Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pr3 pe prima ploaie.o minune.nu credeam ca o mobra poate sta asa pe asfalt ud.am zis ca revin cu info dupa ce am scos cutiuta magica.nu am observat vereo crestere o aconsumului iar surgingul a disparut complet.e alta mobra.aici am gasit expicatia si rezolvarea http://www.r1150r.net/board/viewtopic.php?f=2&t=10650.cred ca poate incerca oricine safaca treaba asta .daca nu e multumit cred ca se poate pune la loc ccp si reseta calc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat bun zic eu, pentru cei ce au quick connects (conectori rapizi) la tur si retur la benzina. In timp, o-ringurile de etansare se rod, si incepe sa curga benzina pe acolo. Asta se intampla pentru ca de la atata dat jos si pus la loc rezervorul, o-ringurile se uzeaza mecanic si se rup. Astfel ca la un moment dat, incepe si picura incet incet. E pacat zic eu, mai ales ca nici gazul nu e tocmai ieftin si e si periculos.

 

Asa ca sfatul meu e sa schimbati o-ringurile alea. Costa cam 12 ron bucata originale si aveti nevoie de 2 bucati. De asemenea, ele is responsabile si cu faptul ca intra greu mufele alea una intr-alta. Cu o-ringuri noi, intra extrem de usor... Asta e un mare plus, pentru ca din cauza ca intra greu, tinzi sa le fortezi si sa le rupi. Nu cred ca are sens sa mentionez cat costa un set de cuple rapide noi...

 

Astea se intalnesc pe unele R1150, toate R1200 si pe K-uri (seria K1200, etc). Ca si idee, cam ce e de dupa 1999 incoace.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pr3 pe prima ploaie.o minune.nu credeam ca o mobra poate sta asa pe asfalt ud.

Ha! Ti'am zis ca o sa te indragostesti!

 

Caut vanzatorul acestui produs :http://www.ebay.de/itm/BMW-Topcase-fur-K1200-GT-/140933368594?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item20d0488b12#ht_500wt_1203 cine il cunoaste sa ma ajute cu un nr. de tel. Multumesc

zively

Man, vezi ca aia e laterala, nu topcase cum zice el...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat bun zic eu, pentru cei ce au quick connects (conectori rapizi) la tur si retur la benzina. In timp, o-ringurile de etansare se rod, si incepe sa curga benzina pe acolo. Asta se intampla pentru ca de la atata dat jos si pus la loc rezervorul, o-ringurile se uzeaza mecanic si se rup. Astfel ca la un moment dat, incepe si picura incet incet. E pacat zic eu, mai ales ca nici gazul nu e tocmai ieftin si e si periculos.

 

Asa ca sfatul meu e sa schimbati o-ringurile alea. Costa cam 12 ron bucata originale si aveti nevoie de 2 bucati. De asemenea, ele is responsabile si cu faptul ca intra greu mufele alea una intr-alta. Cu o-ringuri noi, intra extrem de usor... Asta e un mare plus, pentru ca din cauza ca intra greu, tinzi sa le fortezi si sa le rupi. Nu cred ca are sens sa mentionez cat costa un set de cuple rapide noi...

 

Astea se intalnesc pe unele R1150, toate R1200 si pe K-uri (seria K1200, etc). Ca si idee, cam ce e de dupa 1999 incoace.

 

;)

patit! asa fain sfaraia benzina pe cilindrul incins. morcov mai mare n-am avut in viata mea.

 

oricum, de unde se pot comanda? bavaria? poate ai la indemana si un cod pentru ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pr3 pe prima ploaie.o minune.nu credeam ca o mobra poate sta asa pe asfalt ud.am zis ca revin cu info dupa ce am scos cutiuta magica.nu am observat vereo crestere o aconsumului iar surgingul a disparut complet.e alta mobra.aici am gasit expicatia si rezolvarea http://www.r1150r.net/board/viewtopic.php?f=2&t=10650.cred ca poate incerca oricine safaca treaba asta .daca nu e multumit cred ca se poate pune la loc ccp si reseta calc.

nu merge link-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce geaca recomandati pt vara in oras? Eventual sa se poata folosi si primavera/toamna?

Ma tot uit la o geaca Airshell la 250$ (second hand, "great condition")

Am avut Airflow 4: in pantaloni cam transpiram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALONUL MOTO - BUDAPESTA

 

prostie mare ca au facut GS-u racit pe lichid, dupa parerea mea cele mai afectate si clar se vor duce la dreaq in caz de il scapi si face "buf" sunt radiatoarele alea...

radiatoarele alea sunt bine puse. stai linistit. la R1100R la fel stau radiatoarele de ulei. si eu am scat de cateva ori al meu in parcare si nu a patit nimica.

Editat de BMW RIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

vreau sa stiu si eu ceva detalii, pareri pro , contra , despre aceste 2 moto, ca si an de fabric. fac referire la 2000 pana in 2004

ce ar trebui sa stiu daca as vrea sa cumpar una dintre ele, de unde ma sfatuiti sa cumpar

am un k 75 si il vand pt a avansa un pic, de aceea am deschis acest topic

va multumesc

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De plictiseala am rasfoit primele pagini ale forumului,de cind luigi avea rt si bmw rider erea singurel printre multi posesori de k ,unde nu se stia mai nimic de marca ,importatori de piese sau chiar ce tip de ulei se poate folosii.acum se pot afla de la cele mai banale informatii pina la cele mai nici amanunte .asta inseamna forum si pasiune.bravo celor care fac treaba asta un lucru productiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...