Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

pai alea au fost vremuri in care surubul nu era asa de strans ca acum...

ce o sa faci dupa? te ascunzi in padure?

in ziua de azi daca nu joci dupa reguli si deranjezi... ai rupt cuiul.

pare ca traim vremuri libertine, ca avem democratie... dar de fapt azi e de 1000 de ori mai greu sa lupti pentru dreptate, adevar si alte chestii deastea minore...

istoria are nevoie de inca un capitol. unu' nou, alltfel in care anumite personaje sa nu mai existe.

de ce totusi in lumea asta obsedata de control inca se mai intampla dalde Sanzienisme? tocmai pentru ca unii sa-si justifice ... salariile. si ca altii sa poata urla ca unii sunt anarhisti cand sustin ca statu' este degeaba. insa... totusi uite ca poti citi printre randuri si ... observa contrariul. acum este anarhie. dozata, exact unde, exact cata trebuie ca lumii sa aiba de ce sa-i fie frica. ordinea ar fi contraproductva pentru aia de sus. cum ar mai putea ramane in scaune daca ar trebui sa confirme, sa dea rezultate?

Ma bucur ca mai sunt oameni ce vad dincolo de ce li se pune ostentativ in fata.

 

Cred ca tu nu stii ca haiducii astia au existat doar in fantezia populara, repet, erau banditi de codru, hoti, talhari. Luau de la bogati (ca de la saraci nu aveau ce lua, normal) si mai dadeau la sarantoci cate ceva, sa ii ascunda iarna.

Tu chiar ai ingurgitat tot ce ti s-a servit pe vremuri de bun? Focalizeaza un pic mai mult pe subiectele despre care intentionezi sa iti dai cu parerea si ai sa vezi ca sunt altfel decat par defapt. Nu fa si tu ca ala de sta demult in alta tara dar el are pareri despre ce este acum aici fiind demult rupt de realitate si mai mult de atat isi pune-n semnatura ca forumul asta e zeflemeaua lui de zi cu zi dar plange ca Dumnezeu i-a limitat distractia... BB de tine e vb :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tata, te ai uitat prea mult la "Pintea" si la "Iancu Jianu zapciul", crede ma pe cuvant, haiduci de aia generosi doar in imaginatia taranului oprimat au existat.


» Post actualizat in 04 Oct 2014 06:45


"Haiducii" sarbi ai lui Baba Novac ce erau?

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bebe, cea mai buna marturie este a omului care a fost de fata. Faptul ca a incasat pumni si un cutit in spate de la prietenii tai tigani nu inseamna ca nu-si mai aduce aminte ce s-a intamplat. Poate imediat dupa accident putem spune ca era omul bulversat dar acum nu mai este cazul.

 

Eu propun altceva, ca sa dam un exemplu si sa tragem un semnal de alarma sa gabjim un tigan, sa-l scopim si sa-i dam boasele sa si le manance. Si toata treaba sa fie filmata, sa vedeti atunci indignare din partea autoritatilor si a ONG-urilor, sa vedeti atunci cum toti prostii si toti dobitocii (chiar si de aici de pe forum) vor urla ca nu e bine, ca e barbarie, ca i se incalca drepturile, ca e rasism si alte caccaturi.

 

Dar nu vor spune nimic despre linsarea lui Attila. Sa linsezi un roman sau un maghiar, un sas, un lipovean, e ok. Caci mortul e de vina, avea viteza mare. Cum spune Galen tiganul.

 

Eu tot ce voiam sa aflu era daca cineva a vazut tiganii lovindu-l / omorandu-l pe Attila. Atat. Daca exista martori oculari. Daca a vazut cineva cum i s-a taiat urechea.

 

Admit ca este imposibil ca sa-i dispara o ureche in urma accidentului, mai ales ca dupa cazatura avea inca casca in cap, dupa cum reiese din marturia lui Tamas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot ce voiam sa aflu era daca cineva a vazut tiganii lovindu-l / omorandu-l pe Attila. Atat. Daca exista martori oculari. Daca a vazut cineva cum i s-a taiat urechea.

 

Admit ca este imposibil ca sa-i dispara o ureche in urma accidentului, mai ales ca dupa cazatura avea inca casca in cap, dupa cum reiese din marturia lui Tamas.

 

'' The administrator has limited the number of new posts you can submit ...'' , si tu cu astfel de postari te consumi?! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ia si tu logica elementara si aplic-o la cazul de fata: Tamas il gaseste pe Attila cu casca pe cap, viu. Aborigenii apar cu mic cu mare, Tamas se retrage, aborigenii se aduna in jurul lui Attila si Tamas nu mai vede nimic. La final, Attila arata cum se vede in poze. Nu e suficient de clar??? Mai simplu de atat nu pot sa-ti explic.

 

Si da, exista martori oculari: tiganii. Si nu o sa declare nici unul dintre ei ce s-a intamplat cu adevarat acolo. Facem pariu pe ce vrei tu ca toti erau "plecati" cu treaba, la munca evident. De asta l-au si scos in fata pe ala cu handicap mental, tap ispasitor.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o chestie interesanta

 

Calaii din Brasov, dar si din intreaga Transilvanie, erau tiganii, care aveau „indeletniciri spurcate, pentru ca ei fac si pe calaii“, dupa cum scria, la 1595, italianul Pietro Busto, muzicant la curtea lui Sigismund Bathory. Incepand cu anul 1520, registrele Brasovului incep sa consemneze executiile duse la indeplinire in oras de calaii tigani. Conform acestor insemnari, intre anii 1520-1550 au fost duse la indeplinire un numar de 120 de sentinte, printre care se numarau torturi, spanzurari, decapitari, arderi pe rug, taieri de urechi, batai si alungari din oras. Inregistrarile amintite sunt de obicei succinte, redand doar sentinta, cui a fost aplicata si cati bani s-au platit tiganilor. Descrieri mai ample apar in cazurile care necesitau torturarea invinuitilor sau arderea pe rug a condamnatilor, fiind consemnate preturile platite pentru materialele necesare acestor operatiuni.

 

sursa http://cultural.bzi.ro/povestea-calailor-din-brasov-5399

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ia si tu logica elementara si aplic-o la cazul de fata: Tamas il gaseste pe Attila cu casca pe cap, viu. Aborigenii apar cu mic cu mare, Tamas se retrage, aborigenii se aduna in jurul lui Attila si Tamas nu mai vede nimic. La final, Attila arata cum se vede in poze. Nu e suficient de clar??? Mai simplu de atat nu pot sa-ti explic.

 

Si da, exista martori oculari: tiganii. Si nu o sa declare nici unul dintre ei ce s-a intamplat cu adevarat acolo. Facem pariu pe ce vrei tu ca toti erau "plecati" cu treaba, la munca evident. De asta l-au si scos in fata pe ala cu handicap mental, tap ispasitor.

 

Asa e.In plus tot dupa logica elementara ,ucigasii ar trebui cautati printre rudele fetei accidentate .

Ma rog,la intamplari cu tigani nimic nu e simplu .sau logic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot ce voiam sa aflu era daca cineva a vazut tiganii lovindu-l / omorandu-l pe Attila. Atat. Daca exista martori oculari. Daca a vazut cineva cum i s-a taiat urechea.

 

Pai daca erau zece tigani peste Attila crezi ca se mai vedea ce se intampla acolo?

 

Omule, e clar ca lumina zilei ca Attila a fost linsat. Nu trebuie sa fii medic legist ca sa-ti dai seama ca ranile de pe fata lui Attila nu sunt de la accident si ca urechea nu a avea cum sa se desprinda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata, te ai uitat prea mult la "Pintea" si la "Iancu Jianu zapciul", crede ma pe cuvant, haiduci de aia generosi doar in imaginatia taranului oprimat au existat.

» Post actualizat in 04 Oct 2014 06:45

"Haiducii" sarbi ai lui Baba Novac ce erau?

Am vazut filmele alea si eu ca si multi altii insa, la vremea cand au fost facute si distribuite de regimul politic, aia imagine trebuia sa ingurgitam despre subiect. Asta-ti scapa tie... Iar de aci si pana la a fi eu fan a vreunui actor din filmele alea e distanta prea mare ca se se intample vreodata. Haiducia era doar o perioada din viata a cate unui razvratit care a fost daruit de la Dumnezeu cu o putere de intelegere mai mare decat convenea celor ce detineau controlul atunci. Se petrecea de obicei in floarea varstei atunci cand individul spagea nuci cu phutza si nu-l tinea nimic legat de ceva, iar de-l tinea rupea acea legatura. Dupa o vreme, cei care mai ramaneau vii, renuntau si isi reluau de la zero o viata normala, de obicei departe de locul in care au haiducit. Nu stiu asta din carti si nici din filme sau bloguri pe net ci de la batrani. Incearca si tu sursa asta de informatie si vezi de nu cumva ai chef sa-ti anulezi identitatea pentru o vreme si sa faci ceva pentru semenii tai oprimati sau nu. Ori stai cumintel ca se va intampla oricum de la sine, cu sau fara constientizarea mediului in care te afli la un moment... Crezi tu ca e diferenta intre o urma de cal sau alta de crampoane'n pamant? Nu este. Sunt doar cateva bucati de timp care-ti incetoseaza vederea. Razvratiti vor fi intotdeauna cata vreme exista oprimare/ nedreptate de-un fel sau altul. Unii rup latul iar altii accepta jugul, fiecare are motivele sale sa o faca. In cazul de fata 2-3000 au rupt latul si au mers acolo sa... aprinda o lumanare tinand o vreme casca la picioare pe asfalt. Numai Dumnezeu (cel oficial) stie cind un procent din ei vor reveni in amintirea lui Atilla si vor aprinde sate, corturi si palate ale celor ce-si permit sa aibe o alta lege si sa o aplice cand/cum/unde au chef. Europa i-a facut pachet, le-a dat si bani de buzunar si ni i-a trimis unisens noua, chiar de nu-s toti ai nostrii. Iar noi le ingrijim lehuzele alora de n-au taxat vreodata vreun sfant la buget. Anii trecuti in ignoranta toleram mizeria existentei lor, ei bine de-acum(si ma refer la cazul de fata inclusiv) va trebui sa o si inghitim fiindca e deja prea multa. Sa traiti bine! ...si nu uitati sa mereti la vot fiindca multimea decide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vad ca ma crezi complet prost, cum plm sa imi scape o chestie de propaganda? Nu ma cunosti, dar dai cu presupusul,nu?

Nu te cred in nici un fel, fiindca nu-s in masura sa am o parere despre tine cata vreme nu ne cunoastem aproape deloc.

 

Au mai aparut noutati in "dosarele" Sanzieni? Stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te cred in nici un fel, fiindca nu-s in masura sa am o parere despre tine cata vreme nu ne cunoastem aproape deloc.

 

Au mai aparut noutati in "dosarele" Sanzieni? Stie cineva?

 

Nu te cred in nici un fel, fiindca nu-s in masura sa am o parere despre tine cata vreme nu ne cunoastem aproape deloc.

 

Au mai aparut noutati in "dosarele" Sanzieni? Stie cineva?

Asta astept si eu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un numar de 3 dosare :

1. tentativa de omor cu victima Pal Tamas. In curand va fi trimis in fata instantei (Tribunalul Covasna) un etnic rrom din Sanzieni, aflat in stare de arest. A fost identificat de martori si a recunoscut. Este adevarat ca are un IQ mic insa comisia medicala a stabilit ca are discernamant cu privire la fapta comisa, asa ca va raspunde ca oricare altul in fata legii cu mentiunea ca va fi obligat sa urmeze si un tratament medical in penitenciar.

Tamas a avut doua lovituri de cutit din ca re una relativ superficiala care a produs o taietura de 3-4 cm lungime (aprecierea mea) si una care a atins plamanul provocand un pneumotorax fara hemoragie interna, fiind in refacere. Din punct de vedere medical, rana nu a pus viata in pericol insa raportat la factorii subiectivi (modul in care a fost injunghiat, zona vizata) parchetul a stabilit ca exista infractiunea de tentativa de omor.

2. ucidere din culpa cu victima Attila Sebestyen, urmare a accidentului de circulatie. Raportul de necropsie stabileste ca si cauza a decesului asfixie mecanica interna datorata propriilor fluide. Medicul legist a stabilit ca ranile provin din accident (aici ma refer la fracturi la corp).

Cu privire la ureche : nu este taiata ci este zdrentuita. Aici vom cere lamuriri prin supliment.

In acest moment urmeaza sa se faca expertiza tehnica privind dinamica accidentului.

Mai avem aici si pasagera lui Attila care se afla si acum in stare de soc si nu se poate comunica cu ea.

3. lovire si alte violente, dosar in care parti vatamate sunt Pal Tamas si pasagera acestuia, ca urmare a violentelor la care au fost supusi de alti locuitori ai zonei.

4. mai sunt deschise dosare de ultraj cu AN la sesizarea IPJ si SMURD.

 

Martori : toata lumea tace de frica celor din zona. Participantii la incaierare s-au mutat de la locatie.

 

Filmul evenimentului povestit de Pal Tamas : Mergeau cu cca 60-70 km/h, Attila fiind in fata lui, in raza vizuala. S-a creat la un moment dat un nor de praf si a vazut ca Attila paraseste carosabilul si loveste gardul unei curti. Franeaza si ajunge la locul accidentului, oprind motocicleta pe strada. Se dau jos si se duc la cei doi, Attila fiind rasturnat peste pasagera. Ambii inconstienti insa respirand cu castile pe cap insa fara viziere. Il rastorna pe Attila de pe pasagera, observa ca are mana rupta, si realizeaza ca pasagera lui este in mijlocul unei cete de tigani care o bruscau. Se ridica si incearca sa o ajute si simte intepaturile. Se intoarce si identifica pe cel care l-a injunghiat. In apropriere mai era o persoana cu un cutit in mana care inca nu apucase sa dea. (fac paranteza si va spun ca inculpatul si familia sa sunt rude cu minora implicata in accident, nu au vazut momentul accidentului si au crezut ca Tamas a lovit fata / din expertiza s-a stabilit ca un singur cutit a facut ambele taieturi).

In acest timp una dintre tiganci a aruncat apa peste Attila si peste pasagera. A aparut si ambulanta care a ridicat pe Tamas si pasagere insa nu a reusit sa ajunga la Attila fiind blocati de tigani.

Castile lui Attila si a pasagerei sale au fost date jos de tigani.

 

Exista un martor care a trecut cu masina prin zona si a vazut ca Attila este lovit cu picioarele de tigani, nu a oprit de frica si nici nu cred ca va depune marturie.

Cam astea sunt noutatile ptr moment.

 

Ce pot sa va spun la acest moment din ce am vazut :

- viteza de deplasare nu a fost foarte mare (posibil un 70km/h) insa reactia de evitare la scos pe Attila de pe sosea pe acostament unde exista o denivelare (peste un podet). Banuiesc ca mana a alunecat pe acceleratie din soc, s-a panicat si nu a avut reactie de franare (nu am vazut urme de frana insa cert este ca a iesit imediat de pe carosabil), a lovit coltul gardului care a actionat ca si o trambulina proiectandu-l in copac si pe casa. cine a fost acolo a vazut diferentele de nivel si nu e mare lucru sa ajungi pe casa. Motorul a cazut cu rotile in sus ceea ce ma face sa cred ca s-a rasturnat in aer dupa ce a lovit pomul (exista niste crengi despicate). Locul in care au cazut cei doi este in paralel cu locul in care a cazut motorul si banuiesc ca au zburat de pe motor dupa impactul cu pomul. Vom vedea ce zice si expertul tehnic cu privire la dinamica.

- urechea stanga este la locul ei insa e facuta zdrente iar singurele echimoze apar pe partea stanga a capului. mana rupta provine din accident (Tamas o observa). nu stim despre celelalte fracturi. cerem lamuriri.

 

Dupa discutiile avute cu mai multe persoane din zona, eu unul sunt socat de ce fac tiganii in satele din zona. Este de notorietate ca toata lumea e inarmata si ca poti fi taiat cu orice ocazie. La fel este de notorietate ca te opresti prin satele respective pe riscul tau.

Editat de stefoctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea se intampla si se vor intampla din cauza dezinteresului oamenilor din tara asta si a autoritatilor. Nu va astepatai la prea multe lucruri sa se intample. Totul este tratat doar de ochiii lumii.

Cele bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit niste date concrete.

Multumesc.

 

Pai aceste date au fost relatate de n ori si arata un singur lucru care era stiut deja: ca Attila a fost linsat de tiganii borati, adica aia pe care-i aperi mereu.

» Post actualizat in 06 Oct 2014 17:34

Exista un numar de 3 dosare :

1. tentativa de omor cu victima Pal Tamas.

 

Tamas a avut doua lovituri de cutit din ca re una relativ superficiala care a produs o taietura de 3-4 cm lungime (aprecierea mea) si una care a atins plamanul provocand un pneumotorax fara hemoragie interna, fiind in refacere. Din punct de vedere medical, rana nu a pus viata in pericol insa raportat la factorii subiectivi (modul in care a fost injunghiat, zona vizata) parchetul a stabilit ca exista infractiunea de tentativa de omor.

 

2. ucidere din culpa cu victima Attila Sebestyen, urmare a accidentului de circulatie. Raportul de necropsie stabileste ca si cauza a decesului asfixie mecanica interna datorata propriilor fluide. Medicul legist a stabilit ca ranile provin din accident (aici ma refer la fracturi la corp).

 

Cu privire la ureche : nu este taiata ci este zdrentuita. Aici vom cere lamuriri prin supliment.

 

Mai avem aici si pasagera lui Attila care se afla si acum in stare de soc si nu se poate comunica cu ea.

 

3. lovire si alte violente, dosar in care parti vatamate sunt Pal Tamas si pasagera acestuia, ca urmare a violentelor la care au fost supusi de alti locuitori ai zonei.

 

4. mai sunt deschise dosare de ultraj cu AN la sesizarea IPJ si SMURD.

 

Martori : toata lumea tace de frica celor din zona. Participantii la incaierare s-au mutat de la locatie.

 

Il rastorna pe Attila de pe pasagera, observa ca are mana rupta, si realizeaza ca pasagera lui este in mijlocul unei cete de tigani care o bruscau.

 

Se ridica si incearca sa o ajute si simte intepaturile. Se intoarce si identifica pe cel care l-a injunghiat. A aparut si ambulanta care a ridicat pe Tamas si pasagere insa nu a reusit sa ajunga la Attila fiind blocati de tigani.

 

Castile lui Attila si a pasagerei sale au fost date jos de tigani.

 

Exista un martor care a trecut cu masina prin zona si a vazut ca Attila este lovit cu picioarele de tigani, nu a oprit de frica si nici nu cred ca va depune marturie.

Cam astea sunt noutatile ptr moment.

 

- urechea stanga este la locul ei insa e facuta zdrente iar singurele echimoze apar pe partea stanga a capului. mana rupta provine din accident (Tamas o observa). nu stim despre celelalte fracturi. cerem lamuriri.

 

Dupa discutiile avute cu mai multe persoane din zona, eu unul sunt socat de ce fac tiganii in satele din zona. Este de notorietate ca toata lumea e inarmata si ca poti fi taiat cu orice ocazie. La fel este de notorietate ca te opresti prin satele respective pe riscul tau.

» Post actualizat in 06 Oct 2014 17:39

Martori : toata lumea tace de frica celor din zona. Participantii la incaierare s-au mutat de la locatie.

 

Ar trebui cautati si linsati. Sa vedeti atunci bocete, oengeuri, uniunea europeana, SUA, israel cum ar deplange soarta "sarmanilor" tigani.

 

Sa le iei gatul ar fi o pedeapsa prea usoara pentru acesti suboameni, cum bine ii catalogasera germanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, o sa se intoarca sa voteze macar luna viitoare

 

o stire despre camere video:

http://www.stiri.covasnamedia.ro/2014/10/01/12-camere-de-supraveghere-in-localitatea-sanzieni-dupa-moartea-unui-motociclist

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martori : toata lumea tace de frica celor din zona. Participantii la incaierare s-au mutat de la locatie.

 

Exista un martor care a trecut cu masina prin zona si a vazut ca Attila este lovit cu picioarele de tigani, nu a oprit de frica si nici nu cred ca va depune marturie.

 

Dupa discutiile avute cu mai multe persoane din zona, eu unul sunt socat de ce fac tiganii in satele din zona. Este de notorietate ca toata lumea e inarmata si ca poti fi taiat cu orice ocazie. La fel este de notorietate ca te opresti prin satele respective pe riscul tau.

 

o sa se ajunge la d-astea, tot din cauza autoritatilor

 

Eugen Grigore a omorît 24 de ţigani în anii '70. Imi aduc aminte ca am studiat extrem de atent in Facultatea de Drept acest caz, pentru ca, este EXPONENTUL ESECULUI STATULUI ROMAN in a reusi prin organele de drept POLITIE SI JUSTITIE sa rezolve gravele probleme antisociale si infractionale cauzate de tigani in Romania.

Povestea lui Eugen Grigore se regăseşte în cartea "Cei mai odioşi 100 de criminali români", semnată de Traian Tandin. Eugen Grigore, un şofer de camion, şi-a găsit familia ucisă. Nevasta şi cei trei copii ai lui fuseseră omorîţi, iar casa arsă de catre o satra de tigani care a talharit casa in care traia familia lui si care pentru ca nu a gasit bunuri de valoare i-a inchis sotia si copiii in casa, si le-a dat foc uitandu-se cum au ARS DE VII! . Cand s-a intors acasa, Eugen Grigore a INCERCAT asa distrus cum era sufleteste sa discute cu PROCURORUL DE CAZ si MILITIE si cand i s-a spus in fata ca citez :"..tiganii nu pot fi condamnati pentru ca nu avem probe, martorilor fiindu-le frica sa depuna marturie.." [ ce s-a schimbat din 1972 pana astazi ? In comportamentul si modul in care Politie si Justitia NU isi fac treaba ? Nimic!. Cand a vazut ca STATUL ROMAN nu este in stare sa-i faca dreptate, si pentru ca intr-o seara tiganii l-au amenintat ca il vor omora daca mai insista la Militie , Eugen s-a dus la Procurorul de Caz sa depuna plangere penala pentru amenintare, insa A FOST DAT AFARA DIN SEDIUL PROCURATURII strigandu-i-se " sa vii cand ai martori bah!" .

Asadar Eugen Grigore, cetatean al Republicii Socialiste Romania, care muncea 14 ore pe zi la volanul unui camion, care platea taxe si impozite, care avea familia ucisa in chinuri, si care era amenintat cu moartea de tigani, SI-A DAT SEAMA CA STATUL L-A ABANDONAT!

Este socant si tulburator pentru un tanar jurist sa inteleaga ce inseamna pentru un cetatean ONEST deziluzia generata de faptul ca statul l-a abandonat!

Eugen Grigore , admitand ca nu mai are nimic de pierdut pe aceata lume, s-a răzbunat trecînd cu camionul peste corturile lor. A omorît astfel 24 de persoane şi a fost condamnat la închisoare pe viaţă, pedeapsă transformată după Revoluţie în "puşcărie pentru 28 de ani", fiind eliberat în ianuarie 2001 şi murind la puţin timp.

Eu si la acest moment consider ca , STATUL ROMAN este vinovat si de fapt NEPUTINTA, coruptia , indiferenta STATULUI ROMAN l-a impins pe Eugen Grigore sa-i omoare pe tigani.

Iar in zilele noastre, aceleasi lucruri le vedem repetandu-se la infinit.Problema mea nu este etnia criminalului ci faptul ca JUSTITIA si statul roman , REFUZA SA ISI FACA DATORIA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eugen grigore - erou national - :10:

... mda...

nu e chiar asa.

familia lui a fost nenorocita, el nenorocit la randul lui...

nu trebuia sa se ajunga la situatia respectiva.

halal erou. vai de el.

toata vina o poarta rahatul de stat. care a procedat aiurea inainte de crimele tiganilor, dupa crimele tiganilor si in momentul in care omul si-a luat legea in mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... mda...

nu e chiar asa.

familia lui a fost nenorocita, el nenorocit la randul lui...

nu trebuia sa se ajunga la situatia respectiva.

halal erou. vai de el.

toata vina o poarta rahatul de stat. care a procedat aiurea inainte de crimele tiganilor, dupa crimele tiganilor si in momentul in care omul si-a luat legea in mana.

5 minute printre ei si o sa te muti din romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...