Sari la conținut

GOLANEALA DE'o ZI pe TRANSALPINA


Postări Recomandate

acum spune tot. si ca n-am amanta si ca ma tine nevasta sub pat :)

si eu care am contribuit la urcat topicul tau de la 400 la 1200 de vizualizari in mai putin de o zi :)

of of, vai, dusmanii, viata mea :alcy:

hihihi
are 3 si isi mai ia unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum spune tot. si ca n-am amanta si ca ma tine nevasta sub pat :)

si eu care am contribuit la urcat topicul tau de la 400 la 1200 de vizualizari in mai putin de o zi :)

of of, vai, dusmanii, viata mea :alcy:

tu pune mana si adu stick 2 ...

si in puii mei la cat ai ridicat topicul ce mi da mie ADMIN.... facem 1/2!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci, cum zice francezul : "bienvenu au club". Daca tin bine minte, userul straic a trecut de la Hornet la F650 si poate sa spuna despre aceasta experienta.

Si de ianachim, te asigur ca nu se ataca decat de rating redus. La celelalte e imun :)

 


Hai sa nu o dam intoarsa acum...

Asa si eu credeam ca e de Transalpina si poze...dar primul care s-a atacat a fost ianachim. Iti dai seama usor,dupa lungimea textului scris de el si maniera in care e redactat...


Eu acum nu mai am motor, ca m-a busit unul... si nu conta ce motor aveam,pt ca oricum si eu doream sa trec la enduro touring... (de la vitezana)...


» Post actualizat in 14 Oct 2014 20:55

egoistule. tre' sa faci 1/3 ca n-ai fost numai cu mine in tura :)

 

tu pune mana si adu stick 2 ...
si in puii mei la cat ai ridicat topicul ce mi da mie ADMIN.... facem 1/2!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar nu ai ce cauta cu un motor de cacao-t de 2000euro pe circuit !

nu, clar trebuie sa dai cu 15 mii de euro de asfalt.

 

Ianachime chiar nu observi ca merg clatinat baietii astia din videoclipul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si io ca musca-n lapte.

Am facut si TA si TF de nenumarate ori, cu nenumarate motociclete, nu-mi cereti filmulete, n-am camera, tot timpul ma duc singur, fac 2-3 poze si le pun pe feisbuc sa stie ai mei pe unde sunt si ca sunt bine.

Pentru o motoreta sport, intr-adevar, e mult mai acceptabil TA.

In legatura cu Adankaka, nu toti care se duc acolo se duc pentru performanta, neaparat.

Mie-mi place feeling-ul, inainte de toate. Ca pot/reusesc sa fac si performanta, foarte bine, dar asta vine dupa feeling.
In primul rand acolo poti sa inveti o gramada de tehnici de franare, aplecare, accelerare in aplecare, franare(fatza) in aplecare, etc. Asta e in primul rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. aia care se intreaba despre ce clip e vorba (rapid, pina nu-l face privat):

amuzant esti....

CLIPUL ESTE IN SEMNATURA MEA!!!

ma repet : de la o vreme nu pot posta linkuri de youtube si in unele topicuri nu pot pune poze ceea ce e f ciudat

 

nu, clar trebuie sa dai cu 15 mii de euro de asfalt.

 

Ianachime chiar nu observi ca merg clatinat baietii astia din videoclipul tau?

la unul se justifica ..... ca a avut seara de distilare" vineri ......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da, chiar nu ai ce cauta cu un motor de cacao-t de 2000euro pe circuit ! Daca asta e tot ce iti permiti , atunci cu ce iti iei un echipament de calitate , gume , taxe circuit , drumul pina la un circuit (nu vorbesc de circuite de kart), cazare , etc . Motociclismul , in special daca vrei SS si sa te dai acolo unde merita sa te dai cu un SS , nu e ieftin. Ca poti sa te duci asta e altceva ..... Trebuie sa fim realisti si daca avem pretentii la circuite si conditii cum sint ''afara'' atunci trebuie sa ai si motor si posibilitate macar apropiata ca cei de ''afara'' . Nu ma refer la profesionisti , ci la amatori care se dau pe circuit in track days .

 

Asta spui tu barosane, expert in piste si motociclete, posesor de partaitoare VN900 nu?

 

Ce treaba are costul unei motociclete, cu echipamentul si cele enumerate de tine? Ti se pare ca un echipament complet pt motocicleta costa inca 2000 de euro sau cum?

 

Cineva care vrea sa cocheteze cu pista, chiar crezi ca-i tampit sa dea 5-8 mii de euro din prima pe o motocicleta, pe care sa o faca praf ulterior?

 

Esti exact genul ala care vorbeste din auzite/citite pe forum, genul ''sunt prea sarac ca sa-mi permit lucruri ieftine"...

 

Ipocrizia romanilor este fara margini.

 

S-a facut in sfarsit un circuit cat de cat normal in tara asta, la preturi accesibile ,unde sa poata merge oricine doreste sa cocheteze cu acest sport, in siguranta, si tot se trezesc destepti sa puna si asta sub semnul intrebarii. Aceeasi destepti care pana acum acuzau pe cei cu vitezane ca se dau tare pe strazi,ca pun babele din sate in pericol, si-asa mai departe. Acum ca e circuitul,tot nu e bine, pt ca cei cu vitezane n-au motoare de peste 5-6 mii de euro....

 

RROMANIA....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta spui tu barosane, expert in piste si motociclete, posesor de partaitoare VN900 nu?

 

Ce treaba are costul unei motociclete, cu echipamentul si cele enumerate de tine? Ti se pare ca un echipament complet pt motocicleta costa inca 2000 de euro sau cum?

 

Cineva care vrea sa cocheteze cu pista, chiar crezi ca-i tampit sa dea 5-8 mii de euro din prima pe o motocicleta, pe care sa o faca praf ulterior?

Esti exact genul ala care vorbeste din auzite/citite pe forum, genul ''sunt prea sarac ca sa-mi permit lucruri ieftine"...

 

Ipocrizia romanilor este fara margini.

 

S-a facut in sfarsit un circuit cat de cat normal in tara asta, la preturi accesibile ,unde sa poata merge oricine doreste sa cocheteze cu acest sport, in siguranta, si tot se trezesc destepti sa puna si asta sub semnul intrebarii. Aceeasi destepti care pana acum acuzau pe cei cu vitezane ca se dau tare pe strazi,ca pun babele din sate in pericol, si-asa mai departe. Acum ca e circuitul,tot nu e bine, pt ca cei cu vitezane n-au motoare de peste 5-6 mii de euro....

 

RROMANIA....

pun pariu ca la primul incident cu o petarda pe circuit o sa vi se faca o verificare tehnica a mobrelor

proprietarul nu vrea sa piarda BANI si clienti din cauza petardei tale care poate produce accidente.....

se moare si pe CIRCUIT nu doar pe strada.....

daca pe strada ai un ITP care iti permite sa circuli LA LIMITA tehnic cu o moto pe circuit NU este normal sa nu fie in perfecta stare de CE VREI TU sa faci cu ea acolo...

ps la ADANCATA ai o linie drepta de 300 la ora ..... unde toti vor sa o rupa in gura ........unii nu au frane pentru asa ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit cateodata la stilul de mers agresiv al BMW-istilor prin tara si imi dau seama ca ajung sa mearga asa din cauza motocicletei. Toate sistemele alea ii ajuta sa traiasca, cei mai bine investiti 15,000Euro, ABS si toate alea.

 

Daca le dai un cazan japonez de 1500Euro pe mana se imprastie la prima frana pe linia de vopsea sau alte "surface hazards" :) Chiar imi aduc aminte de un fost posesor de K1200R care a facut schimb cu un SV650 si s-a imprastiat in primul viraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit cateodata la stilul de mers agresiv al BMW-istilor prin tara si imi dau seama ca ajung sa mearga asa din cauza motocicletei. Toate sistemele alea ii ajuta sa traiasca, cei mai bine investiti 15,000Euro, ABS si toate alea.

 

Daca le dai un cazan japonez de 1500Euro pe mana se imprastie la prima frana pe linia de vopsea sau alte "surface hazards" :) Chiar imi aduc aminte de un fost posesor de K1200R care a facut schimb cu un SV650 si s-a imprastiat in primul viraj.

FOARTE CORECT PUNCTAT SI SUNT DE ACORD!!!!!

 

DE AI LE SI CUMPARAM pentru ca NU STIM SA NE DAM PE CAZANE......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pun pariu ca la primul incident cu o petarda pe circuit o sa vi se faca o verificare tehnica a mobrelor

proprietarul nu vrea sa piarda BANI si clienti din cauza petardei tale care poate produce accidente.....

se moare si pe CIRCUIT nu doar pe strada.....

 

Corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

pun pariu ca la primul incident cu o petarda pe circuit o sa vi se faca o verificare tehnica a mobrelor

proprietarul nu vrea sa piarda BANI si clienti din cauza petardei tale care poate produce accidente.....

se moare si pe CIRCUIT nu doar pe strada.....

daca pe strada ai un ITP care iti permite sa circuli LA LIMITA tehnic cu o moto pe circuit NU este normal sa nu fie in perfecta stare de CE VREI TU sa faci cu ea acolo...

ps la ADANCATA ai o linie drepta de 300 la ora ..... unde toti vor sa o rupa in gura ........unii nu au frane pentru asa ceva....

 

Depinde ce inseamna petarda pentru tine. Pt tine si pt prietenul tau FBogdan, petarda este orice motociclceta care nu are sigla BMW pe ea si care costa sub 5 mii de euro probabil.

 

Se moare si in casa prietene, in pat, deci hai sa nu mai generalizam intr-un mod penibil. Mai ai putin si spui ca circuitul e mai periculos decat mersul stradal...

 

Pe strada degeaba ai un ITP, uita-te cate gioarse vezi pe strada ,vai de mama lor... du-te si trage-i pe aia de urechi inainte sa ceri socoteala celor care se dau intr-un mediu organizat, safe si restrans (adica pe pista).

 

Pana la urma pe pista chiar se dau fix pe barba lor,si nu pe a ta sau a altor hateri de aici. Nu le purta atata de grija, mai ales o falsa grija...

 

Cine e pasionat de circuit crede-ma, nu se duce cu placute de frana terminate, sau cu defecte tehnice la motocicleta...

 

Ai o pata pusa pe circuit de zici ca-i lucrul diavolului...

» Post actualizat in 15 Oct 2014 09:11

Ma uit cateodata la stilul de mers agresiv al BMW-istilor prin tara si imi dau seama ca ajung sa mearga asa din cauza motocicletei. Toate sistemele alea ii ajuta sa traiasca, cei mai bine investiti 15,000Euro, ABS si toate alea.

 

Daca le dai un cazan japonez de 1500Euro pe mana se imprastie la prima frana pe linia de vopsea sau alte "surface hazards" Chiar imi aduc aminte de un fost posesor de K1200R care a facut schimb cu un SV650 si s-a imprastiat in primul viraj.

 

 

ahhaha cum ii dai apa la moara, unde ai vazut tu BMW-isti cu stil agresiv ?:)) Lumea s-a bucurat de 2 roti si inainte ca BMW sa inveteze motocicletele-care-nu-cad-niciodata :))

 

posesoru ala de K1200 R a cazut pentru ca era copac si pt ca s-a invatat ca tehnologie sa-l ajute in toate situatiile...

 

Vezi tu, nu toata lumea isi permite sa dea 15.000 pe o motocicleta si nici cei care-si permit nu considera necesar sa platesti atat pentru o motocicleta...

 

Pana una alta, de ce nu vinzi ''cazanul'' tau japonez,sa-ti iei o minune bavareza ?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un circuit nu sunt viraje in rampa/panta si nu se merge cu bagaje (exceptand burtile). Sunt chestii diferite, ca si mersul in offroad.

On topic: frumos filmuletul. Emisiune placuta in continuare :)

 

Stai linistit ca in mod normal la intrarea pe orice circuit la trackday inspectia tehnica e facuta la sange atat la mobra cat si la echipamentul riderului, nu frectia aia de ITP.

 

Va fi la fel si la Adankaka (sper).

mah cocoseilor, ati venit de pe gospodine.ro sa va dati cu parerea despre circuite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Lostheaven: Explica-le mai bine cum se polizeaza scaritele la XT :crack:

 

Ontopic: Degeaba comparati mersu' pe strada si circuitu' ca n-au nimic in comun, in afara de atelaj. E ca si cum ai zice ca fotbalul si voleiul sunt tot aia ca se joaca in echipa si cu o minge. Parerea mea...

A, si sunt multi cu BMW-uri gen GSA care dau fum vitezanelor pe orice curbe pe strada. Exemplu, nenea din clipul lui Niko care pe mine una m-a fascinat cum merge omu' ala. ;)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...