Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 975
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai mai da-o dreac'de busa ca nu e tanc, tin eu varadero la ce unghi vrei tu si sunt un astenic de 175 si 80lg, fara sala, doar bere :D

 

frate, daca nu poti sa-ti tii mobra pe loc ( in orice unghi si fel), inseamna ca ceva nuebine

 

 

ontopic: sanatate multa accidentatei.

eu cred ca e altfel : frate ..daca nu esti in stare sa-ti tii mobra in echilibru incat sa nu faci hernie cand cand opresti la semafor in scurtul drum catre arc sau mc, trebuie sa renunti, pentru ca mai devreme sau mai tarziu iti va cadea pe picioare.

 

PS: nu am invatat multe la scoala moto, dar primul lucru pe care mi l-a aratat cand am ajuns acolo a fost cum se poate tine motocicleta din lateral cu un singur deget pus pe ghidon. deci e de preferat s-o tii in echilibru decat sa faci forta incercand s-o echilibrezi de fiecare daca cand pui piciorul jos la stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma batman, tin varadero in orice unghi CALARE PE EL, ce pla mea e asa mare smecherie ?

 

 

LE: cu plinu'facut, ca sa fie treaba.

e vb de inaltimea centrului de greutate nu neaparat de greutatea motocicletei. poate ca esti tu un mare fortos, dar am curaj sa fac pariu ca peste 90% dintre cei care merg pe varadero (sper ca e vb de aia de 1000 nu cea de 125) nu pot sa o tina daca se apleaca de la 90 la 60 de grade. motocficleta mea, teoretic are o greutate destul de apropiata de un varadero de 1000 dar centrul de greutate este mult mai jos si se simte mult mai usor de redresat cand se apleaca de pe loc. nici eu nu-s mic, dar daca se apleaca destul de mult ...cel mai destept e sa o tii sa nu pice zdravan...si s-o lasi cat poti de delicat jos. dupa aia se ridica, orice motor...dar aia e cu totul alta chestie si tine de tehnica, nu de forta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai coborat de pe un CBR f3....

 

Mai omule tu chiar ai impresia ca eu nu stiu cum se scrie? Zi pe bune. Chiar crezi asta?

Mai lasati-o dracu-n papusoi de treaba. Una e sa scrii agramat si alta e sa scrii cum vrea muschiu tau ca nu dau teza de gramatica pe forumuri.

 

Si e ok din partea mea.

Accidentul n-avu nici o daravela cu greutatea motocicletei. Daca sunteti atat de siguri de asta.

Voi doar aduceti contraargumete la ce spun eu. Nu aduceti argumente ca e bine si sigur ca oricine sa isi cumpere motoare mari si grele.

Propun sa recomandam ca toti slabanogii si toate femeile sa isi cumpere Roket III, Goldwing si orice motor mare si greu exista. Important este sa isi implineasca fiecare visul si mai ales vanitatea.

 

Va dati seama cat imi pasa mie de oasele si organele lor? Cam cat imi pasa cine e presedinte in Liban.

Fiecare face ce vrea cu viata lui. Eu doar imi spun parerea, corect sau incorect gramatical.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule tu chiar ai impresia ca eu nu stiu cum se scrie? Zi pe bune. Chiar crezi asta?

Mai lasati-o dracu-n papusoi de treaba. Una e sa scrii agramat si alta e sa scrii cum vrea muschiu tau ca nu dau teza de gramatica pe forumuri.

 

Si e ok din partea mea.

Accidentul n-avu nici o daravela cu greutatea motocicletei. Daca sunteti atat de siguri de asta.

Voi doar aduceti contraargumete la ce spun eu. Nu aduceti argumente ca e bine si sigur ca oricine sa isi cumpere motoare mari si grele.

Propun sa recomandam ca toti slabanogii si toate femeile sa isi cumpere Roket III, Goldwing si orice motor mare si greu exista. Important este sa isi implineasca fiecare visul si mai ales vanitatea.

 

Va dati seama cat imi pasa mie de oasele si organele lor? Cam cat imi pasa cine e presedinte in Liban.

Fiecare face ce vrea cu viata lui. Eu doar imi spun parerea, corect sau incorect gramatical.

 

Tu poti sa scrii cum vrei, eu doar ti-am atras atentia. E o chestie care deranjeaza tot mai mult in ultimii ani si care daca se perpetueaza de colo-colo ajunge pe buzele mai multora, mai ales a acelora care isi citesc informatiile dupa internet, ca sa simti cat de mult deranjeaza la retina.

 

Si eu cred ca Busa e prea mare pentru o fata, dar vezi bine ca e genul feminist "Si eu pot!". Pe de alta parte cred ca mai mult ar fi ajutat-o un ABS decat sa zic ca a patit asta din cauza ca mobra era prea mare pentru ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ozzy, sunt putine persoane pe acest forum care te pot corecta la capitolul gramatica si in niciun caz nu trebuie s-o iei ca pe un afront. :)

Ideea e ca nu greutatea unei motociclete o face mai dificil de manevrat, faptul ca este sau nu mai iertatoare depinde foarte mult de ciclistica pe care o are si in niciun caz de muschii pe care i-ai facut la sala. Ai vazut, acest lucru ti-a fost demonstrat cand ai facut comparatia dintre CBR si 750SS.

 

Pana la urma fiecare se da cu ceea ce isi permite/place si parerea celor din jur conteaza mult prea putin in fata bucuriei pe care ti-o ofera ghidonul ales.

 

:cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu poti sa scrii cum vrei, eu doar ti-am atras atentia. E o chestie care deranjeaza tot mai mult in ultimii ani si care daca se perpetueaza de colo-colo ajunge pe buzele mai multora, mai ales a acelora care isi citesc informatiile dupa internet, ca sa simti cat de mult deranjeaza la retina.

 

Si eu cred ca Busa e prea mare pentru o fata, dar vezi bine ca e genul feminist "Si eu pot!". Pe de alta parte cred ca mai mult ar fi ajutat-o un ABS decat sa zic ca a patit asta din cauza ca mobra era prea mare pentru ea.

 

Sunt incantat ca mi-ai atras atentia si iti miltumesc pentru asta. Sper ca pe viitor sa ma lasi sa scriu cum vreau si cat vreau. Singurul indreptatit sa ma cenzureze ori sa ma corecteze este administratorul forumului. Ca este forumul lui in fond.

 

Si in legatura cu Busa este tot ce vroiam sa aud.

 

Ozzy, sunt putine persoane pe acest forum care te pot corecta la capitolul gramatica si in niciun caz nu trebuie s-o iei ca pe un afront. :)

Ideea e ca nu greutatea unei motociclete o face mai dificil de manevrat, faptul ca este sau nu mai iertatoare depinde foarte mult de ciclistica pe care o are si in niciun caz de muschii pe care i-ai facut la sala. Ai vazut, acest lucru ti-a fost demonstrat cand ai facut comparatia dintre CBR si 750SS.

 

Pana la urma fiecare se da cu ceea ce isi permite/place si parerea celor din jur conteaza mult prea putin in fata bucuriei pe care ti-o ofera ghidonul ales.

:cheers:

 

Asa cum pe unii ii deranjeaza o litera lipsa ori o liniuta pusa aiurea si pe mine ma deranjeaza cand vad un raspuns pe un topic urmarit de mine si cand intru dau de un indreptar de limba romana fara legatura cu topicul.

Sunt locuri unde efectiv vreau sa scriu cat vreau si cum vreau. Sunt satul de scris corect, la comanda si sa imi numar caracterele sa vad daca incap in pagina.

 

Si Niko vede el pe dracu daca ne intalnim cumva. O sa bag la bere in el pana ii iese gramatica pe nas cca spuma de la bere.

Asa ca ai grija cum ma superi si tu. Ca te atac cu bere. :)=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Niko vede el pe dracu daca ne intalnim cumva. O sa bag la bere in el pana ii iese gramatica pe nas cca spuma de la bere.

Asa ca ai grija cum ma superi si tu. Ca te atac cu bere. :)=

:D

Imi place cum gandesti!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule tu chiar ai impresia ca eu nu stiu cum se scrie? Zi pe bune. Chiar crezi asta?

Una e sa scrii agramat si alta e sa scrii cum vrea muschiu tau ca nu dau teza de gramatica pe forumuri.

Da, eu cred ca nu ai avut habar acolo de diferenta dintre "de pe" si "dupa". Nu a zis nimeni ca ai fi agramat, dar acolo ai fost corectat pe buna dreptate iar treaba ca ai scris intentionat gresit sa i-o spui lu mutu nu noua. Asta o spun din prisma faptului ca NUMAI la bucuresteni si unii prahoveni am observat ca ei descarca dupa internet. Chiar stau si ma intreb cit loc or avea ei dupa internetul ala al lor? :huh:

Nu sint de la patrula de gramatica si extrem de rar corectez pe forum userii din punctul asta de vedere atita timp cit inteleg ideea. Dar mai neplacut decit un user care nu stie limba romana este unul care nu are capacitatea sa recunoasca faptul ca a gresit atunci cind i se atrage atentia si se incordeaza sa para cult. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dupa blocurile gri stam noi, majoritatea.. sunt mai inalte la sosea, sa nu se vada foamea....sa nu se vada bajetii care... " :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu cred ca nu ai avut habar acolo de diferenta dintre "de pe" si "dupa". Nu a zis nimeni ca ai fi agramat, dar acolo ai fost corectat pe buna dreptate iar treaba ca ai scris intentionat gresit sa i-o spui lu mutu nu noua. Asta o spun din prisma faptului ca NUMAI la bucuresteni si unii prahoveni am observat ca ei descarca dupa internet. Chiar stau si ma intreb cit loc or avea ei dupa internetul ala al lor? :huh:

Nu sint de la patrula de gramatica si extrem de rar corectez pe forum userii din punctul asta de vedere atita timp cit inteleg ideea. Dar mai neplacut decit un user care nu stie limba romana este unul care nu are capacitatea sa recunoasca faptul ca a gresit atunci cind i se atrage atentia si se incordeaza sa para cult. :wacko:

 

Cu tine nu o sa beau bere vreodata.

Stiu eu ce vrei tu sa faci dar nu se prinde.

Incerca sa ii agiti pe altii de nivelul tau.

 

Succese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tine nu o sa beau bere vreodata.

Stiu eu ce vrei tu sa faci dar nu se prinde.

Incerca sa ii agiti pe altii de nivelul tau.

 

Succese.

Da de unde ai dedus tu ca as vrea sa beau bere cu femei? :huh:

Daca nu s-a prins limba romana de tine nici nu-mi faceam iluzii ca s-ar prinde altceva.

Invata limba romana inainte sa te mai agiti ca un pepsi rasuflat.

Editat de SSSS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bla bla bla, gata copii. Luati-va ghiozdanele si spre casi! Spectacolul s-a incheiat,repejor repejor ca se intuneca si intreaba parintii de voi.

Ma voi nu v-ati plictisit? O sa va gaseasca aici si nepotii fetei, debitand ineptii penibile.

Voi faceti analiza accidentului dupa cele auzite si pe baza unor fotografii google maps? :crack: Ridicol!

 

Hai pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut politia analize. E si dosar. Reconstituirea nu are rost aici.

Aici pe forum eventual tragi concluzii daca ai dupa ce. In rest maculatura cu valoare zero. La fel puteti discuta daca pe om l-a facut Dzeu sau se trage din maimuta.

Citeste ce s-a scris pana acum. Compara cu nivelul discutiilor de pe un forum moto de afara. Raspunsul il gasesti singur.

 

So long...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer sa ma uit pe forum inauntru, afara e frig.

Am citit tot topicul, stiu ce vorbesc. In afara de tabara de lingai toti ceilalti care au vrut sa discute despre accident in sine facand abstractie de persoana implicata au fost luati la pwla de cei ca tine. De aici aceste discutii inutile.

 

Daca nu avem acces la dosar tragem concluzii dupaTM ce informatii avem. Ai ceva impotriva? Poti sa ai, ca rezultatul tot ala e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista momente, calarind motocicleta, cand te apuca o nebunie, o frenezie, nici nu stiu cum sa-i spun, tragi de gaz, te bagi la risc, faci multe lucruri nesabuite. Este culmea ca, tocmai eu, fervent sustinator al mersului chibzuit, spun ca astfel de lucruri se mai intampla, independent chiar de vointa noastra.

Acestea fiind spuse si cu mentiunea ca n-am avut rabdare sa citesc tot ceea ce s-a scris pana acum pe acest Topic, intreb: Cum se simte fata? Stie cineva cum decurge recuperarea ei?

Eu ii doresc multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperarea merge bine. Am 99% sanse sa nu existe urmari. Astept primavara sa duc Busica la doctor si sa ne bucuram impreuna de sezonul urmator, ca de fiecare pana acum de cand suntem impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...