Sari la conținut

Postări Recomandate

E bine asa, stai tu pe BMW, ca tot la tine ajungem. Sa ai spor, mai fa-ti timp si de mobra ta. Apropos plateste bine proprietarul? :rolleyes:

E bine si daca pune mult suflet...

Spor!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce am vazut eu, toti mesterii de mobre, care fac orice la orice mobra, is blamati de clienti. Da toti! Asa ca e mai bine sa cunosti o singura marca si sa mergi pe aia ;)

mare adevar. am si eu o intrebare , pentru GT exista crashbar

:cheers: zively

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Generalista explicatie, care se traduce prin "BMW-ul care l-am avut eu nu se potrivea stilului meu.."

Altfel suna ca si cum ai spune ca nu-ti mai trebuiesc femei toata viata, fara sa precizezi daca esti gay sau ca-ti plac doar brunetele!

:crack: :lol:

 

m-am alaturat si eu voua cu un 1150 RT.

Vreau sa-i multumesc lui Luigi pentru sfaturi si xenon evident :)

Sa ne auzim cu bine!

post-40610-0-86915600-1339493396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe poze si o filmare in cateva zile :D

N-am vazut pana acum filmare cu 1150 RT onboard... fac eu una pentru cei care vor o jucarie dinasta sa fie siguri ca nu o sa se insele la achizitie!

 

PS: am vazut tot pe net ca unii au pus casetofon de masina, in compartimentul din stanga.

Voi ce anume aveti sau ce sfat ?

Boxele nu le am, nici comenzile pe ghidon pentru control radio.

Sa-mi pun un casetofon normal cu mp3 si niste boxe de marimea potrivita?

Se aud in mers la 90-120 ? sau ma chinuie talentul degeaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa te complici. Casestofonul original e Clarion, are si comenzi pe ghidon. Boxele is waterproof. Multi lauda sistemul audio ca fiind prost si ca nu se aude nimic de la 80 la ora in sus.

Spatiul ala ii util pentru chestii care ai nevoie de ele sa le accesezi rapid, cum ar fi uleiul de motor pentru completat :laugh:

 

Sau daca vrei sa iti montezi ceva auto, sa le arati la tovarasi ce mobra tare ai... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe poze si o filmare in cateva zile :D

N-am vazut pana acum filmare cu 1150 RT onboard... fac eu una pentru cei care vor o jucarie dinasta sa fie siguri ca nu o sa se insele la achizitie!

 

PS: am vazut tot pe net ca unii au pus casetofon de masina, in compartimentul din stanga.

Voi ce anume aveti sau ce sfat ?

Boxele nu le am, nici comenzile pe ghidon pentru control radio.

Sa-mi pun un casetofon normal cu mp3 si niste boxe de marimea potrivita?

Se aud in mers la 90-120 ? sau ma chinuie talentul degeaba?

Ai primit un sfat bun de la DAN, eu pot sa iti spun ca tocmai am dat blaupunkt-ul jos si am avut dif. JBL/Harman30W RMS. Am facut si 2 carcase de plastic pt a nu pierde sunetul... DEGEABA ! La peste 80 poti asculta doar in casti.

Apropos, vand difuzoarele (3 luni folosite mai bine zis nefolosite) daca chiar insisti sa montezi.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nici eu nu m-as complica cu montajul cass-ului.

La fostul RT aveam pregatire, cu boxe originale si antena si am luat un Sony la care i-am adaptat telecomanda pe bord.

Nu am ascultat de doua ori muzica la el!

Idem si la LT-ul actual, asta desi sistemul de pe asta este mult mai performant, cu patru boxe, care se aud bine pina pe la 120 km/ora.

De banii astia cumpara-ti un kit intrercom la care pui un MP3 si asculti in difuzoarele din casca ce vrea muschiul tau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu aduc intercom-uri.

Sunt de doua feluri, prin bluetooth sau prin cablu.

Eu am prin cablu si recomand Autocom(UK), cu performante similare dar la jumatate de pret fata de Baehr sau AKE..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUV, recomanzi ceva vis-a-vis de intercom, pt castile obisnuite? poti aduce?

 

Recomand : http://www.ridermagazine.com/gear/midland-bt-next-motorcycle-intercom.htm

eu si inca trei prieteni folosim aceasta comunicatie.

:cheers: zively

 

LUV, recomanzi ceva vis-a-vis de intercom, pt castile obisnuite? poti aduce?

 

Recomand : http://www.ridermagazine.com/gear/midland-bt-next-motorcycle-intercom.htm

eu si inca trei prieteni folosim aceasta comunicatie.

:cheers: zively

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma gandeam ca nu fac mare branza cu difurile. Va multumesc pt sfaturi :)

Am facut azi prima suta de km, de acomodare, cu sotia in spate. Mi-a placut cum s-a comportat si la curbe pe drum bun, dar si pe drum rau / pietris.

Chiar tind sa cred ca am nimerit motorul perfect.

 

post-40610-0-05920400-1339531855_thumb.jpgpost-40610-0-37323100-1339531881_thumb.jpgpost-40610-0-54818300-1339531892_thumb.jpgpost-40610-0-79063200-1339531982_thumb.jpg

 

Mai o chestie... prizele de 12v de ce sunt asa mici?

Adica si cea din bord si cele doua din stanga scaunului sunt prea subtiri ca sa intre ceva in ele...

Este nevoie de ceva adaptor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

Are careva prin garaj oglinda stanga la un R1200GS model 2006?

Si ma mai intereseaza un electrician bun de BMW in Bucuresti care sa lucreze ziua (am vorbit cu Relu, e disponibil dupa 18 si nu pot ajunge la el)

Multumesc.

Editat de Ravishing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect,

 

Sunt proaspat posesor al unui R1100RT din 1996 .....deja ma declar indragostit de el (l-am cumparat de la Radu din Otopeni, RENEGADE aici pe forum).

Mi-au placut aceste modele inca din 2009 ...de cand am primit categoria A ...dar am preferat sa incep cu un maxi de 150 ...apoi un Burgman de 400 ...si acum micul monstru.

Adunati kilometrii ...am cam 30.000 ....fara incidente si cu foarte multa grija.

 

Tin sa ii multumesc si lui Luigi aici, cu ocazia asta pentru tot.

 

Merg intotdeauna cu pasager si nu ratam weekend pentru plimbare.

 

Numai bine,

Bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Bun venit si asfalt curat si fara gropii [cam greu de gasit prin Buc]

Da la inceput asa ti se pare un mic monstru ,dupa un timp nu va mai fii asa ............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Micul monstru", R1100RT ...

Incercati sa mergeti odata fara coburi, topcase si mai ales fara carene; parca esti pe un chopper... o senzatie usoara.

Asta am facut recent sa ma asigur ca totul e ok si nu ma paste iar vreo demontare de carene.Si totusi grabindu-ma am pus 20L benzina.

Dupa curatarea platinelor releului ABS ( aveam deja smirghel 2000) am masurat distanta fixand-o la 0,20. Sigur asta e o mare cauza ce genereaza eroarea ABS, pe langa slabirea bateriei.

Sfatul meu pt treaba asta e de a avea pregatit un capac de rezerva al locasului unde este montat releul (cca.5,5 dolari + shipping)- daca va comanda cineva doresc si eu.

Xenonul care nu este "bixenon" si face diferenta fazelor prin interpunerea unei lamele pt faza scurta, mi-a dat bataie de cap la remontare. Fiind numai masa cu un plus si totusi trebuind sa se prezinte cu 2 faze. Am eliminat dioda montata de fostul posesor si am montat un releu, sigurante si cel mai mult ce ma durea sa fac cuplarea cu instalatia motocicletei prin cupla de H4 (pt asta am folosit soclul unui bec).

Si a mai primit motorisca cu ocazia reviziei un frumos topcase GIVI V46 pt 2 casti ...boierie fata de original...

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Micul monstru" ...asta ca o aluzie la Burgman-ul de 400 de dinainte (pe care nu l-as fi dat ....era perfect pentru oras ...dar din lipsa de fonduri ...si din insistenta noului proprietar :rolleyes: am ajuns la categoria care imi place cel mai mult).......

 

Astazi a primit 2 proiectoare - 60ron (asta sa fiu vazut mai bine prin traficul din Bucuresti) ...montate ca la carte (releu, siguranta, etc...) ....durata ...vre-o 2-3 ore ...demontat carene laterale ..bord ...bla bla. Maine adaug niste poze.

 

In weekend primeste inca o plimbare la mare ..plaja Corbu mai exact ...incarcat la maxim cu pasager si bagaje.

 

Cu respect,

Bogdan.

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...