Sari la conținut

Accident Barcanesti B-52-VJT


alex1002ro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai sunt Români în Rromânia ?

Mai sunt ,....desii se pare ca ii gasesti tot mai greu ,si tot mai multi par sa nu mai aiba constiinta unui neam din care fac parte ! Figuri ca ale unui Mircea cel batran ,Tepes, Mihai Viteazul, Horia ,Iancu ,Antonescu,tind sa fie doar de folos numai cand trebuie sa iei o nota de trecere la Istorie,iar daca au reprezentat ceva a fost doar pentru perioada aia care oricum a trecut,nicidecum pilde de neatarnare a unui neam ,care a stiut de 2000 de ani,doar sa se apere,nu sa cucereasca ..Modelele societatii noastre tind sa arate doar ca aici a fost scursoarea Istambulului,nicidecum gloria Imperiului Mai suntem Mihai,cativa romani ,care mai credem ca mai putem schimba ceva ,mai credem ca poate fi si o detiganizare a noastra ,si mai credem ca valorile aparate de inaintasii nostri nu sunt pierdute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genetica spune ca ne tragem toti din Africa, dintr-o mama comuna, o cioara. Intre timp unii si-au spus arieni. Sa mori de ras. Ne exaltam natia aiurea, timpul nationalismului a trecut, de fapt nationalismul mu e decât un surogat al religiei. Cand nu dai Cezarului ce e al Cezarului și lui Dumnezeu ce e al lui Dumnezeu, te trezesti aduland aiurea poporul din care te nasti si care nu e decât o amestecătură de natii, hoarde si triburi. Ce pana mea o tot dati sus si tare cu tiganii ca sunt asa si pe dincolo cand stiti foarte bine ca noi romanii suntem lasi, nespalati si inculti in raport cu alte popoare? Unde e barna din ochiul nostru? Eu unul cand vad un roman cocalar mâncând seminte îmi vine sa plec cu satra de tigani in lume. Cra, cra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sint citiva romani (visatori) in RO. Uitati-va la sporul negativ al populatiei. TIganii au spor pozitiv, Romania , per ansamblu, spor negativ. In ritmul asta tiganii vor fi majoritari in maxim 2 generatii. Ce vina au romanii??? Durerea la basca. Fetele ajung la 35 ani sa nu aibe copii ca vezi Doamne nu au conditii de trai. Dupaia nasc copii cu malformatii la 40 ani. Uitati-va la invazia de oameni din lumea a 3-a. Incet -incet, sute de mii de imigranti vor sosi si la noi si ne vor "ocupa" pasnic. Sintem un popor ca moare.Toate elitele reale ale noastre , emigreaza . Ramine numai pleava, 0 sanse de progres, cei ramasi sint prea "obositi" sa mai miste ceva, inclusiv sa faca sex fara anticonceptionale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sint citiva romani (visatori) in RO. Uitati-va la sporul negativ al populatiei. TIganii au spor pozitiv, Romania , per ansamblu, spor negativ. In ritmul asta tiganii vor fi majoritari in maxim 2 generatii. Ce vina au romanii??? Durerea la basca. Fetele ajung la 35 ani sa nu aibe copii ca vezi Doamne nu au conditii de trai. Dupaia nasc copii cu malformatii la 40 ani. Uitati-va la invazia de oameni din lumea a 3-a. Incet -incet, sute de mii de imigranti vor sosi si la noi si ne vor "ocupa" pasnic. Sintem un popor ca moare.Toate elitele reale ale noastre , emigreaza . Ramine numai pleava, 0 sanse de progres, cei ramasi sint prea "obositi" sa mai miste ceva, inclusiv sa faca sex fara anticonceptionale.

Nu stiam ca ai studii in sociologie ca sa emiti asemenea observatii insotite de cifre!! Nu cred ca in tara asta a ramas numai pleava, cei care au ramas sunt sigur ca acestia cred in ceva, au un tel, au prietenii, pasiune pentru ceva, o cauza, etc. Crezi ca in vest totul este pe tava? Ai lucrat pe acolo sa vezi cat este de bine? Apropo, daca vorbesti de familie si copii, tu cati copii ai daca nu sunt indiscret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Țiganii ne trollează momentan, dar nu va trece mult timp pînă să-și dea ADMIN. Iar noi, chipurile românii deranjați, nu vom face niciodată nimic ca să stopăm chestia asta. Cred că e clar că soluții radicale nu pot fi adoptate, am deveni instant persoane non grata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genetica spune ca ne tragem toti din Africa, dintr-o mama comuna, o cioara. Intre timp unii si-au spus arieni. Sa mori de ras. Ne exaltam natia aiurea, timpul nationalismului a trecut, de fapt nationalismul mu e decât un surogat al religiei. Cand nu dai Cezarului ce e al Cezarului și lui Dumnezeu ce e al lui Dumnezeu, te trezesti aduland aiurea poporul din care te nasti si care nu e decât o amestecătură de natii, hoarde si triburi. Ce pana mea o tot dati sus si tare cu tiganii ca sunt asa si pe dincolo cand stiti foarte bine ca noi romanii suntem lasi, nespalati si inculti in raport cu alte popoare? Unde e barna din ochiul nostru? Eu unul cand vad un roman cocalar mâncând seminte îmi vine sa plec cu satra de tigani in lume. Cra, cra!

 

prietenul meu imaginar il bate pe prietenul tau imaginar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genetica spune ca ne tragem toti din Africa, dintr-o mama comuna, o cioara. Intre timp unii si-au spus arieni. Sa mori de ras. Ne exaltam natia aiurea, timpul nationalismului a trecut, de fapt nationalismul mu e decât un surogat al religiei. Cand nu dai Cezarului ce e al Cezarului și lui Dumnezeu ce e al lui Dumnezeu, te trezesti aduland aiurea poporul din care te nasti si care nu e decât o amestecătură de natii, hoarde si triburi. Ce pana mea o tot dati sus si tare cu tiganii ca sunt asa si pe dincolo cand stiti foarte bine ca noi romanii suntem lasi, nespalati si inculti in raport cu alte popoare? Unde e barna din ochiul nostru? Eu unul cand vad un roman cocalar mâncând seminte îmi vine sa plec cu satra de tigani in lume. Cra, cra!

pai stai... ai zis ca nu-ti place un roman care sparge seminte... nici mie. eu unu turbez cand vad romani ca asculta manele... (si nu cred ca exista vreo secunda nici macar umbra unei posibilitati sa fiu asemuit cu un alb care se oripila de muzica "neagra". aia a fost alta situatie... ala era jazz, blues ... nu zdranganeala de manea...)

dar si conlocuitorii sparg seminte... cu aia ai sparge si tu seminte?

Mai sint citiva romani (visatori) in RO. Uitati-va la sporul negativ al populatiei. TIganii au spor pozitiv, Romania , per ansamblu, spor negativ. In ritmul asta tiganii vor fi majoritari in maxim 2 generatii. Ce vina au romanii??? Durerea la basca. Fetele ajung la 35 ani sa nu aibe copii ca vezi Doamne nu au conditii de trai. Dupaia nasc copii cu malformatii la 40 ani. Uitati-va la invazia de oameni din lumea a 3-a. Incet -incet, sute de mii de imigranti vor sosi si la noi si ne vor "ocupa" pasnic. Sintem un popor ca moare.Toate elitele reale ale noastre , emigreaza . Ramine numai pleava, 0 sanse de progres, cei ramasi sint prea "obositi" sa mai miste ceva, inclusiv sa faca sex fara anticonceptionale.

pai si ce ai vrea sa fac?

sa fac un copil? sa-l aduc pe acesta lume minunata unde mor eu deja de foame sa poata sa crape si el tot de foame?

viitorul suna bine... ce sa fac sa ignor asta si sa condam pe inca unul la acest viitor?

lumea nu se mai reproduce ca odata, clar.

per ansamblu cu cat mai educat esti cu atat din punctul asta de vedere te va lua la numarul de copii ala care este mult sub nivelul tau.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pana mea o tot dati sus si tare cu tiganii ca sunt asa si pe dincolo cand stiti foarte bine ca noi romanii suntem lasi, nespalati si inculti in raport cu alte popoare? Unde e barna din ochiul nostru? Eu unul cand vad un roman cocalar mâncând seminte îmi vine sa plec cu satra de tigani in lume. Cra, cra!

Sunt convins ca tu nu esti un cocalar care rozi seminte ,din moment ce ai asemenea veleitati,sa iti dai cu parerea ,si mai mult pareri argumentate,nu doar 3 vorbe si emoticoane la greu ! ca tine sunt multi ,ca tine sunt si eu ! Oare trebuie sa fii arian,ca sa te deranjeze ceea ce s-a intamplat la Sanzieni?Putea fi oircare dintre noi ,puteai fi tu ! Trebuie sa fii nationalist , sa vezi ca si in cazul de fata ,se putea intampla la fel ?Sau poate plolonezii ,dupa care dadeau tiganii cu pietre erau extremisti !Daca opreau aia ,sigur nu mai conta ,mai ales daca o mierleau ,ca sanse sigur erau !

 

Un tigan romanizat ,nu ar fi facut asta ,cum nu ar fi facut nici un roman cocalar ,pe principiul ca maine ar pute fi el in locul celuilalt.Si daca vezi un roman mancand seminte ,asta nu inseamna ca din 100 de tigani ce-i cunosti,98 nu fura.Nu,incerca sa pozezi in ce nu esti ,si asta nu o spun ca un compliment ca ti-as fi citit postarile argumentate si pline de substanta !iar in cazul de fata,aratand ca esti de alta parere decat ceilalti ce au postat,ai facut doar sa raspunzi la intrebarea :mai sunt romani in Romania ?Ei bine,ai vazut ca sunt !

 

Ma si intreb ce scuza mai gasesti tiganilor din Suedia,a caror corturi sunt incendiate ,de catre suedezi ? sau in conceptia ta,ei nu sunt mai spalati ,mai curajosi,mai culti decat noi? de francezi care-i muta cu buldozerul ?de italieni ,care cand ii salta pentru vreo vreun furtisag urla ca sunt romani,au drepturi,insa intre ei o dau pe tiganeste .Aceia ,nu strica imaginea de roman ?Din acea suntem priviti cum suntem,de aceea islamisti sunt priviti asa ,din cauza atentatorilor ,incat mai bine ii lasam in continuare sa moara sfartecati de bombe,decat sa ne asumam riscul.

 

Oare la tiganii ce i-au ucis nevasta si copii lui Eugen Grigore,ce scuza le mai gasesti ? " saracii,ce educatie sa aiba,doar era comunism !"

 

Sa fim bine intelesi,Filosofulle ,nu cu tiganii am ce am,ca traiesc alaturi de ei ,ci cu aceia care frizand orice lege imi incalca mie drepturile de om ! nu am ceva cu tiganul Johny Raducanu ,caruia ii am discografia,Romica Puceanu ,Voicu ,Pavel,Velea,nu sunt extremist,am ce am cu ceilalti care-si reneaga insasi titulatura de om ,dedandu-se la cele mai abominabile chestii.Si violenta,rauvointa ,cersetoria,faptul ca de cate ori ies cu motorul imi asum un risc in plus ,ma deranjeaza mult mai tare decat ca si din banii,sunt tinuti tigani ;la social -desii si aia ne dderanjeaza pe toti ,destul de mult-

 

Spui de Africa,insa mai bine , sa fiu in preajma africanilor decat in preajma tiganilor in TARA MEA ,ROMANIA ! -desii ,se pare ca tu vrei sa credem ca Romania ,vine de " rrom". Nu stiu de genetica noastra de unde venim ,insa nu cred ca de la o cioara ,insa tu se pare stii mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam ca ai studii in sociologie ca sa emiti asemenea observatii insotite de cifre!! Nu cred ca in tara asta a ramas numai pleava, cei care au ramas sunt sigur ca acestia cred in ceva, au un tel, au prietenii, pasiune pentru ceva, o cauza, etc. Crezi ca in vest totul este pe tava? Ai lucrat pe acolo sa vezi cat este de bine? Apropo, daca vorbesti de familie si copii, tu cati copii ai daca nu sunt indiscret?

Nu esti indiscret, am doar 1 copil, care mai mult ca sigur va emigra pe alte tarimuri, nu ca-mi doresc eu asta. Am destui amici care aveau visuri sa faca lucruri marete in RO, dar si-au bagat plua si au emigrat, si alti cunoscuti vor face aceeasi miscare. Sint oameni care isi dau seama ca nu o sa traiasca 100ani, viata e scurta si nu au timp sa se plinga toata ziua.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti indiscret, am doar 1 copil, care mai mult ca sigur va emigra pe alte tarimuri, nu ca-mi doresc eu asta. Am destui amici care aveau visuri sa faca lucruri marete in RO, dar si-au bagat plua si au emigrat, si alti cunoscuti vor face aceeasi miscare. Sint oameni care isi dau seama ca nu o sa traiasca 100ani, viata e scurta si nu au timp sa se plinga toata ziua.

La capitolul copii si eu stau RAU!! Am 1 fiu care acum este la master in Danemarca..si cred 10 ani va veni numai in vizita in RO. Dar ce vrei, sa plecam toti? Mie imi place sa ma lupt cu sistemul pe orice cale pot, stiu ca este greu, dar si noi suntem lasi si dezbinati, EI stiu, si de aceea fac lucrul acesta, isi vad de treaba, de politica si furaciuni. Sunt state unde daca se intampla un eveniment de genul de mai sus, oamenii protesteaza, ONG-uri din societatea civica care au cate 1000 de membrii activi/voluntari, mobilizeaza oameni, fac actiuni legale, dar IES in strada( ex UK, Italia, etc). Ne-am invatat ca nu se poate si asa este, asta este VIATA, iar altii smecheri profita peste tot in special in institutiile statului, se joaca vietiile oamenilor.

PS. Jagi, ma gandeam ca imi spui ca ai 3-4 copii sa-mi inchizi gura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca tot cu forta faci treaba ... daca mergem gramada cu castile pe cap , omorati cu bataia primii pe care ii gasesc pe acolo fara discriminare... si facut asta temeinic si de fiecare data cand e nevoie , or sa ajunga sa le fie frica sa mai faca figuri ... ati vazut motoristii aia barbosi si urati in state ? sa moara masa daca sufla cineva la ei , sau daca isi permite cineva sa sara la bataie in caz de accident ...

cred ca e buna si reputatia ... previi alte incidente de genul asta ...

cand despre demonstratii si alte cacaturi ... autoritatile sunt interesate nu de rezolvarea problemei ci sa nu apara altele ... nu dau 2 bani ca a murit un motorist la sanzieni ... sau ca a luat bataie la barcanesti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut motoristii aia barbosi si urati in state ? sa moara masa daca sufla cineva la ei , sau daca isi permite cineva sa sara la bataie in caz de accident ...

cred ca e buna si reputatia ... previi alte incidente de genul asta ...

man, acolo este o cultura in domeniu...

o "traditie" ... la noi... nix.

la noi masina este d-zeu si motocicleta ceva exotic eventual mai "putin" aia pana cand descopera cageru ca l-a "facut" ...

 

aia despre care vorbim de la noi, conlocuitorii, sunt majoritari si fara frica de "lege", pentru ei o amenda este degeaba... "inauntru" au mai fost, nu au nimic de pierdut.

tu-ti platesti darile, daca iei o amenda tr sa o platesti... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca tot cu forta faci treaba ... daca mergem gramada cu castile pe cap , omorati cu bataia primii pe care ii gasesc pe acolo fara discriminare... si facut asta temeinic si de fiecare data cand e nevoie , or sa ajunga sa le fie frica sa mai faca figuri ... ati vazut motoristii aia barbosi si urati in state ? sa moara masa daca sufla cineva la ei , sau daca isi permite cineva sa sara la bataie in caz de accident ...

cred ca e buna si reputatia ... previi alte incidente de genul asta ...

cand despre demonstratii si alte cacaturi ... autoritatile sunt interesate nu de rezolvarea problemei ci sa nu apara altele ... nu dau 2 bani ca a murit un motorist la sanzieni ... sau ca a luat bataie la barcanesti ...

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde au disparut toti aplaudacii motociclistului care l-a batut pe un sofer acum vreo saptamani? Mi-e lene sa caut topicul...Acolo erati mari barbati, 3 randuri de oo, aici simtiti toti spiritul civic cum va patrunde...Cata ipocrizie!

In alta ordine de idei, astfel de evenimente (si altele) ar fi mult mai putine, chiar inexistente, daca s-ar legifera cum trebuie autoapararea si legea armelor (cu glont, pentru populatie). Asta ar trebui sa sprijinim, dreptul oricarui individ de a se apara ( nu motociclisti vs conservari, romani versus tigani, unguri contra sasi etc.).

Si ca ultima idee, ar trebui sa va revoltati ca sistemul social (asistenti sociali, orfelinate, sistemul de adoptii) nu functoneaza. In Anglia, daca nu dovedesti ca ai capacitati de a iti intretine copiii, acestia iti sunt luati.

Si nu veniti cu contraexemplul America in ceea ce priveste armele de foc, mai bine uitati-va la Elvetia care au un regim similar. Noroc si minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul copii si eu stau RAU!! Am 1 fiu care acum este la master in Danemarca..si cred 10 ani va veni numai in vizita in RO. Dar ce vrei, sa plecam toti? Mie imi place sa ma lupt cu sistemul pe orice cale pot, stiu ca este greu, dar si noi suntem lasi si dezbinati, EI stiu, si de aceea fac lucrul acesta, isi vad de treaba, de politica si furaciuni. Sunt state unde daca se intampla un eveniment de genul de mai sus, oamenii protesteaza, ONG-uri din societatea civica care au cate 1000 de membrii activi/voluntari, mobilizeaza oameni, fac actiuni legale, dar IES in strada( ex UK, Italia, etc). Ne-am invatat ca nu se poate si asa este, asta este VIATA, iar altii smecheri profita peste tot in special in institutiile statului, se joaca vietiile oamenilor.

PS. Jagi, ma gandeam ca imi spui ca ai 3-4 copii sa-mi inchizi gura :crack:

Vroiam sa subliniez ca romanii sint pe calea disparitiei. Vor fi incet-incet asimilati. Nu ai cum sa supravietuiesti cind aproape toate elitele ai viitoarele elite emigreaza fara a se mai intoarce in RO.

C vorbim de tigani. Faceti un exercitiu si studiati (daca e nevoie) India si popoarele ei. Asa cum e ea acum, 1 miliard si ceva.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca tot cu forta faci treaba ... daca mergem gramada cu castile pe cap , omorati cu bataia primii pe care ii gasesc pe acolo fara discriminare... si facut asta temeinic si de fiecare data cand e nevoie , or sa ajunga sa le fie frica sa mai faca figuri ... ati vazut motoristii aia barbosi si urati in state ? sa moara masa daca sufla cineva la ei , sau daca isi permite cineva sa sara la bataie in caz de accident ...

cred ca e buna si reputatia ... previi alte incidente de genul asta ...

cand despre demonstratii si alte cacaturi ... autoritatile sunt interesate nu de rezolvarea problemei ci sa nu apara altele ... nu dau 2 bani ca a murit un motorist la sanzieni ... sau ca a luat bataie la barcanesti ...

Si daca primii pe care ii gasesti pe acolo sunt niste babe si vreo 4-5 puradei,ce faci?Iar pe urma,ce facem,orice motociclist care va trece pe acolo va simti pe pielea lui ce s-a intimplat la Posada...Nu cred ca se va intimpla nimic,sunt doar frustrari aruncate ca de obicei pe forum,visam cu ochii deschisi ca trecem cu aruncatoare de flacari prin comune de gen si sa aprindem gratarele,cu tot cu case si cu zburatoarele din ele,insa nu se va intimpla nimic,politia nu face nimic,legea ii ajuta,noi la fel,nu facem nimic,viata merge mai departe cu aceleasi ciori pe gard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde au disparut toti aplaudacii motociclistului care l-a batut pe un sofer acum vreo saptamani? Mi-e lene sa caut topicul...Acolo erati mari barbati, 3 randuri de oo, aici simtiti toti spiritul civic cum va patrunde...Cata ipocrizie!

In alta ordine de idei, astfel de evenimente (si altele) ar fi mult mai putine, chiar inexistente, daca s-ar legifera cum trebuie autoapararea si legea armelor (cu glont, pentru populatie). Asta ar trebui sa sprijinim, dreptul oricarui individ de a se apara ( nu motociclisti vs conservari, romani versus tigani, unguri contra sasi etc.).

Si ca ultima idee, ar trebui sa va revoltati ca sistemul social (asistenti sociali, orfelinate, sistemul de adoptii) nu functoneaza. In Anglia, daca nu dovedesti ca ai capacitati de a iti intretine copiii, acestia iti sunt luati.

Si nu veniti cu contraexemplul America in ceea ce priveste armele de foc, mai bine uitati-va la Elvetia care au un regim similar. Noroc si minte!

 

 

autoaparare? arme? :) nu vezi ca aia in america se tavalesc pe jos sa faca ceva cu armele, desi sunt garatate prin constitutie. de ce crezi ca sunt asa de mediatizate toate cazurile in care cate un descreerat a tras la intamplare?

cum ar fi fost la noi, daca populatia avea arme in 89? eu zic ca ar fi fost mai putini militieni si securisti ...

aici, chiar daca esti agresat si ii rupi gura unuia ( chiar daca e cunoscut ca infractor, cu cazier ) tot poti sa patesti ceva, legal. ca asa e legea.

si tendinta asta e mai peste tot in europa. oamenii trebuie sa fie cuminti :). nu te aperi tu singur, ca nu esti de capul tau si traiesti in ue, ce plm...te apara cei indreptatiti. bine, peste o ora, doua, dar pana la urma se face dreptate. tu ramai cu niste pumni luati si poate iti iei si tu amenda, daca ai vb urat cu ala , ala isi ia o amenda in cel mai bun caz.. in cel mai rau, o mierlesti si ala face ceva puscarie, lucru care te umple de satisfactie.

Editat de xander
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cel mai rau, o mierlesti si ala face ceva puscarie, lucru care te umple de satisfactie.

exact. misto asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...