Sari la conținut

Accident Pasaj Pipera 26.11.2012


ADOette
 Share

Postări Recomandate

Azi, in jurul orei 13, pe pasajul Pipera, in directia Pipera Tunari, am trecut pe langa un accident in care erau implicate o motocicleta si doua autoturisme.

Inca nu venise salvarea. Am vorbit cu soferul motocicletei, care sustine ca a pierdut controlul alunecandu-i roata fata si a intrat in autoturismul din fata lui. Era constient si destul de calm. Avea dureri mari la un picior, presupunea ca e rupt si era lovit la fata. Am facut cateva fotografii si am plecat dupa ce l-a luat salvarea si au venit prietenii lui in ajutor. Din cate imi amintesc il cheama Alex.

Sper sa se faca bine si contuzile sa fie cat mai superficiale!

post-68484-0-83961500-1353946212_thumb.jpg

post-68484-0-40956900-1353946213_thumb.jpg

post-68484-0-94493500-1353946213_thumb.jpg

post-68484-0-48881700-1353946214_thumb.jpg

post-68484-0-03858400-1353946215_thumb.jpg

post-68484-0-20991200-1353946216_thumb.jpg

post-68484-0-74660100-1353946216_thumb.jpg

post-68484-0-30606600-1353946217_thumb.jpg

post-68484-0-96983600-1353946217_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si pe mine m-a mancat un pic in weekend sa ies si era sa ma scarpin...

e timpul sa le cam lasam pe sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului

sunt scarboase 2 ct cand e asfaltul rece,eu am pierdut spatele la o accelerare usoara

 

nu cred ca cel de pe fata e 2ct. spatele imi aduce a pilot road 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe asfaltul asta rece, cauciucul tre' sa fie cel putin soft ca sa nu alunece ca naiba. S-a cam dus sezonul de mers cu peste 50 la ora in oras. Nu zic ca asta a fost cazul aici, vb in general.. Sanatate riderului!

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

E un pic cam exagerata afirmatia veteranului.

Trebuie sa iti adaptezi mersul in functie de gradele de afara si mai ales de varsta gumelor si puterea motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

Si ca sa fim cica mai permisivi, eu zic martie-octombrie, daca sunt mai mult de 15 grade si straluceste soarele pe ceriu'!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

 

N-are nici o treaba ce-a zis veteranu' tau ......cu nimic ....Sau sa-nteleg ca un August nu poti pupa asfaltu'?

 

@serghei42: Ai dat edit. bine ca ti-ai dat seama ca ai scris o imbecilitate.

 

Cred ca pe baiatu' in cauza fix parerea Loganistilor de pe forumurile de Logan il intereseaza....

 

Asa va mai place sa va dati cu parerea si sa o ardeti experti pe forum...

 

Stii tu sigur de ce-a cazut baiatu asta, de ii spui sa se lase de meserie? ai fost acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cazut pentru ca nu a cascat ochii.Corect ? Daca murea aruncam cu blesteme si intorceam lumanari ,,conservarului".Hai sa fim seriosi.Asta a fost un accident PENIBIL.

 

Cat despre datul cu parerea ,asta este si scopul postarii unui accident aici ,nu? Crezi ca va invata cineva ceva din rubrica accidente?

 

PS-TU ai fost acolo? Lumineaza-ma si pe mine ,ce mare conspiratie a astrelor a generat acest accident ? A ,,pierdut fata" .....asta auzim mereu.Ai dracului ,unii merg zeci de ani pe doua roti si nu mai ,,pierd"nimic.TU de cate ori ai ,,pierdut fatza" pe asfalt?

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu propietarul motocicletei, riderul este la spital in operatie, se pare ca e nasoala treaba cu piciorul. Nu a putut sa imi dea mai multe informatii despre accident... Bine ca nu s-a lasat cu RIP si pacat de motocicleta, deja incepusem sa strang banii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi eram cu motocicleta cand am vazut accidentul. Ma intorsesem din drum ca s-o iau pentru ca era atat de aglomerat cu masina si se statea bara la bara, ca am calculat ca voi ajunge cu siguranta mai repede la destinatie chiar daca ma intorc pana acasa s-o iau, ma echipez si apoi plec iar la drum. Si asa a si fost, dar dupa ce am vazut accidentul si cat de usor poti pierde controlul din cauza asfaltului si cauciucurilor reci am hotarat ca asta a fost ultima iesire de anul asta...

 

 

 

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

 

Veteranul tau a adaptat-o la motociclism, dar vorba originala este despre tantari. In lunile fara R, respectiv cele calde, sunt tantari iar in cele cu R dispar tantarii :P

Bineinteles ca povestea este relativa :)

Editat de ADOette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un moto veteran, din garda veche, care in prezent are 68 ani si încă merge pe 2 roti, un chr 1000 trz din 2007 mai exact, mi.a spus asa : daca vreo sa ajungi sanatos la varsta mea pe motoare, tine minte ca se merge pe mtocicleta doar in lunile anului care nu.l contin pe "R" Mai, Iunie, Iulie, August.

 

un vetelan de tastatula, ce sa mai :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cazut pentru ca nu a cascat ochii.Corect ? Daca murea aruncam cu blesteme si intorceam lumanari ,,conservarului".Hai sa fim seriosi.Asta a fost un accident PENIBIL.

 

Connoisseur-ule...eu zic sa te duci sa-i dai si 2 educative cu dosu' manusii de motociclist....Cum isi permite el sa cada si sa faca de ca.ca aceasta comunitate sclipitoare de motociclisti :))

Cat despre datul cu parerea ,asta este si scopul postarii unui accident aici ,nu? Crezi ca va invata cineva ceva din rubrica accidente?

 

Asa e ,e liber la dat cu parerea.........da' acu fiecare face.....cum il duce capu' ...

 

PS-TU ai fost acolo? Lumineaza-ma si pe mine ,ce mare conspiratie a astrelor a generat acest accident ? A ,,pierdut fata" .....asta auzim mereu.Ai dracului ,unii merg zeci de ani pe doua roti si nu mai ,,pierd"nimic.TU de cate ori ai ,,pierdut fatza" pe asfalt?

 

Sunt oameni care au zeci de ani de mers pe motor asa cum zici tu,oameni chiar cu experienta exponential mai multa decat ai tu (corect,speculez), si care tot au mierlit-o (Dumnezeu sa-i ierte). Care-i morala? Daca nu pierzi fata , te dai zeci de ani pe motor sau cum?

 

Si pt amuzamentu' tau, am pierdut de nenumarate ori fata. in 80 % cazuri datorita faptului ca eram prost si avem guma uzata. Si din cazurile alea cateva s-au soldat si cu pupatul asfaltului... Dar na, prostia mea mi-am platit-o singur. Noroc ca n-a fost atunci unu ca tine care sa ma apostrofeze si sa ma faca incompetent...

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...