Sari la conținut

Bucuresti - Vama Veche pe 1 Mai - via Harsova


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

Pana la metrou Izvor sigur stiu sa ajung !

Si motorocker , multumesc pentru acel link dar conexiunea mea de internet ( stick usb de bagat in fund ) nu imi permite sa accesez anumite linkuri cu multa data de downloadat . O sa ma uit maine de la serviciu . Si sper sa fie voie buna si vreme frumoasa cind va fi de plecare .

 

 

Este vreo problema daca eu o sa ma opresc in Mamaia , Constanta ? Deoarece vreau sa particip la petrecerea DraculaS .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poti sa te opresti unde vrei, esti liber :blbl:

 

Sambata se baga cineva la o tura Vama-Blacik-Vama cu plimbare si pierdut de timp vreo 4-5-6 ore? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca va fi destul de rece iar vineri se arata ploaie...http://m.accuweather.com/ro/ro/vama-veche/283427/extended-weather-forecast/283427

Cazare nu cred ca se mai gaseste la ora asta, iar la cort cred ca o sa facem putin frigul. Poate gasesc sa aduc niste chelosen sa ne incalzim seara (stiu o manastire care produce "lacrima domnului" de o puritate deosebita).

Editat de celebris3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu arata ploi d'alea nasoale, cred ca se cam pleaca.. eu cel putin ma bag si daca da cu picuri

 

Problema e cu cazarea, ca nu imi vine sa stau la cort in conditii de 16 grade maxima zilei.. posibil sa scurtez sejurul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la ploi, nu va luati dupa Accuweather. E orice altceva decat ACCurate. Si astora li se rupe de zona asta "Romania who/what?!".

 

Stateam intr-o zi in plin soare, cu spume ca nu am plecat cu motorul, iar pe aplicatia lor(updatata perfect) arata thunderstorm. TOATA ZIUA!

 

Fu...'em all!

Vedeti cu o zi inainte mai sigur, desi ploi de lunga durata nu mai au cum sa fie. Poate sa fie o zi innorata toata, dar cu ploi razlete si cum acest traseu nu implica serpentine/multe viraje, nu e grav, daca e vointa de fier. :)

 

PS. Ma bag si eu in seama, chiar daca nu sunt pe lista de participanti, pt ca va invidiez foarte tare pt tura. Mi-as fi dorit sa vin si eu, dar nu se poate din pacate. Asa macar urmaresc topicul, sa am iluzia ca particip cumva. :)

 

Drum bun sa aveti, vreme exceptionala, asfalt uscat si distractie la maxim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu arata ploi d'alea nasoale, cred ca se cam pleaca.. eu cel putin ma bag si daca da cu picuri

 

Problema e cu cazarea, ca nu imi vine sa stau la cort in conditii de 16 grade maxima zilei.. posibil sa scurtez sejurul

Mda. Ma uit si eu la prognoza si nu pare prea roz. Cica si-n Vama ar fi cu ploaie joi. Daca nu se exagereaza cu apa, nu e mare deranj. La mine ar fi oricum o tura de o zi, am planificat sa ma intorc seara si parca n-as vrea sa ard benzina aiurea, fara sa ma bucur de plimbare. Jos Romica Jurca!

 

Cu privire la ploi, nu va luati dupa Accuweather. E orice altceva decat ACCurate. Si astora li se rupe de zona asta "Romania who/what?!".

 

Stateam intr-o zi in plin soare, cu spume ca nu am plecat cu motorul, iar pe aplicatia lor(updatata perfect) arata thunderstorm. TOATA ZIUA!

 

Fu...'em all!

Vedeti cu o zi inainte mai sigur, desi ploi de lunga durata nu mai au cum sa fie. Poate sa fie o zi innorata toata, dar cu ploi razlete si cum acest traseu nu implica serpentine/multe viraje, nu e grav, daca e vointa de fier. :)

 

PS. Ma bag si eu in seama, chiar daca nu sunt pe lista de participanti, pt ca va invidiez foarte tare pt tura. Mi-as fi dorit sa vin si eu, dar nu se poate din pacate. Asa macar urmaresc topicul, sa am iluzia ca particip cumva. :)

 

Drum bun sa aveti, vreme exceptionala, asfalt uscat si distractie la maxim!

Eu ma uit pe yr.no.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ploua si e naspa eu nu mai merg... (amintiti-va 2011 :) )

 

asta nu inseamna ca nu se mai pleaca, cei care vor sa mearga, pot continua tura/traseul, va descurcati voi :D

 

daca vremea e ok-ish, eu si mandra mergem cu mobrele

daca vremea e incerta (ploaie cu soare or smthing) POATE mergem cu conserva

aca vremea e nasoala (ploaie-ploaie-frig) nu mai mergem deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu verific vremea pe kappa si in general o nimeresc oamenii. Ei spun ca joi o sa fie 2-3 stropi dupa care vineri si sambata vreme frumoasa, se innoreaza din cand in cand dar nu ploua.

 

Sper sa aiba dreptate si de data asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pofida averselor anuntate, eu, impreuna cu un prieten, plecam maine dupa-masa pe la 2~3 din zona Trapezului pe traseul acesta: http://goo.gl/maps/WxcZW

Daca mai sunt masochisti printre voi, sunteti bineveniti. :)

 

Drumuri bune / eventual uscate :D

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca n-am facut stickerele degeaba :), daca nu vine nimeni le pun pe toate pe mobra mea :)).

Hai ca numa' maine nu-i poimaine. La cum arata cerul acum, vestile par imbucuratoare. Daca e doar stropeala, nu vad de ce nu s-ar face tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ma alatur si eu grupului, dar nu garantez ca merg pana in Vama pt ca nu am cort si nici cazare rezervata.

 

Ma gandeam sa dau o fuga pe la Tulcea-Murighiol-Enisala, daca mai e vreun amator sa se anunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasa mea nu vrea sa mergem la cort (si o inteleg, ca la frigul care se arata peste noapte...) - asa ca probabil o sa mergem la o plimbare de o zi si in caz ca nu mergem spre mare poate mergem cu tine Gnraloo spre Delta sa admiram peisajul, inca nu stim sigur. Am mai fost alta data in Delta tot asa pe nepregatite si nu am gasit cazare sub nicio forma, asa ca mai mut ca sigur ne vom intoarce seara (la mare sunt mai mici sanse de cazare, decat daca este urat si renunta lumea - caz in care nici mie nu mai mi-ar conveni sa mai platesc o noapte degeaba).

Pana la urma cine mai merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, daca intarzii 10-20 min maxim, va rog sa ma asteptati. Daca toata lumea e de acord.

Eu plec din Leordeni, Arges, asa ca mai am de facut 100 de km inainte de a ajunge in bucale la 9.



Un numar de telefon daca a-ti posta ar fi ok, din cei care merg sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...