Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O să înțelegi când vei avea copii. Se stă pe șea și se "alearga". :)

Mersi frumos. Al meu a învățat aşa cum am învățat şi eu, roți ajutătoare, apoi fără unde într-adevăr am mai alergat pe lîngă el, apoi gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mersi frumos. Al meu a învățat aşa cum am învățat şi eu, roți ajutătoare, apoi fără unde într-adevăr am mai alergat pe lîngă el, apoi gata.

My bad. Am presupus greșit... Scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si le-am vazut pe amandoua. ambele cu roti pline , frana pe roata spate , ghidon si saua ajustabile pe inaltime.

rotile la cea de la lidl sunt pietroi, cea de la decathlon are gumele mai moi.

n-a vrut dom'le fi-miu sa mearga cu ea. n-a fost chip sa-l conving . auzi la el cica e prea mica

l-am pus pe o bicla cu roti ajutatoare. tot fara rezultat

am plecat acasa fara sa cumpar nimic. :(

 

mai bag o fisa zilele urmatoare,poate-l conving .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este să nu "forțezi" copilul, cînd va vrea el îți va spune ;)

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate. il iau mai usor

poate gresesc eu vrand sa-l vad mai repede pe doo roti.

am vb si cu nevasta. il lasam deocamdata la motoreta aia de plastic pe 3 roti. cu asta merge bine si inca o mai poate folosi.

 

ca si o concluzie. cine doreste o bicicleta fara pedale pt copii , ii recomand s-o cumpere pe cea de la decathlon datorita rotilor care fiind mai moi ofera mai mult grip. la cat pot fugi copii cu ele :)

in rest sunt cam la fel. cei 50 roni diferenta merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici copiii mei n-au vrut in ruptul capului să meargă cu chestiile alea fara pedale. Au invatat tot old school, cu roti ajutatoare si bicla normala. Treptat, le-am ridicat rotile ajutatoare pana la vreo 7-8 cm de sol, Mergeau practic pe doua roti, dar tot nu vroiau sa renunte la ajutatoare. Amandoi au mers cu ele "de decor", ridicate de nu mai ajungeau pe sol nici la curbe, pret de vreo 2 luni, pana cand au acceptat sa le scoatem. Copiii lu' var-miu, in schimb, se dadeau de mama focului cu ciudateniile fara pedale. Prindeau o viteza fenomenala pe ele. Dar per total, toti 4 au avut cam aceeasi perioada de invatare. Adica de la 2 la 4 ani. Asa ca, presupunand ca e vorba doar de invatat sa mearga pe bicla, nu de cumparat o jucarie noua, eu zic sa iei una normala cu roti ajutatoare, ca o sa scutesti niste bani pe termen lung ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Lidl pe Moinesti am vazut ieri chei de roti pt masina cu prelungitor cu 2 tubulare 17-19 si 21-23

pret 50 roni

aveau si set 2 capre sustinere auto tot la 50 roni

 

 

inelare din alea am vazut zilele astea in Kaufland pe valea oltului. dar nu le-am dat importanta. nu stiu nici pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Lidl sunt chestii de cea mai proasta calitate, gaseam pe vremuri la rusi scule mai ieftine si probabil la fel de bune. Cat despre castile de acolo, sunt exact calitate de targ ambalate frumos.

 

Ca sa nu mai spun ca la 9 seara pe mihai bravu era o singura casa deschisa iar coada se intindea pana spre jumatatea halei numita magazin. Am lasat frumos cosul jos si am plecat dupa ce mi s-a confirmat ca nu se va deschide inca o casa. Am intrat 10 min mai tarziu intr-un mega image de 3 ori mai mic si ghici ce! erau 3 case deschise.

 

Pt mine Laidãl nu mai exista

 

P.S. am vazut niste soiuri de lapte si iaurturi megaieftine si m-am uitat de curiozitate pe eticheta.. pe langa "lapte", mai contineau si lapte praf, si proteine adaugate. Multumesc, mai bine mananc mai putin si mai scump/sanatos. Si-asa e burta la mare moda si vreau sa fiu diferit :crack:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Lidl sunt chestii de cea mai proasta calitate, gaseam pe vremuri la rusi scule mai ieftine si probabil la fel de bune. Cat despre castile de acolo, sunt exact calitate de targ ambalate frumos.

 

Pt mine Laidãl nu mai exista

Nu pot sa fiu de acord cu tine, Lidl nu se chinuie sa vanda produse romanesti dar in ce priveste calitatea toate trebuie sa treaca de TUV si nemtii nu glumesc.

Castile ce pot sa spun, prin 2008 am luat una din targ, integrala, dupa 2 luni am renuntat la viziera ca se matuise si albise, la un an a cazut pe jos de pe motor si s-a rupt in doua. Am un open face si un flip de la Lidl, flipul nu l-am folosit deocamdata dar openul are 2 ani si e ok, scapata pe jos (mai bine zis data jos de pisicile mele ca sa-si faca loc pe sea) de destule ori, si lista ar putea continua. Eu sunt multumit.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt de acord... pana acum am luat mai multe chestii de la Lidl si de una singura nu am fost multumit, de minifreza. Dar am mai luat una de curand, identica cu prima, si pana acum vad ca nu s-a mai dus filetul mandrinei ca la prima. Poate avea un defect de fabricatie...

In rest, am asa: cheie dinamometrica, trusa mica de clicket cu tubulare si biti, cric crocodil, capre auto, ciocan de lipit, redresor, termice moto, cagula, plus altele pe care nu le mai stiu acum... plus diverse maruntisuri, gen cheder pt usa/geam, adeziv pt textile (s-a dovedit f util la filtrul de aer de la viroaga, din burete, nu il topeste si lipeste f bine), soricei etc. De toate am fost multumit si nu, nu sunt calitate de targ. Am avut scule din targ, ieftineli, si alea nu au rezistat nici 10% cat am folosit draciile de la Lidl.

Si ai garantie 2-3 ani, te poti duce cu produsul si bonul si iti iei banii inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost din nou in kaufland si m-am uitat mai atent la setul de inelare . Arata ieftin si au un pret ieftin. Personal consider ca pentru un home user sunt ce trebuie. Pretul este ~ 40 roni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termicele alea ---- merg la utilizari soft sau ca suplement pt echipamentul serios.

am mers spre 200 km cu ele vineri - pe vant puternic si in ur de 5 grade in unele zone - echipament complet de cordura cu membrana impermeabila pe deasupra (mesada lasata acasa) si a fost racoare bine in ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt pe la vreun Lidl cagule ? In Sibiu nu mai e nici un fel de echipament moto la nici un LIDL...

După-amiază trec pe la Lidl şi dacă sînt îți dau un telefon :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...