Sari la conținut

Moto in ploaie


Zen089
 Share

Postări Recomandate

Am vazut deunazi si un cort pus peste motor, o supratenta cu bete sub ea. Proabil ii era frig lu' pisi.

Dar nu-ti fa griji ca i se uda pistoanele si ruginesc segmentii ca-s ascunse bine si zmotocite cu ulei, daca arata bine e mai frumoasa goala. O husa pe ea o face ca la tricouri ude. Or sa vada ciumpalacii busonu rezervorului ca pe sfarc. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, daca nu iei in seama rugina, faptul ca se oxideaza chestiile electrice, ca face condens in diverse locuri, in rest nu are nici pe draq, chestii neimportante...

Plm, e 50-80 lei o husa decenta si iti ia 30 de secunde sa o pui pe motor. Vorba cuiva de mai sus, dupa aia la vanzare tote sunt ca noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nasol rau cu ploaia la motorete. Astea se comporta asa cam ca biscuitele deshidratat, cresc. din 125 se face de 600, din 600 se face de 1000 si tot asa. Ce naiba, va dati seama ce consuma dupa aia ? Scooteru ala saracu era prea mic si cand a inceput sa creasca a mai fisurat cromul ici si colo.

 

Acum serios - agregatele astea sutn facute sa mearga si pe vreme aiurea, si in tarii in care nu e soare mereu. Bineinteles - trebuie sa mai aiba toate protectiile de apa la locul lor, trebuie sa ungi mai des lantul si sa te uiti sa nu aiba mizerie in gaurile de drenaj. Cel mai bun lucru pe care il face o husa e sa o tina curata pt cand o vei folosi. Anu de zile am folosit folie de solar pusa in 2 si innodata la capete pe post de husa. 10% impermeabila, nu se sfasie, tine 2 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e indicat sa lasi motocicleta mult timp in ploaie, nemiscata.

Nu are nimic, sunt construite sa reziste la intemperii, doar ca estetic are de suferit. acolo unde e vopseaua sarita, metal expus, suruburi nezincate rugina isi face prezenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa atatea zile de vant si ploi husa mea era intacta si inca statea pe mobra! Azi am umblat toata ziua si am vazut multe mobre parcate fara huse! In trafic am zarit 3 nebuni calare (si ploua binisor)!

 

Husa de aia am si eu.

 

Vrei sa-ti arat cum va arata si a ta in 2-3 ani? :D

 

A mea efectiv se descompune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si nu puneti huse pe ele pe vant puternic. Ori se sfasie, ori se transforma in parasuta si culca mobra.

Perfecta dreptate .....

Husa de pe Kimco Grand Dink , am specificat sa se inteleaga ca este totusi destul de mare si greu (aprox 130 kg) , s-a transformat efectiv in "parasuta" si mi-a culcat bunatate de moto , rupandu-i oglinda + ceva zgarieturi minore specifice . Oglinda era gen ca la masini , pliabila , de unde cred ca si costurile inlocuirii ei vor fi pe masura .

Nu belesti ochii ..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husa de aia am si eu.

 

Vrei sa-ti arat cum va arata si a ta in 2-3 ani? :D

 

A mea efectiv se descompune...

De la soare. Eu o olosesc numai iarna si se tine bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husa de aia am si eu.

 

Vrei sa-ti arat cum va arata si a ta in 2-3 ani? :D

 

A mea efectiv se descompune...

 

Husa asta am cumparat-o prin 2010 si inca se tine bine! La o luna sau doua ii fac baie din cauza javrelor de stapani si a cainilor acestora pe care daca-i prind omor ce le voi da!!!

 

Daca tot m-ai facut curios, pune o poza :D!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E franjuri toata, recent nu prea am mai folosit-o ca acu am garaj. Prima data s-a rupt cand o scoteam de pe mobra, s-a agatat in scarita si cand am tras prrrrrrrrrrrrtz de sus pana jos.

Am cusust-o. :D Apoi a rupt-o vantu' si tot asa...

Se rupe ca hartia!

Dar bine, cred ca de la soare cum zice si Falkenberg.

Primii 2 ani a fost OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am impachetat motorul intr-o foaie de cort,aia care se pune peste cort,legata cu sfoara ca sa nu o fluture vintul si de 2 ierni vad ca se mentine in stare mult mai buna decit husa pe care o aveam de la kronau..arata mai urit dar isi face bine treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat, de cand a plouat tare merge foarte bine frana spate.

Eu am dat discurile jos, ca au ruginit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de la ploaie, e de la picior...

Nu, caci pe spate nici nu am placute, eu cand franez, las cricul si opresc contactul. Azi spre exemplu, am gasit apa pe bascula...ma gandesc sa o schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, caci pe spate nici nu am placute, eu cand franez, las cricul si opresc contactul. Azi spre exemplu, am gasit apa pe bascula...ma gandesc sa o schimb.

nu te duci la stand-up comedy baiatu'?ai niste dume obosate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te duci la stand-up comedy baiatu'?ai niste dume obosate...

Chiar la asta ma gandeam " baiatu' ". Ce inseamna "obosate"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...