Sari la conținut

TARA NOASTRA CA O FLOARE.BASHINA PORCULUI.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

O fac intentionat! pun tot felul de capcane!

Prietenul Bogdan :( ,care a decedat Duminica in Ciolpani in accidentul moto, mi-a povestit acum vreo luna ca ,in Barbulesti un grup de romi i-au intins sarma inghimpata in fata , noroc ca i-a vazut din timp!

Oameni buni, sunt si Romi muncitori si cinstiti, insa 3%. restu sunt doar pe jefuit! ne asteapta vremuri grele!

Bunule, bine ca a scapat pustiul tau bine! spune-i sa se lase de vitezane! incredinteaza-i Zundapp-ul!

:crack: Pustiul meu a facut 35. :crack: Zundapele e al meu.O sa-i dau 56- le cu atas.Cu asta poa sa ia toate pietrele din lume.No problem.

 

Apropos.Hornetul nu-i vitezana.E o motocicleta linistita.Cuminte,dovada ca nu l-a dat pe jos.Fiabila,manevrabila,usurica,usor de intretinut,4,5l/100 km.Si pot continua pana maine cu calitatile ei.daca n-ai pretentii de 299 km/h,se duce pana la 240 km/h.E drept ca te cam bate vantul .

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de ce? nu stii sa depasesti pe dreapta sau ce? :| eu unul conduc de 12 ani legal

Eu nu prea inteleg fraza asta. :crack: Tu conduci legal, dar îi pui pe alţii sa o faca ilegal?! Mda :rusinica: RRumania rulz !

 

E prima oara cand aud asa vorbe despre tigani, cu aruncatul bolovanilor intentionat pe carosabil. Nu stiu unde se va ajunge in felul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Zi-i lu fi-tu sa caste dracu ochii pe unde merge. A2 e plin de gropi. "Bolovanul" putea fi o ditai bucata de asfalt dezghiocata din gropa de masini. Si zi-i ca 140 pe ora e o idee proasta pe o autostrada cu gropi din metru in metru. Tocmai m-am intors de pe ea si am luat cateva care m-au zguduit pana-n bojoci. Noroc ca mergeam doar cu 160 ca cine stie, pateam ca fi-tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu scenariile,tigani cu bolovani capcana si alte SF-uri!Daca era asa trebuiau sa stea la panda pe banda de urgenta!

Firmele de paza patruleaza destul de des pe autostrada,iar oricine este gasit este interpelat de baieti!

Mai repede cred ca a cazut din vre-o bascula sau era desprins din sosea !

Se fac magarii dar in alte locatii si in alte moduri!

Rau a ajuns tara asta:nu mai poti sa da-i in gropi si bolovani ca tiganii sunt de vina!

Numai rasisti plangareti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu scenariile,tigani cu bolovani capcana si alte SF-uri!Daca era asa trebuiau sa stea la panda pe banda de urgenta!

Firmele de paza patruleaza destul de des pe autostrada,iar oricine este gasit este interpelat de baieti!

Mai repede cred ca a cazut din vre-o bascula sau era desprins din sosea !

Se fac magarii dar in alte locatii si in alte moduri!

Rau a ajuns tara asta:nu mai poti sa da-i in gropi si bolovani ca tiganii sunt de vina!

Numai rasisti plangareti!

Acu vreo 10 ani veneam de la Giurgiu spre Bucuresti.De la vama am luat ca pasager ,un politist.Masina ,un Mercedes 200 D,mai vechiut.Seara.Undeva ,pe langa Daia, se aude o mare bububuitura la parbriz.Politistul pune instinctiv bratele in fata capului.Eu am dat sa opresc.Omu zice sa nu opresc si sa merg mai departe.A fost un mare bolovan aruncat de tigani in geam ca sa opresc.Asa mi-a spus politistul.Am ramas cu un orificiu de 2mm in parbriz ,ca amintire.

Trec cu motocicleta pe traseul Buc.-Berceni-Dobreni-soseaua de centura.La un moment dat o ploaie deasa de pietroaie ma anunta ca am ajuns in tara lui corvus corvus.

Acu 25 ani mergeam cu trenul Buc.-Pitesti.Pe undeva prin tara bashinii porcului,fo 3 pui de tzigani nenorociti,exersau trasul la tinta cu pietroaie,pe amaratul de tren.Tinteau prost.N-au nimerit niciun geam.Astea sunt traite de mine.

Hai sa nu ne pe noi si sa nu fim ipocriti.Ca sa poti rezolva o probleme trebuie in primul rand sa recunosti ca ai o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de cocalarii si meltenii care arunca pampersi folositi pe geam, pahare de cafea, servetele, pungi si altele nu ziceti? ca tigani nu sunt. Consecintele fot fi fatale in unele situatii. Era o scrisoare a lui Bendeac, ce surprinde foarte bine fenomenul, nevestele lor sunt mereu gravide, ne-au invins. Situatia nu e doar in trafic, e o problema a intregii societati romanesti, chiar si in institutii si companii cu pretentii cocalarii fac legea, reteta ospatarului care se descurca. Este o singura solutie, astia doar de frica stiu - ca toate dobitoacele necuvantatoare de altfel.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut mare noroc baiatul tau, caci a fost o lovitura f. puternica. Nu mi se pare corect si nici nu e legal sa tii banda de viteza ocupata, chiar daca esti cu n-spe prieteni sau singur. Civilizat, legal si frumos este sa observi in oglinda cand din spate se apropie cineva cu viteza si sa ii faci loc din timp. E problema celuilalt participant la trafic daca depaseste viteza legala. Mie imi face placere sa cedez banda cand nu vreau sa merg mai tare decat cel ce vine din spate cu viteza ridicata. Stiu ca omul apreciaza faptul ca l-am observat din timp si i-am cedat banda, asa cum e si legal. De asemeni cand schimbi banda doi cu unu indiferent de motiv, dai semnal din timp, te asiguri in oglinda si apoi incepi manevra, altfel te ia pe capota vreunul din spate...

Situatia nu e doar in trafic, e o problema a intregii societati romanesti, chiar si in institutii si companii cu pretentii cocalarii fac legea...

Aici iti dau dreptate !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cine-a pus pietroiu'n drum ...dar referitor la presupusii atentatori azi am avut si eu o surpriza cu niste puradei la o trecere de pietoni . ei aveau rosu si se tot prefaceau ca se arunca in fata masinilor si evident mi-au facut si mie faza. mi-a stat putin inima in loc si deja ma gandeam la telescopica din dotare.

nu pot sa zic ca am avut incidente cu dinastia mai colorati pentru ca de multe ori nu au curajul sa treaca la fapte, dar cred ca daca ajuns in situatia sa imi iau cataroaie in casca ma intorc mai pe seara si ii incalzesc bine :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rromii sunt o rasa inferiora din specia om. Singurul beneficiu pentru societate este acela de a fi dati exemplu negativ. Nici macar un tigan, nu contribuie la bunul mers al societatii, sau daca o face tot recupereaza intr-o buna zi cand instinctul de primata agresiva iese la lumina. sa ne imaginam o Romanie fara tigani ... NU ere prost Hilter, daca reusea aveam colonii pe marte la ora asta.

 

Cu toate cele mentionate mai sus trebuie sa-i "iubim" sa ne "bucuram " de ei. La ora asta se vrea sa ne.. uram tara,, sa ne uram intre noi sa ne fie rusine ca suntem Romani, sa ne spele creierele, si umanitatea din noi .. se rupe sufletul in mine cand mai vad cate un destept ca se trezeste el in analiza lui sa zica " Mi-e rusine ca sunt Roman" da ce ai vrea sa fi ma !? .. american, englez, grec. Orice ai fi in afara de ce te nasti esti strain in sufletul tau. Sa ne cinstim stramosii si sa le mentinem obceiurile... ca asta ii scoate din minti.. !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sa fim Romani si sa ne mandrim.. sa scriem pe noi cum fac engelzii si americanii.. sa le aratm noi lor. Ar trebuii sa fim de ai dreq Romani in sensul bun.

Daca am un handicap trebuie sa-mi fie rusine? Daca sunt foarte urat.. rau de tot (bau bau) trebuie sa merg cu o masca pe fata ?

Asta ca am vazut vre-o doi care se pisa pe frumusetea asta de tara si incerc cat pot sa conving in jurul meu ca nu este bine asa.

 

 

 

Foarte trist ce a patit prietenul tau.. stiu cum este sentimentul sa-ti farami motocicleta fara nici o vina.. prefer sa primesc 100 de biciuri la c.ur pana imi da sangele.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa te mandresti ca esti roman si alta e sa te mandresti cu tara ta.

Tu te mandresti ca esti roman doar prin prisma trecutului... si sa fim seriosi, ca nu a fost totul atat de glorios, cum prezinta cartile de istorie. Apropos, ca deviez si eu rau, stii cele 2 razboaie daco-romane? Primul l-am "castigat" pt ca dacii le-au promis romanilor ca nu le mai jefuiesc coloniile de la sud de Dunare. Ca da, asta faceau maretii daci, traversau Dunarea iarna si furau tot ce prindeau. La al 2lea razboi nu ne-au mai iertat...

Da, sunt mandru de olimpicii tarii, sunt mandru de doctorii buni, sunt mandru de toti oamenii de stiinta, sunt mandru de romanii din strainatate care muncesc cinstit si sunt respectati pt asta... dar nu sunt mandru deloc de toti nesapalatii din autobuz, de aia care-ti baga mana in buzunar, de aia care au masini si case scumpe pe bani nemunciti, de aia care fura de oriunde si de la oricine, pana la aia de la conducerea tarii, care fura cu trenul...

Si stii care-i culmea? Ca in momentul de fata aia buni sunt mult mai putini decat jegurile. Tara e frumoasa, pacat ca-i locuita... si plina de gunoaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca in momentul de fata aia buni sunt mult mai putini decat jegurile.

 

:agree:

 

 

Cred ca asa se poate defini cel mai pe scurt tara noastra in conditiile actuale.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa te mandresti ca esti roman si alta e sa te mandresti cu tara ta.

Tu te mandresti ca esti roman doar prin prisma trecutului... si sa fim seriosi, ca nu a fost totul atat de glorios, cum prezinta cartile de istorie. Apropos, ca deviez si eu rau, stii cele 2 razboaie daco-romane? Primul l-am "castigat" pt ca dacii le-au promis romanilor ca nu le mai jefuiesc coloniile de la sud de Dunare. Ca da, asta faceau maretii daci, traversau Dunarea iarna si furau tot ce prindeau. La al 2lea razboi nu ne-au mai iertat...

Deviezi rau de tot!

Spui ca dacii mergeau la furat!Furau de la romani,care la randul lor furau de la tracii(banuiesc ca stii ca nu de la bulgari) de la sud de Dunare!

Apropo ce cautau preacinstitii si harnicii romani tocmai in Tracia (sper ca ai cunostinte despre Tracia lui Mitridate si celebrul Spartacus)?Adica de ce ajunsesera la

2000 de kilometrii de Roma Si Italia?Nu mai aveau oare ce manca,ce bea si ce penetra la ei acasa?Sau furau ,jepcareau si obligau pe altii sa munceasca si sa produca pentru ei?

Ai auzit cumva de PAX ROMANA?Sau de veni,vidi,vici?

Dar in Britannia de ce au ajuns?Si aia furau de la preacinstitii romani?

Habar nu ai de istorie si ai tupeul si neobrazarea sa judeci istoria!Pune mana si citeste apoi sa vi cu teorii inepte despre hotii de daci si preacinstitii romani!

Si inca ceva:ce vrea sa insemne ,,la al 2lea razboi nu ne-au mai iertat.."

Cand spui ne-au te referi cumva si la tine?Iar daca da insemna ca te crezi urmas de dac!Iar daca esti dac ,cum de stii atat de putine despre stramosii tai daci?

Nu este rusine sa nu stii ,este rusine sa te dai ca stii!

Iar tie ar trebui sa-ti fie rusine(desi banuiesc ca nu intelegi ce am scis aici)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu citesti printre randuri si intelegi doar ce-ti convine??? Mai si gandim sau ramanem indoctrinati cu niste idei si le sustinem cu indarjire pana la capat?

Nu, nu ar trebui sa-mi fie rusine si nici nu imi e... stiu destule, doar ca nu facem ore de istorie aici, nu crezi? Nu am spus ca altii erau cinstiti si dacii nu. Am contrazis doar parerea generala, creeata de cartile de istorie.

Da, mergeau la furat. Iti da peste cap ideologia?

Ce legatura are Spartacus cu discutia asta?

p.s: lasa lectiile de istorie si revino la gramatica elementara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miron Cozma a promis că atunci când vine la putere schimbă numele ţării, se va numi Dacia. Să vezi atunci râuri de lapte şi miere.

Suntem colonie, primim mărgele colorate în schimbul teritoriului şi sclavilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, vezi ca in tara asta locuiesc si altii care, spre deosebire de tine, o iubesc asa cum e. Faptul ca traiesc si cretini in ea si semenii au de suferit nu-ti scuza descrierea topicului. Rusine.

Corect ce spui dar nu te pune si tu la mintea lui.

 

La ora asta se vrea sa ne.. uram tara,, sa ne uram intre noi sa ne fie rusine ca suntem Romani, sa ne spele creierele, si umanitatea din noi .. se rupe sufletul in mine cand mai vad cate un destept ca se trezeste el in analiza lui sa zica " Mi-e rusine ca sunt Roman" da ce ai vrea sa fi ma !? .. american, englez, grec. Orice ai fi in afara de ce te nasti esti strain in sufletul tau.

Asta ca am vazut vre-o doi care se pisa pe frumusetea asta de tara si incerc cat pot sa conving in jurul meu ca nu este bine asa.

Stau eu si ma intreb el oare cu ce bani si-a luat motorul ala. Oare banii aia au fost facuti in alta tara?

Cum poate un om sa fie atat de nerecunoscator?

Oare el a trait in alta tara pana acum? Si de ce nu pleca el din tara asta de care vorbeste atat de urat? Oare pentru ca aici se "descurca' si in alta tara nu ar face doi bani?

E normal ca tara sa fie in deriva cu asemenea oameni care o ponegresc.

Stii treaba aia cu nu intreba ce poate face tara pentru tine...? Noi cand o sa o aplicam?

 

Tu citesti printre randuri si intelegi doar ce-ti convine??? Mai si gandim sau ramanem indoctrinati cu niste idei si le sustinem cu indarjire pana la capat?

Nu, nu ar trebui sa-mi fie rusine si nici nu imi e... stiu destule, doar ca nu facem ore de istorie aici, nu crezi? Nu am spus ca altii erau cinstiti si dacii nu. Am contrazis doar parerea generala, creeata de cartile de istorie.

Da, mergeau la furat. Iti da peste cap ideologia?

Ce legatura are Spartacus cu discutia asta?

p.s: lasa lectiile de istorie si revino la gramatica elementara.

 

Cand nu mai ai argumente te legi de gramatica?

Eu consider ca ar trebui sa taci. Omul are dreptate si tu nu ai. E simplu.

De ce nu se duceau Dacii la "furat" si in alte directii? De ce "furau" numai de la romani? Oare cu ceilalti erau putin neamuri/rude? De ce nu furau si de la unguri? Scuze ungurii nu erau pe acolo pe vremea aia. :D

Si facem lectii de istorie oriunde se gasesc unii sa ne spurce tara.

Si o sa continuam pana schmba un moderator prostia aia scrisa in titlu.

---------------------------

Maine, poimaine or sa ne vaneze tiganii cu lasourile ca in Texas.

Multa imaginatie mai au unii.

Cum sa puna ma tiganii capcane ca sa te jefuiasca cand pe autostrada aia nu poti sa te opresti ca te pisi ca vin aia de la paza sa te ia la intrebari.

Eu sunt sigur ca aia de la paza sunt in cardasie cu banditii. :D

A cazut o piatra dintr-un camion. Putea sa ramana intre roti la un camion si la viteza mai mare a iesit de acolo.

Baiatul a avut ghinion dar auzi la el capcane. La batranete se accentueaza paranoia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce spui dar nu te pune si tu la mintea lui.

 

Stau eu si ma intreb el oare cu ce bani si-a luat motorul ala. Oare banii aia au fost facuti in alta tara?

Cum poate un om sa fie atat de nerecunoscator?

Oare el a trait in alta tara pana acum? Si de ce nu pleca el din tara asta de care vorbeste atat de urat? Oare pentru ca aici se "descurca' si in alta tara nu ar face doi bani?

E normal ca tara sa fie in deriva cu asemenea oameni care o ponegresc.

Stii treaba aia cu nu intreba ce poate face tara pentru tine...? Noi cand o sa o aplicam?

 

 

Cand nu mai ai argumente te legi de gramatica?

Eu consider ca ar trebui sa taci. Omul are dreptate si tu nu ai. E simplu.

De ce nu se duceau Dacii la "furat" si in alte directii? De ce "furau" numai de la romani? Oare cu ceilalti erau putin neamuri/rude? De ce nu furau si de la unguri? Scuze ungurii nu erau pe acolo pe vremea aia.

Si facem lectii de istorie oriunde se gasesc unii sa ne spurce tara.

Si o sa continuam pana schmba un moderator prostia aia scrisa in titlu.

---------------------------

Maine, poimaine or sa ne vaneze tiganii cu lasourile ca in Texas.

Multa imaginatie mai au unii.

Cum sa puna ma tiganii capcane ca sa te jefuiasca cand pe autostrada aia nu poti sa te opresti ca te pisi ca vin aia de la paza sa te ia la intrebari.

Eu sunt sigur ca aia de la paza sunt in cardasie cu banditii.

A cazut o piatra dintr-un camion. Putea sa ramana intre roti la un camion si la viteza mai mare a iesit de acolo.

Baiatul a avut ghinion dar auzi la el capcane. La batranete se accentueaza paranoia.

 

Eu trag concluzia din ce ai spus tu ca nu conteaza ca furi... conteaza de la cine furi, mai Robin Hood :)) Adica daca furau de la romani, era ok. Daca furau de la alte neamuri de traci, nu era ok... fix mentalitatea de tigan ciorditor, sa nu furi "din cartier" sau de la neamuri.

Am destule argumente, dar tu nu pricepi ca nu despre asta e vorba, discutam despre prezent, nu despre ce a fost acum mii de ani.

In prezent da, tiganii arunca cu pietre (au fost n-spe cazuri de biciclisti/motociclisti/soferi atacati cu pietre de tigani). Si in viitor da, ne vor vana cu lassourile. Usor, usor se impun... cand vor fi mai multi ca noi, romanii, probabil ca nu vom mai lua bolovani in freza, pt ca ne va fi prea frica sa iesim din casa. Si nu vorbesc de mine, de tine... vorbesc in general. Se razbuna acum si recupereaza toti anii aia de sclavie...

Mi se pare hilar sa-mi dai lectii de istorie cand nu te exprimi corect in romana...

Probabil ca si-a luat motorul cu bani... munciti. Asa cum multi dintre noi o fac, cu diverse sacrificii. Fiecare cum si cat poate. Nu toti "se descurca".

De ce e nerecunoscator? Mie nu mi-a dat nimeni cadou un motor, cu atat mai putin statul Roman. Statul Roman doar ia, si cand e vorba sa-ti dea, tot nu-ti da. Sa fiu recunoscator pt ca munesc pt banii mei? Si pt ca platesc taxe si impozite la stat, tocmai pt a nu se intampla mizeriile care se intampla acum din ce in ce mai des?

Nu, e normal ca tara asta sa se duca de rapa cu oameni care se multumesc cu rahaturi si sunt prea prosti sa constientizeze ca e rau... accepta tacit si nu vad dreapta-stanga... ne mandrim cu ce A FOST Romania?

Muncesti legal in Romania? Daca da, atunci afla ca tu dai cam 30% la stat si inca vreo 30% mai da si angajatorul. Bagi benzina din Romania si circuli pe drumurile tarii? Atunci afla ca platesti taxe, impozite si accize dublate si triplate, fara sa ai habar. Platesti rovigneta, platesti taxa de autostrada, platesti taxe de drum incluse in pretul benzinei, platesti impozit pe casa si pe teren, impozit pe auto si pe moto... dar nu e problema ca din cand in cand mai dai peste un bolovan de 30-40 kg pe un dn sau autostrada, ca te vaneaza tiganii cu pietre, ca ti-e frica sa treci noaptea prin anumite zone, ca pe tine te amendeaza controlorii dar pe ei nici nu-i observa... totul e roz in tara asta.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu trag concluzia din ce ai spus tu ca nu conteaza ca furi... conteaza de la cine furi, mai Robin Hood :)) Adica daca furau de la romani, era ok. Daca furau de la alte neamuri de traci, nu era ok... fix mentalitatea de tigan ciorditor, sa nu furi "din cartier" sau de la neamuri.

Am destule argumente, dar tu nu pricepi ca nu despre asta e vorba, discutam despre prezent, nu despre ce a fost acum mii de ani.

In prezent da, tiganii arunca cu pietre (au fost n-spe cazuri de biciclisti/motociclisti/soferi atacati cu pietre de tigani). Si in viitor da, ne vor vana cu lassourile. Usor, usor se impun... cand vor fi mai multi ca noi, romanii, probabil ca nu vom mai lua bolovani in freza, pt ca ne va fi prea frica sa iesim din casa. Si nu vorbesc de mine, de tine... vorbesc in general. Se razbuna acum si recupereaza toti anii aia de sclavie...

Mi se pare hilar sa-mi dai lectii de istorie cand nu te exprimi corect in romana...

Probabil ca si-a luat motorul cu bani... munciti. Asa cum multi dintre noi o fac, cu diverse sacrificii. Fiecare cum si cat poate. Nu toti "se descurca".

De ce e nerecunoscator? Mie nu mi-a dat nimeni cadou un motor, cu atat mai putin statul Roman. Statul Roman doar ia, si cand e vorba sa-ti dea, tot nu-ti da. Sa fiu recunoscator pt ca munesc pt banii mei? Si pt ca platesc taxe si impozite la stat, tocmai pt a nu se intampla mizeriile care se intampla acum din ce in ce mai des?

Nu, e normal ca tara asta sa se duca de rapa cu oameni care se multumesc cu rahaturi si sunt prea prosti sa constientizeze ca e rau... accepta tacit si nu vad dreapta-stanga... ne mandrim cu ce A FOST Romania?

Muncesti legal in Romania? Daca da, atunci afla ca tu dai cam 30% la stat si inca vreo 30% mai da si angajatorul. Bagi benzina din Romania si circuli pe drumurile tarii? Atunci afla ca platesti taxe, impozite si accize dublate si triplate, fara sa ai habar. Platesti rovigneta, platesti taxa de autostrada, platesti taxe de drum incluse in pretul benzinei, platesti impozit pe casa si pe teren, impozit pe auto si pe moto... dar nu e problema ca din cand in cand mai dai peste un bolovan de 30-40 kg pe un dn sau autostrada, ca te vaneaza tiganii cu pietre, ca ti-e frica sa treci noaptea prin anumite zone, ca pe tine te amendeaza controlorii dar pe ei nici nu-i observa... totul e roz in tara asta.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la un om trecut prin viata m-as astepta la mai multa decenta in loc sa deschida un topic asa "pompos". Ok, esti suparat ca a luat fiul tau un bolovan in roti, exista o foarte mica probabilitate (daca stai sa te gandesti logic) sa-l fi plantat tiganii sau romanii acolo. Chiar si asa e cale lunga pana sa te apuci sa arunci cu rahat in tara :closedeyes:

 

Stiu ca acum e la moda vaitatul, multora li se pare ca in alte parti e lapte si miere. Am destui colegi si cunostinte care urla pe feisbuc ca Romania e cel mai de (cuvant urat) loc pe fata pamantului. Aici pe forum sunt nenumarati care se jura ca li s-a luat de Romania, dar ei isi urla tobele goale pana la Ikea, dau cu piciorul in portiera ca nu le-a facut loc in timp util ala cu copii in masina si apoi pleaca barbateste. Imi place ca foarte tare de gura pe topic e un individ caruia i se pare absolut normal sa arunce uleiul uzat in canalizare :moron: ca doar ce sula lui, "el plateste impozite la stat si sa se ocupe domle statu' de curatenie!"

 

Mie Romania imi pare un loc foarte fain, si am cu ce s-o compar.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu trag concluzia din ce ai spus tu ca nu conteaza ca furi... conteaza de la cine furi, mai Robin Hood :)) Adica daca furau de la romani, era ok. Daca furau de la alte neamuri de traci, nu era ok... fix mentalitatea de tigan ciorditor, sa nu furi "din cartier" sau de la neamuri.

 

eu am impresia ca nu intelegi esenta problemei. hai sa-ti dau un exemplu recent din ww2 cu Franta ocupata.

Unii au colaborat cu trupele ocupante si in consecinta isi terorizau, vanau, jupuiau si furau conationalii. Au terminat spanzurati.

Altii au facut rezistenta armata si terorizau, vanau, jupuiau si furau trupele ocupante. Au devenit eroi.

 

Din moment ce ambele tabere faceau aceeasi chestii nasoale ( dar cu alta tinta ) de ce nu au fost bagati ambii in aceeasi categorie?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu prea aveti drum pe A2...

Pentru cine nu stie, cam pana la Lehliu, autostrada e prevazuta cu gropi sanatoase, dese, si oarecum regulat dispuse... marea lor majoritate se afla pe banda 1, plasate in dreptul rotilor de camion/tir. Cel putin pe portiunea cu dale de beton, e cate o groapa la aproape fiecare imbinare intre doua placi consecutive.

 

La cum arata A2 acum, n-as recomanda nimanui sa foloseasca banda 1. Sunt prea multe gropi ca sa fii sigur ca le poti evita, si sunt suficient de mari cat sa te dezechilibreze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu ai pus bolovanul ala acolo, a? Ca altfel nu vad de ce te-ai supara asa... Romania e frumoasa, pacat ca-i locuita. Locuita cu oameni ca tine si ca ala de-a pus bolovanul, carora nu le pasa ca se duce dracu' tot, cu asemenea comportamente... sau cu acceptare tacita, ca a ta.

Rusine tie, ca iubesti tigani, cocalari, hoti, nesimtiti...

+1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate tarile au problemele lor, insa noi avem "darul" de a ne considera cei mai prosti, ca la noi e cel mai rau, etc.

Am auzit o gramada de englezi care se plang de calitatea drumurilor, ca sunt pline de gropi si la ei, etc. Si in alte tari iese unul cu noroi pe roti, gasesti o balega in mijlocul drumului, etc.

 

Ok, sunt un pic mai civilizati cu forta, cand e vorba de limite de viteza si de intors pe linia continua, ca au camere peste camere samd. Dar nu e roz nicaieri. Sa fim seriosi.

 

Uite un articol scris de Hammond, ala micu de la Top Gear, despre cum era sa o sfecleasca pe motor:

http://www.topgear.com/uk/richard-hammond/Hammond-on-man-and-machine-2013-03-11

 

Regula de baza peste este sa iti pazesti tu posteriorul, ca nu ti-l pazeste nimeni altcineva.

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bune va spun, eu ma gandesc sa ma las de motociclism.

prea multe accidente lasate cu morti sau schilodiri pe viata, prea multe gropi, prea agresiva lumea, prea, prea....

 

ba e semnalizat drumul prost, ba e o groapa noua si imensa, ba un maidanez, ba un idiot conservar care nu te vede... + ca e posibil sa gresesti chiar tu...

 

decat mort sau olog mai bine conservar. ai mai multe sanse sa scapi cu viata. mai sunt si alte hobby-uri: pescuit, pasarica, bere, munte, muzica, filme....plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...