Sari la conținut

Tunele Sub Bucuresti


lil debul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Add me in ! daca face ti vre o "drumetie" subterana dati un semn- la o adica am si ceva echipament- nimicnicie@yahoo.com

probabil nu o sa pot urmari accest topic dar chiar mi ar placea sa incerc ceva "urban-speo" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu va rog planurile de la opera ca am fost acum cateva luni si cred ca l-am facut pe tot dati-mi si mie pe id-ul edi_edi16 planurile de la buncar va rog , app cred ca o sa mai fac o excursie ma contactati daca vreti sa veniti si voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut...am citit tot si mi se apre foarte interesant, mai ales ca-s pasionat de chestii din astea...mai faceti vreo expeditie?

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut ... Sunt nou pe aici am citit toate cele 68 de pagini cap-coada ... Acuma urmeaza sa fac si eu un tur pe la opera si pe la acele baterii plus ca mai am cateva informatii care ar putea fi folositoare ;) Daca mai vrea careva sa vina un PM si se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
gata, v-ati oprit din planificat? vad ca in leg cu forturile nu ati facut mari progrese. aruncati un ochi aici si lamuriti-va :yikes: http://forturibucuresti.blogspot.com/2008_08_01_archive.html am luat parte la majoritatea expeditiilor.

E, uite un om hotarat :kiss:

Bravo :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, uite un om hotarat :yikes:

Bravo :yikes:

 

 

si nici macar nu-s motociclist, dar merg pe 2 roti, autopropulsat. am o nelamurire in legatura cu lipsa de interes de mai bine de 6 luni fata de acest subiect. daca vizitati blogul va rog sa lasati comentarii. orice informatie in plus ajuta. :kiss:

Editat de axelanti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nici macar nu-s motociclist, dar merg pe 2 roti, autopropulsat. am o nelamurire in legatura cu lipsa de interes de mai bine de 6 luni fata de acest subiect. daca vizitati blogul va rog sa lasati comentarii. orice informatie in plus ajuta. :yikes:

Nu e lipsa de interes, ca unii dintre noi chiar sunt pasionati de astea, dar timpul e un mare dusman, stii tu vorba aia :yikes:

Pai scotoceste bine topicul, ca-s puse si aici multe informatii sper eu, utile :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu e lipsa de interes, ca unii dintre noi chiar sunt pasionati de astea, dar timpul e un mare dusman, stii tu vorba aia :yikes:

Pai scotoceste bine topicul, ca-s puse si aici multe informatii sper eu, utile :yikes:

 

l-am citit integral si in afara de informatia cu pasaju lujerului nu mi-a atras atentia nimic in mod deosebit. sper sa ajung acolo si sa va dau detalii.

 

 

l-am citit integral si in afara de informatia cu pasaju lujerului nu mi-a atras atentia nimic in mod deosebit. sper sa ajung acolo si sa va dau detalii.

 

 

 

Am revenit in forta cu un blog, iar primul articol este cu informatii promise despre tunelul de la Lujerului. Lasati comentarii va rog.

 

http://axelanti.blogspot.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am citit integral si in afara de informatia cu pasaju lujerului nu mi-a atras atentia nimic in mod deosebit. sper sa ajung acolo si sa va dau detalii.

 

 

 

 

 

 

Am revenit in forta cu un blog, iar primul articol este cu informatii promise despre tunelul de la Lujerului. Lasati comentarii va rog.

 

http://axelanti.blogspot.com/

 

 

locul de joaca al rapp-erilor....grafitisti.....

 

destul de macabru....spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locul de joaca al rapp-erilor....grafitisti.....

 

destul de macabru....spor!

 

Macabru in ce sens? Ca-i plin de gunoaie? E ceva normal pt un loc parasit. Sincer mi s-a parut kiar curat avand in vedere ca e perfect pt a depozita deseuri de orice fel. Observatia asta ma face sa cred ca a fost abandonat nu de mult timp. Cat despre "loc de joaca", da, e un fel de a spune, desi dak stau sa analizez as putea numi locatia o adevarata galerie in aer liber. Ms de urare, dar nu imi ajunge! astept o implicare mai activa. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
@axelanti : Am un sfat chiar daca este un pic offtopic: numai scrie pe blogul tau cu font alb pe fundal negru!!. Nu am putut citi mai mult de 10 - 20 de randuri. Imi fac praf ochii. :D

 

 

:)

 

 

Asta e, imi pare rau, dar momentan ramane asa. Daca l-ai fi citit pana la capat si ai fi lasat comentariu pe blog, poate ca as lua mai in serios sugestia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa recunosc ca am ramas fascinat ...........................nici nu aveam idee de existenta acelor forturi , stiam ceva de niste catacombe in camp la capatul tramvaiului 8 si 23 la Zetari (si nu ma refer la ghetouri )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in Voluntari sunt,este posibil chiar usor sa intri in aceste forturi...din pacate armata a inundat nivelul 3 subteran ca nu avem acces la tunelurile care ajung in centrul capitalei si care comunica cu restul forturile...si din cauza ca inca se mai gasea munitie si arme uitate pe acolo + ca existau camere

zidite in care gaseai mancare,arme etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista oare posibilitatea unor scufundari in tunele inundate ? Nu stiu ce sa zic , merge si un echipament mai primitiv , genul furtun prin care sa respiri ? Nu ride-ti ,va rog si nu incerca-ti asta acasa. Poate ne zice cineva care stie mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista oare posibilitatea unor scufundari in tunele inundate ? Nu stiu ce sa zic , merge si un echipament mai primitiv , genul furtun prin care sa respiri ? Nu ride-ti ,va rog si nu incerca-ti asta acasa. Poate ne zice cineva care stie mai bine.

 

Pai tu crezi ca trebuie sa faci doar 2-3 metri? :rolleyes: Probabil trebuie sa te plimbi serios pana gasesti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...