Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-45131-0-70644400-1435493694_thumb.j

 

 

 

Lantul ala de pe sisi ....legi pasagera sa stea cuminte ? :crack: :crack:

pt ea as fi folosit sirma ghimpata...imi era frica sanu se intepe si altii de ea... ( de gagica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara / noaptea / pe vreme mai innorata este in regula in mare parte. Dar ziua, cand bate lumina soarelui, cati iti vor vedea semnalizarile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am montat stopul

 

 

 

11014875_10205348371402913_442116689671911667468_10205348372122931_5271086893019

 

foarte de efect! Numerele, la cat sunt de mari, ne strica toata frumusetea, dar daca facem abstractie de ele, f fain spatele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ? Italienii cel putin le au mici ! Mult mai mici decat noi !

la noi tablitele "patrate" pt moto sunt mai mici decat cele ("patrate") pt auto

PS- cred ca nr. ala B800 SBK este facut in Germania

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai na, la mine cam au tendinta sa isi ia zborul numerele asa ca ma descurc cum pot :D

jmecker, las' ca stiu eu :)))))

» Post actualizat in 29 Jun 2015 10:06

numerele gremane au altfel zerourile ....

 

hqdefault.jpg

de ce ? difera zero "0" de "o"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Aceste placi nu contin elemente de securizare. Au un caracter de amuzament. Prin plasarea unei comenzi pe site-ul nostru sunteti in intregime responsabili vis-a-vis de felul in care aceste placi vor fi folosite"

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Vaca... i-am facut plinul, presiunea la anvelope, o mica plimbare prin oras sa-i mai incarc bateria si sa o "dezmortesc", plus curatat discurile de frana. Era statuta saraca de vreo luna jumate... de parca mi-am luat touring degeaba. Maine plimbare :D

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luat o groapa si acuma nu mai am probleme cu curent in bord (becuri de la martori nu mai clipesc aiura, voltmetru arata ceva constant)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rulmenti, frate! inlocuit unul ca avea apa, 2 semeringuri, dar si gresat 2 in care nu intrase apa. Ce dreacu' se zgarceasc la vaselina ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma deranja filtrul de aer de langa picior, asa ca l-am dat jos. Am pus filtre Emgo. Bineinteles am schimbat si jiglerele conform recomandarilor. Remontat, sincronizat si testat. Spre surprinderea mea acum motorul scoate un sunet mai adanc, desi nu am schimbat tobele. E posibil ca numai eu sa sesizez diferenta, dar mie imi convine :D

 

Inca nu am iesit la drum mai lung, ma astept la un consum mai mic. Sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rulmenti, frate! inlocuit unul ca avea apa, 2 semeringuri, dar si gresat 2 in care nu intrase apa. Ce dreacu' se zgarceasc la vaselina ?!

se zgarcesc la vaselina ca sa comanzi tu rulmenti ... piata de consum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ceva kilometri: uleiul e nesperat de bun, mult mai fluid ( ajunge mai repede pe lant ) iar ungerea este mai buna ( desi tuburile din care picura sunt pe interior, uleiul ajunge destul de repede catre exteriorul lantului- oring si imbinari unse bine), o sa mai reduc numarul picaturilor, acum este pe setarea de la uleiul de motor.

dupa alte sute de km. lantul e bobocel,, uns atat cat si unde trebuie, consumat aproape un sfert din uleiul din minune :)

cred ca am gasit varianta castigatoare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facut ITP la Castravachi cea batrana, cumparat un litru de ulei pentru dansa, ea avand nivelul cam scazut.

Comandat si ulei pentru un schimb la Guzzi.


» Post actualizat in 08 Jul 2015 14:18

Hm, cumparat degeaba ulei la Kawa. Dimineata nivelul era sub minim (motor oprit o saptamana) si acuma era pe plin. Si e known issue, doar am uitat, nu prea am mai folosit motoreta asta.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit un loc mai bun in care sa intreb asta, asa ca intreb aici:

 

Cu ce pot curata si unge un filtru de aer, in afara de solutiile speciale (solutie de curatare + ulei de filtru, ca am ramas fara)? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...