Sari la conținut

Accident 14/03/2014 Stefan cel Mare zona dinamo


Silvan
 Share

Postări Recomandate

Acum 30 de minute la iesirea din clubul Dinamo. Motociclistul depasea coloana pe linia de tramvai. Hyundai Tucson a iesit din club si a incercat sa intoarca peste linia de tramvai, n-a vazut motociclistul si l-a acrosat cu partea stanga fata.

 

Daune motociclist: mana dreapta fractura (posibil deschisa), julituri pe genunchi in rest constient in stare de soc (asta ce era aparent). A fost luat de smurd.

 

post-3505-0-48433500-1394787143_thumb.jpgpost-3505-0-35164400-1394787201_thumb.jpgpost-3505-0-28235400-1394787223_thumb.jpgpost-3505-0-39661500-1394787236_thumb.jpgpost-3505-0-02235600-1394787249_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mdea ... e un amic de al meu, si are ceva ani in spate. Momentan e la floresca si e de vreo juma de ora la controale. Pana acuma din ce stiu de la prietena lui e doar de mana. In rest a zis ca pare ok, a vorbit si era destul de lucid. Asfalt uscat si grija mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare sezon incepe cu stangul si se termina cu . . . . stangul . Cred ca ar fi cazul sa acceptam ideea ca nu suntem singurii participanti in trafic . Dintre toti bezmeticii cu permis de conducere , noi suntem singurii mai gingasi . Hai sa belim noi ochii mai bine , sa incepem noi sa avem grija de noi si dupa aia sa avem pretentii de la ceilalti . Nu poti sa ceri respect in trafic pana nu-l oferi , la randul tau . Mergeti pe principiul : .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un viteaz mai putin pe Stefan cel Mare. Am vazut ieri 2 motoristi care crosetau la greu pe Fizicienilor, banuiesc ca e nevoie de adrenalina maxima, la inceput de sezon. Luati un calmant, are efect. Sau , alergati in parc, mai taie din energie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare sezon incepe cu stangul si se termina cu . . . . stangul . Cred ca ar fi cazul sa acceptam ideea ca nu suntem singurii participanti in trafic . Dintre toti bezmeticii cu permis de conducere , noi suntem singurii mai gingasi . Hai sa belim noi ochii mai bine , sa incepem noi sa avem grija de noi si dupa aia sa avem pretentii de la ceilalti . Nu poti sa ceri respect in trafic pana nu-l oferi , la randul tau . Mergeti pe principiul : attachicon.gifcine-rade-la-urma.png .

 

 

WORD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica.

Si mare grija la "intersectia" respectiva sunt multi idioti care intorc aiurea acolo, sau fac dreapta de pe Barbu Vacarescu si zboara direct pe banda 3 ca sa intre pe Polona(intersectie unde oricum nu ai voie sa faci stanga, dar ei pot) sau sa intoarca .Anu trecut era sa o pateasca un tip cu o hayabusa exact in acelasi loc. Acum sa vedem cum o scoate poliitia, ca sunt amandoi cam vinovati.E linie continua, nu ai voie sa mergi pe linia de tranvai, si ala care a intors, mai rau acolo e si o statie de tranvai. Ai voie sa intorci abea la Perla la al doilea semafor.

Editat de Simpson_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

WORD

Ce înseamnă chestia asta? Am mai văzut postat la fel și pe alte topicuri, nu știu dacă tot tu erai.

 

ON: Sănătate riderului și mai multă atenție pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Risti sa ajungi sa zaci prin spitale si sa te umpli de suruburi si daca ai prioritate , asa ca nu vad rostul " eroismului " urban . Insanatosire grabnica motociclistului si recuperare usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multat sanatate motociclistului.

 

Off: Ieri auzisem de la un sofer de la munca despre un alt accident moto in Buc. Omul mi-a zis ca o motocilceta a fost lovita in spate de o duba la semaforul de la piata victoriei cum vii dinspre piata romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce înseamnă chestia asta? Am mai văzut postat la fel și pe alte topicuri, nu știu dacă tot tu erai.

 

ON: Sănătate riderului și mai multă atenție pe viitor.

Expresii de-ale negrilor, cum că a zis-o bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare smecherie sa cazi cu motocicleta.. bine ca nu are nimic , asfaltul cere carne !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...