Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

Totusi a sesizat cineva ca in ziar este trecut ca si-a rupt piciorul drept cand defapt ea are tije la stangul ?! A vorbit cineva cu ea sa afle exact ce alcolemie a gasit politia nu ce a presupus jurnalistul dornic de senzational sa mai completeze paginele goale ale ziarului. Ce mai la deal la vale ne place cancanul si il alimentam cu orice balacareala sa fie ! PS. Iar daca tot vorbiti de Cazacu a aflat cineva ce s-a intamplat in ultima cursa din weekend de la europene de ce i s-a oprit motorul pe grila si nu a reusit sa plece in cursa ! Oricum jumatate din cei care vorbesc de Pantera nici macar nu o cunosc si daca tot s-a derapat de la subiect mai tare decat a facut-o ea in giratoriu raman la sloganul cu privire la conservari si giratorii mai nou !

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator catalin013

 

Nu am inteles-o pe asta cu treapta :scratch:

Adică ia 300 cu Busa în treapta 1 deci tre să ne luăm scutere să nu mai folosim treptele

 

 

Nu am inteles-o pe asta cu treapta :scratch:

Adică ia 300 cu Busa în treapta 1 deci tre să ne luăm scutere să nu mai folosim treptele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi a sesizat cineva ca in ziar este trecut ca si-a rupt piciorul drept cand defapt ea are tije la stangul ?! A vorbit cineva cu ea sa afle exact ce alcolemie a gasit politia nu ce a presupus jurnalistul dornic de senzational sa mai completeze paginele goale ale ziarului. Ce mai la deal la vale ne place cancanul si il alimentam cu orice balacareala sa fie !

cum de numai posesorii de Busa ii iau apararea. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca ii iau apararea ?! Eu am vorbit de statistici si alte chestii . Stii care e avantajul motociclistilor teribilisti cand mor ?! Ca nu mai dau nastere si la alti teribilisti ! In ce o priveste pe ea ultima oara am intrebat-o ce flori prefera la coroana ca in cazul in care o sa venim la ea sa o conducem pe ultimul drum sa aibe florile preferate . Sa nu te gandesti ca e vreun poseror de busa care aplauda ce a facut ea. Capitanul cand a intervenit a facut referire la faptul ca el a ajutat-o sa-si repare motocicleta dupa evenimentul din 2012. Noi ne intalnim anual in tara doar posesorii de buse si viitorii sau fostii posesori si am reusit in 3 ani sa realizam un grup de prieteni de pe toate meleagurile. Nu suntem nici exclusivisti si nici mai cu mot ! Dar incercam o parte dintre noi sa transformam motociclismul in hoby si pasiune si sa-l punem in alta lumina. Eu de exemplu am inceput in urma cu 6 ani direct cu busa si am parcurs in 6 sezoane aprox 70.000 km fara nici un eveniment bucurandu-ma de tot ce inseamna senzatie pe 2 roti. Si ma bucur mai mult de faptul ca in 2008 cand am urcat in sa bordul indica 32000 km iar acum la finele lui 2013 are deja 99750 km. Suntem diferiti si fiecare in felul nostru. Nu am cerut de la nimeni nimic ! Dar cred ca daca am sti sa ne RESPECTAM am fi departe ! Ca sa nu amintesc aici pe cei care merg in campionatul national de superbike sau pe cei care fac turul Europei si multi multi altii care ajung la marile intruniri din Austria sau Germania si se bucura de placerea mersului de 2 roti iar pasiunea lor este la un alt nivel greu de inteles pentru unii iar pentru cei care stau doar in spatele tastarii si viseaza le doresc sa li se indeplineasca visul oricare ar fi el !

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi a sesizat cineva ca in ziar este trecut ca si-a rupt piciorul drept cand defapt ea are tije la stangul ?! A vorbit cineva cu ea sa afle exact ce alcolemie a gasit politia nu ce a presupus jurnalistul dornic de senzational sa mai completeze paginele goale ale ziarului. Ce mai la deal la vale ne place cancanul si il alimentam cu orice balacareala sa fie ! PS. Iar daca tot vorbiti de Cazacu a aflat cineva ce s-a intamplat in ultima cursa din weekend de la europene de ce i s-a oprit motorul pe grila si nu a reusit sa plece in cursa ! Oricum jumatate din cei care vorbesc de Pantera nici macar nu o cunosc si daca tot s-a derapat de la subiect mai tare decat a facut-o ea in giratoriu raman la sloganul cu privire la conservari si giratorii mai nou !

Hai ca nu e chiar asa!

Mie mi-e draga fata,imi place si cand o intalnesc in trafic,arata sexi-supersexi de fapt;a avut accidentul ala,anul trecut,pe strada Cluj;mai subiectiv,pentru ca avem o relatie de amicitie,l-am pus pe seama faptului ca nici taximetristul nu a fost chiar legal,sau ca a avut ea un moment de ''nebunie'',care ni se intampla majoritatii dintre noi.Si chiar mergea bine pe vremea cand ne-am cunoscut!

Dar ce s-a intamplat acum nu are scuze.Faza cu alcoolul trebuie penalizata.Nu ca e femeie si nu da bine,dar a iesit cu motocicleta pe strada,in stare de ebrietate.Putea sa fie mult mai rau,sa sufere si altii,nevinovati,care s-au nimerit in drumul ei.

Doar norocul a facut sa fie numai ea singura victima.

Si nu trebuie incurajate atitudini de genul asta.Daca se tot vehiculeaza ideea de ''prieteni''.

Prietenii trebuie sa-i spuna ca are o problema si,in felul asta,intr-un timp foarte scurt,va face slalom printre nori.Si,din greseala ei,intr-o zi,ar putea lua si pe altii cu ea,altii care n-au alta vina decat ca s-au nimerit in drumul ei,in acel moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce s-a intamplat acum nu are scuze.Faza cu alcoolul trebuie penalizata.Nu ca e femeie si nu da bine,dar a iesit cu motocicleta pe strada,in stare de ebrietate.Putea sa fie mult mai rau,sa sufere si altii,nevinovati,care s-au nimerit in drumul ei.

Doar norocul a facut sa fie numai ea singura victima.

si totusi... cat de rar omoara un motociclist pe cineva?

alcoolul si condusul clar nu se "pupa".

dar sa nu exageram cu "nevinovati" "in drum" ... rar omoara un motorist pietoni ca sa nu mai vorbesc de soferi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Daca se tot vehiculeaza ideea de ''prieteni''.

Prietenii trebuie sa-i spuna ca are o problema si,in felul asta,intr-un timp foarte scurt,va face slalom printre nori.Si,din greseala ei,intr-o zi,ar putea lua si pe altii cu ea,altii care n-au alta vina decat ca s-au nimerit in drumul ei,in acel moment.

 

Prima regula : nu cautati prieteni pe forum . Aici este " dezbatere " publica sub umbrela anonimatului , deci sansele sunt slabe . Sunt sigur ca sunt si cateva exceptii dar si astea pana la proba contrarie . O zi placuta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa asteptam si reactia GILDEI VASILESCU sa citim si varianta ei poate a fost sicanata in trafic ....poate nu consumase alcool.....am mai auzit si varianta ca din dorinta de a consuma ceva alcool intr-un moment in care nu ai voie sa o faci corpul PRODUCE ALCOOL cautati pe net stirea cu conducatorul de metrou din UK care a plecat de la capat de linie treaz si a ajuns la celalalt capat RANGA fara a consuma nici macar un gram de alcool.......deci lasati vedeta in pace

Daaa ... e adevarat ! mi-a zis un preot ... Ca si cu isus era la fel cand a transformat apa in vin ... era pofticios intr-u pacat.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi... cat de rar omoara un motociclist pe cineva?

alcoolul si condusul clar nu se "pupa".

dar sa nu exageram cu "nevinovati" "in drum" ... rar omoara un motorist pietoni ca sa nu mai vorbesc de soferi...

Nu trebuie sa-i omoare,ca sa fie victime!Dar,daca,in loc de sensul giratoriu,intra intr-o statie de autobuz,unde erau oameni,asteptand?

Nu e nici o exagerare.Sau avea pe cineva pe saua din spate...,care nu stia cat a baut.Variante sunt la infinit.

Ideea e ca nu trebuie incurajat un astfel de comportament.

Lasand ipocrizia si secretul din spatele accidentului din Arad,cauza pentru care a intrat in camionul parcat e tot alcoolul.

Si acolo au baut,prieteni,impreuna.Nu l-au putut opri sa plece cu motocicleta.Si nici nu sunt de vina prietenii pentru asta.Victime?Nu el,ca a murit,ci sotia,copii...aia ramasi in urma.

Ideea e urmatoarea:Gilda,ai o problema grava.In afara de cazul in care vrei sa te sinucizi(si atunci exista metode mult mai elegante),fa ceva in privinta asta,fata.Pana nu e prea tarziu!

 

Prima regula : nu cautati prieteni pe forum . Aici este " dezbatere " publica sub umbrela anonimatului , deci sansele sunt slabe . Sunt sigur ca sunt si cateva exceptii dar si astea pana la proba contrarie . O zi placuta .

Nu caut nici un fel de prieten,Arthur.Dar ce a facut Gilda nu e ok,iar incurajarea unui astfel de comportament ii face rau ei,in primul rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, in seara cu pricina, pisica era calare pe motoreta, incercand sa descopere o metoda stiintifica de a face hayabusa sa mearga cu bere Noroc. In momentul in care si-a dat seama ca a turnat berea in ea si nu in rezervor, s-a intamplat nenorocirea.

Gresit,cred ca incerca sa scoata alcoolul produs de corpul uman si sa il imbutelieze .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu caut nici un fel de prieten,Arthur.Dar ce a facut Gilda nu e ok,iar incurajarea unui astfel de comportament ii face rau ei,in primul rand.

 

D-l Marcel , nu am facut referire la o anume persoana . Generalizam :) . Cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata, nu-i lua in seama! Toti bem si ne urcam pe motor! Ei nu stiu cu ce se mananca treaba!

 

Iti spunea cineva mai sus sa vezi cum faci cu alcoolemia! Asculta bine la el si scade-o sub 0,89, e o tampenie sa ramai chiar tu fara permis, chiar inadmisibil!! Ireal!

 

Si pe langa asta da-i in judecata si pe astia, cred, http://www.cnadnr.ro/, ce naiba cautau cu giratoriul ala acolo!?!?!! Nu de alta, dar uite, ai cazut din cauza lui si ai facut buba!

 

Sper sa te faci bine, poate scoti niste bani de la stat si iti faci super moto sau cumperi unu nou, carpeala nu merge de 2 ori, corect?

 

Ai grija de tine si insanatosire grabnica!

 

Toti iti doresc binele, nu stiu cum s-o spuna, asa sunt ei, mai rautaciosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata, nu-i lua in seama! Toti bem si ne urcam pe motor! Ei nu stiu cu ce se mananca treaba!

 

Iti spunea cineva mai sus sa vezi cum faci cu alcoolemia! Asculta bine la el si scade-o sub 0,89, e o tampenie sa ramai chiar tu fara permis, chiar inadmisibil!! Ireal!

 

Si pe langa asta da-i in judecata si pe astia, cred, http://www.cnadnr.ro/, ce naiba cautau cu giratoriul ala acolo!?!?!! Nu de alta, dar uite, ai cazut din cauza lui si ai facut buba!

 

Sper sa te faci bine, poate scoti niste bani de la stat si iti faci super moto sau cumperi unu nou, carpeala nu merge de 2 ori, corect?

 

Ai grija de tine si insanatosire grabnica!

 

Toti iti doresc binele, nu stiu cum s-o spuna, asa sunt ei, mai rautaciosi!

 

hmmmm

post-36094-0-67973600-1381409737_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata ar trebui oricum sa ia in considerare tot mai mult o viata de gospodina. Asta pana nu-si nenoroceste toti nurii cu trantele luate si tijele inserate in fiecare an.

 

E clar ca mersul cu motoreta e prea mult, Busa e prea grea, patima pentru alcool prea mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bea2000! le-ai dat clasa multor motociclisti care conduc cu biblia si crucifixul la piept, si care sunt si sfiosi cand vine vorba de sex :)) (lol prostilor) Mai presus de tot, Pantera are nevoie de recuperare si de un psihic bun, nu de comentarii de rahat! La final, fata asta, va fi mai motociclista decat multi looseri care se perinda pe forumuri, sau care au inteles total gresit un fenomen ce "deplaseaza sufletul" Spre deosebire de multi, "bikeri" care-si dau o caruta de bani pe motociclete cu care parcurg 5-6000 km in toata viata si o ard cu 50 km per h, fata asta isi traieste o viata de impatimita. Poate nu ati observat, sau nu o cunoasteti, dar nu s-a plans niciodata de ce i s-a intamplat, la fel nu o va face nici acum, pe cand altii cad in depresii sinucigase daca-si zgarie putin nichelata toba. E mai "barbata" decat multi de aici. Poate ca bea o bere, poate ca face si sex, poate ca ii da in treapta unu, acolo unde altii nu ajung in a 5-a, dar toate astea fac parte dintr-un proces prea complicat pentru unii bikeri mai bisericosi, si asta nu ar trebuii sa fie treaba nimanui! Stiti vb aia " daca ma poti ajuta, ajuta-ma, daca nu, lasa-ma drecu'n pace" nu ma incurca! PS: e usor sa dai cu pietre!

Poate ca face sex dar sigur nu cu tine :crack: . Cine e frate pantera asta?...vreo miss romania sau ceva ca iar a comis-o dand un pretext unora, ca sa umple 50 de pagini de comenturi baloase...Daca aveti o poza cu ea la piscina sau ceva share-uiti si voi nu fiti chitre.

 

 

Oare tu asa expert cum te vad, cam ce crezi, o fi mers si la biserica inainte de a bea?? Stii ca 2 fraieri discuta la o sticla de wiskey, cum sa te transforme pe tine in piesa de schimb la serviciu si apoi se urca-n masina?? Sti ca marile decizii din toate razboaiele au fost luate la betie de catre femei care au avut alaturi, barbati slabi?? Stii ca inventatorul turbinei era beat cand a prins conceptul? Stii ca nu ai parte de adrenalina in biserica datorita sentimentului de profunda sfiosenie?? E o vorba care spune asa "gandeste de doua ori inainte sa deschizi gura o data" in cazul tau, iti recomand prieteneste sa o rastalmacesti pe toate partiile, si sa o gandesti de muult mai multe ori inainte de a deschide gura! EXPERTULE! Si app, stii ca majoritatea homless-ilor, apuca o varsta venerabila, datorita alcolului, iar majoritatea fanaticilor religiosi nu apuca 35 de ani datorita sentimentului de adanca frustrare???? Asa m-am saturat de "experti" care habar n-au sa-si faca schimbul de ulei, dar ei sunt mari bikeri si mari experti! Tinere,traieste, invata, analizeaza, trage concluzii pertinente, dar nu iti aroga niciodata dreptul de a fi perfect! Pentru ca nu suntem niciunul din noi! Poate ca se urcase pt prima data bauta, poate ca nu, dar te fute pe tine grija asta asa de rau ca o pui in discutie??? SMS "prietene"! Daca forumul asta e pt toti idiotii, eu ma retrag asa incet fara sa-mi simta nimeni lipsa!

Ba ejti nebun? Adica ea mergea K.O. cu viteza pe un motor puternic in incercarea de a descoperi sensul universului? Daca nu pica ii dadea mucu lu Tesla .....ii rupea cartea de fizica in capatana.... :crack:

post-69076-0-33358200-1381429630_thumb.jpg

Editat de Luke_highwalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bea2000! le-ai dat clasa multor motociclisti care conduc cu biblia si crucifixul la piept, si care sunt si sfiosi cand vine vorba de sex :)) (lol prostilor) Mai presus de tot, Pantera are nevoie de recuperare si de un psihic bun, nu de comentarii de rahat! La final, fata asta, va fi mai motociclista decat multi looseri care se perinda pe forumuri, sau care au inteles total gresit un fenomen ce "deplaseaza sufletul" Spre deosebire de multi, "bikeri" care-si dau o caruta de bani pe motociclete cu care parcurg 5-6000 km in toata viata si o ard cu 50 km per h, fata asta isi traieste o viata de impatimita. Poate nu ati observat, sau nu o cunoasteti, dar nu s-a plans niciodata de ce i s-a intamplat, la fel nu o va face nici acum, pe cand altii cad in depresii sinucigase daca-si zgarie putin nichelata toba. E mai "barbata" decat multi de aici. Poate ca bea o bere, poate ca face si sex, poate ca ii da in treapta unu, acolo unde altii nu ajung in a 5-a, dar toate astea fac parte dintr-un proces prea complicat pentru unii bikeri mai bisericosi, si asta nu ar trebuii sa fie treaba nimanui! Stiti vb aia " daca ma poti ajuta, ajuta-ma, daca nu, lasa-ma drecu'n pace" nu ma incurca! PS: e usor sa dai cu pietre!

Mi-ai facut seara amice cu acest post. Il citesc si nu-mi vine sa cred cat de redusi in gandire pot fi unii, apoi pentru a-mi reveni dau inapoi la rubrica accidente, citesc cateva accidente si imi revin. Va mai mirati de ce moare lumea pe strada, de ce nu va acorda nenorocitul de conservar prioritate, de ce sunteti niste victime. Cauza e simpla ! De asta pentru ca acel neuron obosit nu poate gandi mai bine ca initiatorul acestui post si pentru ca vede in tot acest accident o femeie cu 3 bilute, pentru care probabil a inceput construirea unui altar inchinat ei desigur.

Analizati-va putin iar cei care vad ceva "cool" in ceea ce a facut don'soara sau cei care incearca macar sa o scoata cu basma curata ar trebui sa va ganditi de 2 ori inainte de a spune ceva. Din punctul meu de vedere e de neiertat ceea ce a facut si sper ca cel putin 2 ani sa stea pe tusa. Nu exista tu ca motociclist, deja predispus nebuniei din trafic sa urci cu asemenea alcolemie pe 2 roti, indiferent de situatie/stare/amici/prieteni/experienta numeste-o cum vrei. In momentul in care tu ca motociclist ai hotarat sa mergi sub influienta alcoolului din punctul meu de vedere nu existi si singurul lucru pe care ti-l doresc este acela de a nu omora pe cineva nevinovat in toata idiotenia ta.

Editat de Pepsz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Fata ar trebui oricum sa ia in considerare tot mai mult o viata de gospodina. Asta pana nu-si nenoroceste toti nurii cu trantele luate si tijele inserate in fiecare an.

 

E clar ca mersul cu motoreta e prea mult, Busa e prea grea, patima pentru alcool prea mare...

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca ii iau apararea ?! Eu am vorbit de statistici si alte chestii . Stii care e avantajul motociclistilor teribilisti cand mor ?! Ca nu mai dau nastere si la alti teribilisti !

. Eu de exemplu am inceput in urma cu 6 ani direct cu busa si am parcurs in 6 sezoane aprox 70.000 km fara nici un eveniment bucurandu-ma de tot ce inseamna senzatie pe 2 roti. Si ma bucur mai mult de faptul ca in 2008 cand am urcat in sa bordul indica 32000 km iar acum la finele lui 2013 are deja 99750 km. Suntem diferiti si fiecare in felul nostru. Nu am cerut de la nimeni nimic ! Dar cred ca daca am sti sa ne RESPECTAM am fi departe !

Fara sa fiu nesimtit, dar toti acesti km i-ai parcurs tot cu 0,80 alcoolemie? crezi ca o fata beata pe motocicleta impune respect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...