Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone

Uite aici ai spus:Iar eu ti-am dat exemple de oameni care desi erau in stare sa-si conduca mobrele foarte bine, tot si-au rupt gitul.

 

daca nu poti stapani utilajul poti face accident, indiferent daca e CBR sau Busa.

pot sa rupa foarte usor gatul celor care nu sunt in stare sa le conduca.

 

Exact ce spuneam, bateai campii. Intelegi semnificatia sau doar cauti sa faci circ cu mine? :wink:

 

 

Pai oricum tu nu le ai, ca de asta esti necunoscut. :D

 

Un motiv in plus ca sa mi le spui.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuze dar n-am mai avut rabdarea de a mai citi dupa 7 pagini dupa ce am citit toate porcariile.

Nu exista motociclist care sa nu fi trecut peste marcaj continu.

Stie cineva ceva de fata, cum se simte, e bine nu e bine ?

Ii urez sanatate maxima si imi pare rau pentru ce i s-a intamplat, chiar daca nu o cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

 

Super, Pantera!

Ceasu rau, pisica 13... ni se intampla la toti.

Macar nu stai pe tusa in plin sezon - ai o iarna sa te refaci si sa repari fierul!

 

Ce previzibil sa vezi pechineziii cu putza mica latrand isteric atunci cand se poticneste calul...

Atentie mare frecatzei, ca in viata mea lunga de biker, nu am vazut NICI UN labagiu cu gura mare care sa nu dea cu pizzda pe pamant, nu mult dupa ce a inchis gura lui cea mare si plina de caacat.

Dumnezo nu exista, dar natura se echilibreaza la fix - what goes around comes around! Si sper sa va amintiti asta cand o sa plangeti cu capu-n perna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

 

Ma bucur ca esti ok Pantero, in sfarsit mi-e clar cum de ai ajuns frontal in taxi ca nu gaseam nici o logica la accidentul tau. Fa-te bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

 

Sa inteleg ca n-ai mai vrut sa intri in benzinarie?? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vroiau sa stie de starea sanatatii si de cum se mai simte Pantera...a trebuit sa citeasca o gramada de scandaluri aparute pe aici.

Ne bucuram ca te simti mai bine Pantera, recuperare grabnica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a vrut sa intre-n benzinarie de pe banda a 3-a cu interzis si linie continua. Asta ar fi fost o infractiune. Si motociclistii care fac slalom printre conserve si tureaza motorul la semafor sa li se faca loc (pe principiul "lasa nebuna sa se duca") n-ar face asa ceva. Nu. Ca de obicei e de vina un conservar nenorocit. Pe care nu l-au vazut decat doi prieteni intr-o masina, nu si restul de cateva zeci de masini care erau in jurul ei la ora aia. Mai ramane de rezolvat si problema cu frana cu spatele peste dunga de marcaj, blocat fata cu ghidonul blocat si problema vitezei care a provocat leziuni interne la contact cu botul unui taxi, si se va demonstra intr-un final ca nu a fost o prostie a rideritei ci doar o nenorocire abatuta din neant. Meandrele soartei.

 

Eu am invatat atat de multe din topicul asta, in special cu privire la mentalitatea ta incat singurul lucru pe care il pot face acum e sa iti urez o viata placuta. See you on the flip side.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

 

Nu-ti mai aduci aminte momentul cu masina care te-a fortat sa intri pe contrasens? Pana la ce punct iti amintesti?

Te intreb pur colegial. Spre exemplu, la singurul meu accident grav tin minte totul pana la momentul cand am lovit cu casca si am avut un scurtcircuit de cateva clipe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti mai aduci aminte momentul cu masina care te-a fortat sa intri pe contrasens? Pana la ce punct iti amintesti?

Te intreb pur colegial. Spre exemplu, la singurul meu accident grav tin minte totul pana la momentul cand am lovit cu casca si am avut un scurtcircuit de cateva clipe.

au fost mai multe momente, era o intreaga coloana de conserve la semafor. pe doua benzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, incet incet ma recuperez. Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate mi-au spus ca o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3 , iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi. End of story!

unde e dambul acela? ce mare damb poate sa fie pe strada aia care poate sa schimbe directia unui Hayabusa de peste 200 kg..

nici intrare in benzinarie nu vad ca este in locul accidentului...poate nu vad eu bine...

 

partea nasoala a acestui accident..este ca motorul e mult mai usor decat masina..si practic daca masina mai avea nevoie de distanta de oprire..a impins motorul inapoi...acum nu stiu cat de mult ca in poze sunt miscate si motorul si taxiul..masina pare ca a dai inapoi vre-o jumatate de metru..

motorul era sub masina cand s-a desenat o dara galbena de la spoiler pe asfalt..dupa urmele de la spoiler vreo jumatate de metru a impins masina motocicleta..dar dupa urmele de ulei/lichid de racire poate sa fie si mai mult chiar 2 metrii...

post-5301-0-13194700-1351115028_thumb.jpg

post-5301-0-10770100-1351115042_thumb.jpg

post-5301-0-61136600-1351115053_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie povestea asta nu mi se pare chiar corect/cinstit relatata:

Pe de o parte, "Niste prieteni ce erau cu doua masini mai in spate" ti-au spus ca "o masina inchisa la culoare de pe banda 2 a vrut sa intre in benzinarie, a tras peste mine pe banda 3".

Pe de alta parte, continuarea relatarii: "iar eu ca sa-l evit m-am tras mai spre stanga, am franat, am luat dambul pe care nu l-am vazut si care m-a proiectat pe contrasens si astfel am parcat sub taxi" nu mai pare sa fie povestea altora decat in masura in care prietenii astia te urmarea foarte foarte atent ca sa observe in detaliu manevrele si succesiunea faptelor (si evident a consecintelor). Detalii precum "am franat","am luat dambul", cred eu ca sunt mai greu de observat din exterior si mai degraba sunt aspecte pe care tu ti le amintesti. Nu zic ca dambul nu exista, desi in poze nu se vede.

Am sa mai intreb o data, desi nici acum nu stiu daca o sa poti da un raspuns: pana la ce moment iti mai amintesti evenimentul si ce mai stii cu exactitate ca s-a intamplat de fapt? Varianta ta, daca se poate, nu a "unor prieteni".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Super, Pantera!

 

 

 

Super, super, super ce ?

 

Super accident, super greseala, super neatentie...........stai ca stiu........SUPER ORGOLIU !!

 

 

Asta e frecatelule, sunt sigur ca stii asta, dar esti foarte preocupat sa pupi in poponeata pe cineva care a comis-o la fel ca multi altii.......din propria greseala.....

 

Nu te opri aici, da-i bataie la pupat in dos...........poate atunci cand o sa te vezi cu ea, o sa primesti o acadea de supt.... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai varianta ei a fost ca a vrut sa intre in benzinarie si asta e tot ce isi mai aduce aminte doar ca suna mult mai bine asta in care cineva a incurcat-o si a fortat-o sa iasa pe contrasens si de acolo accidentul. si eu dupa ce am pleznit o masina mi-am zis ca nu puteam sa franez mai bine ca era ud pe jos dar pe urma am inceput sa ma contrazic si sa-mi reprosez ca nu am reusit sa opresc. fiecare trage ce concluzie vrea dupa o plezneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimb , nedimb , era sa patesc FIX aceasi faza , doar ca am avut noroc , ca daca venea ceva de pe contrasens... Pantera a scapat usor , eu eram cel putin mort ( mai mult decit mort e paralizat pe viata si cu miinile legate de git cu o sfoara). Deci , sa nu ne ridem , ca e belea mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimb , nedimb , era sa patesc FIX aceasi faza , doar ca am avut noroc ,

Mereu trebuie sa apara unul ca tine care sa inghita galusca fara sa o mestece... :(

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar, tu ce vrei pana la urma sa obtii de la ea? Daca era doar temporar si-ar fi adus aminte pana acum accidentul. Daca alea sunt leziuni si nu o simpla comotie, atunci slabe sanse sa mai stie vreodata ce a patit in secundele alea inainte de impact. Daca trauma nu e fizica ci psihologica, oricum nu o s-o putem ajuta noi pe forum sa-si aminteasca, pentru ca nu vrea sa-si aminteasca.

 

Ce ma sperie pe mine e ca are in diagnostic leziuni intracraniene "nespecificate" si acum pierderi de memorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma sperie pe mine e ca are in diagnostic leziuni intracraniene "nespecificate" si acum pierderi de memorie.

+ ceva "tulburari" de personalitate, gen Batman , Chuck Norris !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...