Sari la conținut

Accident mortal in comuna Vidra 15 sept 2012


invictus
 Share

Postări Recomandate

E tampenie sa iti pierzi timpul citind asa ceva.

wellcome to the club! pana una alta vad ca-l citesti si tu..

Macar de ar fi un omagiu adus celui decedat...

omagiu? :scratch: pt ce? s-a jertfit pt o cauza mai buna? este vreun erou?

Mi-ar placea sa aud ca adminii forumului au scos rubrica asta din uz.

vrabia malai viseaza...daca te enerveaza asa de tare nu o mai citi, mergi la o plimbare cu mobra, daca ai asa ceva.

 

on topic:odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comenturile din rubrica "accidente" cat si din orice alta rubrica sunt modelate de noi, noi scriem exact ce dorim sa aflam, ce dorim sa comentam,, astia suntem noi si nu cred ca trebuie sa ne fie rusine cu noi, este firesc ce se intampla.. oricine are o gandire multilaterala reuseste sa invete multe chestii din comenturile "ANONIMILOR" cu toate ca ne mai si cunoastem intre noi.

Chiar in seara asta am mers cu o motocicleta Yamaha R1 si ma gandeam cat de inconstient trebuie sa fi ca la o varsta destul de frageda sa te urci pe asa ceva, nu ma refer la cazul in speta, ci la aceia care habar nu au ca exista forumul dar merg pe o motocicleta care nu ai ce cauta cu ea pe strada daca nu sti foarte bine ce este aia suspensie, gume, frane , etc.. este criminala.. rupe imediat aderenta sau se ridica pe o roata.. saltul este prea mare de la masinute si jucarii la bolid de pista pe drumurile publice..

Pacat pacat pacat de tineretea lui si ca nu a avut prieteni care sa-l sfatuiasca cum trebuie.. sau parinti care sa-i rupa urechile.. foarte dureros trebuie sa fie pentru parinti...

Dumnezeu sa-l ierte !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asta e prostia ce mai mare...nu se face diferenta intre intre fictiune si realitate. Daca ai mereu impresia ca esti pe pista la MotoGp atunci e nasol rau. Parerea mea este ca nu se invata nimic din postarile de genul asta. Sunt doar un subiect de barfa pentru amatorii de stiri gen ora 5. Am vazut multe pe acelasi subiect si ce m-a dat pe spate era o replica a celui care incepea topicul "cine stie mai multe detalii rog sa posteze aici". E tampenie sa iti pierzi timpul citind asa ceva. Macar de ar fi un omagiu adus celui decedat... Mi-ar placea sa aud ca adminii forumului au scos rubrica asta din uz. O zi faina tuturor!

 

Eu as vrea sa te contrazic. Corect sau nu, moral sau imoral, pe mine rubrica asta ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte sa trag de gaz. Intru cel putin o data pe zi, citesc. Si e posibil ca de asta sa-mi fi vandut motorul de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu varul meu care sta in comuna Vidra. Riderul calare pe un R1 se pare ca ar fi luat o cyrba cu cricul neridicat iar in urma impactului cu solul a fost azvarlit intr o masina care venea din sens opus. Mie mi se pare un pic SF chestia asta cu cricul. Eu nu pot sub nicio forma sa plec cu cricul pus cu mobra mea care, vorba aia, e din 92.

 

Deci a murit ca prostu' pe un R1 pe strazile de MotoGp din Romania pentru ca nu si-a ridicat cricu' de pe scuter si a intrat pe contrasens ? Si tre' sa ne fie 'sorry for him'? Tare!!!

 

Forumul asta se prosteste pe zi ce trece!

 

PS: Prosti ca astia pun in pericol toata hoarda de motociclisti all-seasson care merg pe strada si se feresc de toti conservarii spalati pe creier de media: cunoscatorii stiu de ce ! Cand va ia prin dreapta-stanga un conservar cu mamutul lui mai gnaditi-va ca poate o face din frica pentru ca tot felul de dobitoci isi iau R1( nu stiu cum) si dau gaz cacretinii printre masini fara echipament si pic de creier..

Editat de adovis77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ai accident si ajungi la rubrica asta devi un fel de elodia otv'uli....10 insi ca avea nr rabatat,7 ca dc avea de-o mie,ca are permis de 7 ani sau ca nu are deloc,ca dc nu avea arai si pantaloni racing la 50grade, ca dc n-avea sapca...nimik relevant cu privire la accident...forumul asta e un fel de ''hai sa ne scuipam cu gura plina de seminte''.... =))) eu ma amuz teribil de fiecare data cand intru aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de el, dar nu trebuie sa va demoralizati. Locul baiatului va fi luat de colegul nebu care inca nu are permis dar a facut recent o oferta foarte corecta de 3000 euro pe un R1 2003. El este un baiat foarte cumpatat cu capul pe umeri si puteti urmari debitarile sale elaborate, filosofice pe threadul acesta. Mai nou chiar da sfaturi incepatorilor. Bestiile trebuiesc imblanzite pe strada. De barbati cumpatati.

 

concluzia: selectia naturala se desfasoara linistita in continuare.

 

LE: tipul de mai sus e doar un exemplu pe forum. Cati sunt care isi cumpara motoare si habar nu au de forumul asta...

Editat de mistery
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un coleg de munca vrea sa dea de A si un alt coleg i-a spus ca are un var de al lui un motor de vanzare. Tipu cu motorul ( pe care nu-l cunosc ) a pus o simpla intrebare....De cat timp are permis de A si daca a mers pe motor. Cand a auzit ca asta nici nu are permis a spus ca nu o vinde. Era o Yamaha de 1200. Eu cand am auzit am spus.....toata stima pt el. Putea sa o vanda si sa nu-l intereseze cine se urca pe ea.

Daca multi ar gandii de 2 ori inainte sa se urce pe motor,atunci nu ar mai fi atatea accidente cu deces.....

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de el, dar nu trebuie sa va demoralizati. Locul baiatului va fi luat de colegul nebu care inca nu are permis dar a facut recent o oferta foarte corecta de 3000 euro pe un R1 2003. El este un baiat foarte cumpatat cu capul pe umeri si puteti urmari debitarile sale elaborate, filosofice pe threadul acesta. Mai nou chiar da sfaturi incepatorilor. Bestiile trebuiesc imblanzite pe strada. De barbati cumpatati.

 

concluzia: selectia naturala se desfasoara linistita in continuare.

 

LE: tipul de mai sus e doar un exemplu pe forum. Cati sunt care isi cumpara motoare si habar nu au de forumul asta...

 

Eu credeam pana acum ca exista doua tipuri de motociclisti: cei care stiu ei mai bine si cei care cunosc pe cineva care se pricepe mai bine. Pe colegu' nebu nu stiu unde sa-l incadrez ... Sper ca nu la rubrica Accidente, desi vad ca persevereaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il astept la cotitura ca sa-i fwt una in gura... c-o cutie de bere, dupa trezire la realitate, daca apuca.

Cric? 200-300 metri cu 60-65 la ora instant, plecat racheta, rezultat: harjaiala care o simti pana la ultimul neuron, tras repede pe dreapta inclinat, calmare, zis in gand de dulce tsacanitului de la ghidon, continuat drum. Alta data din mers s-a tras singur la locul lui. Alte dati viteza mica si iar harjaiala = speriat mai rau. De la prieteni am auzit ca poti ajunge pe-o roata necontrolat, nu'sh. Nu mai vreau sa citesc d-astea p-aici, vreau doar sa aud de taximetristii care cand faci arogante pe culoar (de dement ce esti) la semafor iti fac loc si nu te injura ca vrei tu primu. Mai frigi o oglinda si te faci ca ploua.. "Nu nu, eu nu fac d-astea. Mi-au SS (SBK) si-l limitez. Vreau R1 ca da bine si baga mult." - inger, ingerasul meu.

 

ON: Mai aveai multi km de facut copile! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa tot existe senzorul. In RO exista epave. Baietii faini le numesc bestii de imblanzit, si sunt modificate cu bun gust. In afara de rizome si LED-uri se pot face si chestii de performanta, gen eliminat senzorul de cric, etc. Asa devine viata mai interesanta cand ai de ales intre a cumpara o surubelnita de gaurit toba sau un senzor nou daca s-a defectat originalul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa tot existe senzorul. In RO exista epave. Baietii faini le numesc bestii de imblanzit, si sunt modificate cu bun gust. In afara de rizome si LED-uri se pot face si chestii de performanta, gen eliminat senzorul de cric, etc. Asa devine viata mai interesanta cand ai de ales intre a cumpara o surubelnita de gaurit toba sau un senzor nou daca s-a defectat originalul.

 

Intr-adevar...din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am luat mobra, eram in drum spre casa, m-am oprit la o benzinarie sa alimentez.

Dau sa plec, bag in viteza, eliberez usor ambreajul si... moare motorul...

Mai incerc odata... si inca odata cu fix acelasi rezultat.... erau si niste gagici p'acolo care incepusera sa rada...

 

Nu stiam ce dreaq are... il sun pe fostul proprietar... asta nu raspunde la telefon....

Cred c-am stat pe putin 20 min acolo, in benzinarie, pana mi-am dat seama ca nu ridicasem cricul si d'aia nu pleca mobra...

 

Nici nu stiam de acel senzor...

citind acum acest topic, imi aduc aminte de intamplarea de mai sus si cum, poate, acel rahat de senzor, mi-a salvat viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...