Sari la conținut

Totul despre R.A.R


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Din cate stiu eu o sa te programeze la Voluntari.

Si de curand un amic cu un VTR a fost respins pe motiv de tobe, a venit si i le-am imprumutat pe ale mele pentru vizita. A trecut fara probleme, desi nu erau prinse bine si horcaiau mai tare decat cele aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am tobele stock, dar e toata evacuarea, cat mai dau la baieti sa le dea jos si sa le puna la loc mai bine i-as da unui nene de acolo direct pa boznar sa ma lase in pace.

Pai, mai repede faci manevra asta si ai scapat de griji. Dar vezi, poate te duci pe acolo cu niste recomandari, ca e mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste obtinerea certificatului de autenticitate de la RAR. In primul rand stiu cam tot ce inseamna procedura pentru obtinerea certificatului si pasii care trebuiesc facuti, am mai inmatriculat o mobra in trecut, insa acum ma confrunt cu o problema noua, cel putin pentru mine. Intrebarea mea este : Se poate obtine acel certificat de autenticitate de la RAR pentru o mobra naked (semicarenata) din fabrica daca s-au facut niste modificari ? Mobra nu mai are carena din fata(semi-carena) aceasta fiind inlocuita de un far cu parbriz (foarte asemanator cu al hornetului). Toate piesele au omologare europeana iar manopera nu este facuta in bataie de joc doar ca nu mai seamana cu ceea ce a fost inainte. Am un cunoscut care a avut o problema de genu din cauza lipsei de carena, ei in cazul lui era vorba despre o Yamaha FZR 600, model care este carenat complet din fabrica, doar ca acest fapt ma duce cu gandul ca as putea avea si eu probleme de genu data fiind severitatea celor de la RAR.

S-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? Daca da, care au fost urmarile? Repet modelul e naked si a ramas naked doar ca foarte putin modificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar, cum spuneam si in primul mesaj am mai fost la identificare cu o motocicleta si totul a fost ok pentru ca motocicleta era stock si mi-au verificat doar seriile insa am fost cu cineva care avea o vitezana (R6) parca si cei de la RAR s-au apucat sa verifice silencerele din toba (daca exista), dimensiunile cauciucurilor, instalatie lumina si omul era in regula si a luat cerificatul insa ce vreau sa scot in evidenta este ca au facut toate aceste verificaria desi nu erau prioritare la identificare.

Editat de Pepsz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am o motocicleta de vanzare- aprilia rs 125 2006 care are trecut in carte/ talon, puterea de 21kw. Exista vreo posibiliatate, ca viitoarul cumparator sa o limiteze la 11kw ca sa poate circula cu permis categoria A1 ?

Va multumesc pentru raspuns.

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

O intrebare pentru cunoscatori: daca eu acum stau in Brasov sdar domiciliu stabil in Iasi in momentul in care cumpart un moto RAR-ul trebuie facut in Iasi sau pot sa il fac si aici si doar inmatricularea in Iasi.

 

merci mult pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

O intrebare pentru cunoscatori: daca eu acum stau in Brasov sdar domiciliu stabil in Iasi in momentul in care cumpart un moto RAR-ul trebuie facut in Iasi sau pot sa il fac si aici si doar inmatricularea in Iasi.

 

merci mult pentru ajutor!

Il poti face la orice statie RAR din tara. Inainte de al face eu m-am interesat pe la statiile RAR in legatura cu disponibilitatea lor de al face cat mai curand. Aveam nevoie sa-l fac destul de repede pentru ca aveam programate niste treburi si dupa cateva telefoane am fost programat in Voluntari exact in dimineata urmatoare. Deci daca e urgent, poti consulta si statiile RAR din imprejurimea Brasovului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pentru certificatul de autenticitate au voie legal sa verifice mai mult decat seriile de pe cadru ? Am cumparat-o cu xenon si tobe "sport", o s-o duc pe platforma si vreau sa le zic ca am cheia pierduta. Musca ? :)

 

PS: in rest nu e nimic aiurea, cauciucuri bune pe pe marimea din talon nici o modificare estetica totul functioneaza

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...