Sari la conținut

Manastirea Comana La 0 Grade


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Era 4 Noiembrie 2006, ora 13. Stateam in fatza monitorului si observam cum se deruleaza kilobitzii sub ochii mei la concurenta cu timpul pierdut, care parca le-o lua in fatza. Brusc am realizat ca am carnet categoria A, si mai ales am si ce sa fac cu el, adica mijloace. Sunat Semaca sa puna de-o ciorba ca iesim la goana. Am tras izmana pe sub pantalon si-mpreuna cu mandra am pus mana pe telecomanda. Am stins televizorul care ma anunta ca sunt masini blocate in zapada undeva in interiorul acelorasi granite care-mi definesc colturile stanga si dreapta-sus din buletin. Uau, ce metafora! Si-am plecat. Manastirea Comana era destinatia. Am cules Semaca plin de viatza si da-i. Ajuns la iesirea din Bucuresti m-am imprastiat local cumva, adica la urcarea unei borduri mai in diagonala am dat cu mine. Semaca a blocat imediat traficu cu Blanoasa si ne-a bufnit rasul. Am ridicat motoreta mea de pe mine si pe mine de sub ea. Am plecat din nou. Am facut stanga la Calugareni si-am mers prin padure unde era zapada si ne-am uitat dupa ghiocei. Am ajuns la manastire si-am aprins lumanari, am ascultat toaca, clopotele si soarele cum apunea. Am plecat inapoi si-am umplut motoreta de noroi si transpiratie sub luna. Drumul gresit pe care am luat-o apoi a fost super. Am evitat un chitzulan (n.r. soarece) care ne-a trecut prin fatza. Era bezna cu luna plina si frig rau cu manere incalzite la mine. Am baut un ceai cand am ajuns inapoi la Semaca si Pizdulache (n.r. catzel) mi s-a pishat pe cauciucul din spate. Am ajuns acasa inaintea timpului care pierdut fiind m-a gasit.

 

post-3496-1162670712_thumb.jpg post-3496-1162670743_thumb.jpg post-3496-1162670763_thumb.jpg post-3496-1162670786_thumb.jpg

 

post-3496-1162670855_thumb.jpg post-3496-1162670873_thumb.jpg post-3496-1162670899_thumb.jpg post-3496-1162670913_thumb.jpg

 

post-3496-1162670941_thumb.jpg post-3496-1162670962_thumb.jpg

 

 

 

Si-acum, varianta in imagini a povestii by Semaca:

 

post-3496-1162671027_thumb.jpg post-3496-1162671039_thumb.jpg post-3496-1162671052_thumb.jpg

 

post-3496-1162671082_thumb.jpg post-3496-1162671093_thumb.jpg post-3496-1162671107_thumb.jpg post-3496-1162671126_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, v-ati distrat bine, tote pozele-s faine, dar asta-i de colectie :)

 

post-8152-1162675586_thumb.jpg

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozele....

ma gandeam ieri sa fac o plimbare pana la m-rea Sucevita cu motorul dar bine ca am mers cu masina caci cu motorul nu aveam nici o sansa la cata zapada era pe sosea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozele....

ma gandeam ieri sa fac o plimbare pana la m-rea Sucevita cu motorul dar bine ca am mers cu masina caci cu motorul nu aveam nici o sansa la cata zapada era pe sosea...

:) :cheers:

 

ontopic: Super misto! Si excursia si pozele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez decizia ta de a merge cu motoru la 0 grade,dar m-as bucura sa te vad la vara pe Litoral sa faci poze!

E mai cald,oricum,da' ochiu' te ajuta mult! :)

(am intzepenit cand am vazut pozele) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez decizia ta de a merge cu motoru la 0 grade,dar m-as bucura sa te vad la vara pe Litoral sa faci poze!

E mai cald,oricum,da' ochiu' te ajuta mult! :)

(am intzepenit cand am vazut pozele) :)

 

Multumim tuturor! :D

 

Decizia de a merge cu motoru am luat-o acum vreo 2-3 ani, nu acum, ci cand mi-am luat permisul, nu mai stiu cate grade erau, dar nu cred ca are vreo importanta. Se circula si la minus mult mai mult in locurile unde motocilismul nu mai e la stadiul de "lux" cum e inca la noi. Cat despre litoral, tot cu Semaca, acum ceva timp, in topicul asta.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, of, of... Ce fain!!!... Pozele au fost cool ca de obicei dar si povestirea mi-a placut mult de tot. :cheers:

 

Deci, bizoo_n, vezi cum faci cu lista aia, da? Acum, cat se mai poate... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt eu omul credincios dar si pozele si toate excursia cred ca au fost super! Bravo! uite un om care stie ce sa faca cu timpul sau, si asa scurt!!! BV, BV!!! :cheers: si pozele... extraordinare... ochi de fotograf !!!tine-o tot asa si... pana la urma asfalt uscat!

Editat de Catrinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Giabi, asta e o intrebare care nu lipseste de la nici un topic al bizoo_n-ului :friends: As fi fost dezamagit sa lipseasca aici. In primul rand nu e un aparat ci sunt doua, ca sunt si pozele lui Bizoo_n si cred si ale lui Semaca, in al doilea rand amandoi sunt profesionisti cu scule pe masura, dar in primul rand cu o mana facuta sa prinda poze beton. Daca chiar vrei sa vezi ce aparate au, cauta topicurile userului Bizoo_n, acolo vei gasi alte poze incredibile+detalii tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Boby tata, amintirile te chinuieste? Ai inviat topicuri de mii de ani. Gata, ce-a fost a fost, avem o viata inainte.

Pacat ca n-ai fost si tu, mai discutam si noi despre o carte, un film.

 

Merci de aprecieri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...