Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iasa am ajuns la pagina 200.... s-au scris multe. am invatat multe.... ssa scriem tot lafel de multe ca si pana acum.

'opa, ai dat-o'n bere cu baietii in Fundatie, ha? :lol: :lol: :crack:

@Balicu: Din ce material e coaja la toba? (a iesit frumoasa)

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi gasesti in Louis, cauta pe cineva care sa ti le aduca, e un utilizator Romi13, intr-o saptamana o ai la usa. sunt exact ca cele originale. frumos motorul, seamana cu al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Balicu: Din ce material e coaja la toba? (a iesit frumoasa)

cv plastic tare ... dar in orice caz rezista la temperatura...

Editat de Balicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ti comanzi oglinzile de pe situl louis.de in targul vitan,e un magazin care aduce de pe louis fara nici un comision.si ori te duci sa ti le ridici de acolo ori ti le trimite prin curier.io deja am primit 2 comenzi si totul a fost ok.exact pretul de pe site ul din germania.

 

 

ce vroiam sa va mai intreb...daca spal filtrul de aer in benzina si apoi il montez la loc are ceva? la ktm asa am facut si nu s probleme.treaba e ca la ktm e din burete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtrul ala de aer daca nu e bmc sau kn nu se spala ..doar il sufli cu compresorul de la distanta

in benzina nu e indicat

cauta un produs ptr curatat filtrele de aer ...desi filtrul ala repet, daca e original nu se spala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am desfacut zilele trecute cutia de lafiltru si din ce mi dau seama nu e filtru original,da nu mi dau seama ce e.treaba e ca era niste ulei pe acolo,nu stiu cum ar fii putut sa ajunga si s a ca m imbibat nitel si in filtru.

aveti idee cum putea sa ajunga ulei in cutia de la filtru de aer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va arat eu ce am avut in filtru de aer ...... avand in vedere faptul ca anul trecum am pus unul nou.In romania trebuie OBLIGATORIU sa il schimbi minim o data pe an daca iti pasa de mobra....daca nu ...... priviti pozele....

post-30816-1212144077_thumb.jpg

post-30816-1212144099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ti comanzi oglinzile de pe situl louis.de in targul vitan,e un magazin care aduce de pe louis fara nici un comision.si ori te duci sa ti le ridici de acolo ori ti le trimite prin curier.io deja am primit 2 comenzi si totul a fost ok.exact pretul de pe site ul din germania.

 

 

ce vroiam sa va mai intreb...daca spal filtrul de aer in benzina si apoi il montez la loc are ceva? la ktm asa am facut si nu s probleme.treaba e ca la ktm e din burete.

 

Oglinzile vindute de Louis la incredibilul pret de 19 euro fac exact 19 euro, adica nimic. Cei care au avut oglinzi originale,le-au spart si si-au pus Louis NO Name stiu ce vorbesc. Exista niste Replica facute de Emgo care sint cit de cit OK merita cei 80$ setul. Nu, nu am de vinzare,or sa fie unii care vor spune ca am interes sa le vind Emgo. Eu doar am avut Emgo si le-am schimbat pe unele OEM putin zgiriate. Acum nu mai folosesc nici un fel de oglinda in oras si le am pe ale mele la pastrare. Panteruta a cerut oglinzi de 954,i le-am oferit pe ale mele, dar mi-a oferit doar 40$ pe amindoua. Sa mor daca mai ajut pe cineva cind i-o arde buza cu adevarat. Sa-si ia din Louis toate ... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile vindute de Louis la incredibilul pret de 19 euro fac exact 19 euro, adica nimic. Cei care au avut oglinzi originale,le-au spart si si-au pus Louis NO Name stiu ce vorbesc. Exista niste Replica facute de Emgo care sint cit de cit OK merita cei 80$ setul. Nu, nu am de vinzare,or sa fie unii care vor spune ca am interes sa le vind Emgo. Eu doar am avut Emgo si le-am schimbat pe unele OEM putin zgiriate. Acum nu mai folosesc nici un fel de oglinda in oras si le am pe ale mele la pastrare. Panteruta a cerut oglinzi de 954,i le-am oferit pe ale mele, dar mi-a oferit doar 40$ pe amindoua. Sa mor daca mai ajut pe cineva cind i-o arde buza cu adevarat. Sa-si ia din Louis toate ... .

 

Hai, Jagi, nu sari asa. E normal ca fiecare sa negocieze cand il doare buza. Mie cand mi s-a zdrobit motoru`, as fi dat pe el 20 Euro, nu 600. Si nu din rea vointa, doar ca de restul de 580 Euro puteam sa fac altceva (sa-mi iau un set de gume, sa schimb distributia...). E normal ca ea sa vrea sa-si ia oglinzi cat mai ieftine si nici tu nu le poti da cu 40$. Dar de aceea exista spiritul de negociator in fiecare dintre noi. Folositi-l! Trebuie sa ajungeti la un consens sa fie bine pentru amandoi.

Si stim ca o sa mai ajuti lumea cand are nevoie. :D

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile vindute de Louis la incredibilul pret de 19 euro fac exact 19 euro, adica nimic. Cei care au avut oglinzi originale,le-au spart si si-au pus Louis NO Name stiu ce vorbesc. Exista niste Replica facute de Emgo care sint cit de cit OK merita cei 80$ setul. Nu, nu am de vinzare,or sa fie unii care vor spune ca am interes sa le vind Emgo. Eu doar am avut Emgo si le-am schimbat pe unele OEM putin zgiriate. Acum nu mai folosesc nici un fel de oglinda in oras si le am pe ale mele la pastrare. Panteruta a cerut oglinzi de 954,i le-am oferit pe ale mele, dar mi-a oferit doar 40$ pe amindoua. Sa mor daca mai ajut pe cineva cind i-o arde buza cu adevarat. Sa-si ia din Louis toate ... .

da pe mine ma ajuti? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit anul trecut si am si salvat articolul dar nu mai stiu unde....

era facut si grafice dintralea de putere...filtrul kn e pai prost decat cel original

ii scade din putere.cel putin pt sc 44.ca era teste de comparatie pt filtrele de aer special pt sc 44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit anul trecut si am si salvat articolul dar nu mai stiu unde....

era facut si grafice dintralea de putere...filtrul kn e pai prost decat cel original

ii scade din putere.cel putin pt sc 44.ca era teste de comparatie pt filtrele de aer special pt sc 44

am citit si eu, fara power comander, filtrul k&n nu face altceva decat sa-i scada puterea. ciudat. am vazut si graficele, si nu erau facute de cei de la bmc...... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mica problema cu acul de la kilometraj, a inceput sa fie cam saltaret si sa indice mai mult (pana la viteze de 200-220 indica ca si inainte, insa peste aceasta viteza, .... ce sa mai spun decat ca cu 2 pers a indicat 300 :unsure: ) ce poate fiii !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla si la mine la cbr ..de multe ori se dadea peste cap acul ..asa ca am decis sa pun din ala cu senzor pe roata care indica pana la 300

e mult mai precis si nu ai pb cu el :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...