Sari la conținut

ajutor, sunt in bulgaria in creierii mintilor


delete636
 Share

Postări Recomandate

Incearca sa bagi inapoi cauciucul si vezi daca pierde aer.Nu prea cred ca o sa reusesti pe marginea drumului.Am vazut jante strambe care nu pierdeau aer sau pierdeau in timp.Naspa situatia ta.Cheama pe cineva cu duba,papuc dupa tine daca crezi ca nu mai ai ce face.Cauciucul e intreg?

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucul rate ok.problema este ca sunt f departe de uun oras.am sa mergi Maine in cel el apropiat sat la apricox 90km sa incerc sq o indrept.Dar. vreau sa stiu Daca se poster indrepta data sa fie incalzita cu autogenul,say daca nu au autogen sa nu il las sa incerce sa o indrepte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o camera la indemana banuiesc k nu ai.....umple cauciucul cu frunze sau iarba ...fa un fel de moose si dai bataie mai departe cu 40 km/h

exact. bagi carpe, iarba...ce ai prin jur cat sa stea cauciucul pe janta si mergi incetisor si ajungi acasa. eventual legi cauciucul de janta cu niste sarma ca sa nu se roteasca pe janta . cei care au avut IJ-Jawa- NIpru in trecut stiu cum merge treaba :)

nu te apuca de indreptat janta la bulgari, o faci tu cand ajungi acasa.

unde ai ramas mai exact ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar incerci s-o indrepti la rece , desi nu recomand , daca chiar scapa mult aer si nu poti baga frunze , sau fin , chiar vrei sa te risti s-o îndrepti singur , nu da drect cu ciocanul pe jeanta , cauta o bucata de lemn ... sper ca m intelegi , sau cel mai simplu daca nu esti singur si ai un cort la indemana , odihneste-te pina la zi ! apoi altfel gindesti cu mintea limpede ... Baftă , oricare din variante o sa alegi !

 

anunta-ne cum merge treaba !!! Asfalt uscat !

Editat de mihay_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa un fel de dalta de lemn ... cu suprafata mare de contact ...

 

Apoi cu ciocanul bati in lemn si lemnul pe janta.

 

Pune carpe/haine ...indeasa-le cum poti, umfla , bate ... incet si sigur ... cate putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....umple cauciucul cu frunze sau iarba ...fa un fel de moose si dai bataie mai departe cu 40 km/h

Cea mai buna solutie.Nu incerca sa o indrepti ca nu prea ai cum asa,pe camp si mai mult ca sigur o spargi.Si chiar daca o indrepti,cum pui cauciucul pe geanta,cum ii dai aer,sunt sanse mari sa scape aer grupa mare chiar si asa.Insa dak ii bagi frunze,iarba,etc,ca banuiesc ca ai de unde ca e toamna si sunt din belsug,le inghesui in geanta si poti mere cu 40-50 la ora(cu roata spate am inteles ca ai probleme,nu?) sa ajungi la o vulcanizare ceva.

Bafta,sa mai dai un update cand poti,sa ne spui si noua cum ai rezolvat problema.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...