Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Pentru cultura dvs. ... particulara :(

Nu ezitati sa derulati scrollbar-ul pana la finalul paginii,

si aveti grija sa stati jos ;-)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_profanity

 

Verbal (infinitive) profanities

 

This includes simple verbs and verb phrases.

 

* a da la untura lu binica: to have sexual intercourse; very used by the Romanian community in Meudon

* a da cu sana: to ejaculate

* a varia: to ejaculate

* a (Âşi-)o pune: to have sexual intercourse (literally "to put it," "it" being the penis)

* Jucăm o Biliboacă: to have oral sex (literally "Let's play Biliboaca" - it suggests that you take the balls in your mouth and shake your head while sucking the balls)

* a (i-)o da la chechereÂş: to have sexual intercourse (literally "to give it," "it" being the penis)

* a suge inima: to have oral sex(literally "to suck the heart,")

* a Âşi-o trage: to have sexual intercourse (literally "to pull it," with "it," as above, being the penis)

* a da în geantă: to have sexual intercourse (literally "to hit the purse")

* a băga mielu' la căldură: to have sexual intercourse (literally "to take the lamb somewhere warm")

* a impinge smarda la deal: to have anal sex (literally meaning "to push the mud uphill")

* a băga lemnul in sobă: to have sexual intercourse (literally "to put the wood into the fireplace")

* a băga osul in ciorbă: to have sexual intercourse (literally "to put the bone into the soup")

* a o lua în mână: to masturbate (literally "to grab it with the hand")

* a regula: to fuck

* a trage căzute: the Romanian term for the Piledriver position

* a scobi safteaua: to fuck

* a se da în bărci: to fuck

 

a uda pixul - a.k.a "to make the pen wet" = to have sex

 

* a parca delfinul - a.k.a. "to park the dolphin" = to take a dump

 

clopătar - homosexual

 

* arde-o pe cumatra - a.k.a. "burn the motherinlaw" = have sex with a MILF

* da-i in (cuvant urat) - a.k.a. "give it to her pussy" where "it" means dick = fuck her brains out

* sa-ti iau neamu-n (cuvant urat) - a.k.a. "I'll take your family in my dick" = Fuck al of your relatives

* Esti cu (cuvant urat) - "you're with the dick" meaning "you're crazy"

* Esti cu muia - "you're with the blowjob" meaning "you're an ass"

* a face degețica: to masturbate (only used of female masturbation)

* a da cu bidineaua: to masturbate (literally "to brush")

* a se juca cu rățuÂşca: to masturbate (literally "to play with the ugly duckling")

* a da la labă: to masturbate(literally "hitting the paw")

* a umple palma cu mulau : to masturbate (literally ' filling the palm with dick)

* a (se) fute: to fuck; to have sexual intercourse (from the Latin "futuere"). The word can be used in a number of ways for example if one asks if a young female "se fute" this means he actually inquires if she has had sex before or if she is open to the idea.

* Dute-n (cuvant urat) mea! (literally "go in/with my dick")

* Ce (cuvant urat) mea faci?: literal translation "what in my dick are you doing" or "how in my dick are you?"

* Sa-ti trosnesc (cuvant urat)-n gaoz: to analy rape you, literal translation "I'll crackle my dick in your ass hole"

* a face trotuarul: literally meaning 'doing the sidewalk' means prostituting one's self (because prostitutes often stand on sidewalks while attempting to attract potential customers). A similar expression is 'a vinde (cuvant urat)' which literally means "selling pussy". In regular language "a se prostitua", "to prostitute one's self" is used.

* a da nămolul la deal or a impinge nămolul la deal or a ridica mămăliga la deal: literally meaning "to push the mud uphill" means "to fuck in the ass"

* a arăta sex oral: showing the middle finger pointing upwards roughly equivalent to "flipping the bird" in English

* a da la buci: to have anal sex. Very commonly used also with the meaning of having normal sexual intercourse

* a da limbi în pizdǎ: to give cunnilingus (literally "to give tongue inside the pussy")

* a da la magazia cu damf: to have anal sex (literally "to hit the reeked storeroom")

* a manca salam barbos cu poponeata: to have anal sex (literally "to eat bearded salami with the ass")

* a impinge căcatul la roabă: to have anal sex (literally "to push the shit in the wheelbarrow")

* a da la nutella: to have anal sex (literally "to hit the nutella"; nutella is the name of a chocolate cream product)

* a o lua la namol: to have anal sex

* ochiul maro: asshole (literally "brown eye")

* a fi figurant: to look for trouble

* ochiul cu gene incâlcite : asshole (literally "the eye with tangled eyebrows")

* a coborî moÂşul în beci: to have intercourse (literally meaning "to lower the old man into the basement")

* a parca shorloboanca: to have intercourse (literally meaning "to park the dick") - (shorloboanca - synonym of (cuvant urat))

* a da cu mobra-n gâÂşte: to have intercourse (literally meaning "to run the mobra into the geese") - (mobra-type of motor bicycle - used as a synonym for (cuvant urat))

* a face o memeaca: - synonym with a lua la sex oral which means blow job

* a da la biriboancă: - synonym with a da la buci in other words to have sexual intercourse

* a băga măgarul în beci: (literally "put the donkey in the basement) - synonym with a da la buci in other words to have sexual intercourse

* a deschide viitoru: - synonym with a dezvirgina in other words to have sexual intercourse with a virgin woman, simmilar

* a mânca salam de sibiu cu capul viu:- literally "to eat sibiu salami with the head alive"---sibiu is a town// Meaning "blow job"

* a da ca-n oala cu sarmale:- literally "to hit like in the sarmale pot"-sarmale is a traditionally food

* a lua la papacioc - synonym with a lua la sex oral which means blow job

* A lua porcul la trântă: (literally "wrestle with the pig") -means "you should play a little with my dick"

* A băga milogu-n traistă:-means to have sexual intercource(literally to put the poor man in the bag)

* A da ca surdu-n tobe:-to have violent sexual intercource(literally to hit the drums like a deaf person)

* a spăla Renaultul - synonym to performing oral sex on a woman, based on the similarity between the logo of Renault company and female genitalia (literally "To wash the Renault").

* a băga zacusca în beci - synonym to having sexual intercourse (literally "taking the <<zacusa>> to the basement); zacusca is a local food, a mixture of different vegetables held in jars.

* a (i)-o pune pe nas lu Bila - synonim to having oral sex (literally "to put it on her nose")

* a atenta cu zmardanul la clocitoare - means to rape (literally "to atentate with zmardanul at the brooding")

* a forța intrarea în clopotniță - means to rape (literally "to force the entry of bell")

* a duce buÂşteanul la castor - means to rape (literally "leading the log to the beaver")

* a ciufuli căcatul - means to have anal sex (literally "to ravish the shit")

* a ciufuli bărzoiul - means to masturbate (literally "to ravish the stork")

* a (i)-o trage la portocală - means to have anal sex (literally "to put it in the orange")

* a duce pionierul la ecluză - means to have sex (literally "to lead the schoolboy to the watergate")

* a da cu barba-n bilute- to have oral sex (literally "to hit the balls with the chin")

* a da cu fruntea-n buric- to have oral sex (literally "to hit the belly button with the forehead")

* ranga - meaning cock (literally "crowbar")

* a lua masa in genunchi - to have oral sex (literally "to take the food in your knees")

* a da in cască la neamț - to masturbate (literally " to hit the helmet of a german ")

* a da cu (cuvant urat) în populație - referring to a woman that likes to have sexual intercourse(literally meaning " to hit the population with the pussy ")

* a tencui scorbura - means to rape (literally "to burrow parget")

* a dezmorți meduza - means to rape (literally "to revive the jellyfish")

* a baga hiriboiu în sovarnoaga - means to rape (literally "to interfere the hiriboi in sovarnoaga")

* a da o mamă de pulicea - in other words to have sexual intercourse with a woman

* a babardi - to have a sexual intercourse with a woman

* a cocli la secreții - to have sexual intercourse with a woman

* a parci - to have sexual intercourse, especially with animals

* a da la mizerie - to have anal sexual intercourse, literally "to give it to the dirty side"

* a se juca cu tom degețel - to masturbate (literally "to play with a finger")"

* daca ți-e foame, mi-o sugi Âşi înghiți - if you are hungry, blow and swallow

* a o fute pe Pamela - to masturbate / "to fuck Pamela"

* a fute pe linia vieții / a inimii - to masturbate, literally, to have sexual intercourse with the heart line

* a face cinci la unu' - to masturbate, literally to use five fingers against a "(cuvant urat)"

* a sparge scoica'n două - to fuck desperately with a woman - literally "to break the clam/pussy in two pieces"

* ete fleoÂşc!' - literrally "Look, splash!", used when someone has said something inapropriately, or right before ejaculating

* a mulge Âşarpele - to masturbate or, when addressed to someone, to give a blow job

* a manca cabanos cu capu' gros- to have oral sex, literally to eat sausage with thick head

* a da la cacao- means anal sex, literally to give at cocoa

* a o fute pe Manuela- to masturbate, literally to fuck Manuela(from the word "manual" as in hand-made)

* a o fute pe sora lu' stânga- to masturbate, literally to fuck lefts (hand) sister

* a o fute pe sora lu' dreapta- to masturbate, literally to fuck rights (hand) sister

* a baga paloÂşu-n teaca

* a înfunda gaura la gogoaÂşa- approximate translation: to fill the hole in the doughnut/donut.

* a scufunda scafandrul în decantor

* a risipi samanta dragostei in cada- to masturbate,literally meaning to "waste the seed of love in the bathtub"

* a da mielu' cu o nara- meaning to have sexual intercourse with a woman,literally meaning "to give the lamb with one nostril"

* a fute numarul de la casa - meaning to give oral sex literlly meaning "to fuck your house's number"

* a o fute pe mama lu siciu - to have sexual intercourse, literally meaning "to fuck from country to country"

* a pata cu smantana dragostei - to ejaculate"

* a da in ea ca surdu-n clopot - to fuck someone really good, literally meaning " to hit her like the deaf hits the bell (church bell)"

* a baga soseta pe clanta - to fuck, literally meaning " to put the sock on the door nob "

* a sta usor referred as "stai usor bibanel" - to practically stand still and wait to be brutally pleased (ripped, shredded)

* a merge de o pedala - a woman who is looking good enough to have sexual intercourse with, literally meaning "to work for a pedal"

* a înmuia mâțu în ceÂşcuță - to have sexual intercourse with a woman (to dip your kitten in the tea cup)

* a pune mâna la bobina - to touch her pussy (to put your hand at the reel)

* a scăpa în lucernă - to become pregnant (to get in alfalfa (Medicago sativa Alfalfa))

* a bate in blana - to beat the fur - refers to normal sex

* a râcâi bostanul - to masturbate (literally "to rub the melon")

* A parca rechinul - to have sexual intercourse, literally meaning "to park the shark".

* smecleu, smacolina, sloboz - sperm ("a slobozi" literally means "to release" or "to free").

* a baga banana-n traista - to rape someone

* in crucea matii - (literally translation) your mothers` cross

* a scoate din pepeni - to annoy someone - to get him/her out of his/hers mellons

* a-l bea pe boxoÂşu - meaning to give oral sex (literally "to drink the dick")

* a-l simti pe love in tine - meaning to fuck (literally "to feel love in you")

* a face dragoste in gura - meaning to give oral sex

* gigi - meaning "(cuvant urat)"

* a baga vaporu in port"-to have sexual intercourse with a woman

* a rupe patu-n doua"-to have great and agresive sex

* a duce mancarea la Marlena - to have oral sex with a large woman

* a da cu Pop in nevastuica - to have sex with a weasel (literally "to pop the weasel")

* usca-mi-as chilotii pe crucea lu' mata - dry my underware on your mother's cross

* vorbita - about a girl: virgin or not

* merge de-o carja - good enough for sex once

* merge de-o ciorba - good enough for sex once

* sa ma cac cu bucati de (cuvant urat) in gatu ma-tii - to shit with dick bits in your mother's throat

* Tara-mi-as bilutele prin coliva ma-tii din bomboana in bomboana pana ajung la lumanare - draging my balls on your mother alms from candy to candy until I reach the candle

* a da un câine - means to have sex with someone

MAMA - mo dat pe spate treaba asta :) ! Prea tare :P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doi olteni într-o camera de hotel.

Unul observa ca celălalt îÂşi baga Âşireturile de la bocanci in priza si îl întreba:

- Ce faci ba acolo?

La care acesta mirat ii răspunde:

- îmi usuc bocancii

Si de ce ai legat bocancii unul de altul ?

- i-am pus in serie sa nu se ardă !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vede poliția Âşi se sperie , trage frâna față :love:

 

A plecat la cules mure :love:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine un individ (nu dau nume) intra intr-un cabinet de tatuare si spune:

 

 

- Vreau sa-mi tatuati bestial, pe penis, o bancnota de 100 de euro!

 

Artistul se mira si intreaba:

 

- Dar de ce acolo si de ce tocmai asta???

 

- Simplu: unu la mana: imi place sa ma joc cu banii mei;

 

doi: imi place sa vad cum imi creste averea

 

si trei: cand vine nevasta-mea la mine sa-mi ceara bani, eu o sa-i spun `Ia de-aici!

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursul, lupul si mãgarul la cârcima din pãdure:

 

- O sticlã de votca! ceru ursul.

 

- O sticlã?! se mirarã ceilalti doi.

 

-Da, mãi bãieti! Am o treabã cu o ursoaicã si vreau sã fiu tare!

 

- O sticlã de votcã! ceru si lupul.

 

- O sticlã?! se mirarã ceilalti doi.

 

- Da, mãi bãieti! Am o treabã cu o lupoaicã si vreau si eu sã fiu tare!

 

- O cinzeacã de votcã! ceru si mãgarul.

 

- Numai o cincizeacã?! se mirarã ceilalti doi.

 

- Mãi baieti, eu sculã am, beau doar ca sã-mi sclipeasca ochii...

 

 

 

 

Merge o baba bolnava la doctor si ii spune:

 

- Dom' doctor, ma simt foarte rau, cred ca sunt pe moarte, ajutati-ma.

 

Doctorul o consulta, apoi se gandeste si ii zice:

 

- Uite aici un bilet de trimitere la baile de namol din Techirghiol.

 

- O sa ma vindece doar baia cu namol?

 

- Nu, da' trebuie sa te obisnuiesti cu pamantul

 

 

Trei barbati vorbeau intr-un bar despre sex.

 

Italianul: "Saptamina trecuta, m-am culcat cu draga mea Lucia, a fost grozav. Am uns-o toata cu ulei de masline, am facut dragoste patimasa si la final ea a gemut pentru 5 minute."

 

Francezul: "Saptamina trecuta, am facut amor cu iubita mea Amelie, a fost grozav. Am intins frisca peste tot trupul ei, am facut dragoste ca nebunii si la final ea a tipat pentru 15 minute."

 

Romanul: "Ei bine, saptamina trecuta si eu am facut dragoste cu Maria mea. Am dat-o prin untura, am facut sex si apoi ea a urlat sase ceasuri."

 

Uimiti, italianul si francezul il intreaba:

 

"Ce naiba ai putut tu sa-i faci sotiei de-a tipat 6 ore?"

 

"Mi-am sters mainile pe draperiile din sufragerie!"

 

Un batrân de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei.Doctorul îi da un borcan si-i spune:

 

- Ia borcanul asta si vino cu analiza mâine!

 

A doua zi, batrânul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta. Doctorul întreaba ce s-a întâmplat, iar batrânul explica:

 

- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am încercat cu dreapta, apoi cu stânga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A încercat si ea si cu mâna dreapta, si cu mâna stânga, apoi cu gura: prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat-o pe vecina de alaturi: a încercat si ea si cu amândoua mâinile si cu gura si tot fara rezultat. Doctorul era socat:

 

- Ai chemat-o pe vecina....????, iar batrânul raspunde:

 

- Da si oricât ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!

Doctorul Popescu s-a culcat cu una dintre pacientele lui si se simtea vinovat de multa vreme. Oricat de mult a incercat sa uite aceasta intamplare, nu reusea. Era mereu coplesit de sentimentul de vina si de tradare a juramantului profesional. Din cand in cand auzea acea voce calma, din interiorul lui, care-i spunea:

 

- Nu te mai stresa; nu esti primul medic care s-a culcat cu o pacienta si nu vei fi nici ultimul. Si esti burlac. Asa ca asta e...

 

Dar, invariabil, o alta voce il readucea la realitate:

 

- Popescule, nu uita ca esti medic veterinar...

 

 

Cica se duce un tzigan la pescuit cu un Mertz 600 SEL.

 

Coboara tziganu din masina, scoate mulineta de aur ultimul racnet cu fir de matase naturala si ac de diamant si da la peste.

 

Cand ce sa vezi minunatie: prinde pestisoru de aur.

 

Ptiuuuuu....

 

La care pestisoru': - Stii eu sunt pestisoru' de aur cu alea 3 dorintze ...

 

Tziganu: ZII CE VREI.

 

O batranica moare si ajunge la portile raiului unde se intalneste cu Sf. Petru cand, deodata, se aude un urlet groaznic venind dinspre rai. - Vai de mine, ce se intampla acolo? Intreaba batranica. - Nu va faceti griji pentru asta, raspunde Sf. Petru, ii gaurim unuia omoplatii sa-i montam aripile de inger. Batranica, vadit deranjata de acest fapt, da un pas inapoi cand, deodata, se mai aude un urlet. - Vai de batranetile mele, dar asta ce-a fost? - Aaaa ... nu e motiv de ingrijorare, ii gaurim unuia capu` ca sa-i montam aureola. Batranica dand din cap in semn de dezaprobare spune: - Eu nu pot sa fac asta, ma duc jos in iad. - Vai, dar nu puteti face asta, spune Sf Petru, veti fi sodomizata si violata. Cu un aer victorios batranica raspunde: - Da, dar macar am gaurile facute...

 

Un tip gonea cu un BMW pe atostrada cu peste 150 km/h ; la un moment dat loveste o vrabie .

 

Franeaza , se da jos , constata ca vrabia inca mai traieste si o duce la medic unde ii pune atele si o pune intr-o colivie.

 

Dupa cateva zile vrabia isi revine , deschide usor ochii si vazand gratiile coliviei excalma :

 

SA-MI BAG P..A , L-AM OMORAT PE ALA CU BMW-ul

 

Intorcandu-se de la coasa cu caruta plina, Vasile isi mana de zor calul. In faptul serii fiind, isi biciuia bidiviul din ce in ce mai tare.

 

La un moment dat, satul de atata cotonogeala, calul se opreste in drum, se intoarce catre Vasile si, cu o privire plina de expresivitate, ii spune:

 

- Mai, Vasile, da-o ma-n aia ma-sii de treaba! Dai in mine ca intr-o vita. Nu te gandesti ca sunt si eu din carne, ca simt fiecare lovitura si sufar enorm. Ce dracu', ma Vasile!

 

Auzindu-si calul vorbind, ingrozit, Vasile arunca haturile din maini si o rupse la fuga peste fanete livid la fata. Credinciosul lui caine il urma indeaproape.

 

La un moment dat, obosit, Vasile se opri si se aseza pe o piatra. La scurt timp sosi si cainele care, gafaind, ii spuse:

 

- Ba, Vasile, sa fiu al dracului, ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca

 

 

Un vanator intra intr-un magazin de profil.

 

- Pantaloni de camuflaj aveti?"

 

- Avem, dar nu-i gasim!"

 

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-o toaletă publică cam jegoasă, un client, vădit nemulțumit de starea acesteia, ia un marker Âşi notează pe perete:

"Voi ce stați aici pe vine

ÂŞi alene vă căcați

Mai bine v-ați linge deÂştiul

Decât pe pereți să dați"

După câteva zile revine Âşi găseÂşte răspunsul:

"Tu, poet necunoscut,

Fu*uti muma-n poponeata să-ți fu*!

Când mai treci pe la closet

Cacă-te ! Nu fi poet !!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiica în varsta de 16 ani îsi invita tatal si mama sa se aseze pe canapeaua din sufragerie pentru a le spune ceva:

 

- Mama, tata,....sunt însarcinata !

 

- Cine a putut fi porcul ordinar, nesimtitul, nenorocitul, animalul care si-a batut joc de tine? Daca pun mana pe el în clipa asta, îl omor !!!!! explodeaza mama fetei.

 

Foarte calma, tanara ia un celular si formeaza un numar.

 

În mai putin de 15 minute în fata casei franeaza energic un ?Ferrarri Scaglieti 512" argintiu si, în mai putin de 2 minute, în cadrul usii apare un barbat elegant cu parul usor grizonant, îmbracat într-un costum ?Armani" impecabil, cu un imens buchet de trandafiri în brate :

 

- Iubita doamna, stimate domn, va rog...

 

- Ce sa ne mai rogi magarule, pedofil nenorocit....Începe mama....

 

- ....sa ma ascultati....

 

- ....care ti-ai batut joc de fructul tineretii copilului nostru....!!!

 

- Conditia si pozitia mea sociala nu-mi permit sa o iau de sotie pe fiica dumneavoastra. Dar, daca copilul nascut de aceasta va fi baiat, va primi cadou de botez o fabrica de piese auto, un supermarket, un restaurant de lux, un apartament de 300 mp în centrul Bucuresti-ului, o vila pe litoral si o vila la munte. Daca va fi fata, va primi la botez o fabrica de confectii, o casa de moda ?haute couture", un supermarket si deasemeni un apartament si cate o vila la mare si la munte. Daca vor fi gemeni, vor primi cate o fabrica de procesare a carnii, cate o fabrica de produse lactate, cate un apartament si cate un pachet de actiuni ?Gazprom" fiecare în valoare de 5 milioane ?.

 

Daca va pierde sarcina...

 

- I-o mai tragi odata ! Interveni tatal..

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...