Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Exact la ce m-am asteptat adezivul de pe casca s-a dezlipit (3m) camera a zburat, a fost ocolita de un autobuz si un tir dar a scapat multumita unui biker care a luat-o si caruia ii multumesc inca o data.Prinderea a tinut vreo luna, viteza nu a fost, banuiesc ca de la caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact la ce m-am asteptat adezivul de pe casca s-a dezlipit (3m) camera a zburat, a fost ocolita de un autobuz si un tir dar a scapat multumita unui biker care a luat-o si caruia ii multumesc inca o data.Prinderea a tinut vreo luna, viteza nu a fost, banuiesc ca de la caldura.

Ti-era greu s-o asiguri cu un snur, mai ales ca zici ca te asteptai?

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la ce m-am asteptat adezivul de pe casca s-a dezlipit (3m) camera a zburat, a fost ocolita de un autobuz si un tir dar a scapat multumita unui biker care a luat-o si caruia ii multumesc inca o data.Prinderea a tinut vreo luna, viteza nu a fost, banuiesc ca de la caldura.

Depinde ce tip de 3m ai pus... Iti recomand sa le cuperi pe cele originae daca vrei sa fii sigur ca nu se repeta experienta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce tip de 3m ai pus... Iti recomand sa le cuperi pe cele originae daca vrei sa fii sigur ca nu se repeta experienta :)

Nu am de unde sa stiu daca au fost originale, nu gasesc de vanzare doar adezivul decat cu tot cu prindere si inca 100ron nu mai dau pe 3 bucati.Casca a fost curatata bine, s-a dezlipit partea opusa, banda adeziva a ramas lipita de casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a lansat de curand camera GoPro HERO, la pretul de 129$. http://www.f64.ro/gopro-hero-camera-de-actiune.html

Filmeaza 1080/30 fps , 720/60 fps. Pe moto , cel mai bine e 720 cu 60 fps.

Un test: https://www.youtube.com/watch?v=U4g8eqzRkYc

Băi frate...cînd mai ajung automobiliştii ăia pe unde au treabă? Ce cozi, să-mi trag ceasul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede asa prost din cauza comprimarii youtube?

In caz ca te referi la camera GoPro Hero , mie imi place cum se vede, destul de clar... Si e GoPro , nu copie chinezeasca gen Sj 4000

 

Băi frate...cînd mai ajung automobiliştii ăia pe unde au treabă? Ce cozi, să-mi trag ceasul :(

:funny: Pe bicicleta sigur ajungi mai repede. Asta in caz ca nu iei vreo oglinda :))

Sau faci ca asta... https://www.youtube.com/watch?v=dSuwEqu9T8U

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma... asa de tare ma oboseste gopro-ul de nici nu ma mai pot da cu motoru' :))

 

Asta e vrajeala sa-si vanda REEVU castile, trist e ca dupa un lobby si niste banuti ar putea sa declare gadgeturile atasate de casti ilegale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am postat link-ul in special legat de posibilitatea ca, suportul unei camere atasate de casca sa perforeze casca la un accident. Din punctul meu de vedere este un argument valid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca este posibil. Unu la mana, ar trebui cumva ca lovitura in suport sa fie exact unde ai camera si perfect perpendiculara pe casca astfel incat sa zicem ca ar exista vreo sansa sa perforeze.

Doi la mana, plasticul acestor suporti se va sfarama/face bucatele cu mult inainte de a reusi sa patrunda prin shell-ul castii (vorbim de casti, nu de cele din targ :) ).

Poate doar surubul de prindere sa faca cumva sa patrunda prin invelis. Dar iti dai seama cam cum ar trebui sa se alinieze planetele ca sa se intample asta. Plus ca sunt suficient de scurte incat nu cred ca ar strabate toata grosimea castii/polistirenului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am citit ultimele 3 pagini. Caut si eu o camera ieftina, al carei acumulator sa tina ceva mai mult.

SJ4000 pare ca ar are un raport foarte bun calitate/pret si se poate comanda din Romania, pare-se livrarea e moca. Dar duce pana la 95 de minute...

http://camera-video-digitala-sport.compari.ro/sjcam/sj4000-p244168143/?gclid=CjwKEAjws5CrBRD8ze702_2dyjYSJAAAJK9yzpVCg9YwkkGO0565s1KvWjgki7cP3hLD38mc0chOZBoCpuHw_wcB

Iar reviewul asta poate ajuta mult mai ales sa te feresti de fake-uri

Cred ca e unul din cele mai detaliate din cate am vazut

Si go pro-ul a ajuns destul de ieftin...nu stiu ce calitate are filmarea

http://www.xtremvideo.ro/catalog/camere-gopro-hero-4_gopro-hero_28930.htm

Mai e si drift stealth2...care, ca si ghost-ul poate pana la 3 ore de filmare

/index.php?/topic/727048-drift-stealth2-actioncamera-788-lei/

Am mai gasit si un smailo...la un pret ok...dar nu stiu cat tine bateria. acum e la reducere la emag

http://www.emag.ro/camera-video-sport-smailo-action-8mp-wi-fi-full-hd-black-smaact/pd/DJLQ1BBBM/

Nu as vrea sa dau prea mult, tinand cont ca probabil nu am sa urmaresc vreunul din filmuletele inregistrate, deci nu ma intereseaza calitatea cat ma intereseaza durata inregistrarii. Sa suporte o memorie de 32 de giga...sau mai mica cu posibilitatea de inregistrare peste...

Tin minte ca dadusem acum un an peste doua camere...una care putea sta in stand by si la o apasare de buton inregistra ultimele 30 de secunde si urmatoarele 30 de secunde...la fel se intampla si in caz de soc(accident)

Mai gasisem una care, din stand by, la o apasare de buton inregistra ultimele 5 minute dinainte de a apasa...

Voi ce experinte aveti? Ce mi-ati putea recomanda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am gasit replica de mount curbat de GoPro. Intrebarea e cum pot lega camera cum ziceati voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am lipita si sus si lateral cu talpi de pe china, important e ca adezivul sa fie 3m vhb. Si pentru siguranta ta poti sa iei si tethering din ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat o camera Sony As30 si problema e ca nu imi dau seama cum sa o montez pe casca.Prinderea dreapta nu merge iar ceaialalta imi pare ca s ar potrivi doar in partea de sus.Cum ati reusit sa prindeti de lateralul casti

» Post actualizat in 04 Jun 2015 20:06

Am uitat sa precizez ,casca e un Shoei Xr 1100

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...