul?

Zic: Da. de ce?

El: si il muiesti pe ala asa fara sa merite...

Eu: zic, meritati amandoi. de ce mama dreaq are oglinzile alea la masina?

El: Pai poate te muim noi pe tine. Nu vezi ca e batran?

Eu: Pai hai vino si indrazneste!... daca e batran du-l dreaq la sanatoriu nu-l mai lasa sa mearga cu masina pe strazi ca omoara lumea.

El: Si eu merg cu motorul poate dublu decat mergi tu dar nu ma comport asa

Eu: cand? in somn? Prietene, daca tu mergi cu motorul si ii iei apararea cand sti exact ce a facut inseamna ca sunteti 2 idioti.

El: Pai da-ia ne urasc astia. din cauza ta!

Eu: Sa mori tu! Si noi d-aia va uram ca va doare la "coana pwla". Ce mam dreaq? Stati in conserva ca sardelele si credeti ca v-ati luat sosea si faceti ce vrea muschiul vostru, 'r-ati ai dracu de cretini! Auzi bah! am filmul pe camera. Sa stii ca nu e mult pana la politie aici la sectorul 6 la iesirea spre autostrada.

Discutia asta avea loc inauntru in benzinarie. Cand a auzit de film, a iesit repede si s-a dus la mos sa plece fuguta.

Apoi am iesit si m-am dus sa spal mobra.

 

PS: in poza eram deja pe franare ;)

poate daca ai purta si tu manusi nu te-ai mai speria de alti participanti la trafic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi hi...ai dreptate, dar manusile inca nu s-au uscat dupa ploaia de duminica. :(

 

De speriat nu m-am speriat ca am avut timp sa evit, dar m-a enervat faptul ca l-a durut "la Vasile", nu s-a uitat oglinzi si tot el era cu matzu' mare.

 

...ma rog... ala tanar care era cu el. (am presupus ca e fiu-sau).

 

Post edit: Adevarul e ca cu manusi puteam sa-i sparg fata fara sa ma doara. :P

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine cand esti pregatit, sa nu te bata gandu sa le usuci la soare ca poti sa le arunci , punele pe mana si iesi la o plimbare mai lunga si mai cu viteza... hmmm vn 800... sau roaga un prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea sa-l vad in bucuresti ... :)

dupa cel mult 2 filmulete dispare. ori face buba si se lasa de sportul asta, ori isi ia una de n-o mai vrea p-a doua :lol:

 

La mai multe, speram:

 

asta e la ordinea zilei, sau oi fi eu mai norocos :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-o pliaza ei ...oricum le-o pliezi tu :)))

 

In Bucuresti sunt detui care sunt simtiti, asta daca n-au 60+ ani.

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce???

vai ce manusi as face eu din dobitocii aia si familiile lor!

si abajururi mama lor de neandertali.

cand vad imagni de genul ala cu caini si alte animalute vad rosu in fata ochilor.

incredibil cat de animale pot fi unii. cum sa faci asa ceva?

 

si basca, cum plm sa pui pe mana manusi facute din oo de caine?

nu e nimic de ras... e de dat cu capu de perete si facut griji in legatura cu lumea defecta in care traim!

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori isi ia una de n-o mai vrea p-a doua :lol:

asta-i buna de amenintat nefasta :) ceva bun tot a scos din el , trebuie doar sa vrei sa cauti partea pozitiva a lucrurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce???

vai ce manusi as face eu din dobitocii aia si familiile lor!

si abajururi mama lor de neandertali.

cand vad imagni de genul ala cu caini si alte animalute vad rosu in fata ochilor.

incredibil cat de animale pot fi unii. cum sa faci asa ceva?

 

si basca, cum plm sa pui pe mana manusi facute din oo de caine?

nu e nimic de ras... e de dat cu capu de perete si facut griji in legatura cu lumea defecta in care traim!

No offence, Jerry.

 

Eu ii raspunsesem lui Superbec asa la misto vis-a-vis de manusile din piele de oo. Am dat random o cautare pe Goagal: scrotum leather gloves. Nici macar nu am deschis link-ul sa vad ce e acolo. Doar titlul a fost de inspiratie. :)

 

Evident ca nu sunt de acord cu practicile animalelor alora, mai ales ca am avut caine de la 10 ani pana acum vreo 4 ani. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offence, Jerry.

sry, iau foc repede cand vad asemenea comportamente umane...

nu aveam cu tine, articolul i-mi daduse foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, ora 20:30, Drumul Taberei.

 

Opresc motorul in parcare cu gandul sa imi cumpar ceva de la fast food si sa intru in buticul de langa. Totul bine si frumos, deschid topcase ul si iau din el tot, cu exceptia a castii pasagerei, un MT Helmets vechi, cu urme de folosinta dar in stare buna, o funie gen alpinism scurta si un snickers . Gresala e ca inchid topcase ul dar nu cu cheia pentru ca deh, cartierul in care am stat de o viata si oricum aveam vedere din magazine la motor... la ambele coada ... vedeam motorul dar nu 100% bine.

 

Termin treaba si ma intorc la motor: Topcase ul inchis exact cum il lasasem, dar casca era pusa exact invers decat o lasasem :)))) ma uit mai bine... lovita (gen trantita din mana) intr-parte, fara funie si fara snikers. WTF !?! A vrut sa imi fure casca, a scapat-o in proces si dupa care a zis "Da o drauc ca si asa nu face mult, o pun inapoi si plec" ?!?!?! CE oameni .... :moron:

Editat de Bobossus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, ora 20:30, Drumul Taberei.

 

Opresc motorul in parcare cu gandul sa imi cumpar ceva de la fast food si sa intru in buticul de langa. Totul bine si frumos, deschid topcase ul si iau din el tot, cu exceptia a castii pasagerei, un MT Helmets vechi, cu urme de folosinta dar in stare buna, o funie gen alpinism scurta si un snickers . Gresala e ca inchid topcase ul dar nu cu cheia pentru ca deh, cartierul in care am stat de o viata si oricum aveam vedere din magazine la motor... la ambele coada ... vedeam motorul dar nu 100% bine.

 

Termin treaba si ma intorc la motor: Topcase ul inchis exact cum il lasasem, dar casca era pusa exact invers decat o lasasem :)))) ma uit mai bine... lovita (gen trantita din mana) intr-parte, fara funie si fara snikers. WTF !?! A vrut sa imi fure casca, a scapat-o in proces si dupa care a zis "Da o drauc ca si asa nu face mult, o pun inapoi si plec" ?!?!?! CE oameni .... :moron:

Stii cum e reclama aia la Snickers, nu esti tu cand ti-e foame.

 

Omul a vrut sa fure si casca, dar dupa ce a mancat snickers-ul, din hotul flamand care era s-a transformat intr-un bun samaritean si a pus casca la loc. :haha:

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


» Post actualizat in 25 Jun 2017 09:59

efectul de domino cand faci filtering si un sofer iti face un pic loc. macar au asteptat cuminti pana s-a facut verde :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum e reclama aia la Snickers, nu esti tu cand ti-e foame.

 

Omul a vrut sa fure si casca, dar dupa ce a mancat snickers-ul, din hotul flamand care era s-a transformat intr-un bun samaritean si a pus casca la loc. :haha:

 

ha ha :crack: buna asta, faza e ca snickersul era acolo de .. cateva saptamani. Cred ca trebuie sa caut hotul la Municipal, omul plin de bube si cu toxinfectie alimentara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...