Sari la conținut

Topic de Feedback - Comuniste


Postări Recomandate

Sunt profund uimit de interventia ta in acest subiect.Colegu' e baiat mare,banuiesc ca-si poate pleda singur cauza. Pana la urma ,nu am facut vreo referire la persoana ta,nu ma intereseaza cat ai dat pe ea,n-am avut in intentie sa fac vreo insinuare sau vreo referire la o alta persoana cu exceptia celui in cauza,tocmai de aceea nu-ti inteleg reactia.Banuiesc ca aveai dreptul sa-i ceri vanzatorului sa-ti vanda produsul.

Stau pe acest forum de cca 2 ani si-ti cunosc notorietatea (in sensul bun al cuvantului) de care te bucuri,sunt sigur ca o meriti.

M-as feri ca de foc sa polemizez cu tine pe oricare din domeniile care te-au ajutat sa te impui .

Dar o discutie publica cu privire la reguli,corectitudine si egalitate e benefica oricand si oricum,pentru ca teoretic suntem colegi,si aici cred ca pot face fata indiferent cine mi-e partener de discutie chiar in contradictoriu,cu argumente logice si fundamentate.

Nu cred ca vorbesti serios cu privire la "zgrcit la 1 leu",glumesti probabil,sunt sigur ca n-ai intentionat sa ma jignesti.Nu ma cunosti si nu cred ca ai acoperire in acest gen de afirmatii,anume cat vorbesc sau cat ma zgarcesc eu la convorbiri.

Casca respectiva cred ca mai bine sa ramana la tine,intrucat ai cumparat-o corect,dupa cum afirmi. Altminteri, ar trebui sa-mi revina neconditionat,nu ? Nu vad pentru ce ar trebui sa ma deplasez pentru o casca pana acolo. Asta teoretic,intrucat practic situatia e alta : s-a discutat atat de mult despre ea incat mi-a disparut cu totul dorinta sa mai intru in posesia ei,chiar si daca as obtine-o gratis. Si sa nu uitam de fapt esenta acestei discutii : nu aceasta casca e de fapt subiectul,ci un principiu : ce reguli mai sunt valabile in acest forum,si cum se mai respecta ele?

Nu inteleg ce ar trebui sa-mi spuna pro-bike,dar in cazul ca mi se dovedeste ca am gresit,n-am nici o problema sa-i cer scuze lui Lidi,sau indiferent cui. Deocamdata din Pro-bike nu trag aceasta concluzie,poate nu stiu eu unde sa ma uit .Astept cu nerabdare argumentele,si atunci voi activa imediat scuzele de mai sus.

Si daca ipotetic vorbind,casca s-ar fi vandut inainte de a o solicita eu,cred ca ar fi trebuit imediat sa apara instiintarea ca nu mai e valabil produsul,si in acest fel s-ar fi evitat eroarea.Putea oricine sa cada in acesta gresala nu ?Mai ales ca eram deja ":fript" odata ...

sper ca nu intervii si in situatia cealalta,nu ?

 

Cat privesc "plusurile" si "minusurile" eu zic ca situatia nu se incadreaza intre cele pentru care sa fie cazul sa ne dam reciproc feed-back-uri.

Editat de mpc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@HondaSan

@mpc

 

---------------------imi pare rau sa vad ca tocmai voi ati ajuns sa discutati, in contradictoriu, tocmai pe topicul asta.

 

- Misu, astept sa ma suni azi (dupa ora 16). Poate reusim sa clarificam ce anume am "incurcat" eu.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HondaSan

@mpc

 

---------------------imi pare rau sa vad ca tocmai voi ati ajuns sa discutati, in contradictoriu, tocmai pe topicul asta.

 

- Misu, astept sa ma suni azi (dupa ora 16). Poate reusim sa clarificam ce anume am "incurcat" eu.

Salut Lolo,

 

Imi pare rau,dar eu n-am avut niciun moment intentia de a discuta cu dumnealui .Regret enorm ca am intrat cu dumnealui in dialog tocmai in aceste circumstante nefavorabile.

In ceea ce te priveste,as dori sa fiu bine inteles .

De aceea,mai spun odata : cel care a incurcat lucrurile nu esti nici tu,nici Hondasan.

Te sun dupa 16.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai oameni buni, hai sa incercam sa facem putina lumina in cazul castii de tanchist. Anuntul postat la ora 10.41 de Lidi. Solicitarea de cumparare PE FORUM de catre mpc la ora 01.59. Raspunsul lui LIDI pe forum ca s-a vindut la ora 02.39. Intre postare anunt si prima cerere trei ore si 18 minute. La 40minute dupa cerere-cumparare , pe forum, raspunde pe forum Lidi. Din cit stiu eu, nu este clarificata situatia asta, PRIMUL PE FORUM, s-au PRIMUL LA TELEFON. Cine are prioritate? Forumul? Telefonul? Eu, personal, ma intereseaza sa vind. Lidi a avut bunul simt de scrie aici ca s-a vindut obiectul in cauza. Daca pur si simplu ignora chestia asta si nu scria nimic aici, ce faceai mpc? Acum va spun tuturor o poveste putin on-topic, putin aut-topic. Anul trecut, Retro-bike Focsani. Zarva mare, bucuria intilnirii unii cu altii. Ora in jur de 22.00. Dany-oldmoto pe drum de la Siret. Eu i-l sunasem pe la ora 19 si a raspuns ca ajunge in maxim una ora jumatate. Cind am sunat in jur de ora 22 Dany era undeva in zona Mausoleu Marasesti, probleme la aprindere la K. Cine s-a oferit sa mearga cu mine sa-l ajutam pe Dany? Nea Victore merg eu, nimeni altcineva decit Lidi-moto. Rationamentul lui, care mi l-a spus apoi pe drum. Eu cunosc bine zona, soseaua, drumul. Doua perechi de ochi vad mai bine decit una. ( Eu port si ochelari permanent, deci 4 ochi). Matale conduci, eu sint atent pe stinga. Si a avut dreptate. Basca la fata locului a muncit efectiv la remedierea problemei. Am plecat de la locul problemei doua motociclete, Dany si Bebi, eu cu masina si am ajuns impreuna la locatie pe la ora 01.30. Dupa isprava asta mpc-ule tu crezi ca eu i-mi voi schimba impresia despre Lidi-moto? Fara sa mai comentez "relatiile comerciale" dintre noi doi, v-as plictisi. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate coleg,

 

Iti multumesc pentru sprijinul pe care mi-l acorzi in directia de a-mi corecta impresia pe care o am,gresita,zici tu.

Mai mult,ma astept ca si altii sa-ti urmeze exemplul si sa-mi sara si ei in ajutor.Le multumesc si lor anticipat si ii asigur ca nu e nevoie de asta.Eu nu vreau sa spun ca respectivul coleg e lipsit de calitati,nu,dimpotriva. Sunt convins ca are destule,insa eu am descris o situatie in care chiar si tu trebuie sa recunosti ca n-am nicio vina,ca m-am purtat corect si procedural si prin urmare aveam tot dreptul sa solicit acelasi lucru.

Nu ne ajuta cu nimic nici pe noi si nici acest forum sa trecem sub tacere anumite disfunctionalitati.

Da ,are calitati probabil,dar dupa parerea mea nu da suficienta atentie comunicarii si nici nu constietizeaza anume lucruri care genereaza altora prejudicii.Eu ii urez sa-si poata corecta aceasta tara,nu va avea decat de castigat.

As putea sa-mi rog si eu cativa colegi co-forumisti cu care ma cunosc mai bine sa-mi fac oarece descrieri avantajoase,insa nu dorec sa prelungesc aceasta discutie in mod inutil.

Toate cele bune.

Editat de mpc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa intru in conflict cu nimeni de pe aici.motivul principal este ca totusi mai cred in utopia( visul) ca toti motociclistii sunt ca fratii mei.dupa ce am pus anumtul ieri,am iesit sa fac un gratar pt. ca asteptam niste prieteni.la 12.53 m-a sunat hondasan.la 12.56 am primit sms si de la mihai prd in legatura cu casca.i-am raspuns ca s-a dat deja.daca plecam din oras vreo 2 zile,daca pica netu,daca se lua curentul si ma suna cineva in legatura cu obectu,trebuia sa-i spun ca astept sa vina curentul,sa revina internetul,sa revin in oras pt. a vedea daca nu cumva mi-a scris cineva mai inainte?trebuia sa stau teapan in fata calculatorului?si eu prin octombrie am vorbit cu cineva de pe aici de o juma de bord de dnepr,un contact cu cheie.a ramas ca o sa imi trimita coletul,dar nu mi-a mai trimis nimic.trebuia sa -l balacaresc,sa stie toata lumea ce mi-a facut,ca hau,ca bau?n-a vrut banii mei,asta e.in legatura cu acele carburatoare,in seara cand m-ati sunat,eram la un prieten si aveam la bord deja cam un chil de vin.am uitat ce-am vorbit de cum am inchis telefonul.asta am vrut sa va explic si la telefon,dar nu am facut fata debitului verbal napolitan oltenesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat am avut mai multe discutii cu alti colegi a caror opinie conteaza pentru mine,am ajuns la concluzia ca neplacutele evenimente care le-am parcurs sunt rodul uror conjucturi nefavorabile sau,pe romaneste,ghinioane,situatii in care toata lumea are cate un pic de dreptate. Asa cum ziceam inainte,nu ma indoiesc ca acest coleg al nostru are multe calitati.Totusi,e bine sa nu uitam ca un barbat adevarat are un singut cuvant iar scuzele au fost inventate sa fie folosite cand situatia o cere.Daca s-ar fi intamlat asa,multe din cele ce au urmat ar fi fost probabil evitate.

Nu vreau sa prelungesc inutil aceasta discutie. Nu sunt un tip conflictual,nu port ranchiuna vanzatorului si nimanui din cei au intervenit in acesta mica disputa,sunt sigur ca au fost manati numai de intentii bune. Daca se doreste,sunt de acord sa fie sterse de catre moderatori toate posturile rederitoare la acest subiect.

Toate cele bune tuturor.

 

P.S. Buna aia cu "debitul verbal napolitan" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cita dreptate are Honda-san cu 1 leu...Zgudu- zgudu, sterge postarile domnule administrator. Opriti nunta, cineva a "mesterit" mireasa din greseala. NU domnilor administratori, lasati postarile acolo, sa invatam sa ne asumam si responsabilitatea a ceea ce scriem. Si ceva ce zic eu ca trebuie retinut si practicat la Bursa. In modul de a cere, solicita, a te inscrie la piesa dorita, in topic, i-mi permit o sugestie, scrie domnule acolo "daca piesa X nu a fost solicitatata de altcineva pina acum.". Pentru ca exista mai multe posibilitati de a cere.o piesa pusa la bursa, nu neaparat on-topic la vedere. Asta poate evita situatii precum asta de care ne cramponam acum. Si acum mpc-ule intre noi doi. Dupa ce ai dat cu onoarea lui Lidi de pamint, incerci sa dregi busuiocul. Repet, crezi ca eu, nea' Victor, Rocknroll de pe forum, cum ma stiu multi de pe Motociclism.ro, i-mi voi schimba parerea despre Lidi? Eu am postat o situatie reala, in care un om pierde din miezul noptii lui 3 si 1/2 ore, sa mearga sa ajute pe un necajit ramas undeva, la dracu-n carti, in mijlocul drumului. Nu am postat ceva ptr. "impresie," cum sugerezi voalat, ca incerc eu, s-au impreuna cu altcineva sa facem descrieri avantajoase lui Lidi. Nu. Incearca sa intelegi esenta celor scrise, nu rastalmaci vorbele in favoarea ta, s-au a mea. I-ti doressc spor la lucrurile care vrei sa le faci. Ia incearca sa ma faci sa te respect la fel cum i-l respect pe Lidi. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Zgudu- zgudu, sterge postarile domnule administrator. "

Stimate coleg,

Asta e parerea ta si inteleg sa ti-o respect.

Cealalta e parerea mea,si inteleg sa mi-o respecti . . mai ales ca inteleg ca e impartasita si de altii si eu am fost de acord cu ei sa incheiem asa . . . dar asta vor decide cei in drept,iar daca ei hotarasc ca a ta e mai argumentata atunci asa sa fie !

Desi, sincer,eu cred ca nu e .

 

Si acum mpc-ule intre noi doi.

Nu inteleg aceasta propozitie : traiesti cumva cu impresia ca avem ceva amandoi ?

Ar fi bine atunci sa ma lamuresti si pe mine,pt ca nu-mi aduc aminte ca noi doi sa fi interactionat,dar, mai stii,te-oi fi deranjat poate vreodata cu ceva . . .

Spune,fii deschis,nu ezita , ce-avem noi doi de impartit ?

Nu zice nimeni,prietenia e un lucru nobil,toata lumea intelege asta,dar nu crezi ca exagerezi ?

Adica sunt sigur ca daca ai intervenit odata,toatea lumea e multumita si ai putea sa te opresti aici,ce zici ?

Tot ce vad e ca doresti sa perpetuezi o stare conflictuala in care nici macar nu esti implicat direct.

Crede-ma,eu zic ca e mai bine sa ne oprim.

Hai sa ne pastram energiile pentru alte situatii,daca s-o-ntampla sa comand si tie ceva si sa am surprize.

Si nici macar atunci din prima,ai vazut cum functionez,prima o las sa treaca,de-abia la a doua trag cu pusca . . .

:shootingsmilie:

o sa avem atunci prilejul sa ne golim de frustrari .

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Hoaa! şI cică există unul tînăr care vorbeşte mult şi prost şi aia şi pe dincolo....

 

Da' las' că nici cu ăştia bătrîni nu mi-e ruşine !!!

 

 

prima o las sa treaca,de-abia la a doua trag cu pusca . . .

 

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de bine pentru userul kawarom,primit coletul ok,cu marfa in stare ok!Calitatea pieselor corespunde cu ce neam povestit la telefon si am vizionat pe site,deci pozitiv! :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri pt roata de ij 49 primita de la userul Strbu. Te rog sa imi lasi un nr de cont unde sa iti trimit banii de transport, dar oricum ne auzim dupa ce degusti "apa de gura" (tuica e productie proprie din mere). Azi am luat pachetul si l-am lasat pe celalalt. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un - (MINUS) mare de tot pentru http://www.accesoriiautosimoto.com , am comandat de 2 ori de la ei deja si de fiecare data au fost probleme cu produsele, ba ca nu sunt pe stoc , ba ca au alte modele, ba ca nu stie ce are in magazin. va sfatuiesc sa nu va pierdeti timpul cu aceasta pagina, nu merita. amandoua comenzile a trebuit sa le anulez deoarece din totalul de produse comandate doar 1 sau 2 aveau pe stoc, restul in 2-3 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un - (MINUS) mare de tot pentru http://www.accesoriiautosimoto.com , am comandat de 2 ori de la ei deja si de fiecare data au fost probleme cu produsele, ba ca nu sunt pe stoc , ba ca au alte modele, ba ca nu stie ce are in magazin. va sfatuiesc sa nu va pierdeti timpul cu aceasta pagina, nu merita. amandoua comenzile a trebuit sa le anulez deoarece din totalul de produse comandate doar 1 sau 2 aveau pe stoc, restul in 2-3 saptamani.

Eu cind vad un Site ca nu au sediu social, nici nu mai il rasfoiesc dapai sa mai si cumpar de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un - (MINUS) mare de tot pentru http://www.accesoriiautosimoto.com , am comandat de 2 ori de la ei deja si de fiecare data au fost probleme cu produsele, ba ca nu sunt pe stoc , ba ca au alte modele, ba ca nu stie ce are in magazin. va sfatuiesc sa nu va pierdeti timpul cu aceasta pagina, nu merita. amandoua comenzile a trebuit sa le anulez deoarece din totalul de produse comandate doar 1 sau 2 aveau pe stoc, restul in 2-3 saptamani.

 

Topicul se adreseaza utilizatorilor subforumurilor comuniste si clasice. Mulumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul a fost bun la inceput.

 

On-topic. Ii multumesc lui Urse (planeta V) pentru biznisurile desfasurate. Deschis, fara alunecari, e de recomandat omul.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un + (PLUSSSS) mare pentru userul MZ 125 care desi e tanar, a inteles ca increderea e cel mai important capital al unui om.

Cum se zice in popor : " sa-i tina Dumnezeu obiceiu ' "

Si mai e ceva,. f.f.f. important : produsul livrat CHIAR SEAMANA cu poza pana la identificare ( lucru rar in ultimul timp ).

Produs "super-kvalitet", Super-comunicare , super promptitudine --- Super baiat.

 

E o mare bucurie sa putem scrie elogios si gandi pozitiv !!! :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa cum se obisnuieste,se da cate un mare+ pentru cine da de pomana.nu stiu ce-o sa faca pe lumea ailalta cu plusu de la mine,ori il baga sfantu petru in...,ori s-o transforma in litru de benzina sa se plimbe si prin rai cu emurili.pe scurt: pentru nime'n drum si dany oldmoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, montez si eu doua plusuri:

unul pentru userul @comunistu, care a trimis piesele ferm si asa cum discutasem (ba pot sa spun ca mi-a pus si un bonus in pachet)

si unul pentru Gaspar (piesele pe care mi le-a trimis foarte prompt sint excelente - cel putin astea, altele nu stiu, nu ma pronunt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...