Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 23 ore, iulianserban a spus:

Ai încercat pe cele externe - telesin, ulanzi sau amazon? De astea îmi amintesc acum, ori vrei neapărat din ro? Xtrems.ro avea destule accesorii și nu numai. 

 

Pe cele externe, in afara de site-ul oficial Dji, nu, n-am incercat. Pe Xtrems.ro am gasit cateva accesorii, dar nimic din ce imi trebuie, din pacate. Mersi pentru link.

 

Acum 22 ore, Lup69 a spus:

ishoot.ro au multe accesorii ptr camere de "actiune" si nu numai...Spor!

 

N-au absolut nimic pentru Dji Osmo 3. Mersi oricum pentru link.

LE: Las cateva site-uri pentru eventualitatea in care mai are cineva nevoie:

 

-> marketgarage.ro

-> xtreme.eu

-> globe-flight.de

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
2 hours ago, sandu07 said:

Go pro hero 15 e scumpa pentru bugetul meu

Da, plus ca mai trebuie sa mai astepti un pic, iar tu vrei ceva mai repejor, eventual zilele astea, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Lup69 a spus:

Da, plus ca mai trebuie sa mai astepti un pic, iar tu vrei ceva mai repejor, eventual zilele astea, nu?

Hero 12.ma scuzați pe mine.sunt un ignorant nedemn.nu știu cum am făcut imprudența de a cumpăra motor

Nu merit să postez pe forumul asta alaturi de hadevărații cunoscători

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, cea mai buna camera este cea care ti-o permiti, deci da, poti sa iti iei, dar oricum o sa o schimbi dupa cateva filmari, pana te lamuresti ce vrei sa faci cu ea, doar sa ai tu amintirile tale sau sa postezi filmulete pe site-uri...Motorul este primul sau al ... lea de cand ai inceput sa te dai ? Fix asa si cu camerele, depinde ce asteptari ai de la ele si pentru ce vrei sa le utilizezi...mai "ignorant nedemn":glare:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încep cu o paranteză, am același motor din 2009.nu l am vândut,folosesc altele cu mai putini cai de ceva timp.pebala îl țin în casă

 

M ai lămurit buștean.ce sa zic

 

 

1500 nu știu dacă vreau sa dau pe un hero12.ar merge un hero  10, la 1000 lei

Mă interesează pentru trafic.merg doar extra urban unde vreau sa am  2 acumulatori de rezerva pe care sa ii schimb la o anumită perioadă de timp și să filmeze in bucla.nu știu ce autonomie are o action camera la rezoluție full hdnu vreau filmare la rezoluție 2/4/5k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-ar interesa un sjcam c200 sau c200 pro? Strict ca dashcam, nu de pus clipuri 4k pe YouTube.

https://ipon.ro/shop/produs/sjcam-c200-negru-camera-de-actiune/2160321?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=21483726644&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIrbrevMW2iAMVaaWDBx2qIg9aEAQYASABEgJq6vD_BwE

O am de ceva vreme, pusă pe un suport gen quadlock, alimentată de la usb, 16 ore cu un card de 128 GB, 1080p 30 fps. Știe și 60 gps, inclusiv 4k, dar n-am testat.

Nu vând, doar mi-am spus părerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit multa vreme un dashcam de masina, pus in spatele parbrizului, ca aveam, tu il vrei pe casca, sa filmeze in bucla, ca si autonomie cat speri sa aiba? 

Daca filmeaza sau nu in in bucla, va filma maxim cat va tine bateria, te vezi oprindu-te din plimbare sa schimbi bateria?

Vrei filmare in bucla, vei avea acces doar la ultimele 5, 8 10 minute, in functie de model si de setarile acestuia, deci nu am intrebat degeaba si nici retoric, stii ce vrei? Ia-ti o camera la bugetul disponibil si dupa ce te joci cu ea de cateva ori, abia atunci o sa afli cu adevarat ce iti trebuie....poti sa pui card de 128 de giga, la filmare in bucla nu mai conteaza decat cat de repede transcrie si rescrie...e ceva ce nu se pupa, trasul in bucla cu camera pe casca, asa iti iei un sistem midland cu doua camere pe motor, fata-spate si il pui in bucla...

Deci repet intrebarea...stii ce vrei? E plin youtube-ul de solutii si idei, nu ai timp sa cauti? Daca vrei sa filmezi in bucla, e clar ca vrei sa te "protejezi" de eventuale accidente din trafic, nu? Atunci recomand ceva in afara bugetului, o camera 360.....poate asa te vei putea "proteja".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Lucian_M a spus:

Nu te-ar interesa un sjcam c200 sau c200 pro? Strict ca dashcam, nu de pus clipuri 4k pe YouTube.

https://ipon.ro/shop/produs/sjcam-c200-negru-camera-de-actiune/2160321?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=21483726644&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIrbrevMW2iAMVaaWDBx2qIg9aEAQYASABEgJq6vD_BwE

O am de ceva vreme, pusă pe un suport gen quadlock, alimentată de la usb, 16 ore cu un card de 128 GB, 1080p 30 fps. Știe și 60 gps, inclusiv 4k, dar n-am testat.

Nu vând, doar mi-am spus părerea.

Nu prea,caut ceva la care sa cumpăr și acumulatori

Încă o dată...lasă mă in ignoranta mea

 Nu mi ai spus nimic în plus față de cunoștințele pe care le am

Acum 19 ore, Lup69 a spus:

Da, plus ca mai trebuie sa mai astepti un pic, iar tu vrei ceva mai repejor, eventual zilele astea, nu?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, sandu07 a spus:

Salutare.vreau o camera pentru casca,

Vezi ca astea cam trag de casca la viteze de "autostrada", eu am o Drift Innovation Stealth 2 HD 1080p si la intrare pe autostrada obligat o dau jos. Tine cont ca la drift partea care taie vintul este minuscula fata de un gopro. Cred ca n am mai folosit camera de 4-5 ani.

Daca i gasesti un loc decent pe moto o poti alimenta mai usor, scapi si de n baterii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, sandu07 a spus:

Nu prea,caut ceva la care sa cumpăr și acumulatori

Încă o dată...lasă mă in ignoranta mea

 Nu mi ai spus nimic în plus față de cunoștințele pe care le am

 

Dar te las, cum să nu... Succesuri! 🫢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...