Sari la conținut

"Self-made" custom chopper


dallyde
 Share

Postări Recomandate

glumeam cu parerile negative ...binenteles ca nu poate fii pe gustul fiecaruia si este o discutie libera si fiecare isi poate expune parerea ...eu doar doream sa aduc la cunostiinta faptul ca din primul meu motor (apropos permis cat.A de anul trecut si acesta este primul motor) l-am adus intr-o alta lumina ,astfel dorind sa aflu si alte puncte de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune si niste poze din timpul lucrarilor. Si ceva mai multe detalii... gen cu ce materiale ai lucrat, cum ai facut diverse...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pareri negative? :)

...sa vedem daca se gaseste vre-un nebun :D

 

Absolut superba!

 

O sa incerc...

 

In primul rand stilul nu este unul care sa mearga cu tendintele de sezon, poate niste catifea mergea pe la imbinari.

De asemenea nu cred ca țucumbărul merge cu flașmuleta.

Precizez faptul ca, deontologic vorbind, culorile resping prea mult din spectrul ~600 nm in sus.. ceea ce poate afecta migratile pasarilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca arata mai bine decat multe din motoarele facute de OCC. Ce sa zic...primul motor, sa faci asa ceva... Ori ne iei la misto ori esti prea tare. Incepatori cu R1 vedem pretutindeni, ca tine mai rar. Ar fi culmea sa ne spui ca ai si sub 30 de ani. Mind blowing ! In fine ! Bravo ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

material folosite : teava laminata trasa , table ..roata spate de Harley , rezervor alungit fata-spate, trecut de pe frana spate tambur la frana pe disc (etrier Yamaha nu mai stiu de care + disc Harley modificat), vopsitul a durat 6 zile avand 6 etape (culoare fond, trasat ,gri,portocaliu,perla,airbrush contur,lac .. sincer am credeam ca nu se mai termina cat a trebuit sa maschez pt vopsit)

Editat de dallyde
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru efort si realizare. Chiar daca sunt cateva elemente care nu le-ai facut tu, eu cred ca viziunea si abilitatea de a le pune in practica sunt de nota 20. Ar fi fain sa faci un fel de jurnal cu ce ai facut. Ceva de genul: "Am luat una bucata moto (pus poza) si dupa demontare (alta poza) am inceput procesul cu...". Nu de alta, dar ne-ai putea oferi niste inspiratie si noua celorlalti care ne-am tot gandit la asa ceva dar nu am indraznit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa dar am si eu o intrebare poti "oficializa" asa ceva la noi, cum se poate scoate cartea de identitate si face certificatul de conformitate ca sa poti circula legal cu ea. Scuze daca s-a scris, nu ma dojeniti dati-mi un link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrei sa stii... :-) programul meu a fost aproximativ ora 8-17 servici 18-22 ,23,00 in garaj...timp de 5luni

 

De oficializat nu cred ca poti...ieri la o razie a politiei in oras am fost oprit pt ca nu le place numarul ..cica nu ii conform ... oare asa o fii? Care sunt normele/standardele alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normele sunt sa ai numarul unde l-a pus producatorul... evident, in cazul mobrelor custom, "producatorul" esti tu, nu prea mai are legatura cu ce a fost mobra inainte.

Teoretic nu ai voie sa ai numarul de lateral (nu e atat de vizibil) si in nici un caz pus pe verticala.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tu ai scos chestia asta intr-un garaj , nu pot sa-mi imaginez ce ai fi capabil sa faci intr-un atelier de specialitate ! Felicitari . Foarte frumos .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa. Am vazut ca vrei sa te critice lumea, nu cred ca au de ce. Eu as fi folosit culori mai sinistre, dar asta tine de stilul fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea critica ? Se poate , oricand ! Doar o singura lucrare ? Doar atat ? Astept sa vad si urmatoarele proiecte si tinand cont cat de sus ai ridicat stacheta cu motocicleta asta , clar trebuie sa fie ceva deosebit !

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...