Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Sunteti penibili. Bateti campii rau de tot pe un topic de accidente. Habar nu aveti despre cine e vorba. Aberati cu insistenta off topic.

 

Faceti dracului ceva util in viata reala. Ca si asa o ardeti degeaba pe aici.

asta inseamana comunitate cu + uri si - uri din pacate la noi balanta se inclina spre - uri ptr ca asta este nivelul ...cu toate ca fiecare are drptul la o opinie si blabla...sucees

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SSS -l tu ce-i ala un iepure la maraton?

Prea semeni la comportament cu asa ceva.

Ai dreptate, fiecare dintre noi avem propria scara de valori(depinde unde vrem sa ne pozitionam in societate) insa a ne da cu parerea pe un forum,nu inseamna ca impunem cuiva ceva reprezinta pur si simplu o opinie liber exprimata si cum nu sunt un formator de opinii este doar parererea mea si atat ( ca si tine de altfel),doar tu ai inteles ca impun ceva cuiva.Trebuie sa-ti recunosc un merit,modul in care faci analiza pe text nu este la indemana oricui dar daca tot o faci macar fa-o asa cum trebuie.

Ori,revin la ce am spus mai devreme esti un iepure.(macar merita?).Succesuri

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stiam despre cine vorbesc iti dadeam poate dreptate.

nu am mers cu Pantera incat sa zic ca e un as in ale motociclismului

 

Observ ceva ceva confuzie... Si aici nu e vorba despre duduia accidentata, e vorba despre ce spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

la 140 iti rupi gatul? trebuie sa ai skill, mai mult ca sigur.

 

Daca intri intr-o Dacie papuc la 140km/h iti rupi gatul, discutia era despre cel care mergea pe o roata la 140km/h si a intrat intr-o Dacia papuc.

 

am sarit candva de 220 pentru ca era doar un naked de 600, si nu am facut-o ca sa fiu cunoscuta...ok, ma duc sa ma sinucid

 

btw, stiu cateva persoane apreciate pe aici care s-au apropiat de 300...ce sa le transmit?

 

Mare branza, ai trecut de 220, pun pariu ca toti cei care au mobre care prind 240 au facut treaba asta, nu te mai umfla in pene ca nu ai facut nimic deosebit.

 

Voi cu cat mergeti pe autostrada? Si intruderul meu putea mai mult.

 

Pe autostrada? Pai tu mergi numai pe autostrada? Sau numai acolo ai curaj sa treci de suta?

 

Daca tu ai trecut de 220 cu nakedu de 600 eu iti dau premiul nobel pt pace. :D

Toti am mers si mergem tare, ideea e ca la religie, nu tre sa faci ce face popa tre sa faci ce zice popa. ;)

 

Eu o cred, se poate merge cu 220 cu un naked, am un amic care si-a transformat CBR-ul in naked si mergea si cu 240 (mai exact 237) dar nu era nici o placere din cauza vantului.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor ... da' nu s-a mai tavalit nimeni de pe 30 septembrie ? E asa un caz special ca si-a dat fata asta cu pixda in taxi ? Sau mai ales cu ce mobra si-a dat?

Topicurile de pe "motocilisti in timpul liber" sau "social si politica" gem de pustietate ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deea se da. Cat de bine se da? Pai fata de Rossi si Lorenzo e praf, se apropie un pic poate de Bautista, sa zic. Fata de altii, bine. Fata de multi tastaturisti de forum, excelent!

 

Cred ca asa era si Pantera. Undeva intre Rossi si tastaturistii de forum. :transport-040:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deea se da. Cat de bine se da? Pai fata de Rossi si Lorenzo e praf, se apropie un pic poate de Bautista, sa zic. Fata de altii, bine. Fata de multi tastaturisti de forum, excelent!

 

Cred ca asa era si Pantera. Undeva intre Rossi si tastaturistii de forum. :transport-040:

 

Asta o face mai putin derutata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce topic. Eu de obicei incerc sa citesc tot topicul inante sa postez. Aici nu reuseam sa ajung la final si asta dupa ce am aflat ca fata e bine si ma bucur enorm sa aud ca este deja acasa.

Am mai observat multi disparuti de mult timp de pe forum care au postat. Eu credeam ca nici nu mai au conturi. Ma bucur totusi ca mai citesc pe aici.

 

Legat de discutie as vrea sa spun doar ca totusi Busa e o motocicleta prea mare si prea grea pentru o fata. Nu imi doresc Busa si nici nu e mare jmecherie sa iti cumperi asa ceva. E 4000 de euro ce dracu.

Oricine poate merge pe Busa. Nu e mare chestie. Si poti sa ai noroc sa nu intampini situatii dificile si sa spui ca nu ai avut nici un accident pe ea. Totusi sunt putini care sa poata redresa o asemenea motocicleta intr-o situatie naspa.

Este ca si cand ai vrea sa faci motocros cu Varadero de 1000. Desigur sunt cativa care ar putea dar nu oricine si cu atat mai putin o fata de 60-70 de kg.

 

Pana la urma e treaba fetei cu ce merge dar nu o mai puteam numi greseala. Fiindca greseala nu a fost cand a cazut ci cand a cumparat o motoicleta atat de grea.

Nu ma intereseaza nici motovele pentru care a cumparat-o. E problema ei. Si mie imi place Busa dar sunt constient ca m-as chinui cu ea aiurea. O motocicleta pe care daca o inclin putin ori o scap ori fac hernie nu e pentru mine. Si asta stand pe loc.

De asemenea masa mare a motocicletei determina o inertie pe masura. Asa ca daca a plecat de sub tine nu mai ai nici o sansa sa o redresezi.

 

In fond ce vreau sa spun este ca pe motocicletele mari, grele si puternice trebuie mers cu mare grija.

Multi sunt furati de puterea, stabilitatea si manevrabilitatea acestora si uita cu desavarsire de greutatea lor.

 

Nu cred ca este o idee buna sa ne cumparam motociclete doar tinand cont de dorintele si visele noastre. Mai trebuie sa avem in vedere si siguranta.

Motocicletele sunt precum hainele. Le cumperi pe masura ta nu cu doua numere mai mari doar fiindca iti place modelul. Daca ai o fusta, lunga, cu doua numere mai mare ai toate sansele sa iti rupi ceva cand te impiedici. In plus te si chinui cu ea cand mergi.

 

Inca o data sanatate maxima Pantera si daca te mai urci pe motor astept sa ma injuri cand ma vezi. Asta daca crezi ca nu am dreptate in ce am scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

In momentul in care parerea ta ti-o formulezi cu apelative de genul: parere deplasata, penibil, copilaresc; mie imi suna asa ca o tragere de urechi parinteasca. Ei si n-as avea nimic impotriva daca respectivul care ne trage de urechi ca sa ne aduca pe calea cea drepata, ne dovedeste ca este in masura sa faca treaba asta prin calitatile/meritele sale personale. Pina acum n-am remarcat nimic in sensul asta.

Nu particip la maraton, imi pare sorry. Dar as prefera sa fiu iepure la maraton decit sa fiu ca tine vulpe intr-o vinatoare.

Daca as aplica acum acelas sablon (analiza textului) pe ceea ce ai scris ti-as arata cat de mult te contrazici.Daca poti sa fi obiectiv fa-o chiar tu.Ma indoiesc ca poti.

Dar,repet, esti foarte bun in a rastalmacii cuvintele si a le privii dintr-un unghi de unde se poate spune ca ai dreptate,dar teoria relativitatii te contrazice la final.

Ca idee, iepurele la maraton este acel sportiv platit ca sa impuna un ritm etc. sper sa intelegi paralela. Si sa stii ca pe vremea mea in ultima banca stateau "baietii".

Fi mai si tu mai relaxat putin :)

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paralela era intre modul in care tu pari sa-i provoci pe ceilalti sa raspunda la postarile tale,ca si cand ai avea, ipotetic vorbind, ceva de castigat in asta.

Persisti in confuzie...eu nu vreau/incerc sa induc nimanui nimic cu parerile mele,este doar o opinie personala ,poate era mai bine daca stiam de existenta ta mai de demult sa fi pus acum un mesaj de avertizare de genul :ceea ce voi spune este o parere personala si trebuie tratata ca atare,a nu fi insusita ca si teorie.

Cat despre contradictii....cu genul asta de persoana ,cum esti tu, e mai indicat sa te retragi din disputa cat se mai poate altfel citez partial ..." te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta"... (a nu se intelege vreo jignire)

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fataaaaaa...

auzi tu, topicul se apropie de 1000 de postari

poti sa dai la imprimat tricourile ...se vor vinde ca painea calda

sper ca nu ai aruncat bandajele, taie fasii mici de 4x 8 cm si le cosi la gat in loc de etichete ..pe post de AMULETE

 

a... scoate ceva piese de pe moto si da le la un sudor sa faca mici totemuri, daca mai vin astia la timisoara cu ceva MOASTE sa le sfinteasca

le dai si pe astea pe net ..marfaaaaa

 

ps nu mai uita cu 1 tricou xxl

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate merge pe Busa. Nu e mare chestie. Si poti sa ai noroc sa nu intampini situatii dificile si sa spui ca nu ai avut nici un accident pe ea. Totusi sunt putini care sa poata redresa o asemenea motocicleta intr-o situatie naspa.

 

Cine a constientizat asta, foloseste roti ajutatoare. :07Biker:

 

251273_10151084285886994_642953059_n.jpg

 

 

 

Si mie imi place Busa dar sunt constient ca m-as chinui cu ea aiurea. O motocicleta pe care daca o inclin putin ori o scap ori fac hernie nu e pentru mine. Si asta stand pe loc.

 

 

Sa-ti aduc aminte ca motocicleta este folosita doar in mers si ca pentru restul e doar pasiune?!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca se mai vorbeste pe subiectul asta?

 

Ok, my .02$:

 

1. Accidentul asta nu are nicio legatura cu motorul ala. Putea fi un scuter, un F650GS, un R1, un CB500, un Fazer orice.

2. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca "riderul" e fata. Putea fi la fel de bine baiat, hermafrodit, maimuta dresata sa conduca un motor etc.

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

4. Accidentul asta nu are nicio legatura cu prietenii fetei de pe forum. Si cu ei, si fara ei, accidentul nu putea fi evitat. N-a fost nimeni la ghidon in momentul ala in afara de dansa.

5. Accidentul asta nu are nicio legatura cu experienta anterioara a fetei. Orice om experimentat are momente de "orbul gainii", neatentie etc.

 

Femeia - cu riscul de a ma repeta - a gresit, a platit etc. Move along people! Muzica in bar s-a inchis de mult si chelnerii pun scaunele pe mese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai folosit copy-paste sa scrii "Accidentul asta nu are nicio legatura cu" sau ai scris de fiecare data?

 

stai sa scriu si eu:

 

Accidentul asta nu are nicio legatura cu nimic. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai folosit copy-paste sa scrii "Accidentul asta nu are nicio legatura cu" sau ai scris de fiecare data?

 

stai sa scriu si eu:

 

Accidentul asta nu are nicio legatura cu nimic. :hug:

 

Ca sa fiu sincer, pe primele doua le-am scris cu mana, insa apoi am invatat din greseala mea (ca un om inteligent ce ma aflu) si am folosit functia "copy-paste", oferita cu atata generozitate de computerul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca se mai vorbeste pe subiectul asta?

 

Ok, my .02$:

 

1. Accidentul asta nu are nicio legatura cu motorul ala. Putea fi un scuter, un F650GS, un R1, un CB500, un Fazer orice.

2. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca "riderul" e fata. Putea fi la fel de bine baiat, hermafrodit, maimuta dresata sa conduca un motor etc.

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

4. Accidentul asta nu are nicio legatura cu prietenii fetei de pe forum. Si cu ei, si fara ei, accidentul nu putea fi evitat. N-a fost nimeni la ghidon in momentul ala in afara de dansa.

5. Accidentul asta nu are nicio legatura cu experienta anterioara a fetei. Orice om experimentat are momente de "orbul gainii", neatentie etc.

 

Femeia - cu riscul de a ma repeta - a gresit, a platit etc. Move along people! Muzica in bar s-a inchis de mult si chelnerii pun scaunele pe mese.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...