Sari la conținut

Ce anume te face sa fii motociclist?


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

Anul trecut .... oct. sau nov. tragea unul de o mobra pe o roata in fata mea (sos. Oltenitei), la inceput am zis ca-i cocalar, dupa care am observat ca o tinea destul de bine. Concluzia este ca lui ii place pe o roata ..... mie pe curbe la drumuri lungi.

 

PS. Daca avea permis ..... inseamna ca sintem amindoi motociclisti.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu trebuie sa ai hayaabusa sa fi cocalar ,.Acum un an de zile eram pe soseaua giurgiului ,si m-a depasit doi tipi pe un gsxr cred ,oricum model cat mai nou,pilotul era doar in sort si pasagerul in sort cu cascaa pe cap ,dupa ce m-au depasit a dat motorul pe o roata sa imi arate ce pilot este ,de era sa cada pasagerul pe spate ,oricum i-a cazut casca de pe cap de era sa imi vina mie in roataa fata.Acum sa ma opresc sa ii ajut sa recupereze casca?

» Post actualizat in 21 Feb 2016 13:57

scuze pentru scris,nu e tocmai corect gramatical

nu tre sa ai busa pt a fi cocalar... indiferent de tipul de mobra/conserva... daca esti coca se vede :)

 

 

 

 

 

 

 

 

@ stangosul... om avea noi o problema... dar si tu ai o problema cu problema noastra ... adica esti la fel ca noi numai ca incerci sa fii cu mot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Fiecare cu perspectiva lui ... Eu unu incerc sa stau departe de aprecieri gratuite cu privire la intentiile si motivele altora pentru ca de multe ori mi-au mirosit a invidie , atunci cind mi-au trecut pe la ureche.Sau , in unele cazuri , ura profunda ca individul x si-a putut permite un motor nou dar a ales din alta categorie decat cea din care ar fi ales interlocutorul meu daca avea suma respectiva.

 

 

Tot legat de perspective .

Tata , inainte sa moara de batraneti si boli, a avut ocazia sa merga cu un xt125sm.A fost singura motoreta moderna dupa un numar mare de tartarete comuniste si a fost super incantat. La scurta vreme l-am luat cu mine ca pasager pe un xx .Cind s-a dat jos mi-a spus , destul de emotionat , ca noi nu mai suntem motociclisti ci doar o ceata de bolnavi mintal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind on topic,in cazul meu:

1.Am mobra;

2.Am categoria A de aproape 26 de ani.

Bilantul anului trecut este un pic peste 10.000 de km.

Eu consider ca-s motociclist si inca unul :mexicanwave: .Adica unul fericit!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic mai devreme a trecut un nene cu geaca hells angels pe un chopper cu apehanger langa masina. O fi el motociclist?

Era tare curata pana si scrisul de pe geaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic mai devreme a trecut un nene cu geaca hells angels pe un chopper cu apehanger langa masina. O fi el motociclist?

Era tare curata pana si scrisul de pe geaca.

Poate tocmai ce venea de la spalatorie si fusese decat pana acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni si mai putin buni, initiatorul a zis clar :

"Postati motivele care va fac motociclist pe fiecare dintre voi in parte."

Ce rost mai au comentariile si contrele? Unul considera ca permisul categ.A e de ajuns, altul considera altceva...s-au cerut opinii personale..nu trebuie nimeni sa convinga pe celalalt ca a fi motociclist inseamna x,y,z.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni si mai putin buni, initiatorul a zis clar :

"Postati motivele care va fac motociclist pe fiecare dintre voi in parte."

Ce rost mai au comentariile si contrele? Unul considera ca permisul categ.A e de ajuns, altul considera altceva...s-au cerut opinii personale..nu trebuie nimeni sa convinga pe celalalt ca a fi motociclist inseamna x,y,z.

off topic... ce iti mai face piciorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia cu cAprilii cum se numesc?

 

.....dar pe posesorii de iphone?

 

Cred, totusi, ca era mai adecvat ca subiect de discutie, stabilirea elementului definitoriu al persoanei care utilizeaza o motocicleta, indiferent unde, cand, cat si cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i raspunsul, ce o tot frecati atata :

.A mai fost postat pe aici pe undeva, cautati
» Post actualizat in 21 Feb 2016 15:15

daca faceti un efort de imaginatie si vi-l inchipuiti cu slapi in picioare si fara casca puteti cuprinde aproape tot fenomenul moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte frumos Ticule,dar eu doream parerea personala a celor ce posteaza in acest topic.

Altfel ma uitam si eu aici:

 

http://video.tt/watch_video.php?v=na6T6h0os

 

si nu deschideam topicul.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ticule, tata, cati crezi ca pricep clipul asta?

Eu, de cate ori il vad, incep sa am mancarimi, palpitatii si apoi o usoara stare depresiva.... Asta daca nu e weekend sau concediu. Ca atunci se schimba treaba, sar direct pe capra si.... benzina sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta de sub mine ma face motociclist, impreuna cu abilitatea de a stapani comenzile de baza. Cand ma dau jos de pe ea devin pieton.

Permisul ce il am imi ofera siguranta ca in cazul unui control de rutina nu o sa am probleme cu legea.

 

@ticu este super filmuletul, il am adaugat intr-un playlist unde am mai incercat sa selectionez si altele, dar asta mi se pare cel mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni si mai putin buni, initiatorul a zis clar :

"Postati motivele care va fac motociclist pe fiecare dintre voi in parte."

Ce rost mai au comentariile si contrele? Unul considera ca permisul categ.A e de ajuns, altul considera altceva...s-au cerut opinii personale..nu trebuie nimeni sa convinga pe celalalt ca a fi motociclist inseamna x,y,z.

 

E un forum liber, fiecare e liber sa isi exprime opiniile, chuar daca asta inseamna sa comentezi si sa nu fii de acord cu parerea celuilalt.

 

Defapt, tu ce ti-ai dori? Sa elimini contradictiile dintre cei care posteaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma intreb daca nu cumva acest topic a aparut ca reactie la postarea unui cetatean pe topicul detinatorilor de Hayabusa, cum ca si-a cumparat o Hayabusa L6 (2016),

tzipla, noua, 0 Km, fara sa ceara sfatul si voie...motociclistilor. Si culmea obrazniciei...a facut aceasta achizitie la 20 de ani dupa ce a renuntat la placerea mersului pe doua roti oferita de o ''comunista'', un....Hoinar... de doar 50cc. Adevarul este ca pentru a fi motociclist in acceptiunea unora, ai nevoie de calitati exceptionale, mult studiu, muuulta munca si nopti nedormite...si eventual dovada ca mergi pe motocicleta si acolo unde pana si regele se duce singur, adica la WC. Corespondentul, echivalentul MOTOCICLISTULUI in lumea ignoranta a ''mirenilor'' o fi medicul neurochirurg...

 

motociclismul e un pic mai mult decat cumparatul vehicolului pe 2 roti , prietene, este vorba despre depasirea limitelor, despre infrantul fricii si cautarea performantei , fiecare moment pe motocicleta este folosit pentru a deveni mai bun sau de dus la piata pentru scuteristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclismul e un pic mai mult decat cumparatul vehicolului pe 2 roti , prietene, este vorba despre depasirea limitelor, despre infrantul fricii si cautarea performantei , fiecare moment pe motocicleta este folosit pentru a deveni mai bun sau de dus la piata pentru scuteristi.

Ceea ce spui tu mai sus as zice ca este si ar trebui sa fie specific omului si vietii acestuia, si nu doar motociclistului sau motociclismului...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un forum liber, fiecare e liber sa isi exprime opiniile, chuar daca asta inseamna sa comentezi si sa nu fii de acord cu parerea celuilalt.

 

Defapt, tu ce ti-ai dori? Sa elimini contradictiile dintre cei care posteaza?

Te rog frumos, citeste postarea initiatorului si cugeta putin la ce a scris.

Nu a propus "ce inseamna sa fi motociclist" a propus "Postati motivele care va fac motociclist pe fiecare dintre voi in parte."

Adica motivele personale.....nu este topic de dezbateri...cel putin asta inteleg eu ca a vrut initiatorul. Fiecare isi spune opinia, iar cei ce citesc trag niste concluzii.

Daca eu spun ca a fi motociclist inseamna sa ai motocicleta si permis categ A, si tie nu iti convine parerea mea, nu trebuie sa ma contrezi...asta e parerea mea, asta mi-a cerut initiatorul, punct.

Daca cerea "ce credeti ca inseamna a fi motociclist' atunci da, puteai sa imi spui ca nu, ca pe langa permis si moto mai trebuie sa ai si zvacul ala, ca una, ca alta.

Mai clar de atat nu pot sa ma exprim.

 

Dar de fapt de ce ma strofoc eu? Ca doar nu sunt de azi de ieri pe aici...nu ar fi primul topic unde se discuta mai mult sau mai putin la subiect...totul e sa filtram informatiile.

 

Si ca sa fiu in trend si sa fiu off un pic....ma dezamagiti baieti....ati redus gazul la topicul cu uleiul si emagul....rusinica :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit aceste 4 pagini, mi-am dat seama ca in ochii multora sunt cocalar :) ...sau macar ceva stilul Dr Jekyll si Mr Hyde :)

Nu-i bai, pana la urma urmei conteaza ce si cum simtim noi insine!!

......mai bine cocalar cu busa decat pretios cu ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit aceste 4 pagini, mi-am dat seama ca in ochii multora sunt cocalar :) ...sau macar ceva stilul Dr Jekyll si Mr Hyde :)

Nu-i bai, pana la urma urmei conteaza ce si cum simtim noi insine!!

Bube :) reciteste, da in stilul nost'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...